Reklama

Reklama

The Late Show with Stephen Colbert

(pořad)
Talk-show / Publicistický / Komedie
USA, 2015, 60 min

Režie:

Jim Hoskinson

Účinkují:

Stephen Colbert, Jonathan Batiste, Jon Stewart, Neil deGrasse Tyson, Tom Hanks, Anna Kendrick, George Clooney, Jeb Bush, Jimmy Fallon (více)

Recenze (22)

Davered 

všechny recenze uživatele

Diru po Lettermanove odchodu do duchodu sice nikdy nikdo nezalepi, ale i tak se jedna o slibny zacatek. Colbert shodil karikacni masku, ale svuj styl a podani humoru vicemene zachoval. Nejprijemnejsim prekvapenim ovsem je, ze nepodkuruje mladym divakum tak jako Fallon a spol. V konkurenci ostatnich nocnich talk-show tak pusobi dospeleji, inteligentneji, ale i humorneji.___Navrch dosavadni hoste byli opravdu velmi zajimavi (4-5 prezidentskych kandidatu behem prvniho mesice, CEO inovativnich spolecnosti) a rozhovory jdou daleko za hranici osobni reklamy. Colbert je novym kralem nocni talkshow.__Listopad: bohuzel musim krotit puvodni nadseni. Colbertuv humor je sice stale inteligentni, ale az prilis "safe" - chybi mu sebemensi snaha prekvapit ci sokovat. Toto je bohuzel tendence charakteristicka pausalne pro soucasne americke talk-show, kde vyrazne, nonkonformni osobnosti (Letterman, Ferguson, Stewart, ale do jiste miry i Conan) byly nahle nahrazeny nebo vytlaceny nekonfliktnimi, sanitizovanymi, a usmevavymi panacky (Fallon, Corden, Meyers). Druhym zasadnim problemem je Colbertova vyrazna politicka zaujatost, ktera se ovsem skryva za masku pokrytecke nestrannosti a ferovosti. Zatimco Hillary Clinton tak dostala velke mnozstvi prostoru a poradneho vlezdoprdelectvi, takovy republikan Ted Cruz byl odkazan k zhruba polovicnimu casu a na daleko tezsi otazky.__I pres tyto vyhrady Colbert zustava kralem mezi ostatnimi moderatory soucasnych talkshow. Je to ovsem pouze kral jednooky. ()

MCZ 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že v porovnání s jinými late night shows jsem toho z Colberta tolik neviděl. Možná to dříve bylo lepší, dnes se na to ale fakt nedá dívat - jakmile dojde na nějaké "nebezpečnější" téma, hostitel začíná uhýbat, maří jakoukoli flow rozhovoru a celé je to vyloženě nepříjemné. Mám pocit, že tak jediné, co je dovoleno, je vzájemné poplácávání se po ramenou a všechny zlé fóry musejí mířit výhradně na republikány. I ten často falešně se smějící Fallon působí vedle Colberta podstatně upřímnějším dojmem. ()

Reklama

Eddard 

všechny recenze uživatele

Úchvatná ukázka toho, jak může vypadat kvalitní televizní zábava, když se toho chopí skupina nadšených, talentovaných lidí v čele s geniálním satirikem se zlatým srdcem. Pokud si Stephen a spol. udrží premiérovým týdnem nastavenou úroveň kvality, máme se na co těšit. Television history in the making... Nejlepší zatím 8. díl s Berniem Sandersem a úžasnou taneční show z Broadwaye. Stephen je král. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Přes silný "left-night TV" (x) ráz mám prostě moc rád Colberta, jeho vystupování, inteligentní humor, odvahu a skvělý monology. Jeden z vrchních neúnavných střelců do Trumpa a taková moje pravidelná guilty pleasure sonda do té druhé části dnešní Ameriky... ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Přerod z Colbert Report na Late Show zatím stále probíhá, přesto ale můžu říct, že je to stále celkem zábavná podívaná. Je to trochu více "při zemi", méně satiristické, naopak ale víc času a trochu volnější formát dovoluje dělat všemožné věci od objímání se s gorilou, přes kopírování Putinovy chůze až po pití martini v tichosti s Robertem De Nirem (což je zhruba výčet jednoho typického dílu). Volba hostů - opět, volnější formát, více času, takže kromě standardních politiků, herců a hudebníků (podobně političek, hereček a hudebnic) jsme se už dočkali i např. Neila deGrasse Tysona nebo PewDiePie. Někdo by mohl namítat, že je to snaha podbízet se internetu, ale rozhodně to umí lépe než takový Jimmy Kimmel. Plus i "reportovské" opakující se segmenty zůstávají, z nichž můj nejoblíbenější je Hungry for Power Games (parodie Hunger Games, kdykoliv někdo odpadne z boje o pozici prezidenta). Myšlenky na závěr - Jonathan Batiste? Klidně by mohl jít k šípku. Dočkáme se dílu, kdy Stephen nebude v pořadu něco jíst? Osobně doufám, že ne. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama