Modrý kód

• Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (264)

Kolotoč (2017) (S02E31)

Cikánský cirkus pobavil. ()

Přepadení (2017) (S02E32)

Kdyby únosce začal střílet rukojmí tak tam vlítne zásahovka, ale jsme v Rubavě kde ten magor má čas střílet do rukojmích jak se mu zlíbí. Ale jinak jeden z lepších dílů i díky zavěrečnému elektronickému tanečnímu songu, ()

Dárek (2017) (S02E33)

Když měl Martin Hub syna v Cameronově Titanicu, tak ho smetla voda, tady v Rubavě má dceru a ta ho smetla autem ( ikdyž amatérsky).... Za Martina pět hvězd. ()

Všechno jde, když se chce (2017) (S02E34)

Čtyři hvězdy za Red hot chilli peppers ... ne že by tam měli bouračku v Rubavě, ale hráli závěrečnej song. ()

Když můžu, pomůžu (2018) (S02E35)

Po menší přestávce milé osvěžení, nejzábavnější bylo pnutí mezi Mery Laurinovou a robotem Němcem, ale nejpřesvědčivější výkon má dle mého Marika Procházková, která v tomto díle řeší operaci své dcerky. ()

Na jezeře (2018) (S02E36)

Uříznutý penis II.? To už je podruhé, co se v tomto seroši řeší nějaký muž bez penisu. To je snad obsese scénáristů, ne? Jinak spíše mírně nadprůměrný díl. ()

Blízká setkání (2018) (S02E37)

Velmi výživný díl ( možná jeden z nejlepších ), který byl velmi pestrý a mne bavil, protože: 1) zajímavé případy - otrava fetem a rozstroušená skleróza 2) dokonce umřel jeden mladý pacient ( to asi poprvé v tomto chirurgickém mýdle ) 3) tak dlouho Rasputin odjížděl dvacet dílů do Ruska až teď Rusko přijelo za ním ( respektive jeho mámuška ) 4) Nástup nové posily Krause, který začne jako umělec s nahatými bodypainting girls na náměstí a skončí/ začne na urgentu u Mery Laurinové 5) herecký prostor pro zraněnou doktorku Růžičkovou, kterou jako solidního spratka hraje Sandra Nováková 6) back to the church - homosexuální hitovka, kterou mám spojenou se Strachovým Labyrintem a tady doprovodí závěr k titulkům. ()

Pády a poklesky (2018) (S02E38)

Tak strastiplně jela mamka Rasputina dlouho za synem a když ho uviděla v nemocnici v Rubavě, tak se na místě chce otočit a jet zpátky do Ruska? To je nějaký scénáristicky komplikovaný ne? Ale jinak spíše lepší díl. ( už zase nějaký uříznutý/skoroukousnutý penis... scénárista musí mít nějaký komplex nebo co...) ()

Hlavně přežít... (2018) (S02E39)

Hlavně přežít ... moto pro diváky, kteří sledují tento seriál? Celkem dobrý díl, přežil jsem. ()

Spadly z Marsu (2018) (S02E40)

V Rubavě se přitvrzuje ... umírají už i malé děti. ()

Poslední šance (2018) (S02E41)

Tady mne pobavilo, že jsem si dlouhou dobu lámal, kde hrál ten manžel pacientky v podání Patrika Vojtíška a hle on to novinář Smetana s prostřelenou hlavou v Příběhu kmotra. ()

Žádná měkota (2018) (S02E42)

Jako bývalý boxer musím dát čtyři hvězdy. Ranaři mne vždycky pobavěj. ()

Opravdová láska (2018) (S02E43)

Chmela alias Žák měl poslední dobou celkem málo prostoru se mi zdá, tak tady má asi takové malé sólo, které si zabere pozornost celého dílu. ()

Dnes naposled (2018) (S02E44)

Akční, dramatické, nejdramatičtější , dechberoucí - Maty zachraňuje doktorku Krutinovou ze spárů zlosyna. Tak to má cesta zpět do Anglie asi šlus. ()

Životní chvíle (2018) (S02E45)

Případ sexuálního obtěžování, kdy se žačka omluví učiteli je hodně kostrbatá a zahraná trochu ... jen trochu, ale jinak zase díl, který je spíše nadprůměrný. ()

Rovnou do ráje (2018) (S02E46)

Jedna z těch malých sympatických rolí dnes zmizí.... škoda, nepomohl ani třicet let starý paragánský výcvik z Copak je to za vojáka. ()

Přežít Nonstop (2018) (S02E47)

Postavy herců jejichž jméno je každý týden v titulkách jsou obsazeny kvalitními herci, jejichž výkon je skoro stejný jako kdyby je režíroval Hřebejk, jsou to prostě profíci, ale herci v menších rolích už působí, že je sebrali někde na ulici a dali jim deset minut, aby se naučili text s rolí. Na nich je nejvíc vidět, že se jedná o laciný tv mýdlo, protože ty scény některý se snad točej z rychlíku, aby byly. To asi není chyba těch nevyhraných herců, ale je to otázka času a peněz produkce a dneska to bylo do očí, uší a ostatních smyslů bijící. Jinak to byl spíše průměrný nenudný díl. ()

Udání (2018) (S02E48)

Nejprve to vypadalo, že to v Rubavě skoro všichni zabalí, ale nakonec to nebude tak horký, přeci jen jsme v určitém žánru, který není sociálním dramatem. Baví mne Sandra Nováková, tak doufám, že přeci jen ta to tam nezabalí a neodjede na Nový Zéland dělat bodypainting se svým umělcem. ()

Kdo vydrží nejdýl… (2018) (S02E49)

Celkem solidní díl v rámci tohoto seriálu, který se do historie zapíše tím, že klučinu, který závodil ve škrcení sama sebe hrál mladší brácha Davida Gránského. Moc si podobní nejsou, ale hrajou stejně kvalitně. ()

Starostčina volba (2018) (S02E50)

Velké sólo pro starostku v podání Kateřiny Brožové. Odcházení neodcházení doktorů, doufám, že neodejde Sandra Nováková, protože ta holčina mi přijde celkem zábavná. Dám čtyři hvězdy, protože po dlouhé době byl závěrečný song zase trochu hitovka dle mého gusta. ()