Melrose Place (TV seriál)

Melrose Place

Melrose Place

Drama / Romantický

USA, 1992 - 1999, 170 h 8 min (Minutáž: 227x44–92 min)

Tvůrci:

Darren Star

Thomas Calabro, Heather Locklear, Andrew Shue, Josie Bissett, Doug Savant, Grant Show, Courtney Thorne-Smith, Jack Wagner, Laura Leighton, Marcia Cross, Daphne Zuniga, Rob Estes, Kelly Rutherford, Brooke Langton, Lisa Rinna, Steven Eckholdt, Jamie Luner, David Charvet, Alyssa Milano, Linden Ashby, Patrick Muldoon, Jasmine Guy, Kristin Davis, John Haymes Newton, Vanessa Williams, John Enos III, Anne-Marie Johnson, Perry King, Dey Young, Amy Locane, Greg Evigan, Scott Plank, Lynn A. Henderson, Lily Mariye, Thomas Kopache, Kenneth Tigar, Cole S. McKay, Dan Cortese, Chris Ellis, Hudson Leick, Victoria Silvstedt, Judith Hoag, Michelle Johnson, Jim Beaver, Nikita Ager, Tracey Walter, Jeremy James Kissner, Jeremy Blackman, Tuc Watkins, Priscilla Presley, Salvator Xuereb, Sam Anderson, Bodhi Elfman, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Charles Braverman, Rae Dawn Chong, Beverley Mitchell, Loni Anderson, Stanley Kamel, James Karen, Joseph Campanella, Alexandra Hedison, Jana Marie Hupp, Maria Rangel, Karyn Parsons, Garrett Warren, François Chau, Chad Everett, Tony Denison, Robert Gant, Lori Lively, Julie Newmar, James Darren, Julie Adams, Anthony Tyler Quinn, Kim Miyori, Willie Garson, Kirk B.R. Woller, Stephen Macht, Robert Torti, David Haydn-Jones, John Hillard, Joe Dietl, Sydney Walsh, Vanessa Roth, Jonathan Penner, Salome Jens, Christopher Kriesa, James Logan, Melissa Ordway, Bill Ferrell, Michael Shamus Wiles, Max Brooks, Amy Weber, D.C. Douglas, Richard Catt, James Hampton, David Beecroft, Rance Howard, Tom Schanley, Mackenzie Phillips, Richard Barlow, Katie Wright, Rob Youngblood, Joyce Hyser, Robert Walden, Penny Fuller, Jerry Hardin, Cheryl Pollak, Kristian Alfonso, Stephen Nichols, Deborah Adair, Charles Randolph-Wright, Jerry Douglas, Shirley Jones, Alexandra Paul, Traci Lords, Tracy Nelson, Jeff Kaake, Gail Strickland, Cynthia Martin, Iva Franks Singer, Kario Salem, Rosanna DeSoto, Cassidy Rae, David O'Donnell, David A.R. White, Bryan Hanna, Kassie Wesley DePaiva, Brian Heidik, Kaela Dobkin, Dan Gauthier, David Chisum, Mark L. Taylor, Jay Arlen Jones, Sean Wing, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, John Saxon, David Novak, Endre Hules, Mark Metcalf, Keith Neubert, Randee Heller, John Bradley, Lydie Denier, Bibi Besch, Mara Wilson, Kathy Ireland, Andy Buckley, David Groh, Justine Priestley, Thom Bierdz, Steve Susskind, Kelly Nelson, Beth Toussaint, Mitchell Anderson, Morgan Brittany, Bert Remsen, Mo Gallini, Brian George, William Schallert, Robyn Peterson, David Gautreaux, Kevin Stapleton, Erich Anderson, Robert Gossett, Gerald McCullouch, Carl Ciarfalio, Robert Mailhouse, Michael Ensign, Susannah Hoffmann, Kim Murphy, Tanya Memme, Timilee Romolini, Jonathan Slavin, John McCafferty, John Aprea, S.E. Perry, David Brisbin, Francis X. McCarthy, Lincoln Kilpatrick, J. Kenneth Campbell, John Milford, Miko Hughes, Belita Moreno, Hank Rogerson, Robert Lipton, Celeste Yarnall, Teddy Lane Jr., Tammy