Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

helrohir

Podpriemerný kriminálny seriál. Pes ako hlavný hrdina patrí skôr do rodinných filmov a nie do drsného prostredia zločinu. ()

kubilov

Některé díly jsou fajn, ale jelikož fakt nesnášim zvířata, neni možný to z mý strany nějak výraznějc ocenit, zvlášť když tady z toho podvraťáka dělaj nějakýho génia co jezdí na housky se salámem. Jako fajn, originalita by se tam dala najít, ale je to strašně naivní a hloupý. ()

Wooke

Keď sa na to tak spätne pozerám, až také zlé ale ani dobré to nebolo. Znova by som to už nepozeral, pretože prípady boli skoro vždy rovnaké, herecké výkony mi prišli teplé (pardon za výraz), jedine Rex stál za pozornosť. Ale zas, ak nie ste moc náročný a máte radi takýto žáner, tak prečo nie. ()

niska98

Tenhle seriál je moje dětství, nenechala jsem si ujít jediný díl. I teď se strašně ráda podívám. Jeden z mých top seriálů ()

Syna.1990

Komisař Rex patří do skupiny seriálů, které jsem jako malý hltal a klidně se na ně podívám i v dospělosti. Podle mě si Rex zaslouží aspoň 60%, i kdyby ne za kvalitu, tak z nostalgie určitě. ()

majky19

Komisař Rex patřil rovněž k mým oblíbeným kriminálním seriálům, avšak zde musím být bohužel poněkud kritičtější než v případě jiných krimi-sérií. Ačkoliv se jednalo o dlouhodobý projekt, který nejen televizní diváky bavil takřka 10 let, musím se přiznat, že v určitých momentech na mě seriál působil velmi nevyrovnaně a někdy bohužel dokonce až kýčovitě. Výborné epizody se mísily s těmi průměrnými a někdy bohužel až podprůměrnými. Osobně mě nejvíce zaujaly série, v níž ústřední roli hrál s Rexem komisař Brandtner, kterého výborně ztvárnil sympatický herec Gedeon Burkhard, který je z určitých mezinárodních projektů známý i české divácké obci (Př. "Poslední vlak" nebo "Lída Baarová"). Naopak příliš mě nezaujaly ty poslední série, konkrétně od 8. řady dál. Ale to je subjektivní pohled, obecně proti tomuto seriálu žádných zásadních připomínek nemám a myslím si, že tři hvězdy si tato série bezesporu zaslouží. ()

PlayEasy

Fakt slabota, zneužívání zvířat a chabá soap kriminálka. Tento seriál se vlastně proslavil jen díky tomu psovi (a TV Primě:) a kdyby tam ten pes nebyl, tak by to bylo klasické světu neznámé céčko. 40% ()

Toneil

Ze sentimentality 3 hvězdy. S odstupem času je to béčkové krimi. Ale jako malého mě to ale opravdu bavilo a kdyby se mě tehdy někdo zeptal na hodnocení tak dám to nejlepší. Trochu mě mrzí, že to tu má tak špatné hodnocení a bere se až moc kriticky. ()

ostravak30

Komisař Rex je typický produkt 90. let. Kriminálky byly v té době vzestupu a když do toho přidáte ještě sympatického psa a trochu erotiky, tak skoro nelze prohrát. Právě hodně pikantních scén si do prvních sérií připravili tvůrci. Samotné případy jsou většinou velmi jednoduchoučké. Někdy je pachatel znám, jindy ne. Jedná se spíše o standartní kriminálku, ve které kdyby nebyl ten roztomilý, zábavný a hodně chytrý pes, tak by se asi diváci nekoukali. Rex je navíc doslova přírodní úkaz. Génius, který chápe prakticky všechno, umí téměř všechno a ještě dokáže důmyslně přemýšlet. Není to nejhorší seriál, přece jen jich z Rakouska zase tolik nepřišlo, koukat se na to dá. Taky je nutné přemýšlet v souvislostech. Tedy v jaké době se seriál vytvářel a i tak je z něj stále nesmírně sledovaná záležitost a nejúspěšnější rakouský vícedílný počin u nás. ()

Patch

Dvě hvězdičky dávám protože se mi líbila 2 série, ale spíš, že se mi líbilo jak byl Rex dokonale vycvičen.... Ale zase na druhou stranu se mi nelíbí, že ten pes je chytřejší než celý policejní zbor. ()

(fjw)

Tento seriál je pro mě srdeční záležitost:) Takže ho moc neschazujte:) Rex přece musí vyšetřit každý případ:) A navíc mám rád Vídeň, to je další hvězdička navíc:) ()

worm14

Taková rakouská klasika :-) Jinak spousta scén spíš úsměvných, o realističnosti nemůže být ani řeč a některé případy jsou fakt na zabití. Ale jak říkám, místy legrace. Prostě takový pohodový relaxační seriál. ()

Slick

První série je úplně nejlepší a má svou originalitu. Další série, ostatně jako u většiny seriálů na kvalitě ztrácejí... ()