Modrý kód (TV seriál)

Drama / Psychologický

Česko, 2017–2020

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Josefíková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková, Eva Salvatore Burešová, Lenka Zahradnická, Roman Skamene, Mojmír Maděrič, Jan Urban, Otmar Brancuzský, Josef Jan Kopecký, Anna Jiřina Daňhelová, Kateřina Brožová, Jitka Sedláčková, Filip Cíl, Jindřich Žampa, Marek Zeman, Patrik Děrgel, Josef Kubáník, Simona Prasková, Jan Rosák, Daniela Šinkorová, Lucie Kožinová, Veronika Zapadlová, Štěpán Benoni, Václav Vašák, Jakub Štěpán, Linda Stránská, Vilma Frantová, Kateřina Holánová, Ivo Novák, Dana Pešková, Jindřich Nováček, Ondřej Lechnýř, Richard Trsťan, Zdena Herfortová, René Přibil, Eva Čížkovská, Eliška Nezvalová, Vojta Vovesný, Nela Štefanová, Peter Pecha, Lukáš Král, Lívia Bielovič, Martin Sochor, Eva Janoušková, Miroslav Večerka, Jolana Běhounková, Kateřina Bláhová, Petra Tenorová, Lada Jelínková, Monika Kobrová, Marcela Kyselová, Michal Hajdů, Jana Janěková ml., Stanislav Lehký, Milan Slepička, Jiří Untermüller, Josef Pejchal, Eva Režnarová, Lenka Švejdová, Kristýna Hrušínská, Ota Jirák, Viktor Limr, Martin Sitta, Viktor Antonio, Michael Vykus, Lucie Černíková, Radomír Švec, Miriam Chytilová, Vítězslav Bouchner, Miriam Kantorková, Josef Láska, Lenka Termerová, Petr Stach, David Šír, Anna Lucie Schollerová, Lukáš Mucha, Martin Uhlíř, Tereza Bílková, Kamil Halbich, Miroslav Šimůnek, Šárka Ullrichová, Linda Kotisová, Barbora Valentová, Romana Sittová, Eva Kodešová, Filip Antonio, Hana Čížková, Dagmar Zázvůrková, Jan Szymik, Radka Stupková, Dominik Jetel, Ondřej Pech, Karel Fink, Kateřina Seidlová-Hrušková, Josefína Krycnerová, Milan Peroutka ml., Dita Hořínková, Berenika Kohoutová, Aneta Novotná, Kristýna Frejová, Michal Kern, Alice Bendová, Hana Holišová, Eva Decastelo, Roman Štolpa, Roman Vojtek, Marek Pospíchal, Marek Holý, David Gránský, Ondřej Kraus, Petr Strnad, Petr Halíček, Petra Hobzová, Miloš Mazal, Kateřina Jačková, Petr Vágner, Tomáš Sagher, Jarmil Škvrna, Marek Svoboda, Petra Štíbrová, Vít Číla, Filip Vlastník, Zdeněk Palusga, Markéta Haroková, Miroslava Součková, Filip Bařina, Barbora Mošnová, Martin Holec, Ivana Měřičková, Lucie Černá, Hana Marie Maroušková, Isabela Soukupová-Siegelová, Lucie Roznětínská, Ludmila Mecerodová, Petra Nakládalová, Jindřich Hrdý, Bára Fišerová, Tereza Nekudová, Lucie Zachovalová, Tomáš Petrák, Veronika Freimanová, Rudolf Stärz, Martin Bohadlo, Kryštof Nohýnek, Radek Jiříček, Lenka Olšanová, Martin Matejka, Roman Komeda, Veronika Divišová, Zlata Jílková, Veronika Bajerová, Josef Zyka, Daniel Margolius, Kristýna Plocková, Barbora Vacková, Simona Vrbická, Lukáš Tesař, Magdalena Zimová, Jan Bílek, Anna Theimerová, Matěj Merunka, Vojtěch Říha, Victoria Preiningerová, Jan Konečný, Lenka Chadimová, Jan Fridrich, Marek Justa, Perla Kotmelová, Petr Macháček, Filip Menzel, Zuska Velichová, Martina Balážová, Tereza Jirotková, Hana Sršňová, Johana Krtičková, Daniela Pokorná, Věra Janků, Milena Kleinerová, Monika Světnicová, Alexandr Postler ml., Jiří Valšuba, Marcela Nohýnková, Lenka Stolařová, Petra Johansson, Tomáš Materna, Václav Šanda, Ludmila Razimová, Ota Kropáček, Lukáš Hložek, Zdeněk Mahdal, Jana Trojanová, Jana Altmannová, Petr Jančařík, Markéta Burešová, Petr Semerád, Eva Studénková, Martin Učík, Libuše Adamírová, Matěj Havelka, Aneta Kailová, Claudia Vašeková, Isabela Bencová-Smečková, Jakub Janatka, Anastasia Chocholatá, Filip Štainer, Tereza Švecová, Petr Bucháček, Radovan Vaculík, Andrea Schönová, Jiří Vobecký, Viktorie Horáková, Lubor Novotný, Dominika Býmová, Pavel Hermanovský, Jiří Vojta, Sára Milfajtová, Martin Kvěšek, Jakub Maršál, Gabriela Mourková, Jan Miller, Tomáš Pokorný, Jana Podlipná, Jiří Kniha, Jan Novák, Ivan Jiřík, Petr Konáš, Anna Polcarová, Eva Leimbergerová, Josef Kundera, Dáša Kouřilová, Milan Ligač, Pavel Doucek, Klára Fleischhansová, Gustav Skála, Pavla Bečková, Jan Šrámek, Marek Sýkora, Matyáš Leier, Kateřina Kornová, Tomáš Borůvka, Zdeňka Sajfertová, David Reiner, Martin Simandl, Otta Tesař, Svatopluk Schuller, Milan Duchek, Vlastimil Čaněk, Pavel Tesař, Nela Dvořáková, Petra Hanžlíková - Tišnovská, Zbyšek Horák, Ivan Remta, Alexandr Minajev, Petr Čagánek, Aleš Balda, Michaela Sejnová, Michal Juřica, Richard Němec, Matúš Bukovčan, Zdeněk Klumpar, Lukáš Křišťan, Mikuláš Matoušek, Marek Dobeš, Petr Dohnal, Alexander Borodin, Tomáš Havlík, Dana Špilauer Verzichová, Jakub Hais, Tomáš Drápela, Lucie Chlumská, Kateřina Coufalová, Martin Hub, Otto Kallus, Karel Vlček, Laura Kodadová, Henrieta Hornáčková, Veronika Petrová, Martin Hruška, František Staněk, Václav Veselý, Michal Šášinka, Dana Růžičková, Martin Hrubý, Ondřej Studénka, Pavlína Mourková, Edita Štaubertová, Iva Baumanová, Ivana Milbachová, Sylvie Krupanská, Liliana Malkina, David Kraus, Lukáš Kubát, Matyáš Bystroň, Adéla Pristášová, Adam Seidl, Rafael Pražák, Jiří Bartoň, Jonáš Florián, Martin Janouš, Jakub Sedláček, Petra Ben Messaoud, Jaroslav Bařinka, Markéta Richterová, Naďa Vinecká, Petr Šimčák, Lukáš Kofroň, Adam Kraus, Kristýna Petráková, Karolína Šafránková, Tomáš Karger, David Piskor, Debora