Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

piranha

Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli několika prvním řadám. Tam byl ten pes skutečně rovnocenným partnerem, který napomáhal při řešení případů svým nosem, bystrým mozkem a rychlýma nohama a taky odlehčoval atmosféru vtipnými kousky. Jenže v dalších řadách se tvůrci jaksi ubírali jiným směrem a vzhledem k eliminaci těchto předností bych neřekla, že správným. ()

Kochanski

mě to nepříde tak hrozné... hlavně ty první díly. viděla jsem je jako menší všechny - teď to nebude zesměšňovat!!! ()

Lindushka

Taký zlatý a roztomilý psík ten Rex :))) Bez neho by to bolo nepozerateľné. Ale pár dielov sa dá v pohode prežiť, najmä vo veku blízkemu detskému... :) ()

roxy_ellen

Nostalgie. Tenhle seriál jsem kdysi sledovala s velkým nadšením. I když s přibývajícími sériemi to bylo čím dál tím horší, hlavně tedy bez Tobiase Morettiho. ()

hazaba

Pro mě docela dobrý seriál, hlavně ze začátku, kdy jsem s napětím sledovala, co se stane a jak se to podaří s pomocí Rexe vyřešit. Oproti jiným v té době uváděným v televizi to bylo příjemné osvěžení... ()

croxika

Na tento kriminálny seriál,(notoricky známy hlavne kvôli ústrednej úlohe psa Rexa)si spomeniem vždy, keď vidím niekde v svojej blízkosti obloženú žemľu ;-) ()

jupisova

Jelikož a přestože mám velmi ráda naše čtyřnohé přátelé dávám jednu hvězdičku . Tady to ani ten čtyřnohý miláček nezachrání . Velká nuda a trapárna... ()

BOURQUE

Ešte si spomínam, že keď som bol mladší, tak aký veľký „hype“ mal tento seriál. Recept samozrejme bol jednoduchý: potrebovali ste len sympatického a šikovného „psíka“, ktorý s ďalším sympatickým policajtom vytvorili skvelé duo. Samozrejme zopár dobrých vedľajších postáv (kolegovia policajta) taktiež nezaškodí (na čele s Karlom Markovicsom aka Stockinger). Potom už viac-menej nezáležalo na príbehu – úspech bol zaručený. Úprimne povediac, prvé série na čele s Tobiasom Morettim (a potom čiastočne s G. Buckhardom) boli dobré, ale potom tá kvalita s novými postavami išla nejako dolu vodou. Jednoducho stratilo to čaro, akú mal. Napriek tomu, z nostalgických dôvodov a kvôli tomu, že pre psi mám slabosť, dávam „slabšiu trojku“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Pořez odpad!

Oni snad chtěj, abychom tohle dílko mysleli vážně... Je mi líto těch housek, měli sežrat Rexe! A to hned na začátku. ()

Dimo

Další v řadě Německých / Rakouských kriminálek, tento se alespoň odlišuje výskytem přechytračelého psiska. Leckterý díl se dal v pohodě zhlédnout a zaručeně lepší, než taková Kobra 11.. ()

Kaucuk

Dvě hvězdy za několik sledovatelných dílů . Od němců nadprůměr:) Kobra ale přeci jenom vyčnívá o stupínek výš. ()