Melrose Place (TV seriál)

Melrose Place

Melrose Place

Drama / Romantický

USA, 1992 - 1999, 170 h 8 min (Minutáž: 227x44–92 min)

Tvůrci:

Darren Star

Thomas Calabro, Heather Locklear, Andrew Shue, Josie Bissett, Doug Savant, Grant Show, Courtney Thorne-Smith, Jack Wagner, Laura Leighton, Marcia Cross, Daphne Zuniga, Rob Estes, Kelly Rutherford, Brooke Langton, Lisa Rinna, Steven Eckholdt, Jamie Luner, David Charvet, Alyssa Milano, Linden Ashby, Patrick Muldoon, Jasmine Guy, Kristin Davis, John Haymes Newton, Vanessa Williams, John Enos III, Anne-Marie Johnson, Perry King, Dey Young, Amy Locane, Greg Evigan, Scott Plank, Lynn A. Henderson, Lily Mariye, Thomas Kopache, Kenneth Tigar, Cole S. McKay, Dan Cortese, Chris Ellis, Hudson Leick, Victoria Silvstedt, Judith Hoag, Michelle Johnson, Jim Beaver, Nikita Ager, Tracey Walter, Jeremy James Kissner, Jeremy Blackman, Tuc Watkins, Priscilla Presley, Salvator Xuereb, Sam Anderson, Bodhi Elfman, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Charles Braverman, Rae Dawn Chong, Beverley Mitchell, Loni Anderson, Stanley Kamel, James Karen, Joseph Campanella, Alexandra Hedison, Jana Marie Hupp, Maria Rangel, Karyn Parsons, Garrett Warren, François Chau, Chad Everett, Tony Denison, Robert Gant, Lori Lively, Julie Newmar, James Darren, Julie Adams, Anthony Tyler Quinn, Kim Miyori, Willie Garson, Kirk B.R. Woller, Stephen Macht, Robert Torti, David Haydn-Jones, John Hillard, Joe Dietl, Sydney Walsh, Vanessa Roth, Jonathan Penner, Salome Jens, Christopher Kriesa, James Logan, Melissa Ordway, Bill Ferrell, Michael Shamus Wiles, Max Brooks, Amy Weber, D.C. Douglas, Richard Catt, James Hampton, David Beecroft, Rance Howard, Tom Schanley, Mackenzie Phillips, Richard Barlow, Katie Wright, Rob Youngblood, Joyce Hyser, Robert Walden, Penny Fuller, Jerry Hardin, Cheryl Pollak, Kristian Alfonso, Stephen Nichols, Deborah Adair, Charles Randolph-Wright, Jerry Douglas, Shirley Jones, Alexandra Paul, Traci Lords, Tracy Nelson, Jeff Kaake, Gail Strickland, Cynthia Martin, Iva Franks Singer, Kario Salem, Rosanna DeSoto, Cassidy Rae, David O'Donnell, David A.R. White, Bryan Hanna, Kassie Wesley DePaiva, Brian Heidik, Kaela Dobkin, Dan Gauthier, David Chisum, Mark L. Taylor, Jay Arlen Jones, Sean Wing, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, John Saxon, David Novak, Endre Hules, Mark Metcalf, Keith Neubert, Randee Heller, John Bradley, Lydie Denier, Bibi Besch, Mara Wilson, Kathy Ireland, Andy Buckley, David Groh, Justine Priestley, Thom Bierdz, Steve Susskind, Kelly Nelson, Beth Toussaint, Mitchell Anderson, Morgan Brittany, Bert Remsen, Mo Gallini, Brian George, William Schallert, Robyn Peterson, David Gautreaux, Kevin Stapleton, Erich Anderson, Robert Gossett, Gerald McCullouch, Carl Ciarfalio, Robert Mailhouse, Michael Ensign, Susannah Hoffmann, Kim Murphy, Tanya Memme, Timilee Romolini, Jonathan Slavin, John McCafferty, John Aprea, S.E. Perry, David Brisbin, Francis X. McCarthy, Lincoln Kilpatrick, J. Kenneth Campbell, John Milford, Miko Hughes, Belita Moreno, Hank Rogerson, Robert Lipton, Celeste Yarnall, Teddy Lane