Posel ztracených duší

• USA Ghost Whisperer (více)
USA, (2005–2010), 78 h 15 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

John Gray

Hudba:

Mark Snow

Jennifer Love Hewitt, David Conrad, Aisha Tyler, Camryn Manheim, Jay Mohr, Jamie Kennedy, Tyler Patrick Jones, Kurt Caceres, Ignacio Serricchio (více)

Série(5) / Epizody(107)

Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt) má špeciálnu schopnosť. Táto novopečená manželka je nesmierne dôležitým spojivkom pre všetky nepokojné duše, ktoré blúda medi nebom a zemou. Predstavte si, že by ste museli zomrieť a nestihli by ste svojim blízkym povedať niečo, na čom vám záležalo alebo čo by bezpodmienečne mali vedieť. Melinda so svojou zvláštnou schopnosťou doslova priťahuje duchov, ktorí zúfalo potrebujú takúto pomoc. Odovzdaať dôležité správy ľuďom, ktorí by to mali vedieť. Presne preto je Melinda tak dôležitá tak pre mŕtvych ako aj živých. Niekedy má chuť s tým všetkým jednoducho skončiť, ale v konečnom dôsledku najlepšie vie, že jej schopnosti nie sú príťaž, ale výzva urobiť ľudí šťastnými... (oficiální text distributora)

Allka

Solidní seriál, na který nemám potřebu koukat každý den, ale na ta víkendová dopoledne, kdy ho dávají na Prima Love, je ideální. Trochu trpí stereotypností a kvalita epizod kolísá v závislosti na tom, jak moc je zajímavý příběh ducha, ale to se dá překousnout. A Jennifer Love Hewitt je mi konečně jednou v něčem sympatická, ačkoliv její postava je tak úžasně kladná a pozitivní, až mám někdy chuť zařvat: Proboha, buď taky někdy mrcha :P ()

Scraffy

Priemerný seriál, ktorý má niečo do seba. Nebyť tam tak otrasne napchanej romantiky, tak by to mohlo byť o niečo lepšie. ()

JUWA

Nebudem ďaleko od pravdy,ak tu napíšem,že Spriaznení duchovia sú najzbytočnejším seriálom posledných rokov.Do žánru Mystery totiž nepriniesli nič nové,iba opakujú už tisíc ráz videné klišé.Originalitu tu preto budete hľadať zbytočne.Všetky epizódy sú postavené na rovnakej schéme:samaritánka Hewittová niekoľko ráz za epizódu obehne ľudí,ktorý majú niečo spoločné z duchom,urobí tlmočníčku medzi živými a mŕtvými a nakoniec duch odíde na "druhú stranu".No a najviac vyvalený je z toho divák,ktorý sa sám seba pýta:,,Čo to dopekla bolo ?"Túto šlamastiku na kolená úplne zráža Hewittová,ktorá tu predvádza úplne nulové herectvo.O nejakej psychológií,vývoji postáv či nebodaj réžií tu nemôže byť ani reči.Na milosť sa dá vziať len slušný vizuál a určitá nápaditosť špeciálnych efektov.Je pochopiteľné,že musia obsadzovať príťažlivých hercov,aby si zaistili sledovanosť.Zábery na peknú tvár a vždy dokonalý účes J.L.Hewittovej sú samozrejme fajn,ale založiť na tom celý seriál,je mierne povedané...úbohé. ()

Mes-siah

Seriál je vcelku monotonný, ako tu spomínajú aj ostatní. No nikto nespomína, aké mzsteriozne prvku tu používajú. Aspoň snimi sa snažia miešať variácie. A za niektoré momenty by sa nehanbil ani velkorozpočtový velkofilm. Ale ani to nestačí, keď sa dá dej predvídať. Do dosť obmedzuje a ničí výsledny dojem. ()

Renie42

Náhodně jsem narazila na tento seriál. Po shlédnutí několik dílů musím říct, že je to na stejný brdo, ale pokaždý s jiným příběhem. Může se to zdát stereotypní, ale když je chvilka, tak si to pustím. Ke konci řvu, jak se duch loučí s pozůstalými, na srdceryvný scény jsem jako dělaná :-). Prožívám smutný období, tak na mě ten seriál asi více působí. ()

Xeany

Zajímavý seriál zabývající se tématem, kterému se v dnešní době nikdo moc nevěnuje. Dané příběhy jsou se snaží být velmi skutečné, ze všedního života, zjemňuje se zde téma smrti, nepřipadá nám tu tak hrozná. Jediné co se mi nelíbí je hodně velké opakování se Jennifer Love Hewitt v některý dílech. ()

MaxForValue

Klišé servírované za klišé, epizódy ako cez kopirák, plačúca Jennifer Love Hewitt na konci každej epizódy, snaha o nezmyselne silný morálny podtext, nezmyselné zvraty, toto všetko degraduje inak peknú myšlienku seriálu do roviny čistej (pod)priemernosti. A to mala JLH tak dobre rozbehnutú kariéru. ()

Lewaso

Zajímavý, ob 3 díly originální (chce to výdrž) a v tomto ranku velice poutavý a nadprůměrný seriál. P.S.: Sqěle udělaný úvodní titulky... ()

Runespell

Melinda Gordon umí cca 4 grimasy a i s těmi si vystačí již v páté řadě seriálu, který se točí kolem vždy podobného scénáře.V každém díle se najde nepokojný duch, který má problémy a hlavní hrdinka mu za pomoci manžela a kamarádů pomůže odejít v klidu do světla. Pokud ubrečený exteriér celého seriálu je poměrně dobře vyvážen snahou o vtipné dialogy. Zápletky již celkem okoukané a VELMI předvídatelné, přesto nechybí snaha o zajímavé zpracování včetně triků u každého jednotlivého dílu. V páté řadě seriálu se asi mrkací panna Melinda lehce omrzela, protože se rozhodli vše oživit tím, že do seriálu přibyl syn, který má vlastní - nezvyklé - schopnosti a potenciál zamíchat nekonečně mnoho emocí. Na nedělní odpoledne - geniální. Dobrý konec každého dílu je zaručen - > v tomto pravidelná pohádka pro dospívající a dospělé nezklame. ()

DandaPiper

O něco hůře zpracované téma jako v seriálu "Médium", ale Jennifer Love Hewitt je prostě taková kočka, že to drží, ikdyž možná jenom pro mě, vysoko nad standardem. Melinda nám vidí duchy...jéééje, před 20ti lety by byla jedinečná, ale dneska už je bohužel vidí kde kdo a tak to prostě na 5 hvězd nestačí. Některý příběhy jsou zajímavější více, některý méně, ale určitě bych se snažil omezit to Melindino každodílný rozmlouvání k lidem, aby ji uvěřili, že vidí nemrtvý mrtvý. Viděl jsem všechny díly, všech 5 séríí a tak musím říct, že další chyba seriálu je, že se bojí jít do hororovýho žánru, což je strašná škoda, protože potenciál k tomu je. Tak to celý vychází jen na takovou rodinnou podívanou s nádechem temna. Ale milou... ()

eMeMko

K tomuto seriálu jsme byl “donucen” manželkou a po prvních pár dílech bych hodnotil odpadem. Postavy byly nezajímavé, dialogy o ničem a celková koncepce mi přišla na hlavu. Pak se to ale pomalu rozjelo a nutno říci, že několikrát za sérii se seriál vytasil nějakým momentem, který jsem absolutně nečekal. Díly a jejich zápletky začaly být zajímavější a postavy žili a řešili i nějaké problémy mimo svět duchů. Co se týče kvality jednotlivých sérií, bylo to trochu jako na houpačce. Velkolepé finále posledního dílu se však nekonalo a celý seriál skončil dle mého názoru dosti chabě. Finální hodnocení: Průměr, který neuškodí zhlédnout...aspoň ze zvědavosti. ()

marrrrian odpad!

-Mám vám povedať, aby ste sa netrápili........ -On vám odkazuje, že vám odpúšťa.......... -Povedzte mu že... -Nie, je tu a počuje vás........ Tento seriál sa mohol volať aj Odkazovačka, lebo v ňom Melinda Gordon celý čas niečo niekomu odkazuje. Vlastne oprava: najskôr behá po meste, aby zohnala niekoho komu by niečo odkázala. Ale námet je to dobrý, nikomu sa nečudujem, že ho to baví. Ale je to strašne priblblé. ()

DekaDance

Seriál, který má (měl), potenciál. Líbí se mi nápad, ale je to hodně nedotažené! Spíše než zápletka, se tu sází na vzhled hlavní herečky, která by se měla občas napapat. Je to zbytečně uvzdychaný, přecitlivělý, lidi i duchové tu jsou buď zlý nebo dobří - nic mezi tím. A nic nového, každý díl totožný s předchozím. Fuj. ()

Leyla

Dokoukáno hlavně kvůli Melindině garderóbě. Příjemný seriál, když u sledování nechcete moc přemýšlet, ale víc jak 3* si to fakt nezaslouží :) ()