Modrý kód

• Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (264)

Hloubkový ponor (2019) (S04E17)

... žádný mudr. Klimko, žádná zábava. ()

Zbytečné otázky (2019) (S04E18)

scénáristická zoufalost ... souhlas s kolegou DavidHolub. Jedna hvězda za znělku. ()

Nůž do zad (2019) (S04E20)

Sandra Nováková měla hezké plavky ve vířivce, ale ten předepsaný přinasratý obličej ten dojem zase srazil. Rozjíždí se vztah ve třech? Scénáristé už asi nevědí roupama coby, ale je fakt, že je to jediná věc, která člověka probrala z umírání při sledování tohoto díla.. ()

Tohle není konec (2019) (S04E22)

Martin Maxa ( 58 let ) jako ragbyový trenér , který jde navštívit svého svěřence na urgent v tílku, aby ukázal, že používá samoopalovací krém nejvyššího levelu. ()

Sladké zapomnění (2019) (S04E23)

.... tady vůbec nic není. Jedna hvězda za znělku. ()

Vražedný amok (2019) (S04E24)

Ronan Keating Nothing at all za jednu hvězdu jinak by to byl odpad za propagaci šarlatánské čínské medicíny. ()

Nebudu vám lhát (2019) (S04E25)

U 209. dílu zkomírající doktorského akčního seriálu vzali tvůrci poučku jak oživit nekonečný seriál a zapracovali následující body, které měly zvýšit sledovanost: 1) ždímejte city - jedna pacientka umírá na rakovinu 2) přidejte akčnost - loupežné přepadení s výbuchem 3) zahrajte na city s roztomilým zvířátkem - adolescentní pacientka má největší starost o svého miláčka - holuba Emila 4) zdramatizujte vztahy - Maty ve trojce řeší opět dilema, zda je to normální ( ne není to normální řešit to deset dílů ) 5) přitlačte na erotiku a obsaďte hezký mladý holky jako to udělali v Baywatch - jedna modelka (Barča Horčičková ), která uvažuje o aktech a jedna striptérka ( Anezka Matusinská ), kterou oživují topless 6) zahrajte na konci uklidňující písničku - Cindy Lopper True Colours. Výsledkem je, že zvedám hodnocení o jednu hvězdu díky bodu č. 6, opravdu mne to hodilo do klidu. ()

Skrytá nebezpečí (2019) (S04E26)

Jak zvýšit atraktivitu skomírajícího doktorského akčního seriálu jsem z pouček u 209. dílu vyjmenoval šest bodů, ale to jsem netušil, že autoři přišli s dalšími třemi body v tomto 210. dílu. 7) obsadit skomírající seriál známou hereckou legendou 8) pokud nemáte hereckou legendu po ruce, změňte radikálně vzhled aspoň nějaké stávající postavě - oholte ruského lékaře Vilkina 9) pokud nepomůže bod 9 a nemůžete splnit bod 8, tak se dopusťte malého podvodu, že tvář nějaké herecké legendy , v tomto případě pana Švehlíka, dáte do náhledu videa příslušného dílu na stránkách ípríma, ikdyž se v daném díle daná herecká legenda vůbec nevyskytuje. Začíná mne to tady zase bavit. ()

Ztráty paměti (2019) (S04E27)

Jedna hvězda za závěrečný song. ()

Záskok (2019) (S04E28)

Mírné zlepšení v ději a lékařské akci, ale odpad za propagaci čínského šarlatánství. ()

Přání se má plnit (2019) (S04E30)

Strnadová, která umírala srdceryvně sto dílů a trápila doktora Brejchu s tématem eutanazie dneska dotočila. Je zajímavé, že po emocionální stránce to se mnou nic nedělá. ()

Tiskovka (2019) (S04E32) odpad!

Myšlenka dne: když Váš dům stojí v místě, kde má vést dálnice a vy jako poslední Mohykán odoláváte tak, že vám to sousedi asi závidí a závidí vám to až tak, že na vás hážou do oken šutry a hážou je tak , že skoro zabijou vaši těhotnou vnučku, tak vám doktor řekne nestresujte se , nestojí to za to. A paní se nestresuje a radostně prodá na radu/ nátlak i svůj rodinný statek. Happy end. Jakej kokot píše scénář? Lejt do hlavy lidem, že za pomalou stavbu dálnic můžou starý ženský, který doma bydlej sedmdesát let? ( a to nemluvím o tom, že vlastně vyhrál ten typ co házel šutr ...) S logikou u podobných jednoduchých tv věcí nikdy moc neoperuji, ale jsou hranice, které mne dokáží vytočit. ODPAD!!! ()

Takový pěkný virálek (2019) (S04E33)

Beránci z nebe sejdou ... když už tam byl doktor pépé tak na konci mohli zahrát finální song od něj. ()

Urgent v pohybu (2020) (S04E34)

.... takový štráchy přes deset dílů a najednou jsou rozvodové papíry podepsané ein zwei. ()

Zdání klame (2020) (S04E35)

Rašilov se už druhý díl pokouší neúspěšně péct chleba .... zbožňuji nápaditost scénáristů nekonečných seriálů po dvěstědevátenáctém díle. ()