Jr., Tammy Tavares, Hope Allen, Debra Sullivan, Sal Landi, Rick Zieff, Tony Becker, Paul Schackman, Michael Feinstein, Claudette Nevins, Sal Lopez, Brett Moses, Jan Hoag, Julie Araskog, Garette Ratliff Henson, Time Winters, Chaton Anderson, Markus Flanagan, Sara Melson, Linda Porter, Steve Ireland, Nancy Lee Grahn, Mimi Lieber, Liz Sheridan, Paul Linke, Damian Chapa, Dennis Lipscomb, Michele Matheson, William Bogert, Nils Allen Stewart, Joseph Cali, Mik Scriba, Simon Templeman, Lindsey Ginter, Bette Ford, David L. Crowley, Carlos Lacámara, Richard Whiten, José Ramón Rosario, Nick Eldredge, Cristos, John Durbin, Joseph David Whipp, Norman Large, Floyd Levine, Eric Menyuk, Ken Thorley, Ben Lemon, Rebecca Balding, Margot Rose, Carlease Burke, Daryl Anderson, Michael Greene, James Ingersoll, Brian Jensen, Janet Carroll, F. William Parker, Eileen Seeley, Charles C. Stevenson Jr., Alexander DiPersia, Lisa Waltz, Scott Klace, Susan Lee Hoffman, Edie McClurg, Gina Ravera, Mark Vasconcellos, Jeri Ryan, Alexandra Bokyun Chun, Todd Waring, Karen Landry, Wayne Tippit, Yvonne Farrow, Rick Hurst, Michael Wiseman, Alex Henteloff, Ruth Westheimer, Tom O'Rourke, Susie Singer Carter, Annie O'Donnell, Renée Coleman, Robert Clotworthy, Hugh Ross, Wayne Wilderson, Charles Walker, Greg Lindsay, Esther Scott, Douglas Rowe, Christian Bocher, Joyce Brothers, Julianna McCarthy, Nigel Gibbs, Richard Roat, Nancy La Scala, Shareen Mitchell, Jack Andreozzi, Daniel Trent, Steven Gilborn, Steve Stapenhorst, Zitto Kazann, John D'Aquino, Deborah Lacey, H. Richard Greene, Vincent Guastaferro, Matthew Faison, Neill Barry, Diana Bellamy, Kathleen Freeman, Debbie James, John Wesley, Terri Ivens, Brad Grunberg, John O'Hurley, Katherine Moffat, Jane Daly, JoAnn Willette, Michael Laskin, Sandra Ellis Lafferty, Leslie Wing, Jeanette Miller, Christopher Darga, Chuck Carrington, René Ashton, William Frankfather, Jim Jansen, Thomas Ryan, Julius Tennon, Mark Ankeny, Richard Neil, Dennis Howard, Fran Bennett, Bobby C. King, Rick Scarry, Jeff Austin, Jeff Fischer, John Lavachielli, Robert Sutton, Bee-Be Smith, John Sanderford, Peggy Blow, Gerald Berns, Vince Grant, Wiley M. Pickett, Paul Perri, Brian McGovern, Keith MacKechnie, John Reilly, Mimi Cozzens, Frank Novak, John Marshall Jones, Charles Carroll, Nicholas Mele, Warren Munson, Fritzi Burr, Camila Griggs, Mary Gordon Murray, Robb Derringer, Loyda Ramos, Royce Wallace, Nelson Mashita, John Scott Clough, Harrison Young, Jennie Garth, Brian Austin Green, Tori Spelling, Ian Ziering, Sherman Howard, Jensen Daggett, Nestor Carbonell, Greg Grunberg, Zach Galligan, Jane Hallaren, Malachi Throne, Matt Roth, Justin Isfeld, Ron Canada, Anita Morris, Adrian Ricard, Carmen Argenziano, William R. Moses, John Brandon, Bill Dearth, Michael Tomlinson, Alan Woolf, Alexander Folk, Allison Barron, Anthony Palermo, Thomas Wagner, Selma Archerd, Bill Wiley, Vanessa Marquez, Arthur Taxier, Steve Wilder, Vaughn Armstrong, Louisa Abernathy, Stuart Fratkin, Carl Strano, William Forward, Kin Shriner, William Jones, Judy Jean Berns, Dorothy Fielding, Amber Kelleher-Andrews
  • JP84

