Modrý kód

• Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)

Série(4) / Epizody(264)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

lenzi

Zďaleka to nie je na 5 hviezdičiek. Ale ja to takto robím, keď dav zodpadí niečo, čo určite nie je odpad. Videl som pár dielov a minimálne z lekárskeho pohľadu je to v pohode. ()

DjsVorel odpad!

Panečku, to je zas šmakuláda...byla jsem 20 minut v nepřetržité křeči stejně jako seriál a herci. Víc jsem fakt nezvládla! ()

hackstolle odpad!

Viděl jsem asi osm minut než začla druhá série ......... reklam. A stačilo! A mrzi mě, že mi tento .. tato.. to slovo ještě nevynalezli, musela zabrat nějaké místo v hlavě. Asi padla kosa na kámen, když už i herci a herečky, o kterých i přesto mám valné mínění, berou takovouto nuzotu. To nepoznají ze scénáře, že se jedná o naprostou, nekvalitní, prostoduchou, odulou a pro seriálovou kinematografii úplnou zbytecnou práci? Raději si nechám zaziva vytrhnout přední dva zuby, vrtat koleno a ufiknout tři prsty u nohy, než ještě jednou zavadit o tento jed. @prima: to jste se zase předvedli...PS: a v sobotu večer od osmi? Dva díly po sobě? To radši setrte kacku a kupte tři díly Macgyvera. Člověk se alespoň od srdce zasměje a ne neplánovaně vyprázdní horem celý žaludek! ()

Welulu odpad!

Zajisté frustrující zážitek. Při sledování člověk neví, jestli se má smát nebo brečet... a nebo raději jít na jistotu a vypíchnout si oči. Gratulace Primě, která nasadila tv odpadům novou (vysokou) laťku. ()

thomasnikrs odpad!

Pul hodiny....tolik zivota jsem tomuto braku venoval, kdyz i moje znama rekla, ze se na to nedalo divat a jeji lQ povazuji za "ztelenovelizovne" tak to je co rici. Herecke obsazeni asi odpovida bide, v jakych zivotnich situacich se musi herci nachazet, ze vezmou tuhle smakuladu (prevzato z vystizneho predchoziho komentare...:-)) ()

Stejšn odpad!

Neuvěřitelné. Nikdy jsem si nemyslel, že to napíšu, ale ORZko je proti tomuhle kvalitně zahrané dílo. Skutečně, nad hereckými výkony všech zúčastněných v úžasu kroutím hlavou. Dialogy jak z pomocné školy. Ale co víc - špatně je i kamera a hudba. Masakr. ()

miki68cz odpad!

Neviděl jsem ještě celý seriál, ale co jsem viděl jsem ještě nikdy neviděl a neslyšel. Neskutečná slátanina. Tupé dialogy, trapné postavy, ubohé interiéry. Vřele nedoporučuji, tato trapnost patří do koše. Hanba, styďte se ()

Fajt odpad!

Kde berou slavní režiséři odvahu, takto lhát lidem o nemocničním prostředí, když skutečnost je absolutně v jiné rovině !!!! Dvěma slovy "ZOUFALÉ SCIFI" !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

wirtr odpad!

Naprostý dno, zlatá Ordinace. Doufám že tohle nebude mít pokračování, akorád tak to zacpává vysílání. Vážně mě dostává jak na JIPku může každej bez jakéhokoliv nahlášení a přístup personálu k pacientům. Ale bohužel si myslím že tahle dramatická česká telenovela bude mýt u diváků úspěch a jen dopomůže k odumírání mozkových buněk, které cítím i já po dvou epizodách. Fakt díky TV Prima za další skvělý seriál. ()

nula87

To je tak blbé, že se tomu snad ani nedá dát odpad - místy se totiž budete smát a jenom smát, převážně tedy samozřejmě na místech, kde to tvůrci nezamýšleli. Další výblitek, který slouží jako hladová zeď české ekipě seriálových herců a hereček - složenky se neptají... ()

Zoidbeeland odpad!

Vždy odsuzuji lidi, kteří hodnotí pořad dřív než je u konce. Tentokrát nemám síly ani já tento "výtvor" dokoukat. České Chicago Hope bez konceptu, nápadu a špetky vkusu! ()

mmiram odpad!

To je ted nejaka soutez kdo natoci nejvetsi sracku? To uz neni ani k smichu, to na to vazne nekdo kouka? Asi 10 minut mi stacilo a uz nikdy vic! A jeste kdyz to prerusi nejaka super reklama treba "ahoj veterane".. tvl to mne ho vyndej:D Je mi z tehlech poradu a vubec celkove televizni zabavy, hruznejch rusicich upoutavek a reklam fakt na bliti.. Fakt nejlepsi si obcas stahnout nejakej film, radsi si precist knizku a na tv vubec nekoukat. ()

wopi odpad!

Tolik nesmyslů snad není ani v jihoamerických telenovelách. Město má urgentní příjem plný doktorů, leč jediného policistu, který vyšetřuje vše - od facky až po pokus o vraždu. Tento superpolicista nezná otisky prstů, takže když dojde ke vloupání, kde lupiči vše osahávají holýma rukama a pokusí se zabít obyvatele domu, musí otravovat u operačního sálu, jestli by se od postižených náhodou nedozvěděl nějakou stopu. Babičky u televize je nutno též dojmout, takže je vecpána zápletka "dvě děti a chudák pes", jenže malí "herci" mají potíže vůbec odříkat daný text, takže na přirozenou intonaci už nezbývá, jejich dialogy tudíž zní naprosto mrtvě a nepřirozeně. Tohle je děs na n-tou. ()

Neklan006 odpad!

madam Brožová byla zapůjčena z TV Barrandov, svítící nemocniční recepci přitáhli ze studia Zpráv na Primě a zbytek odložených herců asi pořídili ve slevě od Agentury dobrý den. pak už to chtělo jen nápaditý scénář od mladých talentovaných autorů typu Renda Decastelo a nesmrtelný skvost je hotov ()

ESNYR odpad!

Další z řady nekonečných seriálů, které budou otravovat 2x týdně 5 let a vystřídají se v něm všichni zoufalci z ČR a SR. Jeden by si řekl že už všechny by ty TV mohly dostat rozum a neplést se do něčeho co evidentně neumí. Asi doufám zbytečně že se poučí a trochu to napraví něčím co mi vyrazí dech. ()