Modrý kód

• Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (264)

Zranění na duši (2018) (S03E29)

Celkem mrazivý případ znásilnění, který je tak nějak špatně uvěřitelný v tomto odpočinkovém doktorském mýdle ( a ty herecké výkony škoda mluvit ) ()

Rána pod pás (2018) (S03E30)

Tak ta první scéna je hned zase z kategorie těžký amatérismus... ()

Dobrý skutek (2018) (S03E32)

Poslední díl třetí řady, která je tak nějak neukončená, takže se bude čekat na čtvrtou? ()

Samé lži (2019) (S03E33)

Jiráček jako tyran manželky byl jasný hned v první sekundě, kdy se objevil na plátně. Nějak mne to přestává bavit, ječtě že jsem divák s dlouhou dráhou setrvačnosti. Aspoň ta ABBA na konci potěšila. ()

Co na srdci, to na jazyku (2019) (S03E34)

Jestli někdo má na Primě hrát pacienta s Tourettovým syndromem tak jedině Kazmův Karel Vondrka z Prostřena ne? ()

Malá tajemství (2019) (S03E35)

10..9..8.. začalo asi odpočítávání do mého konce sledování tohoto akčního chirurgického seriálu. ()

S pravdou ven (2019) (S03E36)

7...6...5... jsem nějak nepostřehl proměnu postavy Libušky v tak zlou osobu. Téma chirurgické soutěže mi přijde trochu přitažené za vlasy. ()

Anonym (2019) (S03E37)

Anonym udává, že se v baráku kradou boty .... já nechci být zlý, ale poté co zmizeli všechny oblíbené postavy tam scénáristi cpou kdeco. ()

Vlastní gól (2019) (S03E38)

Rasputin - poslední kladný hrdina tohoto seriálu si bere pod křídla poslední zajímavou postavu Saši. ()

Cimbál (2019) (S03E39)

Tři hvězdy jenom proto, že od dob Miss Hanoi (2018) mám extrémní slabost pro kolegyni Špetlíkovou, která si odskočila z Novy ( to může?) ()

Přímý zásah (2019) (S03E40)

Bojan přijímá zpět bývalého primáře, který byl nucen odejít jako korupčník... moc mi to smysl nedává, ale když mohl Brandon chodit v Beverly Hills 90210 třikrát s Kelly, tak proč ne. ()

Nové pokusy (2019) (S03E41)

Korupčník Filip je na urgentu ještě ve zkušební době a už láká ostatní na svou kliniku plastické chirurgie, kterou chce vybudovat ve fiktivním hornickém městě někde na sídlišti.... asi se nabídnu primě, že ty scénáře budu psát já, nebo ať to zabalej. ()

Míjení (2019) (S03E42)

Wow, Modrý kód se zdá jakoby umíral a najednou malá resuscitace - kde se vzala tu se vzala Josefíková jako Mudr. Krutinová a jako další pokus o oživení nastoupil jako další lékař Milan Mikulčík. PS: Tátové na tahu už asi skončili tak se možná Mudr. Krutinová vrátí i do znělky. ()

Podoby lásky (2019) (S03E43)

Mudr. Krutinová byla na rehabilitaci , tak se stavila na urgentu, když šla kolem... návrat kostrbatý, ale počítá se. ()

Dvoje kopačky (2019) (S03E44)

Tak odpovědní z primy se rozhodli radikálně oživit tento doktorský seriál. jak to udělat v momentě, kdy se to opakuje, kdy většina sympatických postav zmizela, kdy docházejí snad i komparzisté co hrají vedlejší role? 1) udělat scénu, která bude v něčem o level výš než byli diváci posledních čtyřicet dílů zvyklí - automobilová honička v podzemních garážích a následná bouračka - trošku luxus na tenhle formát seriálu, oceňuji 2) vrátit aspoň jednu oblíbenou postavu - bravo, člověk jako já má od Vejšky slabost pro Josefíkovou 3) obsadit do vedlejší role nějakou opravdu známou nebo povědomou tvář - herec Nosek trochu přehrával, ale jinak stoprocentní výkon. Takže pro zvýšení atraktivity čekám od příštích dílů něco s roztomilými zvířátky, roztomilými dětmi a kopec erotiky. ()

Ozvěny starých příběhů (2019) (S03E45)

Děcko hozené z mostu do řeky ... scénáristé přitvrzují, ale zároveň jdou naproti věrným divákům, kteří čekali na staré dobré časy Modrého kódu ( přesně jak elizabeth_ba odkazuje na Beckettovo absurdní dílo ) a dali do kupy dvě nejatraktivnější, nejsympatičtější, nejzajímavější a asi i nejnormálněší postavy - doktorku Krutinovou a doktora Mattyho. Doufáme, že to není na efekt jednoho dílu, aby diváci zase čekali dalších so na pokračování.. ()

Jednou a dost (2019) (S03E47)

Ajvylolvejslááávjůůůů ... ale jo, větší hitovka v Modrém kódu nehrála hodně dlouho, hodila se k vyvrcholení scén s Mudr Krutinovou a Mudr Bojanem ml., ale já si z tohoto dílu zapamatuji víc matku bulimčky, kterou hrála Veronika Bellová, kterou pamatuji z artové nudistické šílenosti Vyhnání z ráje režisérky Věry Chytilové, kde si zahrála jednu z oveček Bolka Polívky a celou hodinu tam běhala nahá. Byla to kočka. ()

Mám zůstat, anebo mám jít? (2019) (S03E49)

" Miluji tě!" " Já tebe taky" a tím máme na půl roku klid od nejsympatičtějších postav a zbyl tam chudák Rasputin jehož špionážní linka s tématem zabijáků bez svědomí je tak přestřelená, že škoda myslet. Tři body dávám hlavně za to, že jsem šel smíchy do kolen u rekordního počtu (2-3) hlášek. ()