Modrý kód

(seriál)
  • Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

sskrblik odpad!

To i ta doktorka Quinnová byla větší filmový doktor než-li ta banda českých hvězd na ně si hrajících.. a na závěr každé epizody s hudbou a tak tragickým střihem, že jsem si samým udivením hlavu navykroutil. Teď je to Modrý Kód, kdo ví co příjde zítra za další skvost? Televizní produkce masíruje novými seriály české diváky... ()

ARI50 odpad!

Vidět pár dílu tohohle mě málem přivedlo k smrti protože jste tak chytří že jsem zjistil že mám nemoc na vše, herecky je to až bolestivé co předvádíte a vaše prostředí směšné, viděno náhodným přepnutím pár dílu a každý díl mě přesvědčil o tom co běží pořád dokola a strašně špatně odpad! prostě zaslouženě. Hodnotím pouze celek a série vidět všechny díly už se nevzbudím na konci. ()

Master19 odpad!

Když už něco takového nedokouká ani moje žena, pravidelná to strávnice Ordinace, je něco zle nedobře. Sabina je sice pořád kočka, ale už to přece jen není to, co to bývalo a hlavně, hrát prostě nikdy moc neuměla. Na to co se děje kolem musí mít ovšem divák vážně žaludek. Ne že by tu byly nějaké explicitní záběry devastace těla, či tělních tekutin, jde o afektované herecké (ne)výkony bez motivace a smyslu. Za všechny nelze nezmínit polodementní dvojče Romana Zacha mluvící jihomongolským nářečím, doktora Fasta z "básníků" maskujícího se šedinami a několika bradami, odulého Romana Skamene, Mojmíra Maděriče a vlastně všechny ty Josefy Jany a Anny Jiřiny, protože nevyčnívá zhola nikdo. ()

Isherwood

Čisté dno, kde nejlépe hrajícím hercem je poloožralý Roman Skamene a nejméně odpuzující prvek celkově je sterilní inscenační kamera. Během pár minut mi ‚guilty-pleasure meter‘ vyběhl do červených, takže čtyři díly byly čistým potěšením z tvůrčí pokleslosti, ale v pozadí nenápadně stoupající míra retardace rozsvítila varovné kontrolky už v páté epizodě. Prát si to pravidelně rovnou do stehenní tepny asi nebudu, ale doufám v příjemná letmá setkání na hraně lobotomie. Místo hvězdičky si domyslete rozšafného bláznivého smajlíka. ()

paddy35 odpad!

Ze zvědavosti jsem na jeden díl mrknul a musím říct, že tohle je amatérská práce zabalená do naoko profesionálního hávu. Herci přehrávají, občas se dokonce zadrhávají, jindy dokonce dolují z paměti text, takže slyšíte eeeh a očividně vůbec nerozumí pronášeným lékařským termínům. Aktéři tu pouze mluví (většinou stejným tónem), divák sleduje chladné scény bez atmosféry. Nahodilý sled událostí, scénář zoufalý, režie nulová. Netuším, proč takové seriály vznikají, když tu nemůže být o nějakých uměleckých výkonech řeč, i průměrný divák tuhle nedůvěryhodnou frašku okamžitě prokoukne a přestane jí věřit. On i oddychový seriál se musí umět. ()

Galerie (2 076)