Štolbová, František Mitáš, Tereza Volánková, Ondřej Černý, Daniel Krečmar, Michal Bumbálek, Veronika Lapková, Zdeněk Bařinka, Antonín Kaška, Richard Fiala, Marta Falvey Sovová, Kryštof Sochor, Vladimíra Havlíčková, Antonín Holoubek, Patrik Vojtíšek, Ivana Stejskalová, Akram Staněk, Anna Polcrová, Štěpán Komárek, Jiří Král, Zuzana Zvoníčková, Josef Jelínek, Matěj Vlček, Michal Pátek, Roman Kracík, Markéta Coufalová, Přemysl Houška, Anežka Hessová, Věra Hlaváčková, Petr Besta, Michal Roneš, Václav Krátký, Anna Beránková, Miloslav Petrovič, Michal Štěrba, Ivan Dejmal, Michaela Pecháčková, Zdeněk Velen, Tomáš Měcháček, Lucie Španbauerová, Kryštof Zapletal, Jaroslav Mendel, Luděk Čtvrtlík, Daniela Kupčíková, Veronika Zelníčková, Tomáš Pšenička, Martin Kalous, Lukáš Kunz, Pavel Dorotka, Jaroslav Vlach, Hana Bednářová, Jakub Maceček, Michaela Rykrová, Viktorie Hásková, Zuzana Koliandrová, Adam Vohánka, Jana Jiskrová, Matěj Kroupa, Marián Samek, Kristýna Hocková, Tomáš Havlínek, Aneta Christovová, Jana Stryková, David Steigerwald, Jana Staňková, Petra Výtvarová, Marie Jansová, Petr Kleňha, Martin Stránský, Jana Galinová, Magdaléna Bianka Ištoková, Vít Maštalíř, Petr Soumar, Adéla Press, Daniel Svoboda, Zbyněk Šporc, Jiří Nácovský, Lukáš Veřtát, Václav Knop, Petr Král, Taťána Schottnerová, Jakub Albrecht, David Beneš, Marek Salvet, Jiří Böhm, Jana Vaculíková, Klára Krejsová, Jakub Škrdla, Nela Boudová, Petr Franěk, Ludmila Kartousková, Jonáš Zima, Dana Sedláková, Michal Žižka, Veronika Malá, Jarmila Vychodilová, Jindra Janoušková, Anna Bubníková, Róbert Nižník, Darina Ničová, Adrian Gabaj, Jiří Krejčí, Hanuš Bor, Hynek Chmelař, Tereza Taliánová, Pavel Kryl, Annette Nesvadbová, Kateřina Fixová, Jiří Švejda, Petr Mareček, Vojtěch Babišta, Ilona Maňasová, Karel Hoffman, David Altman, Lukáš Šolc, Ondřej Suchý, Jiří Nebenführ, Tomáš Pospíšil, Petr Koutecký, Zuzana Skalická, Sabina Rojková, Václav Legner, Josef Vaňousek, Vladimíra Vokůrková, Josef Rosen, Jiří Racek, Jakub Čech, Jana Posníková, Michaela Hráská, Jan Jakub Ryba, Radoslav Budáč, Zuzana Juračková, Michaela Procházková, Robin Sobek, Jan Španbauer, Adam Langer, Pavel Hasmuk, Irena Hrubá, Markéta Krejčová, Veronika Špačková, Jiří George Konečný, Karel Freund, Stanislav Macháček, Petra Bučková, Romana Kvapiková-Julinová, René Šmotek, Michal Kozelka, Barbora Petrová, Michal Čeliš, Štefan Capko, Alois Antal, Miloš Rothbauer, Tereza Chudobová, Josef Havrda, Josef Beck, Michal Říha, Markéta Dvořáková, Ondřej Doležal, Alžběta Oborníková, Bohumír Starý, Juraj Bernáth ml., Jindřich