Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

chalp

Pri nemeckej produkčnej mašinérii seriálov ktorá chŕli odpad za odpadom a zrejme sa vobec nezaoberá odozvou publika, patrí tento seriál ešte k tým celkom pozerateľným. ()

Emzet

Rádobyroztomilé psí dovádění + chabé zápletky + naprosto nevýrazný hlavní (lidský) hrdina = Komisař Rex ()

JoVanGogh

Nieje to najdokonalejší seriál, aký som kedy pozerala ale čo sa týka kriminálok, bola som na ňom prakticky odchovaná, presnejšie na epizódach s Moserom a Brandtnerom (tí ďalší komisári už boli o ničom) a zaslúži si aj vyššie hodnotenie, ako má ale budiž. Každopádne, láska z mládí nestárne. ()

Pitrsss

Točit kriminálky bylo v devadesátých letech v Německu nečo jako národní sport a díky televizi Prima se u nás stal Komisař Rex kultem, ale co se týče kvality tohodle seriálu, přirovnal bych ji asi k..............(zde bude něco vtipného, pozn. DOPLNÍM). Jinak mě docela pobavil komentář uživatele Tosim, cituji: " Ten pes je debil" 25% ()

IsaacNewton

Nejlepší byly bezesporu díly s Moserem, jinak ale první série byla poměrně nudná, až potom seriál s čtyřnohým komisařem dostal tu pravou šťávu. Na díly s komisařem Brandtnerem se dalo též skvěle koukat, pak už ale seriál ztratil i na zbylé zábavě. Tento seriál se může líbit těm, kteří od něj nečekají nějaké napínavé a složité příběhy nebo využití policejních metod, jedinou pořádnou zbraní rakouských policistů proti zlu je odvaha a geniální nestárnoucí vlčák Rex, který má ze všeho nejraději housky se šunkou a snad v každém díle nějakou ukradne :-) ()

Bukk

Dávám 3* z nostalgie. Když oni tenkrát v té televizi nic jiného nedávali...a jako malá holka jsem Rexe měla ráda. Kdo by si nechtěl domů pořídit tak dobře vycvičeného psa, sakra!? Co se děje týče, každý o tom víme své, sláva to nebyla a po Moserově odchodu...co si budeme povídat. Jako oddychovka...proč ne. ()

Hepy13

Dokud tam hrál Moser (Tobias Moretti) miloval jsem to, poté co ho v seriálu zabili, už jsem se na Rexe nedíval. Kvalita není sice moc vysoká, ale jako malýmu se mi to dost líbilo a nemám problém (pokud je tam Moser) zkouknout i teď nějaký ten starší díl. ()

Tunri

Začátek osmé série... Really? hlavní herečka se v prvních deseti minutách musí svlíknout, to aby na to aspoň někdo měl chuť koukat dál. ()

Stocki

Když člověk píše komentář k tomuto seriálu v roce 2022, nejlépe to asi vystihne slovní spojení "těžká nostalgie". Devadesátky přeci jen mají své kouzlo. Za mě tento seriál skončil smrtí Mosera na začátku IV. řady, i když jak už napovídá má přezdívka, měl jsem v oblibě pochopitelně i Stockiho, který skončil již po dvou sériích. První výměna ještě nedopadla tak zle, Böck byl přeci jen sympatická postava a jeho popichování s hlavním hrdinou bylo přijemné sledovat. S nástupem Brandtnera šla kvalita lehce dolů, i přesto se stále jednalo o solidní průměr. S odchodem Höllerera (jako dabér bych se asi posral :D) na konci páté série přišel puntičkář a moula v jednom Fritz Kunz, což považuji za asi největší omyl v seriálu. Po kompletní obměně, která přišla s nástupem XIII. řady, mě již příběhy prakticky nebavili. Postavy mi již nepřišli sympatické a kvalita dílů nebyla na úrovni jako v počátcích. Prostě natahovaná kaše, která ještě později vyvrcholila přesunem do Itálie a natočením dalších osmi řad, ale to už je jiný příběh. Bohužel je v módě natahování a rejžování z kdysi dobrých námětů a celkové hodnocení je pak takové jaké je. Kdyby celkově seriál skončil po pěti řadách v původní sestavě a odešel na vrcholu, nemuseli bychom později sledovat zbytečná pokračování. Za Moserovu partu *****, Brandtner a spol. ***, Mark&Niki&Kunz ** ()

Zeek

Divím se, že jsem na to dřív koukával, ale ono asi nic lepšího v onen časový úsek v TV neběželo. Zas tak špatné to zezačátku není, ale čím víc sérií jsem viděl, tím víc se mi to protivilo a tím spíš jsem na to už nekoukal. Nic se nemá přehánět, ale poctivé 2*. Moje hodnocení: 40% ()

THE_Joko odpad!

Tú žemľu by som v papuli odniesol aj ja...a to kľudne aj po štyroch,ak by som tým ukončil vysielanie tohoto "skvostu" ()