Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

H.Gordon

S Tobiasem Morettim to bylo ještě docela dobré, ale strašně hloupé. Jako malá jsem to milovala, ale když to vidím teď, tak si uvědomuji, jak je to hrozné. Tak naivní a nejhorší na tom je, jak mluví s REXEM, jako s člověk a on jim "pochopitelně" rozumí :-). Opakovaly se tam případy, takže to postrádalo originálnost. Ale na Tobiase se dalo dívat, vlastně jsem to sledovala jenom kvůli němu :-) ()

Castrator

Televizní píčovinka k obědu nebo na sledování před spaním. Detektivní příběhy za moc nestojí, kecy o houskách se salámem časem začnou lézt na nervy, ale hafani jsou roztomilí a o hafany tu jde především. Jako gylty pležr svůj účel plní. ()

fabecc1222

Komisař Rex je jedna z věcí, které jsem začal sledovat opravdu v ještě útlém věku. Ještě si dokonce i pamatuju, že se vždycky vysílala na Primě, tehdy začátek prime dokonce 19:55! Klasický motiv policajta a psa je filmovým fandům pochopitelně dobře známý, ale řekl bych, že Rex je u nás vlastně ještě něčím víc, a i takovým synonymem pro správného Německého ovčáka. Postupem času se u seriálu měnilo hlavní osazenstvo (až do posledních řad nevydržel vůbec nikdo z původních), kdy první parta, okolo komisaře Mosera je obecně braná jako ta nejlepší, a jeho smrt je určitě ta nejemotivnější část seriálu. Po jeho odchodu nastoupil komisař Brandtner, který byl za mě taktéž úplně v pohodě, a přinesl do seriálu víc takové té akční a pohybové stránky, než jen klasické vyšetřování. Po jeho odchodu to šlo ale už definitivně do kytek, a poslední parta už byla jen stínem předchozích charakterů. No, ale těch housek se salámem se muselo na natáčení spotřebovat :) ()

mandlova odpad!

Na tento seriál jsem si vybudovala dokonce alergii... snad i proto,že je tak mohutně oblíben u českých důchodců (že ty zvířata dělají divy!) ()

KASUGI odpad!

Skopčácký seriál, jež započal hromadné nakupování Německých ovčáků, kterých se potom ratolesti hromadně zbavovali, protože nedokázali nadpřirozené kousky jako jejich televizní miláček Rex. ()

Kosmik 1

Jako děcku se mi tenhle detektivní seriál hodně líbil. Minimálně první série s Tobiasem Morettim byla dost povedená a v podle mě přijatelné formě i pro menší publikum. Takový Přítel se studeným čumákem na díly. :) Docela se divím, že má Rex tak nízké hodnocení. Zasloužil by si víc... 75% ()

Krasus

Nepříjemný seriál s nejpříjemným a impotentním hrdinou,kterej pořád jenom funí a žere housky se salámem.Znám horší seriály,ale tenhle je jeden z nejhorších. ()

pfa

"Komisař Rex" je pouze ten seriál s Tobiasem Morettim. V této sérii se najde velký poměr celkem kvalitních krimi příběhů, toť bez debat. Ostatní série prostě nepočítám jako "Komisař Rex", a taky to tomu odpovídá. Hlavně jaksi Rexovi noví "pánové" se prostě nepovedli. Takže, nejraději bych dal "sedmičku", která by jednoznačně patřila prvním sériím, ovšem nesvědčilo by to o celkovém pohledu na tento seriál. Takže: [5/1O]* ()

ssfan

Některé díly jsou docela dobré a vtipné scény s ovčákem Rexem, který vždcky svému lidskému parťákovi sní housku se salámem odlehčují seriál a taky ujdou,a tak dávám 2 hvězdy ()

pugs

Keď som bol malý, tak som s napätím sledoval ako Rex vyrieši prípady so svojím pánom. Od jeho tretieho "cvičiteľa" išiel seriál dole vodou, a veľmi rýchlo. + Rex v Ríme je trošičku odfláknutá verzia. Za skvelé spomienky z detstva ***. PS: TV Markíza je už s tým trápna, že to furt vysiela. ()

manonfire odpad!

Udělal bych takovou nějakou arénovku, kde by v boji na život a na smrt (s důrazem na to druhé) bojoval komisař Rex, a někdo...kdokoli se samopalem. 0% ()

giovanni3

Všichni tu na Rexe nadávají... ale mne to bavilo, baví a bude bavit... neříkám, že to je na 5z5, ale Rex je skvělý pes.. a příběhy to je obyčejná Kriminálka... Jenže ano vlastně to je seriál z Německa a Rakouska to by nešlo mu dát víc... I jeho nový pánové jsou kvalitní.. 4z5 ()

3 AM Code

Nekdo nedostatek invence, kvalitnich scenaru a hercu zkousi nahradit psem (Komisar Rex) a nekdo zase co nejvetsimi vybuchy (Kobra 11). Ja sem jednoznacne pro psa !! PS: ty 2 hvezdy sou jen nez se pes okouka, pak uz to nad vybuchama vitezi zkutecne jen o cumak. PPS: Male deti co chtej / maj psa si pridaj 2 hvezdicky. ()