Komisař Rex (TV seriál)

Komisár Rex

Rex: A Cop's Best Friend

Krimi / Akční / Mysteriózní

Rakousko / Německo / Itálie, 1994, 119x45 min

Wolf Bachofner, Tobias Moretti, Fritz Muliar, Karl Markovics, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Alexander Pschill, Rhett Butler, Reginald von Ravenhorst, Gedeon Burkhard, Elke Winkens, Agnieszka Wagner, Sabine Petzl, Kaspar Capparoni, Erwin Leder, Jan Sosniok, Veronica Ferres, Eva Haßmann, Franz Buchrieser, Volker Bruch, Jun Ichikawa, Aleksander Bardini, Simone Heher, Paulus Manker, Marián Labuda st., Dirk Martens, Christoph Luser, Hans Sigl, Klaus Händl, Julia Cencig, Maresa Hörbiger, Misel Maticevic, Tudor Chirila, Hary Prinz, Fritz Karl, Ursula Strauss, Sophie Rois, Grzegorz Emanuel, Thierry van Werveke, Christoph Waltz, Johannes Zeiler, Michael Ostrowski, Robert Hunger-Bühler, Nicholas Ofczarek, Marie-Christine Friedrich, Chris Pichler, Detlef Bothe, Robert Hoffmann, Elisabeth Lanz, Wolfgang Böck, Karlheinz Hackl, Ulrike Beimpold, Stefanie Dvorak, Johannes Zirner, Tatjana Alexander, Thomas Thieme, Saskia Valencia, Julian Weigend, Simon Verhoeven, Gunther Gillian, Miguel Herz-Kestranek, Mavie Hörbiger, Torben Liebrecht, Jevgenij Sitočin, Michael Lesch, Manuel Witting, Erwin Steinhauer, Markus Hering, Karl Fischer, Laurence Rupp, Janek Rieke, Gerhard Zemann, Lambert Hamel, Lilian Klebow, Daniela Ziegler, Doreén Dietel, Jaromír Borek, Clelia Sarto, Krista Stadler, Cornelius Obonya, August Schmölzer, Alexander Strobele, Max Urlacher, Jenny Deimling, Jürgen Schornagel, Gerd Silberbauer, Max Herbrechter, Claudia Martini, Brigitte Karner, Birge Schade, Viviane Bartsch, Florentín Groll, Leon Askin, Sabrina White, Christoph Grissemann, Denise Zich, Doris Golpashin, Maria Blumencron, Nadeshda Brennicke, Wolfgang Hübsch, Julia Gschnitzer, Hans-Michael Rehberg, Proschat Madani, Michael Rotschopf, Daniel Aichinger, Gertrud Roll, Gundula Rapsch, Thomas Stolzetti, Haymon Maria Buttinger, Marianne Mendt, Holger Handtke, Nils Nelleßen, Wolfgang Michael, Hans-Uwe Bauer, Michael Brandner, Edgar M. Böhlke, Stefan Matousch, Max Volkert Martens, Rolf Kanies, Claudia Messner, Anne Kasprik, Frank Christian Marx, Heinrich Schafmeister, Nikolaus Paryla, Adi Hirschal, Karl Ferdinand Kratzl, Andreas Vitásek, Sylvia Haider, Sissy Höfferer, Klaus Ofczarek, Heinz-Josef Braun, Barbara Sotelsek, Klaus Zmorek, Wolfram Berger, Susi Stach, Wilfried Hochholdinger, Oscar Ortega Sánchez, Michou Friesz, Angelika Bartsch, Florian Teichtmeister, Johann Adam Oest, Daniel Keberle, Bettina Redlich, Janine Wegener, Nora Heschl, Christoph von Friedl, Hanno Pöschl, Ernst Konarek, Nikolaus Benda, Stefano Bernardin, Silvia Fenz, Bernd Birkhahn, Thomas Anzenhofer, Ernst Stankovski, Bojana Golenac, Ingrid Burkhard, Loretta Pflaum, Cornelia Lippert, Brigitte Antonius, Johanna Mertinz, Veronika Polly, Harald Posch, Tobias Langhoff, Maximilian Pfaff, Josef Griesser, Ralf Richter, Phillippa Galli, Eva