Reklama

Reklama

Komisař Rex

(TV seriál)
  • Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Hrají:

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(119)

Obsahy(1)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

(více)

Recenze (516)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tenkrát jsem na to koukal často a toho psa jsem měl hodně rád. Připomínal mi našeho psa, kterého jsme tenkrát měli. Ze začátku to bylo samozřejmě vcelku dobré...ale když mu zemřel první páníček...tak to šlo z kopce jak se psem tak i se seriálem. Ten pes byl prý nějaký baron a dokonce měl i nějaké jmění, ale nevim jak to s nim nakonec skončilo. Možná jeho potomci stálě točí v tehdá nejlepší rakouské kriminálce. (5/10) ()

tron 

všechny recenze uživatele

Seriál môjho detstva resp. puberty. Komisár Rex bol spočiatku o dosť iný, ako ku koncu, kedy sa už vyložene odtrhol z reťaze a ponúkol miestami až sci-fi psa. Nie tak však na samom začiatku. Vtedy šlo ešte o "normálneho" a realistického vlčiaka. S narastajúcou popularitou seriálu si však scenáristi začali dovoľovať čoraz väčšie psie kúsky a ku koncu starý dobrý Rex pomaly už aj hovoril. Na začiatku sa jednalo o svižné kriminálne príhody so sympatickým hlavným hrdinom v podaní fajn Tobiasa Morettiho. Svoje urobila aj pekná rakúska výprava (ich kinematografia stojí za hovno, ale mestá, mestečká, dediny a okolitú prírodu majú prekrásnu). Oživením boli obľúbené vedľajšie figúrky v čele s kultovým sucharom Stockingerom (ktorý neskôr vyfasoval rip-off!!!) alebo šéfom márnice, ktorý, ak bolo najhoršie, ošetril aj živého pacienta, len nebol zvyknutý, že mu do toho rozprával. Po istom období stagnácie však Tobias Moretti uznal za vhodné, že je správny čas na zmenu a jeho postava bola zabitá. Tobiasa, prirodzene, v rakúskych podmienkach žiadna závratná kariéra nečakala, no tak ale čo už. Jeho nasledovníci (bolo ich viacero) boli už o poznanie slabší a nudnejší a kvalita scenárov sa rapídne znížila, pričom už na začiatku nebola ktovieako vysoko. Ku koncu som už mal všetkých tých maslovo-šunkových žemlí fakt po krk. Komisár Rex však zanechal hlbokú brázdu v mysliach fanúšikov a tak ho časom skopírovali viaceré krajiny, vrátane Talianska a dokonca Slovenska - v roku 2017 investovala Markíza prachy do slovenskej verzie s Jurajom Bačom. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Stále nemohu přijít na to, kde přišla tato seriálová legenda k takovému bídnému hodnocení... Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Karl Markovics, Reginald von Ravenhorst. Alias Richard Moser, Alexander Brandtner, "Štoki" a Rex. Seskupení sympatických kriminalistů, před kterými by se všichni lumpové měli mít na pozoru. Ale stejně většinu z nich dostal Rex:) Ukončení pátračky často završil nějakým svým mistrovským "aktem." Kvalita následujících dílů s novým komisařem a poté i komisařkou, už však začala značně upadat. Navíc, který nostalgický fanda by zapomněl na nezapomenutelnou úvodní znělku?:) ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Seriál, kde se pes nechová jako pes a policisté se chovají jako idioti. Oblibu zajištuje hlavně smečka roztomilých chlupáčů značky Rex a alfasamec v hlavní roli. Zbytek týmu funguje jako jakési pozadí (zřejmě, aby měl komu krást Rexík housky?) Knížka Ajax ve městě od Rudolfa Szamose se četla velmi příjemně, zřejmě čerpali tvůrci z této předlohy. Pravdou je, že se na čtyřnohého sympaťáka i dvounožce v kulisách krásné Vídně kouká dobře, což dokládá velká obliba tohoto dnes už retro seriálu. ()

Melies 

všechny recenze uživatele

5 / 10 Zabite ma, ale mne sa to celkom páčilo! Hlavne časti s Morettim ako charizmatickým komisárom Moserom - ani ďalší kolegovia neboli vyslovene zlí, ale už to nikdy nebolo ono. Je síce pravda, že z času na čas sa na sebe jednotlivé časti podobali viac, ako je zdravé, a dnes by ste ma k sledovaniu ďalších eskapád tejto policajnej grupy prehovorili len ťažko, no aj napriek tomu išlo o príjemný televízny seriál. Pravoverní zoofilovia lepiaci si plagáty s Rexom na stenu si môžu ešte jednu hviezdičku pridať. ()

Galerie (1 233)

Zajímavosti (36)

  • První představitel Rexe, ovčák Reginald von Ravenhorst, odmítal slyšet na jméno Rex, a tak jej všichni herci oslovovali Reginalde. Vše pak museli upravit zvukoví technici. (korbitch22)
  • Natáčení seriálu probíhalo v letech 1994 až 2004. Původně mělo být jeho natáčení ukončeno na jaře 2004, avšak ještě na podzim 2004 vznikly už s částečně jinými producenty další tři díly. Poté se spekulovalo i o samostatných filmech, ale nakonec se v roce 2007 začaly filmovat nové epizody v Itálii. (patrik1177)

Reklama

Reklama