Modrý kód

• Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

TWANG1977 odpad!

Opravdu jsem tomu chtěl dát šanci ale asi po 20 minutách tělo samo řeklo NE ! Sorry jako ale nekoukatelná sračka. ()

sun.eagle

Hodnoceni nejsem schopen. Protoze pokud je to parodie tak nic lepsiho mozna dokonce v globalnim meritku nevzniklo. Jen si to vemte: sestra ridi od pultiku cely spital cetne primare jehoz smysl jsem dosud nepochopil- snad tam celou sichtu za stolem masturbuje a 2x si odskoci k pacientům ci podrizenym jako psycholog a psychiatr zaroven. Pak tu je Irondoctor ktery je zaroven spicka ve vsech odvetvich a eso mezi hasiči. Jednou operoval mozek u toho si sam delal anesteziologa a pravou rukou zrovna porazel Clarka Kenta v páce. Hrůzné dialogy, režie scénář jako bonus. ()

Mata04

Na první pohled seriál, který má být autentický, plný emocí a napětí. Snaží se přinést něco nového, nebo alespoň nový pohled na podobnou tematiku, kterou se zabývá velká řada jiných současných českých seriálů. Ani herecké obsazení není úplně špatné, jenže to prostě z nějakého důvodu nefunguje. Napětí chybí a dostatečný emoční efekt seriál prostě u diváka nevyvolá... Jedna hvězda pouze za snahu o něco jiného. ()

gep odpad!

Mají tohle Štěpnička, Josefíková a Chmela zapotřebí??? Odstupte dřív než si zničíte pověst. Tohle je opravdu příšerný. Zvyšuji hodnocení Ordinace... ()

ToddB odpad!

Vzpomněl jsem si na epizodu ze seriálu Friends, jak se tam posere malé dítě a Ross říká : "We have got a brown code" ...... na Hnědý kód bych přejmenoval tento skvost. Ale na dnešní avizovaný díl, kde bude doktor Hofbauer řešit, zda zachránit amputací penisu život vlivného podnikatele, který byl zasažen bleskem při golfu, se podívám. To si ujít nenechám ! :-D ()

flyok

Naprosto vynikající parodie na seriály z nemocničního prostředí! Zmatené dialogy, přesvědčivé předstírání herců, že jsou neherci. A to celé završeno robotickým hlášením "Modrý kód" jak z Návštěvníků. ()

Lucino30

Nevim co kazdemu zde vadi na krvi v serialu z pohotovostniho prostredi. Ono by bylo hodne divny, kdyz nekoho na pohovost privezu s urvanou nohou, aby bylo vsude cisto, jak kdyz ma priject babicka na navstevu. Je smutne, ze vsichni srovnavaji dva soucasne serialy z lekarskeho prostredi. Nikomu nedochazi, ze tu srovnavame hrusky s jablkama. Bylo by to stejne jako byste srovnavali Policii Modrava a Temny kraj, ano obe dve jsou kriminalky, ale kazda z jineho prostredi. On je spise problem v jine veci. Ono tady vlastne nejde o reseni, zda to je z lekarskeho prostredi a jak je to natocene, ale narozdil od ordinace v ruzove zahrade, kde je vlastne uplne jedno, jestli je serial natocen v nemocnici, v supermarketu nebo v bordelu, klicovym je kdo s kym chrape, kdo komu zahejba, kdo koho pomlouva, na Modrem kodu je alespon patrna akce a ze se hlavne jedna o urgentni prijem a vetsina citovek jde stranou, ano i male citovky zde naleznete, ale jak je nam vsem znamo, v serialech vetsinou hraji lidi a ne roboti, takze jista osobnost je potreba. Je navic smutne cist komentare od lidi, ktere maji hlavne v portfoliu tematiku scifi a i kdyby ve vesmirnem korabu letelo h..no, je to super a pak se natoci v Cechach serial z urgentniho prijmu, tedy tema mimo zajem scifi maniaku a hned je to podle nich sr..ka . To same bychom mohli rict opacne. Nemeli bychom spise hodnotit realizaci, napad a ne jestli to zapada do konkretni skatulky oblibenosti uzcezanroveho jedince. ()

pleva odpad!