Maria Marold, Gisela Uhlen, Gregor Seberg, Susanne Czepl, Robert Meyer, Mathias Kahler, Simon Hatzl, Heinz Trixner, Kristina Bangert, Inka Löwendorf, Robert Viktor Minich, Brigitte Kren, Michael Dangl, Stefan Puntigam, Emilio De Marchi, Lutz Blochberger, Sona MacDonald, Ottokar Lehrner, Michael Schönborn, Klaus Rohrmoser, Herbert Pendl, Peter Faerber, Wilhelm Manske, Bruno Dallansky, Dietmar Mössmer, Reinhard Nowak, Sigrid Hauser, Martin Zauner, Georg Veitl, Carl Achleitner, Werner Sobotka, Alfred Reiterer, Gerhard Rühmkorf, Gabriela Benesch, Gerhard Roiss, Alexander Radszun, Gesche Tebbenhoff, Werner Prinz, René Schönenberger, Adrian Zwicker, Gertraud Jesserer, Regina Stötzel, Markus Gertken, Maria Köstlinger, Reinhard Simonischek, Verena Araghi, Wolfram Ruperti, Thomas Morris, Michael Thomas, Sandra Nedeleff, Christoph Gareisen, Thomas Clemens, Jens Peter Nünemann, Max Müller, Monika Tajmar, Alexandra Maria Timmel, Max Mayer, Georg Prokop, Victor Schefé, Angelika Niedetzky, Wolfgang S. Zechmayer, Lena Reichmuth, Stephan Paryla, Gabriele Schuchter, Ursula Andermatt, Christian Weinberger, Christian Pogats, Paula Polak, Patrik Plenk, Birgit Stauber, Erika Deutinger, Ludwig Hirsch, Sonja Romei, Andrea Händler, Eva Klemt, Tamara Kafka, Klaus Ortner, Mercedes Echerer, Hemma Clementi, Ines Honsel, Uwe Kröger, Herbert Trattnigg, Max Schmiedl, Barbara Livi, George Lenz, Fritz Goblirsch, Thaddäus Podgorski, Heinz Petters, Günter Tolar, Atto Suttarp, Beate Jensen, Holger Schober, Nicola Etzelstorfer, Johannes Terne, Antonio Di Mauro, Rainer Spechtl, Eva Billisich, Daniela Golpashin, Silvia Wohlmuth, Tex Rubinowitz, Arabella Kiesbauer, Florian Scheuba, Wolfgang Pissecker, Jazz Gitti, Martin Bermoser, Manuel Harder, Christoph Fälbl, Alexander Mitterer, André Pohl, Oliver de la Varre, Rochus Millauer, Gusti Wolf, Hilde Berger, Nina Franoszek, Erika Mottl, Else Ludwig, Michael Pink, Rainer Hackstock, Henry Meyer, Tamara Metelka, Lotte Ledl, Beatrice Frey, Günther Treptow, Karin Kienzer, Gerhard Ernst, Michael Gampe, Heinz Wustinger, Erich Padalewski, Emanuel Schmied, Luise Prasser, Ida Krottendorf, Michael Schottenberg, Dany Sigel, Liliana Nelska, Claudia-Sofie Jelinek, Christiane Brammer, Carmen Gratl, Martha Marbo, Michael Blihall, Werner Brix, Werner Wultsch, Hertha Schell, Gideon Singer, Manfred Schmid, Felix Dvorak, Anette Hellwig, Herbert Föttinger, Michèl Keller, Mariano Rigillo, Alex Greinecker, Heinrich Schweiger, Günter Franzmeier, Sybille Kos, Gudrun Velisek, Paul Kreshka, Dario Bertini, Vera Borek, Manfred Dungl, Viktoria Schubert, Jaschka Lämmert, Barbara Gassner, Isabella Szendzielorz, David Heissig, Ulla Weigerstorfer, Jan Polak, Kurt Sobotka, Johannes Thanheiser, Christine Sommer, Gerhard Tötschinger, Bernhard Paul, Noemi Fischer, Jurij Kramer, Erol Ünsalan, Therese Lohner, Rudolf Wessely, Erich Schleyer, Elisabeth Stiepl, Gabriela Schmoll, Marc Richter, Brigitte Swoboda, Toni Slama, Christian Wittmann

Tenhle seriál byl velký fenomén a já to jako malá měla strašně ráda ale chyba byla, že to mělo tolik sérií a že se tam postupně měnilo tolik policistů - páníčků Rexe. Koukala jsem na sérii s Tobiosem Morettim a pak na sérii s Gedeonem Burkhardem a když pak i on v seriálu skončil a přišel tam nový policista a zároveň Rexův nová pán a dokonce i první ženská-policajtka, tak to už stálo za starou bačkoru. Podle mě to mělo s odchodem Burkharda ze seriálu prostě celé skončit. Ale jako malá jsem to milovala, díly jsem viděla několikrát za sebou a hrozně mě to bavilo a když se na to podívám teď, po tolika letech kdy jsem to neviděla, tak mě přepadne taková nostalgie. Někdy je to lepší než ty americký kriminálky, kde je všechno dokonalé a které jsou na jedno brdo.(9.2.2013)

• MarekT

Zajímalo by mě, co ty naše milé komerční televize vidí na té germánské produkci, že ji sem tak houfně dovážejí. Kdyby se tak ty peníze využívaly třeba na nákup zde nikdy nevysílaných kvalitních kousků z Velké Británie nebo na nějaké "kino náročného diváka" (v rámci možností jejich vzorku diváků, tzn. něco jako byl Hitchcockův cyklus r.1997 na Nově)... vím, utopie.(12.7.2009)

• GILLWANDER

Zo srdca nenávidím buď vo filme alebo ako to je v tomto prípade v seriáli, keď niekde niekoho zachraňuje zviera. Komisár Rex je seriál tak prepáleného kalibru a ešte s tak otravnými dialógmi, že tu končí hocaká sranda. Hlavný herci sa zvíjajú v ukrutných kŕčoch a divákovi servírujú iba žalostný štvrtinový výkon. A hlavné psisko po prvom dieli otrávené a neskutočne hrdinský vyremixované. Utekaj si radšej nájsť solidnejšiu prácu pán Rex! 10%(29.7.2014)

Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli několika prvním řadám. Tam byl ten pes skutečně rovnocenným partnerem, který napomáhal při řešení případů svým nosem, bystrým mozkem a rychlýma nohama a taky odlehčoval atmosféru vtipnými kousky. Jenže v dalších řadách se tvůrci jaksi ubírali jiným směrem a vzhledem k eliminaci těchto předností bych neřekla, že správným.(18.9.2017)

• Elfias Dóže

Pes, který nosil smůlu svým majitelům (pamatuji, že většina z nich skončila pěkně rychle na krchově), požíral housky kolegům a mezitím chytl pár zločinců nikdy nepatřil k mým oblíbeným seriálovým mazlíčkům, spíše naopak. Ale zase psík - ovčák je docela rozkošné zvířatko, takže mánii, kterou lidé v 90. letech pochytili a která se částečně táhne do současnosti, chápu. ___ Já jsem sice moc dílů jsem neviděl, ale měnit to nehodlám. Komisař Rex je totiž blbost, Vaších 40% mluví za vše. Jediné, co se mi líbí je úvodní znělka a to je na seriál, který bych měl pravidelně sledovat, opravdu málo. 20%(1.9.2012)

• - Při natáčení nových dílů z italského prostředí mluvil nový představitel komisař Lorenzo Fabri (Kaspar Capparoni) italsky, všechno se ale poté díky synchronizaci a dabingu muselo přenést do němčiny. (Stocki)

• - Jediný představitel z původního vídeňského prostředí zažil všechny tři vrchní komisaře. Byl jím Gerhard Zemann, představitel patologa Leo Grafa. Hrál ve všech dílech, které byly postupně natočeny v letech 1994 až 2004, naposledy se objevil v pilotním dílu Smrtící zápas. (Stocki)

• - Seriál se vysílal ve více než sto zemích, např.: Mexiko, Argentina, Vietnam, Kanada, Kypr, Japonsko a Venezuela. (M.B)