Skopec, Jana Matějcová, Hana Grančičová, Jakub Skála, Jan Vokrouhlecký, Josef Matějka, Šárka Vondrová, Lenka Volfová, Lukáš Typlt, Jan Plouhar, Ivana Krmíčková, Blanka Zdichyncová, Štěpán Krtička, Barbara Miller, Milan Enčev, Jana Hlavsová, Andrea Daňková, Matyáš Flek, Marek Matoušek, Renata Visnerová-Prokopová, Jaroslav Kříž, Vladimír T. Gottwald, Štěpán Staněk, Martin Sobotka, Radek Valenta, Jarmila Vlčková, Daniel Novák, Radovan Masár, Mahulena Bočanová, Jan Dvořák, Markéta Hrubešová, Kamila Sedlárová, Boris Búrik, Jiří Wohanka, Zdeněk Černín, Jakub Linhart, Tobiáš Freja, Tomáš Imramovský, Daniel Mavrov, Petr Rychlý, Václav Jiráček, Jakub Frydrych, Dominika Frydrychová, Václav Rašilov, Andrea Hodíková, Natálie Růčková, Martin Klapil, Jiří N. Jelínek, Petr Kubala, Jiří Valeš, Jan Pavel Filipenský, Libor Hruška, Lucie Domesová, Dušan Sedlák, Veronika Nouzová, Lenka Daňková, Lukáš Jurek, Josef Hervert, Martina Bezoušková, Natálie Topinková, Marcela Holubcová, Anton Tataru, Barbara Chybová, Jaroslav Someš, Antonín Mašek, Denisa Pfauserová, Hana Tunová, Štěpán Tuček, Ivo Bureš, Zuzana Ščerbová, Klára Oltová, Jiří Hájek, Josef Humpolec, Petr Kutheil, Inka Brendlová, Kamil Švejda, Erika Kubálková, Jana Holcová, Michaela Gregorová, Jan Beneš, Kateřina Březinová, Lukáš Jabůrek, Zoja Oubramová-Pistoriusová, Rostislav Trtík, Roman Harok, Jaroslav Horák, Michaela Prchalová, Veronika Veselá, Tomáš Kořének, Vojtěch Hájek, Sara Venclovská, Hana Součková, Samuel Gyertyák, Mária Zajacová, Jan Houška, Nataša Gáčová, Vojtěch Lavička, Petr Surmaj, Jakub Stránský, Jan Battěk, Michal Gulyáš, František Skopal, Martha Olšrová, Eva Radilová, Heda Pacnerová, Tomáš Kvoch, Matěj Balcar, Zuzana Maxa, Lukáš Matěj, Hana Czivišová-Hessová, Klára Kousalová, Martina Prášilová, Daniel Žižka, Michal Pazderka, Hana Doulová, Marie Viková, Jan Ťoupalík, Michaela Jadrná, Miroslav Dvořák, Nataša Burger, Václav Čížkovský, Michala Břízová, Natálie Grossová, Vojtěch Efler, Ivo Kubečka, Jiří Jakima, Barbora Šebestíková, Lída Vlášková, Dušan Urban, Michaela Marečková, Michal Souček, Klára Brtníková-Vojtková, Dalimil Klapka, Dominick Benedikt, Linda Lahnerová, Karolína Morschlová, Lucia Jagerčíková, Jaroslav Krejčí, Dana Homolová, Zdeněk Sedláček, Antonín Švejda, Terezie Holcmanová, Miroslav Babuský, Ludmila Šafářová, Petra Staňková, Olga Dabrowská, Zdeněk Vencl, Iva Šindelková, Barbora Jánová, Radovan Klučka, Alena Doláková, Kryštof Mende, Daniela Byrtusová, Patrik Gega, Lukáš Vychopeň, Helena Karochová, Valtr Kolban, Valérie Zawadská, Jan Vavřička, Helena Plecháčková