Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

PanJam

Keď som mal asi 8,9 rokov tak som tento seriál "žral". Ale s odstupom času som si uvedomil, že tento film je len pre také 10 ročné deti a za veľa nestojí. Každopádne podľa mňa nie je tak hrozný ako tu niektorí píšu. ()

CrashONE

Dřív jsem měl tenhle seriál rád. Ovšem postupem času si uvědomuju, že jsem ho měl rád asi jen díky tomu psovi, protože seriál samotný není nic moc. ()

nevezicak

S komisařem jsem trávil oběd v prosluněných prázdninových odpoledních, takže nemůžu popřít jistou nostalgickou vzpomínku. Samozřejmě, napínavost příběhu byla znehodnocena již očekávaným rozuzlením, kdy Rex skočí na pachatele buď z pozice "mrtvého brouka", z okna auta, nebo třeba ze střechy domu.. Sem tam nějaký ten vtip a je vymalováno. ()

TheBrain

ako mladší som to pozerával, ale nie tak že som musel vidieť každú epizódu...no ale 2 za to že som to mal ako tak rád ()

SuzieS

Naprostá klasika mého dětství =o) Nakonec mi Vídeň byla osudnou a občas provozuji turistiku po stopách Rexe xD A to, že se v Rakousku jedí pořád jenom housky se salámem, je bohužel krutá realita... Ale teď mi ještě někdo řekněte - kde se v Rakousku nacházejí takoví muži... páč co já znám pár Rakušáků, tak to jsou škaredí, ze solárka oranžoví a vyhublí asexuálové. ()

Desmi

Na prvním stupni ZŠ mě to docela bavilo, začal jsem se asi i díky tomu koukat na krimi žánr. Nicméně, když se na to kouknu teď - po 15 letech, divím se, že Prima tuhle kravinu ještě pustí do vysílání.. =) Za tu zábavu před mnoha lety - 31/100 ()

clint123

....totálna blbosť, jednu hviezdičku som dal len za snahu natočiť to... ale nevyšlo...policajti by boli bez toho psa úplne stratení, a čo sú to potom za policajti?..... a nemám rád keď je zvera hrdinom a človek v úzadí, to je úplne naopak...ale bodaj, nech sa tí čo túto mizernú zlátaninu natočili majú dobre... ()

Aidina

Byly doby, kdy jsem tento seriál pravidelně sledovala, tedy pokud šlo o první sérii s Tobiasem Morettim. Zajímavé kriminální zápletky, k tomu čerstvá houska se salámem. A parťák na kterého se lze spolehnout - komisař REX. Jak to ten pes dělá? ()

Celuška

Dvě hvězdy patří úúúžasnému Reginaldovi von Ravenhorst (se Rhettem Butlerem už to nebylo ono) a jednu dávám za Morettiho... S Burkhardem se na to ještě jakž takž dalo dívat, další sérii jsem ale už po prvním díle "zamázla", protože mě hlavní představitelé a v souvislosti s tím i nově nastolená dějová linka nezaujali... ()

Shimmy

Rexe jsem jako malá milovala, pokaždé jsem k televizi usedala s houskou se šunkou v ruce a těšila se co pejsek vyřeší tentokrát. S páníčkem Moserem byl samozřejmě nejlepší, protože jakmile odešel, postupně jsem přestala koukat úplně. Teď už mi to přijde jen úsměvné. Takže dávám 3* a za mé dětství přihazuji ještě jednu :) ()

JoeSO

Na Rexíka jsem koukal velice pravidelně jako trošku mladší divák, než jsem dnes, ale co si pamatuju, tak jsem na to koukal celkem rád. Později, ale už to kapku upadalo, to musím přiznat. ()

tetraedr

Podobný případ jako Walker, to znamená, že když přijdete domů tak po min. 8 pivech a něčem zeleným tak se u toho dá slušně pobavit. ()

blekekeke

No pro psí tlapky, a ono to má 119 dílů. No a nezávidím těm, co tohle celé musí dát, když je díl jako díl. Kde pár lidí hlídá město a zaskakují za patology, forenzní techniky, zásahovku, kriminalisty, policisty, vyjednavače, psychology a Batmana. A pes, co si otevře ledničku, načepuje pivo a zavolá fence, jestli nepřijde na mejdan, je příliš i na dětského diváka ... No, se docela divím, proč máme tolik policistů, když na jedno velké město stačí tři a jeden pes :o) ()

Eeve

Nemôžem inak, musím tomuto seriálu venovať 4*, teda aspoň tými sériami, kde Rexíkovho parťáka predstavovali Moretti a Burkhard, následne to išlo už bohužiaľ dole vodou - tvorcovia evidentne nechápali slovnému spojeniu skončiť v najlepšom. Každopádne sa jedná o príjemný, dá sa povedať už kultový seriál so šikovným psíkom. Moje detstvo :) ()

brasek

Viaceré časti videné niekoľkokrát, niektoré sa páčili viac... iné menej. Odchodom Tobiasa Morettiho zo seriálu strácajú príbehy na pútavosti a svoje čaro mal rozhodne aj Karl Markovics ako Stockinger. ()

0kozel

Tady jsem na rozpacích jak hodnotit. Tenkrát v 90. letech jsme na to koukali všichni děcka u nás a hodně se nám to líbilo. Rex byl skvělý. V dospělosti se na to občas kouknu a asi z nostalgie se mi to celkem líbí. Pokud by to byl primárně seriál pro děti bylo by to vynikající, ale protože je to kriminálka tak už to taková sláva není. ()