Shameless (TV seriál)

Hriešnici

Komedie / Drama

USA, 2011 - 2017, 81 h 27 min (Minutáž: 72x45 min)

Emmy Rossum, William H. Macy, Cameron Monaghan, Steve Howey, Justin Chatwin, Joan Cusack, Jeremy Allen White, Jane Levy, Jillian Armenante, Steven Lee Allen, Kelly Curran, Bonnie Morgan, Robert Knepper, Amy Smart, Toby Huss, Joel Murray, Dennis Boutsikaris, John Kapelos, Mike Cochrane, Dichen Lachman, Nathan McMullen, Tim Thomerson, Stephanie Fantauzzi, Laura Wiggins, Ethan Cutkosky, Emma Kenney, Emma Greenwell, Shanola Hampton, Noel Fisher, Dove Cameron, Joe Minoso, William Smillie, Frank Pacheco, Jes Macallan, Sarah Stouffer, Valente Rodriguez, Robert Gallo, Angelo Tiffe, Ben Batt, Madison Davenport, Brent Jennings, William Stanford Davis, Tony Revolori, Ed Lauter, Paul James, Christian Clemenson, Bill Brochtrup, Casey Biggs, Zach McGowan, Jonathan Dane, Megan Easton, James Wolk, James Pusztay, Kimberly Hebert Gregory, Katherine Cunningham, Danika Yarosh, Ryan McIntyre, Mike Doyle, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Vyto Ruginis, Angela Oh, Exie Booker, Pete Ploszek, Gina Gallego, Noel Arthur, Chris Fogleman, Susan Krebs, Diora Baird, Jack Carter, Michael Mantell, Marguerite Moreau, Eric Edelstein, Elizabeth Bond, Sam Doumit, J. Michael Trautmann, Yrsa Daley-Ward, Jerry Lambert, Bruno Amato, Kevin Mukherji, Michael Hyatt, Alison Haislip, Michael Adam Hamilton, Carol Kiernan, Cherami Leigh, Nichole Bloom, Aubrey K. Miller, Hector Duran, Sunkrish Bala, Rose Abdoo, Niky Wardley, Bridgid Coulter, Yorgo Constantine, Ellen Albertini Dow, Jeffery Self, Corey Sorenson, Zoran Korach, Lucien Laviscount, Austin Abrams, Lombardo Boyar, Maz Jobrani, Dave Silva, David Wells, Maria McCann, Jovan Armand, Joshua Hoffman, Sam Kindseth, Rene Moran, Kerry O'Malley, Ellen Gerstein, Elizabeth Sung, Jan Hoag, Darris Love, Mary Mara, Eloy Casados, Time Winters, Paul Butler, Saginaw Grant, Anthony James Whitewolf, Kyle T. Heffner, Jeff Doucette, Ralph P. Martin, Christian Monzon, Ric Morgan, Nick Gehlfuss, Thomas Barbusca, Mo Gaffney, Karina Logue, Bridget M. Brown, Lawrence Mandley, Lindsey Ginter, Tyler Jacob Moore, Michael Emery, Darrell Britt-Gibson, James Allen McCune, Lily Holleman, Karen Maruyama, Daniel Booko, Jerome Ro Brooks, Suzanne Cryer, Donzaleigh Abernathy, Joey Naber, Miguel Izaguirre, Zayne Emory, Carlease Burke, Nayo Wallace, Matt Bennett, Kevin Moon, Alex Hyde-White, Shane Edelman, Kyle Davis, Ian Kahn, Dermot Mulroney, Brett Rickaby, Jason Yorker, Rich Hutchman, Caitlin Kimball, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Randy Vasquez, Peter Murnik, Charlene Amoia, James Moses Black, Andrea Ellsworth, Morgan Lily, Steve Kazee, Kelly Albanese, Alicia Coppola, Tate Ellington, John Hennigan, Rebecca Metz, Michael Cognata, Suteara Vaughn, Arden Myrin, Sandra Hinojosa, Jake Elliott, Pasha D. Lychnikoff, Karen Malina White, Pej Vahdat, Missy Doty, Don Perry, Tim Bagley, Vanessa Bell Calloway, Rebecca Hall, Billy Mayo, Anthony Anderson, Garrett Morris, Lily Mariye, Chris Gartin, Alex Borstein, Julia Duffy, Chloe Webb, Chris Burns, Carolyn Hennesy, Carl Sagan (a.z.), Louise Fletcher, Brad William Henke, Russell Hornsby, Leonard Earl Howze, Jeremy Ratchford, Molly Price, Johnny Sneed, Taylor Kinney, Mageina Tovah, Brit Morgan, Robert Gant, Bonnie Burroughs, Lisa K. Wyatt, Kerry Finlayson, Gloria Garayua, Joe Adler, Micah Cohen, Harry Hamlin, Jenna Elfman, Jacob Davich, Michael Bailey Smith, Lenny Jacobson, Tara Karsian, Cameron Richardson, Kevin Phillips, Chasty Ballesteros, George Russo, Melissa De Sousa, Galadriel Stineman, Roberta Valderrama, Keiko Agena, Mustafa Shakir, Daija Owens, Ryan Bittle, Barry Shabaka Henley, Mackenzie Astin, Brent Sexton, Jonathan Erickson Eisley, Bradley Whitford, Jake McDorman, Lisa Long, Patrick Bristow, Juliocesar Chavez, Tate Hanyok, Antonio D. Charity, Johanna Braddy, Emily Bergl, Gideon Emery, Rosalind Chao, Jaime Alvarez, Kelvin Brown, Daniel Kash, Lynn A. Henderson, Montae Russell, Scott Grimes, Lisa Vidal, Audrey Wasilewski, Hedy Burress, Saidah Arrika Ekulona, Will Greenberg, Jayden Lund, Regina King, Lidia Porto, Stephen Cone, Dean Cameron, Tammy Caplan, Ronnie Gene Blevins, Heather McComb, Sam Buchanan, Jeffrey Dean Morgan, Merrin Dungey, Erick Lopez, Christopher Stills, Patrick Fischler, Stacy Edwards, David St. James, JB Blanc, Mia Serafino, Sam Lloyd, Alan Blumenfeld, JoNell Kennedy, Jennifer Hale, Bojana Novakovic, Demetrius Grosse, Sasha Alexander, Michael Reilly Burke, José Julián, Rena Strober, Adrienne Rusk, Gabrielle Walsh, Blake Boyd, Christopher Goodman, Paul Blackwell, Barak Hardley, Chris Brochu, Paige Diaz, Alan Rosenberg, Will Sasso, Isabella Blake-Thomas, Mary Pat Gleason, Kurt Yaeger, Mike Hagerty, Ever Carradine, Michael McMillian, Owen Alabado, Sherilyn Fenn, George Wyner, David Futernick, Brett Davern, Rick Fox, Derek Ray, Angeline Appel, Marcus Folmar, Jee Young Han, Rachel Rosenstein, Pat Healy, Jeff Kober, Oscar Nuñez, Jayne Taini, Tina Huang, Deirdre Lovejoy, Angelo Pagan, Alexandra Bokyun Chun, Marcello Thedford, Tasha Ames, James Weaver, Maya Rose Berko, June Squibb, Zack Pearlman, Sharon Lawrence, Jennifer Taylor, Ilia Volok, Vincent Duvall, Dante Brown, Franco Vega, Laura Cerón, Scott Michael Campbell, Ian Scott Rudolph, Tonja Kahlens, Stacy Hall, Peter Macon, Moshe Kasher, Kikey Castillo, Penny Peyser, Peter Coventry Smith, Nigel Gibbs, Tobias Jelinek, Matthew Glave, Jimmy Bellinger, Bart Braverman, Anne Gee Byrd, Carol Herman, Julie Ariola, Annie Little, Jim Hoffmaster, Giorgia Whigham, Brenden Sims, Barry Sloane, Wilson Cruz, Isidora Goreshter, Ruby Modine, Bill Applebaum, Brian Guest, Anne Johnson, Howie Johnson, Adam Kulbersh, Candace Brown, Jack Axelrod, Chris Butler, Larry Clarke, Wendy Phillips, Rae Gray, Mark Berry, Gloria LeRoy, Ralph Alexander, Omar Leyva, Kyle Clarke, Kahyun Kim, Ana Cristina Cash, Lauren Plaxco, Jared Sandler, Rob Benedict, Carl McDowell, John Bishop, Brad Grunberg, Rebecca Klingler, Cathryn de Prume, Amrapali Ambegaokar, Perry Mattfeld, Thomas Q. Jones, Matthew Boylan, Brandon Bowens, Gary Houston, Chuck Carrington, Justine Lupe, Stephen Rider, Finn Roberts, Janet Varney, Kristoffer Ryan Winters, Jessie Pinnick, Jessica Szohr, Brad Beyer, Keith Jardine, Raymond Ma, Jane Morris, Scott Alan Smith, Glenn Taranto, Levy Tran, Ed Moy, Jamie Harris, Devan Long