Korejtková, Anna Sikorová, Barbora Horčičková, Barbora Mudrová, Gustav Bubník, Robert Tyleček, Martin Tlapák, Amáta Skalová, Vojtěch Vodochodský, Martin Brtník, František Nedbal, Dominika Byrtusová, Adam Ernest, Andrea Marečková, Luboš Ondráček, Milada Bednářová, Hana Briešťanská, Lucie Sobotková, Tereza Otavová, Jan Rambousek, Adam Vacula, Markéta Gajdošová, Justin Svoboda, Helena Lapčíková, Kateřina Pindejová, Milan Vedral, Robert Jícha, Martin Dusbaba, Vendula Křížová, Ivo Theimer, Petr Klimeš, Vladimír Kulhavý, Vít Herzina, Karolína Krézlová, Luděk Jiřík, Adam Pospíšil, Ondřej Švec, Julie Goetzová, Jitka Nerudová, Jan Turner, Vratislav Hadraba, Miloslav Tichý, Pavel Mádl, Hana Frejková, Miro Mráz, Simona Vavrušková, Jana Durčáková, Jakub Vindiš, Matěj Vejdělek, Jiří Štědroň, Tereza Petrášková, Jakub Stich, Jana Gýrová, Ha Thanh Špetlíková, Štěpán Gajdošík, Lukáš Bouzek, Kristina Sitková, Petr Cemper, Rudolf Slivka, Johana Gazdíková, Milan Mikulčík, Barbora Zychová, Martin Čarný, Šimon Bilina, Monika Schullerová, Matouš Rajmont, Regina Razovová, Michal Zelenka, Jindřich Kriegel, Lenka Schreiberová, Míra Nosek, Adéla Koutná, Ivana Nováčková, Roman Teprt, Josef Pecl, Jelena Šebestová-Juklová, Veronika Bellová, Martin Pošta, Magdaléna Chrzová, Adriana Bajtková, Nikola Orozovič, Milena Marcilisová, Jan Kuželka, David Voráček, Petr Vobecký, Petra Langerová, Tomáš Vaněk, Karel Wiencek, Táňa Hlostová, Jan Apolenář, Jan Fanta, Eva Hrušková, Bořek Slezáček, Vojtěch Dvořák, Terezie Vraspírová, Tadeáš Říha, Petr Buchta, Vanda Chaloupková, Martina Hekerová, Saša Rašilov nejml., Anna Jeníková, Jakub Chromeček, Lukáš Vacek, Daniel Mišák, Filip Sychra, Monika Šabartová, Ondřej Suchý, Anežka Matušinská, Eliáš Vyskočil, Jakub Vašek, Miloš Königsmark, Zdeňka Goričev Hrdličková, Iveta Valtová, Natalie Golovchenko, Zlatko Teskere, Jáchym Pittermann, Michal Portales, Michal Škrobánek, Oldřich Bělka, Rostislav Vašík, Jana Provázková, Ondřej Bábor, Barbara Nedeljáková, Antonio Šoposki, Marek Latiok, Michaela Dinhová, Tomáš Vardan, Barbora Černá, Tereza Vodochodská, Jennifer Baluchová, Dita Zábranská, Kristián Kašpar, Alexandr Maier, Josef Horák, Patricie Pagáčová, Barbora Kocmánková, Jiří Kaperštein, Tereza Danihlíková, Luděk Žilka, Drahomíra Stejskalová, Lucie Vopatová, Lucie Vojtová, Sebastian Pöthe, Zuzana Ďurdinová, Kristina Jelínková, David Depta, Ivan Herma, Uršula Kluková, Zuzana Bydžovská, Tomáš Savka, Jana Drgová, Pavel Schönwälder, Šimon Pliska, Patrick Markes, Dana Aisová, Stanislav Hložek, Oliver Vyskočil, Denisa Hodermarská
  • Aleix

