Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

-soch-

V každom prípade musím povedať, že nejde o žiadne výsostné umenie - to nie. Ale seriál sa stal mojou srdcovou záležitosťou a prostredie Viedne ma jednoducho očarilo. Musím priznať, že tú najpríjemnejšiu atmosféru majú prvé série s Moserom. Talianske epizódy neboli zlé, ale už to nie je ono. Jednou z mojich najobľúbenejších epizód je vianočná - Anjel so štyrmi labkami :-). V tomto prípade sa Slováci za dabing hanbiť naozaj nemôžu, v hlavných úlohách: ALFRÉD ACZEL, JURAJ PREDMERSKÝ, IVAN LACA, PAVEL VIŠŇOVSKÝ, MARTIN KAPRÁLIK (ten dadaboval až dve hlavné úlohy - najprv komisára Hoffmana a potom jednu v talianskej sérii), PETER MARCIN, PAVOL ŠAJMOVIČ, RENÁTA RUNDOVÁ a EMANUEL HASON. Réžia slovenských dialógov: IVO TOMEČEK ()

don_mingo

Za první sérii, s Morettim, by to byly upřímný čtyři hvězdy.. ať už kvůli tomu kultu z dětství, nebo kvůli seriálu samotnýmu.. ono je třeba uvědomit si, že detektivka je v první řadě brakový žánr a žádná artová veledíla se v tomhle žánru prostě netočí. Ovšem s Burkhardem už to šlo do sraček pekelných, a prý tam pak byl ještě nějaký cápek s nějakou pani, a prej to byl podobnej zážitek jako sežrat vlastní blitky po týdenní kalbě. Naštěstí jsem to nikdy neviděl, takže nostalgické tři hvězdy pro Tobiase, Stockingera, toho tlustýho chlápka a nejgeniálnějšího psa na světě, který rozumí povelům jako "přímo nad náma je místnost, vběhni tam, vlevo je klavír, pod ním rozbuška, deaktivuj bombu a uteč" :))) ()

avril4234

Moja jediná obľúbená a sledovaná kriminálka, to je práve Komisár Rex. Kriminálne prípady síce niesú ničím výnimočné, ale to, že hlavný hrdina je pes, vďaka ktorému sú všetci zločinci zatknutí, to je trefa do môjho terča. Psov (ešte k tomu vlčiakov) strašne milujem a preto mi je ukradnutý aj dosť často nudný dej. Pre mňa je hlavný bod pozornosti pes a všetko, čo sa deje okolo neho, preto milujem hlavne epizódy, kde treba zachraňovať práve Rexa. Čo sa týka jeho pánov, všetci mi boli sympatickí, len Moser trošku menej. Ale seriál je pre mňa taký priemerný, zaujímavý hlavne tým, že v hlavnej role je pes a z kriminálnych prípadov ma zaujala menej, než polovica. Navyše úvodné piesne každej série ma úplne očarili. Napriek tomu však tento seriál patrí medzi moje obľúbené, i keď ho už neplánujem ďalej sledovať (v TV som ho sledovala zakaždým, keď ho vysielali, takže ma už omrzel). Ale moje srdce nikdy neomrzí. ()

Deever

Jednu hvězdu dávám jen za občasné erotické scény, které byly jediným důvodem, proč jsem se na tuhle sračku tenkrát díval. ()

Vencik89

Ale no tak? Ten pes je hloupej? Prý točí pokračování, ve kterém učí na MIT matematiku, jmenuje se Profesor Rex...Je třeba brát to s nadhledem. Pes je úžasnej, to, že zápletka a rakouské figurky ve formě požíračů housek se salámem za moc nestojí je věc druhá.. ()

snoodles

Jako malá jsem si nenechala ujít jediný díl. Strašně moc jsem chtěla pejska a pak být policejní kynoložka. Jenže pak mě začalo štvát, že toho zločince vždycky chytí, a nakonec jsem fandila jen těm vrahům, že se jim třeba podaří uniknout, ale bohužel se jim to nikdy nepodařilo. ()

Jakubik

Koukal jsem na to pravidelně a vždycky mě to bavilo. Neviděl jsem teda úplně všechny díly a ne všechny série a věřím, že ty poslední už byly o ničem ale začátek mě bavil… ()

W.Wicki.W

Ano,dávám 5*.... a proč? Protože mám zjevně zcela jiný vkus, než jiní ?! Né, prostě, Rex si na nic nehraje, svou dobou všemu odpovídá. To jen dívat se na něj teď (2015) , někomu působí šok ve formě odpadu, ale jako kriminálka své doby, splňuje naprosto všechna kritéria... Možná jen sem-tam sladší scény, kdy je Rex borcem prostě všeho, ale nad tím je třeba se pousmát....Ale on ten pes taky tratí, a právě ztrátou svých pánů.... ()

Titus

Na tohle se dá koukat pořád. Dokud jsem každý díl nezkouk tak pětkrát šestkrát, díval jsem se pravidelně. ()

joeko13

S komisárom Moserom alias Tobias Moretti to bolo relatívne pozerateľné. Za tie diely dávam dve hviezdy. Tie ostatné po jeho smrti su čistý odpad. Moser R.I.P. ()

chlebos odpad!

No te je, ale pekny evropsky serial. Je moc dobre, ze ho davaji tak v prima cas, aby si ho kazdej vychutnal a stale ho reprizuji. Takze vam neunikne ani jeden dil:) ()

lokol

neviem ci tento nazov komisar rex zahrna vsetky serie...ale zhodnotim to celkovo....na tri serie....tobias moretti / gedeon burkhard / alexander pschill prva "seria" bola super...rex pana pocuval a este uslo aj celkove to vysetrovanie ci co to bolo druha s "brantnerom"...uz bol rex chytrejsi a pan tam bol skor na "okrasu" a pschill alias hoffman tam nebol ani na okrasu ani na t oay ho rex pocuval....proste bol uz taky chytry ze pana asi ani nepotreboval...priklad...tehla ktoru hodi z mosta na auto.... takze tretiu seriu hodnotim slabo, prvu dobre a druha priemer...takze tri * ()