Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

boni

První série ještě ušly, ale jakmile odešel Gedeon, tak odešla i veškerá už tak pokulhávající kvalita. ()

Khalia

Asi na to mám hezký vzpomínky z dětství. Jinak si to nedokážu vysvětlit vůči ostatním hodnocením zde. :) ()

Saintcrux

Ťažko sa hodnotí celý seriál ako celok lebo sa tam vystriedalo veľa hercov a natočilo sa veľa epizód. Najlepšie boli prvé časti (1994-1998) s Tobiasom Moriettim. - 4*, druhá časť (1998-2002) s Gedeonom Bukhardom sa dala, priemer - 3*, tretia časť (2002-2004) s dvojicou Elke Winkens a Alexandrom Pschillom bol krok vedľa/ katastrofa a len dokonal konečný úpadok seriálu. Veľké plus seriálu boli známe či neznáme miesta Viedne. ()

Nix

Tenkrát jsem to žral jako malej. A vůbec mi nevadí, že se tam vyskytuje pes, naopak, dodává tomu šťávu a přesně o tohle jde. Bez toho psa by to asi nebylo ono a jako správný odlehčení to fungovalo skvěle,jenže po úmrtí prvního pánička už to nebylo ono. Bohužel seriál potom proplul do úplnýho průměrnýho dna a produkce se měla dávno ukončit. Ale nostalgie dobrá. ()

48 odpad!

Nemám rád psi. A jeslti je něco, co nemám rád víc jak psi, tak to jsou superpsi co vyřešej uplně všechno a potom chytře vymyslí, jak sežrat páničkovu housku co má ke svačině. Nikdy mě nebavila Lassie. Ale ona je oproti Rexovi Bůh. Rex je něco jako psí verze Walkera Texas Rangera. Jesltli někdy bude seriál kde budu mit Chuck Norris v Rexovi hereckého partnera, tak si to nenechám ujít. ()

Tamdydam

Neumím to pořádně vysvětlit, ale na ty staré díly v původním hereckém obsazení se mi prostě koukalo dobře. I přes tu jakousi nedodělanost, podivnou sterilnost čpící ze všech německých seriálů a filmů, naivitu,... Hlavní roli v tom asi hraje fakt, že Komisař Rex si prostě na nic nehraje. Nesnaží se křečovitě o husté hlášky, hrát na city, ohromavat akčností,... Je to prostě seriózní krimiseriál s přirozeně roztomilým hlavním hrdinou který pro mě osobně často vyznívá jako balzám na nervy po té všudypřítomně přetvářce a honbě za akčností. Nebýt křečovitého nastavování, dal bych o hvězdu víc ()

Chamyl odpad!

Je to pro děti nebo pro dospělé? Ten pejsek to tahá spíše do Studia Kamarád, ale vcelku naturalistické zobrazení některých vražd zase patří spíše do večerních hodin. Ale co to tu řeším! Je to prostě příšerná slátanina bez jediné myšlenky, ve které se všichni zloduši jmenují Prohazka, Novak, Horejsi, Pivonka atd. (Prostě samá německá a rakouská politicky korektní jména). ()

Astrebleue

Hvězda dopoledních seriálů v mém ranném dětství. Tři hvězdičky dávám za ty první díly, kdy Moser jezdil Alfou. Pak už to bylo jen horší. ()

Belsazar

Cuká mi z toho v oku, že jsem dal 2 *, ale v jednu chvíli vysílání jsem byl dlouhodobě nemocný a díval se na to jako malý kluk s tátou. A moc se mi to líbilo. Je to dementní seriál, ale cítím z něho obrovskou nostalgii - připomíná mi dětství. Ty 2 * nejsou objektivní, ale dát je zkrátka musím. :-) ()

LilyDeLarge

Pamatuju si, když tenhle seriál hltala celá naše základka a všichni jsme měli ke svačině housku se salámem. Musím říct, že tohle je asi jedinej německej seriál, kterej mi nevadí. ()

Najt

Tohle pro mě byla dětská nostalgie, stejně jako Kobra 11 nebo MacGyver. Dnes už ale jen průměrný kriminální seriál s šikovným pejskem. ()