MacGyver (TV seriál)

• slovenský

MacGyver

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA / Kanada, 1985, 139x45 min

Richard Dean Anderson, Dana Elcar, Jenette Goldstein, Bruce McGill, Teri Hatcher, Traci Lords, Peter Williams, Roman Podhora, Jackie Earle Haley, Brenda Strong, Sid Haig, Ken Kirzinger, Bruce Abbott, Floyd 'