Hříšníci

USA, (2011–2021), 118 h 29 min (Minutáž: 43–59 min)

Režie:

Mark Mylod, John Wells, John Dahl, Todd Holland, Stephen Hopkins (více)

Emmy Rossum, William H. Macy, Cameron Monaghan, Steve Howey, Justin Chatwin, Michael Patrick McGill, Joan Cusack, Jeremy Allen White, Jane Levy (více)

Série(11) / Epizody(134)

Recenze uživatele jirikzaboj k tomuto seriálu (5)

The Sins of My Caretaker (2013) (S03E05)

Tato epizoda je jeden velký crazy mess v tom dobrém slova smyslu a dokonale vystihuje náladu, kterou jako divák prožíváte při sledování Shameless v jeho různých polohách. Ten postupný rozpad a finální potupa, uvědomění situace a zoufalství všech zúčastněných, to je sakra tak geniální. ()

Civil Wrongs (2013) (S03E10)

2 epizody v kuse dostáváme těžkou dávku deprese a nálada seriálu se naprosto změnila a otočila o 180 stupňů. Lip je tak geniální, komplikovaná a tragická postava. Těším se, co uvidím v budoucnu. Závěr epizody jeden velký LOL:-D ()

Survival of the Fittest (2013) (S03E12)

Z tragikomedie okolo Franka se stala regulérní dramatická podívaná a jeho postava dostala během této série úplně jiný rozměr. Vždycky to byl možná v jádru dobrák, ale sakra. Ty jeho dialogy o smyslu života mě vždycky tak zlomí uvnitř a zároveň naplní elánem, novou energií. Fakt neskutečně napsaná a zahraná postava. To samé ale platí i o ostatních a rodina Gallagher’s je opravdu pestře vyobrazena a ani jedna postava zde není navíc a nijak nenudí. Samozřejmě úžasná Sheila, V a Kev nejsou výjimkou. Naprosto výjimečný seriál, který mě touhle sérií definitivně pohltil. (Bezpochyby je Lip má nejoblíbenější postava po této sérii a docela jsem ho s Mandy shipoval, i když je to crazy bitch) ()

Série 4 (2014) (S04)

4. série nejela narozdíl od těch předchozích z větší části na tragédii, než komedii. Pořád si udržuje a vlastně i přidává míru absurdna a jede podle vlastních pravidel. Byla to zkouška jak pro diváky, tak pro celou rodinu Gallaghers a to kvůli jistému selhání, které spustilo sérii překážek, depresí, smutku, odpuštění, pochybení a myslím si, že to ucelilo právě můj vztah k tomuto seriálu, který si nehraje na nic víc, než sám je. A to sice perfektní, bez jakýchkoliv přepálených twistů. S naprostou přirozeností a upřímností každé z postav. Nikdo tu není navíc a každý má v South Side své místo. Firma mě v těchto bad girl polohách dost bavila a těším se, jak ji to jako člověka v životě posune. Ian a Mickey byl hrozně silný příběh a Frank je zkrátka nesmrtelný tragéd, kterému žeru každou jeho poučku, i když je to fakt kretén, mám ho rád. Lipovi fandím, ať se udrží i nadále tam, kam směřuje. Carl dostal větší prostor a je to jedině dobře, sígry zbožňuju. Pubertální Debbie měla spíš komediální kontext, ale zároveň mě přesvědčila, že se nám postavy mění před očima. Kev a V jsou nejvíc comedy couple a poslední dobou fungují jen na odlehčenou a to je dobře, protože to jim jde nejlíp. Je mi lito Mandy a doufám, že v budoucnu dostane ještě vykoupení. O každé postavě o tom můžu říct milion věcí a to je sakra dobrou prací tvůrců a herců, kteří se o ně tak skvěle starají. ❤️ ()

Emily (2014) (S04E11)

Já nechápu, jak se všechny ty postavy dostaly z tak primitivních příběhů tak daleko. 4. série láme postupně celou komediální strukturu a vyzývá nás na velkou emocionální piplačku, ve které nezůstane jedno oko suché. Takhle epizoda je pro mě prozatím jedna z těch nejlepších. Sledovat linku Iana a Mickeyho byla kdysi nuda, teď je to velký peak série. Úžasný Frank a fenomenální Lip. Prospělo Fionu hodit trochu více do pozadí a jsem zvědavý, jak to půjde dál. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher