Modrý kód

• Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

njuska odpad!

No, ty vole! To je něco příšernýho. Sračkoidní hudba, sračkoidní papundekly, doslova debilní dialogy, imbecilní "zápletky", rádoby akční kamera, která působí tak akorát směšně... amatéřina, jako prase! Neskutečný! Kdo na tohleto může uvolnit prachy??? Vždyť to musí schvalovat nějaká dramaturgická komise, né? ()

FatimaO odpad!

Jak hluboko se dá v televizní seriálové produkci ještě klesnout? Dala jsem cely první díl a fakt takový pocit trapnosti třeba za Igora Chmelu nebo Jiřího Štěpničku nebo Marka Němce jsem tedy dlouho necítila. Ja vím, složenky se neptaj ale tohle je teda nejdál....... ()

Noah07

No to je síla...vše úplně mimo realitu...tento seriál měl být prodán do KLDR a tam i též natáčen,tam lidé věří každé kravině co se v televizi ukáže....lidi neblbněte vždyť budeme celému světu pro prdel!!! ()

Fracek odpad!

Už nebylo kudy pustit prachy? Vždyť to už muselo dojít samotným hercům, že točí tu největší stračku století... jaktože raději nestávkovali? Nebojkotovali to? Vždyť bojkoty tak milují .... už si je tak budu do smrti pamatovat a kdyby zahráli někde excelentně i na Smaragdovou sošku, tak jim to prostě nebudu věřit. Snad bych to bral jen jako parodii na americké seriály řízlé československými šedesátými budovatelskými léty... Proč se do toho zamotal snénáristicky René Decastelo, kterému se povedlo Ohnivé kuře? Ten seriál Modrý Kód je až tak blbý, že očekávám další řadu ještě blbější. Ale jde toto vůbec překonat?................tak jsem to ještě zkusil asi u sedmého dílu a nic nového se nepřihodilo, stále kvoká, stále kvoká ... ()

Zeuke odpad!

No...myslela jsem ze nejvetsi paskvil naseho zdravotnictvi a lidi v nem pracujicich je ordinace v ruzovy zahrade,tohle ovsem to je extra supr special,kdyby to takhle melo vypadat na urgentnim prijmu,to at me radsi odvezou rovnou na krchov...ve zdravotnictvi delam uz x let a tohle me proste urazi!! Fuj tajbl! ()

Karloz odpad!

Jděte už s těmito seriály do prdele. Jejich natáčení by mělo být trestné, třeba ohrožování mravní výchovy. ()

ssarka odpad!

viděny jen ukázky ve výborném Pořadu Luďka Staňka ze Streamu,ale tomu jsem již hvězdy dala....není co napsat k výkonu herců jako je Chmela nebo Štěpnička,totální dno a žádná sebeúcta,pěkně tu kariéru strkají do hajzlu..zbytek nejsou herci.. ()

codyak odpad!

Viděli jste někdy MASH? Pokud ano, tak víte o čem nechci mluvit... Vivat čechoprdelní podprůměrnost. Ach jo... ()

sarianna odpad!

Na podlaze doslova potoky krve, dramatické scény jak z amerického akčňáku, ale také zpomalené záběry podbarvené Enyou. Fajn, řekla jsem si, to asi Čtvrtníček natočil nějakou novou parodii ve stylu Gynekologie 2. Jenže jak plynul čas a Čtvrtníček nikde, tak člověku začalo pomalu docházet, že to není parodie, ale naprosto vážně míněný seriál. Jako opravdu jsem nevycházela z údivu, třeba když tvůrci chtěli natočit jakože otřes půdy a viditelně klepali kamerou. A do toho se tam všude pohybují lidé, kteří mají po obličeji a těle rozmatlaný rybíz. Ale zase člověk je rád, když prostřednictvím tohoto realistického seriálu zjistí, že i v dírách jako je Rubava ( a né jako v našem zapadákově, kde doktor má pohotovost v kulturním domě a mezi jeho hightech vybavení patří lehátko, stetoskop a špachtle) mají traumatologické oddělení, za které by se nemuselo stydět ani takové Chicago, natož pak Praha. No a teď vážně, bez aspoň tak 2 promile v krvi to prostě nejde vydržet, největší šílenost za poslední dobu a možná, že i vůbec. Scénáristé jsou ale šťastní lidé, neboť je zde patrno, že na urgentním přijmu nikdy, ale opravdu nikdy nebyli. ()

solver

duben 2017 - Zach a Skamene* Pro Němce role na tělo* Gránský mě pozitivně překvapil, Rosák je skvělý. Nejhorší jsou asi ty zpomalený hepáče s popíkem na konci. říjen 2018 - Po odchodu Marka Němce, to jde dějově hrozně dolu :) ()

v0jt1s3k odpad!

Podle mně se jedné o velmi sofistikovaný metahumor a určitě tam vkládají podprahovou reklamu s framy na pohřební služby. ()

lingering

Lepší než porno! Životní výkon Sabiny Laurinové, za který se uznání kritiky nedočká. Nejvíc wtf jsou pravidelně, díl co díl, příbuzní pacientů, kteří podávají herecké výkony jak vystřižené z Nebezpečných vztahů. Jinak ale s nelibostí sleduju, že s přibývajícími díly se z původně útěšného seriálu stáva čím dál větší psychodrama. ()