Tavares, Hope Allen, Debra Sullivan, Sal Landi, Rick Zieff, Tony Becker, Paul Schackman, Michael Feinstein, Claudette Nevins, Sal Lopez, Brett Moses, Jan Hoag, Julie Araskog, Garette Ratliff Henson, Time Winters, Chaton Anderson, Markus Flanagan, Sara Melson, Linda Porter, Steve Ireland, Nancy Lee Grahn, Mimi Lieber, Liz Sheridan, Paul Linke, Damian Chapa, Dennis Lipscomb, Michele Matheson, William Bogert, Nils Allen Stewart, Joseph Cali, Mik Scriba, Simon Templeman, Lindsey Ginter, Bette Ford, David L. Crowley, Carlos Lacámara, Richard Whiten, José Ramón Rosario, Nick Eldredge, Cristos, John Durbin, Joseph David Whipp, Norman Large, Floyd Levine, Eric Menyuk, Ken Thorley, Ben Lemon, Rebecca Balding, Margot Rose, Carlease Burke, Daryl Anderson, Michael Greene, James Ingersoll, Brian Jensen, Janet Carroll, F. William Parker, Eileen Seeley, Charles C. Stevenson Jr., Alexander DiPersia, Lisa Waltz, Scott Klace, Susan Lee Hoffman, Edie McClurg, Gina Ravera, Mark Vasconcellos, Jeri Ryan, Alexandra Bokyun Chun, Todd Waring, Karen Landry, Wayne Tippit, Yvonne Farrow, Rick Hurst, Michael Wiseman, Alex Henteloff, Ruth Westheimer, Tom O'Rourke, Susie Singer Carter, Annie O'Donnell, Renée Coleman, Robert Clotworthy, Hugh Ross, Wayne Wilderson, Charles Walker, Greg Lindsay, Esther Scott, Douglas Rowe, Christian Bocher, Joyce Brothers, Julianna McCarthy, Nigel Gibbs, Richard Roat, Nancy La Scala, Shareen Mitchell, Jack Andreozzi, Daniel Trent, Steven Gilborn, Steve Stapenhorst, Zitto Kazann, John D'Aquino, Deborah Lacey, H. Richard Greene, Vincent Guastaferro, Matthew Faison, Neill Barry, Diana Bellamy, Kathleen Freeman, Debbie James, John Wesley, Terri Ivens, Brad Grunberg, John O'Hurley, Katherine Moffat, Jane Daly, JoAnn Willette, Michael Laskin, Sandra Ellis Lafferty, Leslie Wing, Jeanette Miller, Christopher Darga, Chuck Carrington, René Ashton, William Frankfather, Jim Jansen, Thomas Ryan, Julius Tennon, Mark Ankeny, Richard Neil, Dennis Howard, Fran Bennett, Bobby C. King, Rick Scarry, Jeff Austin, Jeff Fischer, John Lavachielli, Robert Sutton, Bee-Be Smith, John Sanderford, Peggy Blow, Gerald Berns, Vince Grant, Wiley M. Pickett, Paul Perri, Brian McGovern, Keith MacKechnie, John Reilly, Mimi Cozzens, Frank Novak, John Marshall Jones, Charles Carroll, Nicholas Mele, Warren Munson, Fritzi Burr, Camila Griggs, Mary Gordon Murray, Robb Derringer, Loyda Ramos, Royce Wallace, Nelson Mashita, John Scott Clough, Harrison Young, Jennie Garth, Brian Austin Green, Tori Spelling, Ian Ziering, Sherman Howard, Jensen Daggett, Nestor Carbonell, Greg Grunberg, Zach Galligan, Jane Hallaren, Malachi Throne, Matt Roth, Justin Isfeld, Ron Canada, Anita Morris, Adrian Ricard, Carmen Argenziano, William R. Moses, John Brandon, Bill Dearth, Michael Tomlinson, Alan Woolf, Alexander Folk, Allison Barron, Anthony Palermo, Thomas Wagner, Selma Archerd, Bill Wiley, Vanessa Marquez, Arthur Taxier, Steve Wilder, Vaughn Armstrong, Louisa Abernathy, Stuart Fratkin, Carl Strano, William Forward, Kin Shriner, William Jones, Judy Jean Berns, Dorothy Fielding, Amber Kelleher-Andrews, Gladise Jiminez, Ken Kerman
  • Phobia

