Ally McBealová

USA, (1997–2002), 148 h 24 min (Minutáž: 42–4242 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard (více)

Série(5) / Epizody(112)

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm let a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do "malé" advokátní kanceláře, kterou vede její známý ze studií - Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally profesní útočiště. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně - toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou... Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného - a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích anebo ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu, David E. Kelley, nenechá představitele svých postav, ale ani diváky, "odpočinout": často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání "příběhu" hlavní hrdinky hned v následující části. Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) - vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi). (oficiální text distributora)

newt17

Pitvat vztahy zvládá v televizi kdekdo. Ovšem když někdo umí psát, režírovat a zasadí univerzální téma do zajímavého kontextu, jakým soudní síň a právnická kancelář určitě je, nemůže z toho vzniknout nudný výsledek. Přidejte extrémní charaktery jako z britského sitcomu a nejvychytanější sentiment po americku, a máte koktejl, kterým lze buď opovrhovat, nebo ho bezmezně milovat. Zajímavé je, že se mi seriál převelmi líbil v mých šestnácti letech, ale teď v jednadvaceti jsem z něj nadšený, ba co víc, téměř u vytržení. ()

Strike

S každou serií duševní poruchy hlavní hrdinky narůstají a kvalita seriálu klesá. I přes to je to stále koukatelné. ()

agathaa

Bolo to fajn, ale ta posledna seria od cca piateho dielu bola priserna a totalne nudna... preto "len" 4* Ale mala som rada piatky s Ally. ()

Simgal

Už jsem viděl mnoho dílů tohoto skvělého seriálu včetně poslední série, ale první ještě nikdy. V současné době to napravuju a dívám se jak zběsilý a strašně mě to baví. Bál jsem se, že bez Ling (má oblíbená postava) to nebude ono, ale to byl omyl. Tech 40 minut, co má jedna epizoda, tak nějak uplyne a mě to ani nepřijde. Pro nekteré herce je zkrátka pojem "životní role" opravdu ušitá na míru. Calistu Flockhart bych si asi opavdu nedokázal představit jinak, než jako tuhle trhlou právničku. ()

arcticsky

Pohled na hrozitánsky vychrtlou hlavní představitelku mne iritoval od prvních dílů....při jejich milostných eskapádách se mi zvedal kufr a nenapraví to ani vcelku banální právnické případy, které se zde řeší ani Lucy Liu, kterou mám naopak rád. ()

Elgin

Ally McBealova je hlavne favoritkou mojej manzelky, tak cas od casu sa na to pozriem v jej spolocnosti. Je to velmi prijemny a vesely serial kde se clovek odpocinie a dosyta sa zasmeje, takze sumasumarum je to nadstandardny serial s pohodovymi hercami a lubivou hudbou. 85% ()

Grafito

Zprvu docela vtipné.. pak ty podivný lidi začli řešit problémy, kterým prostě nerozumím.. až se to zvrhlo v naprosto zbytečnou nudu.. ()

77Ivana

Pěkný seriál z právnického prostředí s potrefenou Calistou Flockhart. Na série kde hrál Robert Downey jr. a Jon Bon Jovi jsem se fakt hodně těšila. ()

Jeremiah

Pokus o zlidštění právnického řemesla. Střídají se zde díly výborné, z díly slabšímy - vše proloženo tematikou hledání toho pravého partnera. Krásné, chytré právničky, elegantní a kvalitní právníci, kteří téměř vždy vyřeší vše tak, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá". Navíc velmi zajímavě a vkusně proloženo hudbou. Proč dávám čtyři? Protože si myslím, že nastala doba, kdy musíme alespoň trochu uvěřit tomu, že ještě může existovat spravedlnost / jenom doufám, že v Čechách nebudeme muset čekat dalších 40 let /. A teď do mne dámy a pánové ... ?! ()

burbank

"Iba idiot si môže myslieť že", existuje niekto, kto by právnické prostredie v Ally McBealovej považoval za jeho reálny obraz. Marius, popojedem. ()

jasanka

Hezký a moc příjemný seriál, který má všechno, co od seriálů očekávám. Někdy se bavíte k popukání, jindy tečou slzy. ()

Eratashi

Jedna hvězdička dolů za poslední sérii, jinak bláznivý i vážný seriál z prostředí americké advokátky, který nemá obdoby ;o)) ()

noelcoward73

Kdysi dávno jsem viděl pár dílů. Až o mnoho let později jsem seriál začal sledovat několikrát týdně. Komediální seriál a navíc z právnického prostředí nemá chybu. Vynikající herecké výkony a dokonalý scénář, hodně vtipných hlášek a scén. Líbí se mi všechny postavy, ale některé ostatní lehce převyšují. Kromě Ally (Calista Flockhartová) je to John Cage (Peter MacNicol). Nejlepší jeho scény jsou během soudů, kdy přímo srší vtipem, někdy trochu ironickým. Líbí se mi jeho závěrečné řeči a nejvíce ty, které začínají například: „Když mi bylo 17...“. Dalšími velmi vtipnými postavami jsou Richard Fish (Greg Germann) a sekretářka Elaine Vassa (Jane Krakowski). Ale i všechny ostatní postavy zdárně přispívají k celkovému prospěchu. Pěkná je i hudba - líbí se mi, že téměř v každém díle se všichni sejdou v baru, kde zpívá a hraje na klávesy (nebo piáno) Vonda Shepardová a pěvecký talent také dokazují Jane Krakowski a Lisa Nicole Carsonová (spolubydlící Ally - René Raddicková). Zajímavý je i občasný fantazijní svět a vnitřní hlas Ally. ()

adriane9

Úžasný seriál s velmi vysokou úrovní inteligentního vtipu dělaný přesně pro mě. Calista Flockhart byla pro tuhle roli stvořená a nelze opomenout úžasnou hudbu pro seriál.Doporučuji :) ()

heihatchi

Seriál jsem si oblíbil hlavně kvůli Lucy Liu a Downeymu. Pak ještě díky znázorňování představ hlavní hrdinky, toto se mi líbilo i ve Scrubs. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Ally to znovu rozjede!

Ally to znovu rozjede!

27.02.2006

No, ne tak úplně docela, ale pokud někomu chyběla Calista Flockhart, hlavní představitelka Ally McBealové, může se těšit na její televizní comeback v seriálu BROTHERS AND SISTERS. V společnosti… (více)