Modrý kód

• Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (264)

Právo na další šanci (2017) (S01E19)

Dvě hvězdy za zelenou mambu černou ( černá se jí říká podle černých očí) a závěrečnou pecku Morcheeba - Rome wasn't built in a day. ()

Srdeční záležitosti (2017) (S01E20)

Lehce thrillerově akční a zakončené songem Here comes the sun od Beatles ... to musel nakombinovat někdo se smyslem pro humor. ()

Útěk za bráchou (2017) (S01E21)

Pistol v kabelce - zajímavé téma, jak to opravdu vyřešit a to myslím, jak by se to asi řešilo v reálu? Tenhel díl mne donutil poprvé se vážně zamyslet. ()

Velký zvíře (2017) (S01E22)

Operace nádoru a akce Hákový kříž - běžný den u Mery Laurinové. .......... I can see clearly now, the rain is gone, I can see all obstacles in my way, Gone are the dark clouds that had me blind, It’s gonna be a bright (bright), bright (bright), Sun-Shiny day. It’s gonna be a bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day. I think, I can make it now, the pain is gone, All of the bad feelings have disappeared, Here is the rainbow I’ve been prayin' for, It’s gonna be a bright (bright), bright (bright), Sun-Shiny day. Look all around, there’s nothin' but blue skies, Look straight ahead, there's nothing but blue skies. I can see clearly now, the rain is gone, I can see all obstacles in my way, Here is the rainbow I’ve been prayin' for, It’s gonna be a bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day. It’s gonna be a bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day. Bri-ri-ri-ri-bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day. It’s gonna be a bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day... ()

Bouchání na srdce (2017) (S01E23)

Začínám si všímat , že herci v druhém sledu za hlavními postavami mají méně sterilně napsané role a jejich výkony jsou opravdu pozornostihodné - záporák Chmela jako doktor ochmela v čele, Eva Burešová asi nej sexy postava ikdyž má černě namalovaný rty jak emo, Roman Skamene jako zřízenec zřízenců, Marika Procházková jako empatická doktorka. ()

Rasputinovi tajní agenti (2017) (S01E24)

Už jsem se zděsil, že se z toho stane akční špionážní bramboračka, ale naštěstí to zůstalo v mezích prajmtajmové komerční tvorby. PS: Vyřešení týrání staré ženy, kdy Mery Laurinová zatlačí na agresorku, že ji bude chodit kontrolovat domů je těžká trefa vedle - až bude někdo jednodušší svědkem týrání nějaké seniorky ve skutečném životě a inspiruje se tímto řešením nejlepší zdravotní sestry z Rubavy tak ta seniorka asi nepřežije. ()

Poloviční radost (2017) (S01E25)

Jan Rosák v předposledním díle nabírá na síle - má větší prostor, jeho role prochází vývojem ve vztahu ke svému synovi, dokonce předvádí herecký výkon. Škoda, že kdykoliv se objeví v záběru, tak v něm s tím jeho sametovým hlasem vidím pana Videostopa a čekám, kdy se s nějakým dotazem obrátí i v Rubavě na Karla Čáslavského. ()

Doktorské superstar (2017) (S01E26)

Cvrček v uchu... to snad ještě v českém seriálu nebylo. ()

Primář nebo výzkum (2017) (S01E27)

Tak asi nejlepší díl díky famózním třem miniscénkám s Romanem Skamene alias Váňou. To mne upřímně pobavilo. ()

Konec superdoktorů (2017) (S01E28)

Asi největší prostor pro starostku Brožovou ale jinak podprůměr, z kterého vyniknou dva menší herecké výkony - záporák Chmela a Váňa Skamene. ()

Den pro princezny (2017) (S02E01)

Pokračuje to tak, že je to v nouzi koukatelné. Nová postava dokonalého nováčka B.Kohoutové jinak nic vybočujícího. Nejvíc mne baví každodílní mini role Tenerové. ()

Utrápené děti (2017) (S02E03)

Na scéně muž bez penisu , ale s dcerou s lžičkou v krku.... scénář musí psát opravdu kombinační matematický génius, ale já se celkem bavil díky některým postavám. ()

Smrt ve sklepení (2017) (S02E04)

Laciný seriálový katastrofický drama v zavaleném sklepu tak laciné, že to je jako parodie. Ale budiž... začínám si všímat , že závěrečné songy jdou mimo můj hitový vkus, čímž hodnocení sráží o několik hvězd. Dialog Merry a Robota ve sklepě bylo asi to nej z tohoto dílu. ()

Bojuj, hrdino! (2017) (S02E05)

Nesnáším jůtůbering, takže i tenhle případ byl pro mne nic moc. Dvě hvězdy dávám za Alici Bendovou ale výkony dětských herců ve srovnání s výkony dětských herců v seriálu na ČT zaostávají. ()

Velký průser (2017) (S02E06)

Myslím, že název je jako sebekritika seriálu solidní, ale zatím na to ještě koukám. ()

Zbytečné války (2017) (S02E07)

Přestává mne to bavit, opakuje se to a ničím nepřekvapuje. Jediný trochu zajímavý je pnutí mezi chmelou a němcem. ()

Přepadení (2017) (S02E08)

Už jsem to s tímhle seriálem málem vzdal, ale v tomhle díle probodli moji nejoblíbenější postavu neohrožené barmanky v podání mojí oblíbenkyně Petry Tenorové, takže jsem musel shlédnout a dát dvě hvězdy za ní. Jinak standardní díl, kde jednu hvězdu dávám za parádní dialog Štěpnička vs. Nováková. ()

Granát a pistole (2017) (S02E09)

Maniak Štolpa s granátem v nemocnici .... zfilmované po primácku do naivity. Zásahovka o třech lidech pak maniaka odzbrojí, že ho povalí na zem. Celkem zábavný díl. ()

Nic než pravda (2017) (S02E10)

nuda... koukám, že Roman Vojtek šel kolem tak si tu střihl roli záchrankáře , který je první den v práci. Taky jsem si všiml, že Berenika umí hrát. ()