Modrý kód (TV seriál)

Drama / Psychologický

Česko, 2017, 34 h 10 min

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Marek Němec, Roman Zach, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Eva Josefíková, Jiří Štěpnička, Marika Procházková, Sandra Nováková, Lenka Zahradnická, Simona Prasková, Josef Jan Kopecký, Anna Jiřina Daňhelová, Kateřina Brožová, Roman Skamene, Mojmír Maděrič, Jitka Sedláčková, Filip Cíl, Jindřich Žampa, Marek Zeman, Patrik Děrgel, Josef Kubáník, Jan Urban, Jan Rosák, Otmar Brancuzský, Daniela Šinkorová, Lucie Kožinová, Veronika Zapadlová, Eva Burešová, Štěpán Benoni, Václav Vašák, Jakub Štěpán, Linda Stránská, Vilma Frantová, Kateřina Holánová, Ivo Novák, Dana Pešková, Jindřich Nováček, Ondřej Lechnýř, Richard Trsťan, Zdena Herfortová, René Přibil, Eva Čížkovská, Eliška Nezvalová, Vojta Vovesný, Nela Štefanová, Peter Pecha, Lukáš Král, Lívia Bielovič, Martin Sochor, Eva Janoušková, Miroslav Večerka, Jolana Běhounková, Kateřina Bláhová, Petra Tenorová, Lada Jelínková, Monika Kobrová, Marcela Kyselová, Michal Hajdů, Jana Janěková ml., Stanislav Lehký, Milan Slepička, Jiří Untermüller, Josef Pejchal, Eva Režnarová, Lenka Švejdová, Kristýna Hrušínská, Ota Jirák, Viktor Limr, Martin Sitta, Viktor Antonio, Michael Vykus, Lucie Černíková, Radomír Švec, Miriam Chytilová, Vítězslav Bouchner, Miriam Kantorková, Josef Láska, Lenka Termerová, Petr Stach, Martin Bohadlo, David Šír, Jakub Kos, Anna Lucie Schollerová, Lukáš Mucha, Martin Uhlíř, Tereza Bílková, Kamil Halbich, Miroslav Šimůnek, Šárka Ullrichová, Linda Kotisová, Barbora Valentová, Romana Sittová, Eva Kodešová, Filip Antonio, Hana Čížková, Dagmar Zázvůrková, Jan Szymik, Radka Stupková, Dominik Jetel, Ondřej Pech, Karel Fink, Kateřina Seidlová-Hrušková, Josefína Krycnerová, Milan Peroutka ml., Dita Hořínková, Berenika Kohoutová, Aneta Novotná, Kristýna Frejová, Michal Kern, Alice Bendová, Hana Holišová, Eva Decastelo, Roman Štolpa, Roman Vojtek
  • Davor81

Po 5 minutách máte dojem, že Vám mozek vyskočí z hlavy a sám půjde spáchat rituální sebevraždu. Pokud vydržíte i těch prvních 5 minut, po dalších 5 máte chuť najít toho kdo to natočil a mučit ho smyčkou hudby ze seriálu (tvůrce hudby byl úplný Hans Zimmer, akorát požil neurčité drogy pro tvorbu). Herecké výkony jsou "geniální"..skoro Oskar.. Btw. Prý se seriál bude používat jako donucovací nástroj pro doznání určitých delikventů..(27.3.2017)

• Spiker01

No, ty odpady jsou trošku mimo, ale na to jak se tvůrci kasali, jak to bude jiný než ordinace (asi 5 nebo 6 herců tady byli v první sérii ordinky) a bude se to zaměřovat na pacienty a ne vztahy mezi doktorama je to fakt slabota a trapných situací je více než by bylo záhodno. Viděl jsem letmo jeden díl a pokračovat dle očekávání rozhodně nebudu. 😀(31.3.2017)

• Trixinka

Tvůrci asi nezamýšleli udělat z toho seriálu komedii, ale povedlo se. Nechce mi nějak věřit, že by se mohla hlavní sestra takto chovat k doktorům, že by mezi doktory byli špioni z Ruska nebo doktoři s maniodepresí. Obsazení vcelku typické pro tento druh seriálu, bohužel sympatická mi není žádná postava. No jako kulisa k práci ovšem dobré.(29.6.2017)

• dablju

Nebudu hodnotit, neviděl jsem a ani vidět nehodlám. Jen podle upoutávek se mi zdá, že se s formátem argentinskè telenovely a českými herci druhé a třetí sorty (pan Štěpnička promine, ale sám se mezi ně dobrovolně zařadil) pustili typicky odpadoví režiséři do své verze "Nemocnice Chicago Hope". Výsledek je tomu přímo úměrný. Jen mě udivuje, že si někteří herci a režiséři vyberou kategorii "sračkař" a už nemají prakticky šanci se z ní dostat - nebo možná nechtějí.(1.4.2017)

• Mata04

Na první pohled seriál, který má být autentický, plný emocí a napětí. Snaží se přinést něco nového, nebo alespoň nový pohled na podobnou tematiku, kterou se zabývá velká řada jiných současných českých seriálů. Ani herecké obsazení není úplně špatné, jenže to prostě z nějakého důvodu nefunguje. Napětí chybí a dostatečný emoční efekt seriál prostě u diváka nevyvolá... Jedna hvězda pouze za snahu o něco jiného.(28.3.2017)