Prima anoncuje velké množství odborných poradců i z oboru medicína... Nevím nevím, ale pokud svoje znalosti přenesli do toho co se dělo v prvním a myslím třetím díle, pak jsou mizerní odborníci a doufám, že se mě nikdy nedotknou. Nevím jak vypadá bordel, ale na to nepotřebujete pomoc z emergency. Odborné výrazy a jejich použití mimo, postupy špatně (vidím na nepodmíněné tresty pro vaše hvězdy Rubavy). Selhání jater a transplantace pobavily, ale odborníků se určitě neptali, protože to bylo špatně všechno... Přímá masáž srdce z torakotomie ? Kardiochirurgové se smějí asi ještě teď (pokud se na to nějaký díval). Klinické projevy šoku? To se projevují tak hezky dramaticky jak to hrají vaši borci. To jako fakt? Odpovím, že určitě ne, dotyčnému není horko, fakt ne... Největší průser tohoto výblitku hrabivých producentů a týmu neméně otřesných scénáristů a režisérů je to, že lidé si myslí, že takhle to chodí (když se zaštítíte jakýmsi odborným dohledem) a je hodně těžké jim ty vaše zvratky vyvracet. Takže už prosím netočte, když to vůbec neumíte, nebo shazujte jinou profesi - seriál jatka by mohl být super i bez Kurta Vonneguta jr... (tomu to nedělejte, narozdíl od vašich scénáristů je to pan spisovatel) ()

Mishi

Veľmi zaujímavé, po dlhej dobe sa stretávame s niečím, čo si myslím, že môže konkurovať aj zahraničným seriálom z uvedeného prostredia. Predovšetkým tu ide o akýsi mix posledného amer. seriálu - tiež z prostredia urgentného príjmu The Night Shift, ale nájdeme tam aj niečo zo slávneho Emergency, Notruf California ... :) Je až neuveriteľné s koľkými zaujímavými hereckými postavami ( a pre mňa osobne podaktorí nie tak "opozeraní" ) sa stretávame na 1 mieste, každá herecká postava však má niečo jedinečné, zaujímavé a dobre zahrané . V prvom rade obdivujem koľká robota za tým musela byť, interiér s množstvom zdr. technického zabezpečenia, tie maličké detaily , na ktoré sa nezabudlo ( pri dávkovačoch dezif roztokov, mydiel..), správy , naznač nemocničný informačný systém, precízne odovzdávanie anamnézy pacientov RZP posádkami , či (konečne ! ) defibrilovanie len defibrilovateľného rytmu ,technika KPCR, diagnostikovanie ( síce niekedy až výnimočne komplexné a rýchle ) , čo je pre mňa znamením, že tam bol aj odborný garant. Páči sa mi, že dialógy nie sú monotónne a počas celého dielu sa nenudíte, má to spád a čím viac ľudí z môjho okolia to začína sledovať a pochvaľuje si. Jedine čo možno vyčítam je , že nie vždy v závere pasuje uvedená hudobná zahraničná skladba, rozhodne tu sa oplatilo hľadať z viacerých možností. Chápem to asi tak, že tento seriál skôr zaujme len určitú skupinu divákov o čom svedčia aj uvedené hodnotenia , pre mňa ale super :) Dúfam len, že to bude mať naďalej dobrý spád. ()

Timur odpad!

Další trapný pokus, tentokrát od Primy, natočit rádoby "pravdivý a hrdinný " seriál z českého zdravotnictví. ()

Scoobys odpad!

Spíše mi to připadá jako kdyby se někdo snažil o co nejhorší seriál s rozpočtem 250 Kč na epizodu. Jednoduše lituji některých herců které mám aspoň nějak rád. Odpad patří do koše, ne na obrazovky. ()

nahrabal odpad!

Tento výtvor je opravdová katastrofa. Něco spadne na dno, ale toto to dno rozbilo a hrabe se ještě hlouběji. Peníze investované do toho projektu měli raději dát na charitu. ()

Beliel odpad!

Opět se to nepovedlo. Neumíme tohle točit a nikdy asi ani nebudeme, dokud se nenaučíme točit věci, tak jak skutečně jsou a ne neustále všechno zkrášlovat a ukazovat jako super! Na pohotovosti jsem byl ve svém životě častokrát a opravdu to tam ani v nejmenším nevypadá, tak jak si zde tvůrci představují. Neskutečně trapné dialogy, které se dají chvíli poslouchat, ale pak raději vypínáte zvuk a snažíte se jen o vizuální kontakt, ale ten taky nejde. Tvůrci se kasali, jak to bude o pacientech a doktorech a je z toho zase příšerná telenovela o osobních vztazích. Opravdu se vyplatí tohle točit? Proč se to musí točit? A proč dnešní "herci" nejsou herci, ale pouze jejich hodně vzdálená napodobenina... ()

Jan00

...s přibývajícím počtem dílů, čím dál tím horší úroveň. Je smutné, že filmový štáb si udělal z tohoto seriálu nekonečnou živnost. Když to neumí měli by dělat něco jiného...Bohužel v Česku jim to diváci stále "baští", takže to bude podobné jako se seriálem "Ordinace v růžové zahradě", "Ulice" a jim podobné slátaniny. ()

vw.cobra odpad!

Bože za co! To už češi neumí natočit něco slušného? Naprosto zbytečný seriál, herci toporní, o scénáři ani nemluvím. Děs. ()