Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

LuNaj

Přiznám se, že první série s Tobiasem Morettim jsem měl rád. Vždy jsem si přál takového "chytrého" pejska:-)) Než jsem si někde v té době přečetl, že na jedne díl je potřeba někdy až 12 vlčáků. No chápejte, v mých 8 letech to pro mě byl šok, že vše nedělá jeden Rexík. 3* za to, že jsem ten seriál zhruba do mých 10 žral. Další série s Gedeonem atd. raději ani nebudu komentovat. ()

Pai-Mei

Možno zaujímavý nápad, ale len prvá séria mala čo to do seba. Teda hlavne vďaka čoklovi, veď o toho tu vlastne ide. Čím viac dielov ale vidíte, tým viac je jasné, že všetko sa opakuje a aj ten pes je po čase už nudný. Veď len stále kradne žemle, behá s telefónom :) ()

dawydx

V dětství jsem měl KOMISAŘE REXE rád; byl to pro mě pes, kterého jsem nikdy neměl... Dnes vidím jediné pozitivum v tom, že byl chytřejší než celá banda těch policajtů dohromady. ()

Mire

Ako decko som to žral, teraz si to nepozriem ani náhodou. Čo je to za kriminálku kde jeden hlúpy pes je inteligentnejší než stádo policajtov a kde je vrah obete dopredu známy??? ()

pe3czech

Za dětských let jeden z oblíbených pořadů. S přibývajícími epizodami nepřímo úměrně přibývá trapnosti, nehledě na to, že nyní, v dospělosti, mi to již přijde trapné jako celek:-) Ale nic ve zlém15% ()

monikka87

Po Burkharda sa to dalo ešte sledovať, ďalšie série s tým chlapom a ženskou boli už poriadne stupídne a Komisár Rex po taliansky odpad... dokonca ani ten psí herec mi nebol sympatický. No ale najviac som nemohla z toho, ako takmer všetci kriminálnici (alebo aspoň podozriví) mali mená ako Novotny, Novak, Horvath a iné požičané od východných susedov Rakúska :D ()

habertek

Ani nevím jak to hodnotit. První série s Tobiasem Morettim bych hodnotil 4*...další s Gedeonem Burkhardem bych hodnotil taky 4*....Ale! Další série s Alexanderem Pschillem a jeho ,,parťačkou" Elke Winkens bych už hodnotil tak 2*...a nakonec to krásně pohřbili poslední řadou, která se odehrává v Římě s Kasparem Capparonim...to je tak na Odpad!...takže průměr toho všeho 3*.... ()

me_george

Do teď mi to přijde roztomile vtipné (ne že by to tak tvůrci zamýšleli). Ale je to snad jediný seriál, kde hlavní postavě (zde psovi) v každém díle přeji, aby ho přejel parní válec, kdežto vrahovi, aby utekl nebo na něj nepřišli. Možná to bude tím, že všichni vrahové a břídilští podvodníci mají česká příjmení. Všimli jste si? Je to samý Polacek, Novotny, Merunka. Kdežto všechny kladné postavy se jmenují hezky německy (vlastně rakousky). Za to jde ještě jedna hvězdička dolů. ()

Týnidlo odpad!

Německá produkce mi nikdy nepřirostla k srdci, nevím, čím to je, ale přijde mi od nich všechno takové laciné, buď romantika, nebo ulítlý čokl, který žere jen housky se salámem, ty samozřejmě čmajzne poldovi-kolegovi, který se zrovna nedívá.. ()

Mercilonka

S prvním páníčkem (Moser) byl seriál skvělý. Když odešel Stockinger, pořád to ještě šlapalo. Potom se páníčci začali střídat a scénáristi asi vyčerpali svou kreativitu pro jejich odchody a na samotný děj už nezbylo. A to seriál potopilo. Když vidím v programu, že běží Komisař Rex, jsem ochotna si na něj ten čas obětovat. Ale když si všimnu, že se jedná o sedmou sérii, jsem zklamaná. Takže současná podoba Rexe ovlivňuje moje hodnocení. ()

rob_troy odpad!

Srát do každýho filmu nebo seriálu psa nebo kočku, to je už fakt opravný. Pitomej pes, kterej je chytřejší než kdokoliv v tom seriálu a jeho pitomej páníček, kterej je ještě větší stupid. Už by měli ty zvířata z televize poslat do háje. PRIMA je na druhym místě odpadovejch kanálů hned po Nově. ()

Paja.93

Některé díly jsou zajímavé, ale těch je opravdu jako šafránu, ostatní jsou spíš nemastné a neslané, tak jako mnoho dalších německých/rakouských kriminálek a detektivek. Jediné plus je opravdu psí přítel detektiva. Já na to koukala jako malá s babičkou, takže jsem lehce zaujatá. I tak mi ale tento seriál připadá, z těch německy mluvících, k těm lepším. ()