Vlivem třeskuté puberty (a tedy zamilovanosti do Luka Perryho:-)) jsem viděla první sérii "Beverly Hills 90210" (zajímavé, mám blbou paměť na čísla, ale tohle se mi vybavilo okamžitě:-)). Ovšem následovník slavného seriálu o bohatých smradech "Melrose Place" mě nikdy neoslovil ani v nejmenším - i to málo spatřených útržků z některých dílů mě nudilo a vyloženě odpuzovalo. 10%(16.4.2009)

Seriál, který spolu s "Beverly Hills 90210" neodmyslitelně patřil k mým pubertálním letům. "Merlose place" jsem měl ale radši, jeho hrdinové mi byli sympatičtější než Brandon a spol. :) Lauru Leighton v roli Sydney jsem tehdy zbožňoval. Když jsem se na "Melrose place" po letech podíval na TV Barrandov, překvapilo mě, že to u mě stále funguje :) Stačí porovnat s moderní českou seriálovou produkcí dejme tomu od éry "Rodinná pouta", a hned bolestně vysvitne, jak je tahle americká soap opera kvalitativně úplně někde jinde. Moje soukromé guilty pleasure.(1.6.2011)

• HoneyBunny

Při první řadě to vypadalo ještě jako docela slušný seriál. A stalo se to, co se obvykle stává. Nechci to rozebírat, už jen vzpomínání je dost drsný (všimli jste si například, že Amanda - Heather Lockler - se během seriálu stihne vyspat se všemi mužskými postavami kromě Matta, protože ten je homosexuál?). Bez Jacka Wagnera by to byla jen jedna hvězdička.(22.5.2003)

• pytlik...

Dávám odpad, ačkoli jsem neviděl ani jediný díl, ani jedinou minutu z děje. K tomuto hodnocení zcela stačí úvodní věta "Je právě tolik kolik je, protože vaše oblíbená televizní stanice Nova dává další epizodu...", která mě v raném mládí dokázala spolehlivě vyhnat od počítače v obýváku, ačkoli se tam nacházel jediný kompjůtr v celém bytě a měl jsem zrovna rozehrané silně návykové hry, jakou byla civilizace 1 nebo dokonce warcraft dvojka. Ovšem v mládí je člověk velice citlivý, a mně prostě ta nebetyčná idiocie tohoto prohlášení vytáčela minimálně do sedmého nebe, kde na člověka navzdory ustálenému úsloví žádná rozkoš nečeká, to můžu potvrdit. Jen si to rozeberme: "Je právě tolik kolik je" - už jen tahle věta je na nobelovu cenu za blbost... zcela se zde potvrzuje staré známé přísloví mlčeti zlato, mluviti exkrement. Pravda, jak člověk stárne, vyměkne, a podobné výroky se mu začnou líbit, viz například Čtvrtníčkova verze a zejména Dostálova odpověď. Ale zpět k seriálu, holt Nova je fakt maximalistická a nejlepší, protože jí jen tahle věta nestačí a přilepí k tomu ještě druhou neméně úžasnou "protože vaše oblíbená.." Což mimochodem znamená, že kdyby Nova nedávala právě teď tenhle seriál, nebylo by tolik kolik je. Zlatá Nova, zachránila naší civilizaci! Dokážete si to někdo představit, jaký by nastal chaos? Bylo by úplně jinak hodin než ve skutečnosti je, MHD, vlaky a autobusy by si jezdily jak by chtěly, zatímco dnes dodržují přesně jízdní řád, výplata by chodila na účet třeba jednou za půl roku místo jednou za dva měsíce, člověk by chodil spát večer a ráno vstával...(16.8.2015)

Jako malej jsem to sledoval s našima v odpoledních nedělních hodinách až jsem přešel do fáze, že jsem na tomhle seriálu začal ujíždět víc jak máma... :-D tenhle seriál je opravdu americký - v jednom díle se toho odehraje tolik, co by snad běžnému člověku ani ne za celý týden, ale mně tyhle intriky, spletě, vztahy,... prostě bavily a to je to hlavní. Nejlepší jsou ty dramatické konce, které vás prostě přinutí se dívat příště znovu... O:-)(22.12.2007)

• - Melrose Place a Beverly Hills byl zpočátku lehce propojené seriály. Grant Show účinkoval ve dvou epizodách Beverly Hills a stejně tak se v Melrose Place objevili Jennie Garth, Ian Ziering, Brian Austin Green a Tori Spelling z Beverly Hills. (Kulmon)

• - Rolu servírky Taylor mala pôvodne hrať Hunter Tylo, ale keď producenti zistili, že je tehotná, obsadili Lisu Rinnu. Herečka podala žalobu a vybojovala tučné odškodné. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Podnikaví zamestnanci zo štábu po skončení seriálu zarábali tým, že na eBay predávali vo fľašiach vodu zo seriálového bazéna. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)