Modrý kód

• Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (264)

Sebeobětování? (2017) (S02E12)

Jeden z trochu lepších dílů, velké sólo pro Rosáka... Poprvé v druhé řadě se ukáže nějaká pacientka nahoře bez, ale to je tak jediný proč tenhle díl zaujal ()

Velký formát (2017) (S02E13)

Díl, který upoutal mou pozornost - třináctiletá holka provede instrukcemi po telefonu tracheotomii svý mámě, zajímalo by mne zda se to někdy stalo ve skutečnosti. Jinak konflikt Němce a amanta Mery Laurinový graduje a z doktorky v podání Bereniky Kohoutové se klube asi tajná agentka nebo co. ()

Ani málo, ani moc (2017) (S02E14)

Bingo! Rosákova postava potkala mrtvici. tenhle díl nebyl statický a něco se tam i dělo , nadprůměrný díl. ()

Bezvýznamná chyba (2017) (S02E15)

Wow... dneska se na to dalo koukat. A jednu hvězdu za Adiemus. ()

Konec dobrý, všechno dobré (2017) (S02E16)

Tak zase jedna akční scéna - skleněné peklo na sídlišti v Rubavě ( naprosto absurdní i s tolerancí k rozpočtu mýdlového doktorství), ale musím konstatovat, že tenhle seriál vstává z popela ( už jsem to málem vzdal a koukám na to ze setrvačnosti, protože to sleduje moje holka) a najednou mne to docela bavilo, je tam pár scének, u kterých jsem se i zasmál. Když už tak musím uznat, že Marek Němec umí dobře zahrát Hofbauera. ()

Přijmout trest (2017) (S02E17)

Ničím vybočující z průměrnosti, snad herecká poloha Gránského je celkem zajímavá a celkem byl vtipnej Rosák s kovbojským kloboukem. ()

Odrazit se ode dna (2017) (S02E18)

Pár hvězd navíc za ten profesionální kaskadérský pád manželů z lešení - za to by se fakticky nemuseli stydět ani v Hollywoodu ( hodně překvapivé v takovémto tv mýdlu) ale do reality mne uvedl amatérismus numero uno, kdy chlapík na začátku leze do lešení jakože s těžkou papírovou krabicí a nejen dle manipulace s ní je vidět, že je úplně prázdná, ale v jednom záběru má dokonce pootevřené dno, takže pán heká co netáhně, ale je to jen kus kartonu :-) PS: Celkem pobavil zaparkovanej Rosák u Mery ()

Narozeniny (2017) (S02E19)

Dneska pobavilo, ikdyž bodač byl jasnej od začátku. ()

Dopis z Ruska (2017) (S02E22)

Everything I do, i do it for you ... jen to za 5 ()

Cenné věci (2017) (S02E23)

Farář se šroubovákem v hlavě? Asi jediná zajímavost tohoto nudného dílu, který čím dál víc sahá k umělému nastavovanému ždímání citů. A agentka Zoja odhalilo svou motivaci krycí identity. ()

Nebezpečný úsek (2017) (S02E24)

Dětem do ruky zbraň nepatří. Po tomto díle budou všichni poučeni a už se to nestane. ()

Úlovek (2017) (S02E25)

Tak zase nuda s mizernými hereckými výkony. ()

Návrat (2017) (S02E26)

Tak dlouho odjížděl Rasputin do Ruska až tam neodjel.... aspoň byl u akce dva v jednom ( respektive v montážní pěně), z čehož vylezl jeden plešatej a jedna nahoře bez. ()

Vše pro lásku (2017) (S02E27)

Jsem se celkem upřímně bavil, jeden z těch opravdu lepších dílů. Dneska tomu kralovala Sandra Nováková. ()

Nejsem ta pravá vrba (2017) (S02E28)

Sandra Nováková a její Růžičková celkem pobavila. ()

Princezna na hrášku (2017) (S02E29)

Zkolabovaný/á model/ka , Chmelův tragéd v oscarovém výkonu, pěkná vybouraná maminka s cudně zakrytými bradavkami to bylo sice plus, ale citu ždímací případy na hranici imbecility ( běh za děti s diabetesem , táta vs. syn a experimentální léčba) to sráželo do háje a uráželo inteligenci diváka i při vědomí o jaký level tv zábavy se jedná. Skoro jak pro Tv Šlágr fans. ()

Lepší než fénix (2017) (S02E30)

Začátek je jako návod jak udělat katastrofu v rozestavěném objektu za co nejméně peněz, jinak průměrný díl, kde zaujal pokorný Vrána, který zabodoval a kde Sandra Nováková alias Růžičková nemusí balit kufry z Rubavy. ()