Ordinace už naše tety přestává bavit. Všichni se mezi sebou už vystřídali a odpustili , tak nám konkurenční televize přišla s "novinkou" takové pohotovosti, kde se snaží o akci lékařů ,drama se záchranou životů a v neposlední řadě těžké osobní trable veškerého personálu. A vzejde z toho strjná sračka , která v TV poběží x let.(4.9.2018)

• heyda

Ty bláho, tak tohle je síla. Totální brak plný klišé a všeobecně zažitých názorů, které se tam do diváků hustí velkou kadencí. Doktoři jsou tam jako největší chudáci, kteří jsou naprosto profesionální a ostatní tam chodí na ně jen nadávat a posílat je do zádele. Totální katastrofa, kterou sledují lidé, kteří mají snad už tolik vymyté mozky, že už to na ně nemá ani vliv. Já si však nenechám likvidovat svoje mozkové buňky. ODPAD !!!(29.5.2017)

• Isherwood

Čisté dno, kde nejlépe hrajícím hercem je poloožralý Roman Skamene a nejméně odpuzující prvek celkově je sterilní inscenační kamera. Během pár minut mi ‚guilty-pleasure meter‘ vyběhl do červených, takže čtyři díly byly čistým potěšením z tvůrčí pokleslosti, ale v pozadí nenápadně stoupající míra retardace rozsvítila varovné kontrolky už v páté epizodě. Prát si to pravidelně rovnou do stehenní tepny asi nebudu, ale doufám v příjemná letmá setkání na hraně lobotomie. Místo hvězdičky si domyslete rozšafného bláznivého smajlíka.(4.4.2017)

• PanIncognito

Tento seriál z urgentního příjmu je něco mezi Ordinací v růžové zahradě a Pohotovostí. Především druhý seriál, který zmiňuji je tvůrcům inspirací... tedy myslím si to, neboť pilotní epizody Modrého kódu a Pohotovosti obsahují velmi podobné situace (porod, vředy u dítěte, zřícení budovy...). Byť se snaží scenáristé přiblížit k tomu americkému seriálu, blíží se spíše k Růžovce. A ještě aby ne, když za seriálem stojí vesměs stejní scenáristé. Ovšem dynamičnost a reálnost (v rámci možností českého seriálu) se zde upřít nedá. I práce maskérů je dobrá. Nebýt této odchylky, jde o tuctový seriál... ;-)(27.3.2017)

• Big Bear

A tak já vím. Všichni musíme platit ty ,,krávy zelený nenažraný'' slovy jana Svěráka, dětem kroužky, hypotéky, leasingy a já nevím co ještě. A k tomu je třeba chechtáků. Já se ale ptám: Romane Zachu, opravdu je tohoto zapotřebí? O těch ostatních se nebavím. To jsou hvězdy dávno vyhaslé, nebo vyhasínající, které podobně jako PET láhev ve žluté popelnici sem tam někdo ještě recyklací drží v oběhu. Ale u Zacha bych se tohoto nednadál. Kdysi jsem si to myslel i o Chmelovi, ten se už ale pomalu a jistě boří kamsi dolů a Ostravak jej tam ještě více zatlačil... Tohle je opravdu cosi šíleného a jediné co snad stojí za pozornost je celé to urgentní zařízení i s blikajícími ambulancemi hned za dveřmi přijímací haly s recepcí. Jestliže je však rozdíl světelných let mezi nemocnicí Chicago Hope a Ordinací v Růžovce, pak stejný rozdíl je mezi Ordinací a tímto... Vrcholem dnešní zábavy byl Zach roštující v obratlích pacienta postřelného broky bez mikroskopu bez ničeho jen tak s obří pinzetou. Naštěstí všechny ty olověné kuličky z míchy pacienta pinzetou vyzobal a ten se jistě brzy uzdravil a dál žije plnohodnotný život. Možná dokonce díky tomu že jej Zach zachránil vymyslí pro lidstvo nový vynález či lék... (To tam nebylo, ale mohl by to být slušný námět na další díl ne?) Halt všechna čest... Je možné, že pro tu prču občas u nějakého dílu na chvilku zpozorním když to samo pojede v TV, koukat ale na to rozhodně nebudu! Tohle je prostě na ODPAD ať si to tu brání kdo chce jak chce... Rubava vás prostě dorube i když vám nic nechybí. ODPAD(20.4.2017)

• - Na konci každého dílu se odehrávají zpomalené záběry. Herci v nich pokaždé vedou dialog, ale nikdo neví, o čem, protože jsou záběry němé, jen za doprovodu hudby. K těmto koncům není žádný scénář, buď si herci povídají jen tak, říkají nesmysly nebo vypráví vtipy. „Ve škole nás třeba učili, jak říkat slovo pes různými způsoby podle nálady. Zamilovaně, vesele, smutně, naštvaně. Tak tady je to něco podobného. Myslím, že jen neslyšící, který umí odezírat ze rtů, by to dokázal rozluštit,“ prohlásila Sabina Laurinová. (Duoscop)

• - Zatímco tady hrají Sabina Laurinová a Eva Josefíková kolegyně a kamarádky, tak v pohádce Čertova nevěsta (2011) hrály matku s dcerou. (funhouse)

• - Natočení dvou set epizod zabralo 700 natáčecích dní. (Duoscop)