Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

1990Jirik odpad!

Už jen ten popis " Krimi,Akční,Mysteriozní"----- RAKOUSKÝ SERIÁL. Mám pocit , že nacistický vlčák Blondie alias Rex se zde podílel i na scenáři nejen ve vedlejší roli vedle dvou patolízalů, kteří měli radši umřít už po pilotní Epizodě. ()

machopoltar

ako ked sedi male dieta za stolom,,,mater mu drzi jednou rukou hlavu a druhou mu tlaci do ust jedlo ktore z duse neznasa,,,tak neak by som dokazal opisat sledovanie co len jedneho dielu tochto serialu, ktory fakt neviem pre aku klientelu bol natoceny,,,,,spolu s cobrou 11 to najhorsie co v serialoch moze clovek -cloveku ponuknut,,,bezduche!!! ()

NikoKovac

Čokl, co všechno zvládne vyřešit snad skoro sám, úchylný a nechutný komisař Moser, klišoidní scénky s houskou a salámem a, jako ve všech kriminálkách, naprosto dementně uvažující zločinci. Ale z nostalgie.... ()

wooloong

Seriál o tom, kterak nebýt jednoho chytrého vlčáka, vídeňská policie by byla úplně namydlená. První díly s Moserem byly nejlepší, Brandtnera jsem si taky vcelku oblíbila, ale pak už to šlo se seriálem z kopce. Z nostalgie a kvůli parádnímu vlčákovi za čtyři hvězdy. ()

vanTrilobit

Na svete je len asi do 15 krajín, ktoré vedia produkovať kvalitné filmy, pod čím napríklad rozumiem, že chytia aj ľudí na inom kontinente. Komisár Rex je seriál dobrý pre všetkých, ktorí majú radi vlčiakov. Pol hviezdičky. Pre seniorov fajn program. Druhá polovica hviezdičky. ()

bobbanek

Seriál mého dětství. Komisař Rex je sice rambo v psím kožichu a poslední řady nejspíš psali scénáristé po páté pivě,ale stejně. ()

vecnaAmbra

Natočiť seriál, kde je podstatnou ak nie hlavnou postavou pes, musí byť dosť náročné a už len za to by som dala päť hviezd. Keď v Komisárovi Rexovi po Morettim prišiel ten namyslenec, z mojej strany nastalo okamžité a už trvalé sklamanie, lebo vieme čo sa potom so seriálom neblaho dialo ďalej. Pre mňa je to už nostalgia a spomienka ako mi v rokoch 90 o prvej časti rozprávala ešte spolužiačka na základnej škole a veľmi som to túžila vidieť, pretože som veľmi chcela psa (nemohla mať- rodičia), neskôr boli večery pri telke so sestrou, čokoládou a týmto seriálom....a vždy mi prišlo zvláštne smutno, keď jedna časť skončila a v ušiach mi doznievala známa znelka. Morretimu výborne vybrali po Stockingerovi aj jeho nového parťáka, ale to že Morreti v seriáli zomrel moje srdce na rozdiel od Rexovho neprijalo a ďalší nástupcovia si ho nikdy naspäť nezískali. Nový nástupca sa páčil viac iba ak jednej mojej kamarátke, ktorá sa napokon tiež vyfarbila ako riadna mrcha. Áno, pre mňa až priveľa spomienok sa vynára spolu s týmto seriálom a dnes som si na neho spomenula hlavne preto, že som si nedávno kúpila vlčiaka (už mi do toho nikto nemôže kecať) a na seriál už nemusím čakať kým pôjde v televízii (môžem si ho jednoducho stiahnuť). Nuž, áno, byť dospelá a v roku 2021 má predsa len svoje výhody! ()

zamukooo

Je málo seriálů, které bych mohla sledovat neustále dokola, tohle je jeden z nich. Už jen nápad natočit film se psem v hlavní roli komisaře byl obdivuhodný a každé natáčení muselo dát zabrat. Nejkvalitnější byly série s Morettim, také se mi líbily série s Pschillem a Winkensovou. Nejslabší mi přišly ty s Gedeonem Burkhardem. Ne že by ty zápletky nebyly zajímavé, ale bylo to hrozně postavené na závěrečné scéně, kde někomu hrozila smrt, bylo to vytažené do absurdit a samozřejmě v poslední vteřině se najednou zázračně objevil Alex nebo Rex a dotyčný byl zachráněn. Také mi tam trochu vadila protiruská propaganda, ale jinak se mi líbily všechny série. Nechybí akce, napětí, vtip a místy byl závěr (kdo byl vrahem) nečekaný. Možná by si někteří mohli uvědomit, že seriál není myšlen jako ultra intelektuální kriminálka plná brutálních vražd a nečekaných rozuzlení. Je to hlavně oddychovka pro ženy. K tomu roztomilý a chytrý pes. Chtěla jsem dát 4 hvězdy, ale jelikož je tu spousta nudných pseudo-uměleckých filmů s hodnocením 85 % a výše, zatímco tenhle klenot je pro mnoho lidí odpad, z důvodu zachování rovnováhy dávám 5*. :) ()