Seriál s naprosto šíleným vývojem.První série byly točeny ve stylu "když hrdinové z Beverly Hills dostudují",navíc aby se docílilo,že se jedná o to samé prostředí,hráli v prvních několika dílech ze samotného BH.Jenže právě BH nakonec způsobil,že se tento seriál vydal úplně jiným směrem:Beverly Hills začal být tak úspěšný,že bylo jasné,že se dostane do stejného prostředí jako MP a oba dva seriály si začnou konkurovat.MP tak byl donucen změnit ne herce nebo město,ale celý žánr:z odpolední oddychovky se tak stal totálně překomplikovaný intrikářský guláš plný intrik,podrazů,trestných činů a já ani nevím čeho všeho dalšího (vrcholem bylo,kdy největší potvora vyhodí celou tu pavlač do vzduchu).No prostě strašný brajgl,u kterého už ani nevím,jestli jsem ho dokoukal do konce.(7.4.2011)

• Praxis

Je právě tolik, kolik je, protože televizní stanice Nova uvádí další díl vašeho oblíbeného seriálu Melrose Place. Ano tak takové seriály, právě jako výše zmíněný, či Beverly hills jsou typickým příkladem toho, jaká produkce se tu hrála pár let po revoluci. Přehlídka dokonalých, krásných a mladých lidí se stupidními dialogy a scénářem. Ale ty dvě hvězdy za nostalgii.(17.11.2008)

• berg.12

Zpočátku to mělo našlápnuto na slušný teenagerovský seriál, taková vyšší škola "Beverly Hills", ale potom scénáristovi evidentně šiblo a stala se z toho neuvěřitelná slátanina a jeden z nejodpornějších seriálů, co se vztahů týče. Pokud si z tohohle vzal někdo jako inspiraci pro partnerské soužití, tak ho předem lituju.(8.10.2005)

• k212

Tak jsem neodolala a znovu jsem shlédla pár dílů tohoto amerického seriálového hnoje, jenž pojednává o jednom idylickém promiskuitním domečku v L.A. v uličce zovené Melrose Place. No a nebyla jsem zklamána, rozumějte, nic mě nepřekvapilo, protože vzpomínky na mé teenagerské roky, kdy jsem to děsně baštila a neustále vedla ve školních lavicích "duchaplné" diskuze o tom, co je lepší zda MP nebo BH, tak ty vzpomínky už jsou dávno vyhodnocené jako dočasné hormonální pomatení smyslů i mysli. Ale přece jen jsem vždycky měla větší slabost pro aktivní středostavovské třicátníky než pro telecí středoškoláky, připadala jsem si nejspíš o něco starší a moudřejší (uhááá). Dnes už vím, proč je MP tak špatný a hrozný seriálový výpotek. 1. Má nesympatické hlavní hrdiny, které čas od času znenadání -jako blesk z čistého nebe- popadne záchvat špatnosti, načež časem -a opět znenadání- přichází záchvat dobrosti. Což má nejspíš evokovat vývoj jejich osobností. 2. Má toliko nevydařené, stokrát okopírované a předvídatelné zápletky, které společně s klišoidními dialogy tvoří nejstupidnější, zároveň však nejvtipnější, momenty. 3. Mezi hlavními -střídajícími se- hrdiny nefunguje téměř žádná chemie, o lásce se víc krdá a kydá, než aby se prožívala a ukazovala (fakt, MP je umírněný na to, jak tam každý s každým leze do postele). Vztah obvykle začíná kamarádšoftem, pokračuje přes postel až k nenávisti a pomluvám. Někdy se to cyklicky opakuje. A to je to nejnudnější část. 30% a z nostalgie zaokrouhluju hvězdičkově nahoru.(11.1.2003)

S odstupem let a s ohledem na to, že nejen českej, ale i americkej fenomén jménem seriál míří čím dál víc do pr*ele přidávám dodatečně třetí hvězdu. Děj (pokud se to tak dá nazvat) si naštěstí pamatuju jen velmi mlhavě, co si naopak pamatuju víc než dobře je to, že baby z MP pro mě byly v pátý šestý třídě velkými erotickými symboly (jejich morální kredit sem jaksi nebyl v té době s to rozlišovat;-)) a co si tak vzpomínám, tak spolužačky to měly v opačném gardu přesně stejně... Dneska už se tomu směju, ale ve skrytu duše bych stejně dal nevím co, aby to dávali znova a mně bylo zas dvanáct let...:-)(22.1.2009)

• - Exteriéry sa nakrúcali priamo na Melrose Place, zvyšok seriálu vznikal v štúdiách v Santa Clarite. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Thomas Calabro (Michael Mancini) byl jediným hercem, který vydržel od první epizody do poslední. (Kulmon)

• - Heather Locklear je šest sezon označována jako "special guest star". (Kulmon)