Hodnoceno po 6 dilech prvni serie, pokud si serial udrzi stavajici kvalitu pujde na pet hvezd, sileny spektrum postav kterymu jasne kraluje mala Debbie o ktery jeste v budoucnu hodne uslysime, hodne sympatickej je Lip a taky malej tryznitel zvirat Carl..scenaristi jednotlivych dilu se obcas lehce zadhnou, ale i tak je to pro me hodne nadrpumernej serial, velmi se tesim na druhou radu, zatim 7/10(21.2.2012)

Nekorektní seriál plný sexu, hulení, chlastání a sprostých slov. Nic tady není tabu. Je to vtipné, často trochu přehnané až absurdní, postavy a charaktery dobře vykreslené a všechno to skvěle funguje. Každá z postav je úplně jiná, něčím zajímavá a je se rozhodně na co koukat. William H. Macy výborně předvádí nechutného, odporného alkoholika a trosku. Ač je to všechno vykreslené s nadsázkou, nejde seriál jen po povrchu, ale dokáže se trefit i docela hluboko, až z toho člověka zamrazí.(24.7.2015)

Počas tretej série mením hodnotenie z 5 na 4, veľa vecí mi príde umelo vykonštruovaných a dosť nereálnych, ale stále ma to dosť baví. Moji favoriti sú Lip, Sheila, a dvojka Kev/Veronica. Tiež ma doteraz veľmi zaujímalo dianie okolo Stevea (Jimmyho), no čím ďalej, tým viac sa to zvrháva na frašku (hodnotené po 6.dieli 3.série). Uvidíme, ako ďalej. 8/10(5.3.2013)

První díl mě chytil za srdce, takže tomuhle seriálu dám určitě šanci. Zasmála jsem si, poplakala. Fakt mě to dostalo. Místy je to docela drsný a to hned různými pozitivními i negativními způsoby. Těším se na další díly. /// Za první sérii dávám 8/10. Nejen první díl, ale celý seriál mě chytil za srdce. Je to místy strašně smutný, místy se tlemím jak blázen. Je to takový hodně lidský, o životě, realitě. Místy možná přehnaný, ale nějak mi to k tomu sedí. Musím říct, že se tam s ničím nepářou. Drsnost zobrazení sexuálních scén, scén s gayi, alkoholismem apod. je taky dost lidská a upřímná. Občas jsem fakt šokovaná. Často je to na hranici kontroverznosti. Možná i proto je to jiný seriál než ty ostatní. Jeho název je doslovný. Jinak herecké obsazení je naprosto perfektní, oblíbila jsem si téměř všechny postavy. Uvidíme, co přinesou další série. /// Takže zhlédnuto a super. Nakonec mě tak nějak všechno chytlo za srdce. Shameless nám ukazuje jak to v Americe chodí u chudých v sociálním, pěstounském a pracovním systému. Akorát je to zobrazeno takovým svým originálním způsobem. Dost jsem si pobrečela, protože já citlivka to občas nedávala. A taky jsem si zanadávala, protože nesnáším nespravedlnost (viz poslední díly 4. série). A samozřejmě občasný pořádný výtlem nebyl výjimkou. Těším se na další díly, škoda, že to potrvá. 9/10(19.9.2014)

Som nedotknutý anglickým originálom. A predpokladám že ako mnohých aj mňa sem dotiahla účasť Emmy Rossum. Od prvého dielu som mal pocit že sledujem niečo dychberúce. Postavy som si musel zamilovať. Čo je jasný dôkaz, že Británia vie a ak majú Američania šťastie dokážu kopírovať nadštandartne. Účasť Williama H. Macyho a Joan Cusack tvorí pevný základ, ktorý postupne dopľňa celé osadenstvo Gallagherovcov na čele s nádhernou Rossum a so sympaťákom Jeremy Allenom Whiteom. Vo filme je mnoho prvotriedného humoru, skvelého herca, ľahkej erotiky a dramatických situácií, vďaka čomu sa jedná o výborne vyvážený seriál. Aspoň pre mňa a aspoň po prvej sérií. Jeden s tých seriálov, ktoré ma nenechajú vydýchnuť kým ich nedopozerám. Naposledy sa mi toto stalo pri fantastickom Scrubs. Vedľajšia úloha Amy Smart potešila. Pre mňa jeden z najlepších seriálov v súčastnosti. 1. séria 100% 2 séria 100%(19.8.2012)