Ally McBealová

USA, (1997–2002), 148 h 24 min (Minutáž: 42–4242 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard (více)

Série(5) / Epizody(112)

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm let a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do "malé" advokátní kanceláře, kterou vede její známý ze studií - Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally profesní útočiště. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně - toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou... Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného - a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích anebo ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu, David E. Kelley, nenechá představitele svých postav, ale ani diváky, "odpočinout": často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání "příběhu" hlavní hrdinky hned v následující části. Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) - vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi). (oficiální text distributora)

KdG

Nemám rád právníky i když tady jsem udělal vyjímlu a vyplatilo se. Nejlepší je pochopitelně Richard Fish, pak Lucy Liu a Piškot. ()

crjules

Ten serial mam rad. Ma dojimave i vesele sceny, ktere se dokazou vryt do pameti. Zachodove tanecky ,ci Allyiny predstavy jsou z tech veselych a ty co me vzdy spolehlive dojmou, je dil kde zemre Billy a dil kde vystoupi Sting s Every Breath You Take. ()

DadysGirl

Musím se přiznat, že jsem ten seriál nikdy nedokoukala až do konce, protože se to začalo ubírat divným směrem, ale minimálně za první 4 sére dám ruku do ohně... Ally je nádherná, Renée byla můj vzor, Richard je neodolatelný a Piškot je prostě Piškot... Ling a Nelle tom daly grády a Eleine je tak otravná, že jí musíte milovat... Smála jsem se, plakala... Prostě tak jak si to u dobrého seriálu představuji... A jako tešnička na dortu je tu skvělá hudba, ktrou si pobrukuji do dnes... ()

Brodyman

Pamatuji si, jak jsem jako malý kluk tajně proklouzl do kuchyně kde jsme měli televizi večer kolem té desáte a díval jsem se na tu ženskou které můj otec říkával:,,ta vykulená´´ a prostě jsem zíral co je to za seriál, který mi i v té době přišel docela vtipný. Teď pro mě Ally znamená něco, na co se můžu dívat kdykoliv mam náladu na nějaké komediální drama s Calistou Flockhart u které je podle mě škoda že neexistuje víc seriálů do kterých by se hodila, jelikož ten její výraz asi nikdy nezapomenu ()

J.e.r.e.c

Ally McBealovou beru jako svoji soukromou úchylku, začal jsem ji sledovat z naprosto náhodných pohnutek; když jsem se vracel z kolejních kaleb a zapnul někde v jednu, půl druhé televizi, běžela tam Ally velmi často a bavila mě tak, že jsem se na ni postupem času začal dívat úmyslně. Oslovila mě v první řadě dokonalými mužskými charaktery; sympaticky mimoňským pravdoláskařem Johnem a Richardem s jeho machistickými moudry, tzv. „fishismy“. Ženské postavy mě spíš sraly, zejména tedy hlavní hrdinka a ještě víc ta obtloustlá sekretářka, ale pak se objevily sexy potvory Lucy Liu s Portiou de Rossi, a bylo zamilováno. Vlastně si myslím, že je to docela poučný seriál, ať už co se týče dění v soudní síni nebo pohledu na to, jak se neurotické anorektičky dívají na život/lásku/přátele ... V tom světě plném podivných právníků a ještě mnohem podivnějších klientů (většina kauz jsou prvotřídní úchylárny) mi bylo docela fajn. Ale jakmile se tam začal romanticky přisírat Downey a pak Anne Hecht, a vůbec to začalo bejt moc o lásce, nějak mě to přestalo bavit. I ten Richard vyměknul a přestal být tak krásně cynický. Posledních pár řad jsem už ani nesledoval. Seriál je nabitý hláškami všeho druhu, ale poslední dobou se mi nejvíc líbí tahle, od Johna : „Nikdy jsem nikoho nemiloval tolik, že bych si chtěl uříznout motorovu pilou na památku jeho ruku … Ally, vždyť já vlastně nežil!“ 75 % ()

Emafera

Váhala jsem jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale Ally si ty 4 prostě zaslouží. Vtipný seriál, ve kterém se často zpívá, tančí (i na záchodě), slaví Vánoce a narozeniny. Je plný absurdních situací a šílených právnických případů v čele s mladou právničkou, která neztratila duši dítěte. Díky kauzám, které Ally obhajuje často řeší vlastní postoj k různým věcem a vyvstává mnoho vztahových a etických otázek. Co se mi zdálo trochu moc bylo to, že oblečení na herečkách plandalo tak, že jsem měla pocit, že ho mají po starším bratrovi. Pátá série ale hrůza. Hodně postav odešlo, hodně přišlo a jen pár jich zůstalo. Ally se po čtvrté sérii mění na cynickou neurotičku ve středních letech a ztrácí vtip. Trochu se z toho stává slátanina, lepší by bylo to po 4. sérii ukončit a nekazit fanouškům dojem. Jinak jeden z mých oblíbených seriálů milénia. ()

imarvin

Když u nás běžel seriál poprvé, každý týden jsme na kolejích seděli před obrazovkou a dobře se bavili. První tři série jsou fakt našlapané a bavili mě, i když se seriál znovu opakoval (jen škoda, že se pak přesunul někam do páteční noci). Od čtyřky, ve které se objevil Robert Downey Jr. už mě ale moc neoslovoval. Přesto ho považuji za jeden z těch lepších. ()

tereza.s

Tento seriál je inovativní díky vnitřnímu světu postav, jiný nám toto nenabídne, ale je skutečně třicátý rok v životě ženy tak převratný? Ally je emancipovaná, ale zároveň touží mít muže, který by se o ni postaral a ochránil. Toto prožívá každá, možná proto je nám seriál tak blízký. Jen nevím, proč bychom měli mít za vzor rozpolcenou ženu. Seriál se mi líbí svým vtipem, stylem, ale tematicky je stále průměrný. Série kolem čísla 5, jsou navíc už klišovité a nudnější. Jinak mě seriál poměrně baví. A co vás? ()

Havala

Typicky Americky laděný seriál. Co mi vadí, jsou ty dialogy o naprostých blbostech a kravinách. Prostě typická americká kultura, kterou já opravdu nemusim. Pak nechápu nasazování známých osobností, asi pro zvýšení sledovanosti nebo co... Pořád se vše točí okolo jedné zoufalé a blbé kozy. Zdá se mi to stejná sorta jako zoufalky, což mi příjde taky jako totální krávovina. Nevim co ty lidi k tomu tak přitahuje. Dějově to není v podstatě o ničem, nedá se čekat žádný zásadní zvrat. Pokud to srovnám třeba s českými seriály, kde je nějaká evoluce, to zde uplně chybí. občas nějaká situace od soudu je zajímavá, ale celkově seriál těžce zklamal. 38% ()

walkingdead

Člověk se u toho pobaví a přitom to není trapárna, kde by se autoři snažili vnutit vtip do každého dialogu. Originalita jednotlivých postav je až těžko uvěřitelná, protože taková sebranka úchylů se opravdu jen tak nevidí (a to nejen mezi hlavními, ale i epizodními postavami). Za samotný seriál bych dal 80%, ale pět hvězd je za sexy baby a pak mou slabost pro Boston jako město:-) ()

mikhail

Aj po rokoch od premiéry si rád pozriem reprízu tohto seriálu. Je jasné, že počtom sérií úroveň seriálu pomaly klesá, ale napriek tomu sa drží na vyššom štandarde. Príjemná oddychovka na zimné večery. ()

Verunka84

Ally, ach Ally. Poprve jsem to sledovala ve slovenstine, musela jsem do tohoto serialu vyrust. A samozrejme jsem chtela jako Ally byt americkou pravnickou. Skvely Piskot, skvely Richard, totalne dokonale hlasky, Elaininy vynalezy a Calista jeste nebyla tak silene vychrtla (i kdyz....) ()

srncek

Vo svojej ére asi najlepší seriál v éteri...skvelé postavy, herecké výkony a drobnosti robili Ally McBealovú kráľovnou televízií...91% ()

Hrabovo

5.série je výrazně slabší, nápady se opakují, nebo objevují jako nezábavné absurdity. A ukazují nám, že v nebi se stárne, viď, Billy? ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Ally to znovu rozjede!

Ally to znovu rozjede!

27.02.2006

No, ne tak úplně docela, ale pokud někomu chyběla Calista Flockhart, hlavní představitelka Ally McBealové, může se těšit na její televizní comeback v seriálu BROTHERS AND SISTERS. V společnosti… (více)