Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele kwoky k tomuto seriálu (191)

Ve vězení (1998) (S02E03)

Mrazivý díl o tom, že i s nejlepšími úmysly se dá napáchat hodně škody. A že i ten nejhodnější člověk může být ve skutečnosti pěkná svině. Kulisy vězení byly slabší a divím se, že studenou fúzi na SGC nijak dál nevyužili. Ale silný závěr u mě vytahuje hodnocení hodně nahoru. ()

Správce (1998) (S02E04)

Dobrá "výplňová" epizoda o virtuální realitě. A o touze po tom být užitečný. Každý si nese svá trápení z minulosti a je jen na něm, jestli půjde dál, nebo se v tom bude znovu šťourat. Závěr je pak zajímavý tím, jak je ovládací panel extrémně daleko od brány. ()

Závislost (1998) (S02E05)

Dramatická proměna Daniela Jacksona ve fanatického magora. V podstatě nic jiného se tu nedělo. Závěr byl poněkud podivný. Proč sarkofág hned ničit? Nestačilo by ho třeba zakopat a použít jen v nouzi nejvyšší? ()

Thorův vůz (1998) (S02E06)

Na Symerii dochází k systematické genocidě obyvatel a SG-1 je přivolána na pomoc. Gerwin si s nimi přátelsky poklábosí mezi mrtvolami svých příbuzných, pak je dovede na hřbitov, no idylka. Premisa, že SG-1 nastoupí proti celé armádě, je naprosto přitažená za vlasy. Naštěstí jak se na scéně objevil sám HerUr, zplozenec Ra a Hathor, nabral díl správné obrátky a začal mě bavit. ()

Zpráva v láhvi (1998) (S02E07)

Kolik starostí natropí jeden přinesený artefakt z cizí planety. Až překvapivě dobře zapamatovatelný díl. ()

Rodina (1998) (S02E08)

Apophis nezahynul a zaútočil na Tealcovo nejzranitelnější místo. Jeho rodina je v troskách a syna je třeba zbavit výplachu mozku dost nevybíravým způsobem. Pár podivností a chybek se dá snadno přehlédnout, díl je to i tak napínavý a zajímavý. ()

Tajemství (1998) (S02E09)

V tomto díle se toho stihne stát opravdu hodně a jsou to všechno věci, které budou mít velké důsledky v budoucnu. Líbí se mi citlivý střih, kdy i když skáčeme sem a tam, stále jsem se v příběhu perfektně orientoval. HerUr se evidentně stává významným hráčem na goauldské šachovnici a máme se ještě na co těšit. ()

Zhouba (1998) (S02E10)

Jedna ze slabších epizod - Tealc utíkající před kolegy z SGC a Maybournem v průběhu proměny mě zkrátka příliš nebavil. "- Odkud máš to tetování?" "-Z Chulaku." "-Z Chulaku? To je na eastside?" ()

Tok'rové 1 (1998) (S02E11)

"-Proto jsme přišli vyhledat Tokry." "-Pokud ovšem... jste Tokrové." "-A když ne?" "-No, pak asi začneme střílet, poteče krev, někdo umře a vůbec nic moc." Lidé ze Země konečně poznávají pořádné spojence. Sice jsou vztahy nejprve napjaté, ale protože obě strany vážně touží po spojenectví (i přes mnohá rizika), okolnosti jim nedají jinou možnost, než se domluvit. ()

Duchové (1998) (S02E13)

Zajímavý díl s hodnými falešnými bohy. Nejprve vypadají přátelsky, pak se to zvrhne. Dost mi nesedl ten závěr, kdy se vlastně nakonec docela dobře domluvili. ()

Svatý kámen (1998) (S02E14)

Zmetci z NID poprvé ve velkém natáhli prsty. "-Posíláme lidi přes půl galaxie, aby našli něco, co jsme ztratili na vlastním dvorku." ()

Pátá rasa (1999) (S02E15)

Námětem rozhodně pětihvězdičková epizoda, to je jasné. Ale byla tu zde i řada logických kopanců, které mě bolely. ()

Černá díra (1999) (S02E16)

Začne to nenápadně. Mise se nepovedla, vojáci se snaží vrátit bránou zpět. Ale pak to nabere úplně nečekané otáčky. Skvělý díl. Snad jen Oneillovo popichování se starým známým si tvůrci mohli odpustit - bylo tam jaksi navíc. A představa, že se dá velká gravitace porazit silou v rukách, je hodně úsměvná. ()

Dovolená (1999) (S02E17)

Ve srovnání s předchozími díly je tenhle mnohem nudnější. SG1 najde vynález s jeho autorem. Ten se rozhodne, že ho zneužije pro vlastní potřebu. A pak už se jen pobíhá, hledá, kecá a nakonec se zase nechá přesvědčit, aby svoje sobecké chování odčinil. Nic moc. Aspoň že Tealc s Oneillem tu měli pár vtipných momentů, jinak by to bylo za dvě hvězdy. ()

Hadova píseň (1999) (S02E18)

"-Vsadil na to, že budeme mít soucit i s nepřítelem. A měl pravdu." "-Můj soucit spočíval v tom, že jsem mu neustřelil hlavu." Skvěle zapamatovatelný díl s ikonickou hlavou Sókara před iris a se smrtí Apophise, která ale asi nebyla konečná. Skvěle je zde ztvárněné, jak lidé osobně litují a současně nenávidí svého největšího nepřítele. ()

Jeden chybný krok (1999) (S02E19)

Atmosféru tohoto dílu dělá z velké části perfektní hudba. Setkání s jinou civilizací je natolik záhadné a mírumilovné, že mě rychle opustily obavy o lidi a veškerou pozornost jsem napínal k záchraně mimozemšťanů. Líbilo se mi i povedené vysvětlení epidemie. Jen by to mohlo být trochu kratší - tempo bylo dost pomalé. ()

Neviditelný nepřítel (1999) (S02E20)

Reetové vymysleli plán, jak porazit goauldy - zabít všechny lidi. A protože ne všichni Reetové s tím souhlasí, naklonují dítě a pošlou ho na zem jako posla. V tomto díle najdeme vše - emoce, akci, napětí, objevování neznámého, jo, není to vůbec špatné. ()

Rok 1969 (1999) (S02E21)

Spojnice jde od Slunce jen 100 000 km? Není to zatraceně málo? Tak trochu střelený díl s cestováním časem a obdobím hippies. Tak jsme si zablbli a teď se prosím vraťme k serióznějším věcem. Výslech Oneilla ve stylu "nic vám neřeknu" neměl chybu :) ()

Otázka paměti (1999) (S02E22)

Start dílu, kdy se ocitáme v naprosto zoufalé situaci, neměl chybu. Postupné odhalování pravdy mě bavilo přímo extrémně. Opakovací záběry z minulosti byly ale až příliš dlouhé. ()

Pod palbou (1999) (S03E01)

Ta Hathor toho ale nakecá. Ještě že tak. Když mluví, způsobí méně škody. Velmi akční díl plný přestřelek. Ještě že máme Brataca a jeho vzpomínky na menší překvapení v lese. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě