Komisař Rex (TV seriál)

Komisár Rex

Rex: A Cop's Best Friend

Krimi / Akční / Mysteriózní

Rakousko / Německo / Itálie, 1994, 119x45 min

Wolf Bachofner, Tobias Moretti, Fritz Muliar, Karl Markovics, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Alexander Pschill, Rhett Butler, Reginald von Ravenhorst, Gedeon Burkhard, Elke Winkens, Agnieszka Wagner, Sabine Petzl, Kaspar Capparoni, Erwin Leder, Jan Sosniok, Veronica Ferres, Eva Haßmann, Franz Buchrieser, Volker Bruch, Jun Ichikawa, Aleksander Bardini, Simone Heher, Paulus Manker, Marián Labuda st., Dirk Martens, Christoph Luser, Hans Sigl, Klaus Händl, Julia Cencig, Maresa Hörbiger, Misel Maticevic, Tudor Chirila, Hary Prinz, Fritz Karl, Ursula Strauss, Sophie Rois, Grzegorz Emanuel, Thierry van Werveke, Christoph Waltz, Johannes Zeiler, Michael Ostrowski, Robert Hunger-Bühler, Nicholas Ofczarek, Marie-Christine Friedrich, Chris Pichler, Detlef Bothe, Robert Hoffmann, Elisabeth Lanz, Wolfgang Böck, Karlheinz Hackl, Ulrike Beimpold, Stefanie Dvorak, Johannes Zirner, Tatjana Alexander, Thomas Thieme, Saskia Valencia, Julian Weigend, Simon Verhoeven, Gunther Gillian, Miguel Herz-Kestranek, Mavie Hörbiger, Torben Liebrecht, Jevgenij Sitočin, Michael Lesch, Manuel Witting, Erwin Steinhauer, Markus Hering, Karl Fischer, Laurence Rupp, Janek Rieke, Gerhard Zemann, Lambert Hamel, Lilian Klebow, Daniela Ziegler, Doreén Dietel, Jaromír Borek, Clelia Sarto, Krista Stadler, Cornelius Obonya, August Schmölzer, Alexander Strobele, Max Urlacher, Jenny Deimling, Jürgen Schornagel, Gerd Silberbauer, Max Herbrechter, Claudia Martini, Brigitte Karner, Birge Schade, Viviane Bartsch, Florentín Groll, Leon Askin, Sabrina White, Christoph Grissemann, Denise Zich, Doris Golpashin, Maria Blumencron, Nadeshda Brennicke, Wolfgang Hübsch, Julia Gschnitzer, Hans-Michael Rehberg, Proschat Madani, Michael Rotschopf, Daniel Aichinger, Gertrud Roll, Gundula Rapsch, Thomas Stolzetti, Haymon Maria Buttinger, Marianne Mendt, Holger Handtke, Nils Nelleßen, Wolfgang Michael, Hans-Uwe Bauer, Michael Brandner, Edgar M. Böhlke, Stefan Matousch, Max Volkert Martens, Rolf Kanies, Claudia Messner, Anne Kasprik, Frank Christian Marx, Heinrich Schafmeister, Nikolaus Paryla, Adi Hirschal, Karl Ferdinand Kratzl, Andreas Vitásek, Sylvia Haider, Sissy Höfferer, Klaus Ofczarek, Heinz-Josef Braun, Barbara Sotelsek, Klaus Zmorek, Wolfram Berger, Susi Stach, Wilfried Hochholdinger, Oscar Ortega Sánchez, Michou Friesz, Angelika Bartsch, Florian Teichtmeister, Johann Adam Oest, Daniel Keberle, Bettina Redlich, Janine Wegener, Nora Heschl, Christoph von Friedl, Hanno Pöschl, Ernst Konarek, Nikolaus Benda, Stefano Bernardin, Silvia Fenz, Bernd Birkhahn, Thomas Anzenhofer, Ernst Stankovski, Bojana Golenac, Ingrid Burkhard, Loretta Pflaum, Cornelia Lippert, Brigitte Antonius, Johanna Mertinz, Veronika Polly, Harald Posch, Tobias Langhoff, Maximilian Pfaff, Josef Griesser, Ralf Richter, Phillippa Galli, Eva Maria Marold, Gisela Uhlen, Gregor Seberg, Susanne Czepl, Robert Meyer, Mathias Kahler, Simon Hatzl, Heinz Trixner, Kristina Bangert, Inka Löwendorf, Robert Viktor Minich, Brigitte Kren, Michael Dangl, Stefan Puntigam, Emilio De Marchi, Lutz Blochberger, Sona MacDonald, Ottokar Lehrner, Michael Schönborn, Klaus Rohrmoser, Herbert Pendl, Peter Faerber, Wilhelm Manske, Bruno Dallansky, Dietmar Mössmer, Reinhard Nowak, Sigrid Hauser, Martin Zauner, Georg Veitl, Carl Achleitner, Werner Sobotka, Alfred Reiterer, Gerhard Rühmkorf, Gabriela Benesch, Gerhard Roiss, Alexander Radszun, Gesche Tebbenhoff, Werner Prinz, René Schönenberger, Adrian Zwicker, Gertraud Jesserer, Regina Stötzel, Markus Gertken, Maria Köstlinger, Reinhard Simonischek, Verena Araghi, Wolfram Ruperti, Thomas Morris, Michael Thomas, Sandra Nedeleff, Christoph Gareisen, Thomas Clemens, Jens Peter Nünemann, Max Müller, Monika Tajmar, Alexandra Maria Timmel, Max Mayer, Georg Prokop, Victor Schefé, Angelika Niedetzky, Wolfgang S. Zechmayer, Lena Reichmuth, Stephan Paryla, Gabriele Schuchter, Ursula Andermatt, Christian Weinberger, Christian Pogats, Paula Polak, Patrik Plenk, Birgit Stauber, Erika Deutinger, Ludwig Hirsch, Sonja Romei, Andrea Händler, Eva Klemt, Tamara Kafka, Klaus Ortner, Mercedes Echerer, Hemma Clementi, Ines Honsel, Uwe Kröger, Herbert Trattnigg, Max Schmiedl, Barbara Livi, George Lenz, Fritz Goblirsch, Thaddäus Podgorski, Heinz Petters, Günter Tolar, Atto Suttarp, Beate Jensen, Holger Schober, Nicola Etzelstorfer, Johannes Terne, Antonio Di Mauro, Rainer Spechtl, Eva Billisich, Daniela Golpashin, Silvia Wohlmuth, Tex Rubinowitz, Arabella Kiesbauer, Florian Scheuba, Wolfgang Pissecker, Jazz Gitti, Martin Bermoser, Manuel Harder, Christoph Fälbl, Alexander Mitterer, André Pohl, Oliver de la Varre, Rochus Millauer, Gusti Wolf, Hilde Berger, Nina Franoszek, Erika Mottl, Else Ludwig, Michael Pink, Rainer Hackstock, Henry Meyer, Tamara Metelka, Lotte Ledl, Beatrice Frey, Günther Treptow, Karin Kienzer, Gerhard Ernst, Michael Gampe, Heinz Wustinger, Erich Padalewski, Emanuel Schmied, Luise Prasser, Ida Krottendorf, Michael Schottenberg, Dany Sigel, Liliana Nelska, Claudia-Sofie Jelinek, Christiane Brammer, Carmen Gratl, Martha Marbo, Michael Blihall, Werner Brix, Werner Wultsch, Hertha Schell, Gideon Singer, Manfred Schmid, Felix Dvorak, Anette Hellwig, Herbert Föttinger, Michèl Keller, Mariano Rigillo, Alex Greinecker, Heinrich Schweiger, Günter Franzmeier, Sybille Kos, Gudrun Velisek, Paul Kreshka, Dario Bertini, Vera Borek, Manfred Dungl, Viktoria Schubert, Jaschka Lämmert, Barbara Gassner, Isabella Szendzielorz, David Heissig, Ulla Weigerstorfer, Jan Polak, Kurt Sobotka, Johannes Thanheiser, Christine Sommer, Gerhard Tötschinger, Bernhard Paul, Noemi Fischer, Jurij Kramer, Erol Ünsalan, Therese Lohner, Rudolf Wessely, Erich Schleyer

Nekecejte, že je to kravina, když jste to vydrželi sledovat dýl, než já... a to jsem prosím po odchodu Gedeona Burkharda na seriál zanevřel a dál ho už nesledoval. Plus ostatně si myslím, že Gedeon byl lepším páníčkem než Tobias. Stereotyp se postupem času změnil v klišé a klišé se změnilo v nudu, ale i přesto se našlo mnoho dílů, na které rád vzpomínám a které bych s chutí sledoval ještě jednou. [TV](5.2.2010)

Tento rakouský seriál jsem sledoval jako malý s rodiči. Nejlepším z Rexových páníčků pro mě byl rozhodně Brandtner a pak Moser, další, kteří byli, stáli za starou bačkoru (hlavně ta dvojce zamilovaných policistů). Rex je takový psí kult, kterého zná asi každý. Většinou jsou příběhy o tom samém, zločinec - pátrání - honička - Rex protivníka chytí... ale celkově díly fungují. Žádný vložený příběh jsem v seriálu nenašel, ale možná je to tím, že jsem nesledoval každý díl a spoustu jsem jich neviděl. A nemíním si je znovu pouštět, takže už se více asi nedozvím.(20.12.2012)

• Nancy

V podstatě nevýrazný, nudný a hodně obyčejný seriál, ke kterému mám ovšem zvláštní vztah. Teda resp. jen k první sérii s Tobiasem Moretti. Po první výměně páníčků, tedy příchod Gedeona Burkharda šla kvalita hodně dolů, asi tím, jak je ten nový komisař nesympatický. Nejnovější majitelé Rexe jsou už tuplem nemožní a vyslovení názvu Komisař Rex se mnou už nic nedělá. Jestli mám nějaký oblíbený brak, pak je to asi tohle.(24.2.2005)

Když jsem na něčem rostl, tak na to nedám dopustit a s chutí se k tomu vrátím i dneska a tenhle seriál je kus mého dětství. Proč tedy dávám jenom 3*? No je třeba to zprůměrovat jako celek a časem bohužel i tomuhle seriálu došel dech. Epizody z Morettim jsou špičkový, ty z Burkhardem ještě ucházející, ale to co přišlo potom s tím duem nesympatických kokotů je na čistej odpad. Škoda, že to po šestý sérii neutnuli. Hodnotil bych výš.50%(1.4.2015)

• H.Gordon

S Tobiasem Morettim to bylo ještě docela dobré, ale strašně hloupé. Jako malá jsem to milovala, ale když to vidím teď, tak si uvědomuji, jak je to hrozné. Tak naivní a nejhorší na tom je, jak mluví s REXEM, jako s člověk a on jim "pochopitelně" rozumí :-). Opakovaly se tam případy, takže to postrádalo originálnost. Ale na Tobiase se dalo dívat, vlastně jsem to sledovala jenom kvůli němu :-)(11.10.2012)

• - Gedeon Burkhard, který ztvárnil komisaře Alexe Brandtnera, nedodržel smlouvu na další sérii a nedostavil se na plánované natáčení. Aniž by dal komukoli vědet, odjel za štěstím do USA. Tvůrci proto museli na rychlo sepsat nový scénář a vypsat konkurz na nového komisaře. Díky Burkhardově nezodpovědnosti tak není vysvětlen odchod jeho postavy ze seriálu. (korbitch22)

• - Elke Winkens, představitelka komisařky Niki Herzogové byla vybrána ze 120 uchazeček. (Stocki)

• - Při natáčení nových dílů z italského prostředí mluvil nový představitel komisař Lorenzo Fabri (Kaspar Capparoni) italsky, všechno se ale poté díky synchronizaci a dabingu muselo přenést do němčiny. (Stocki)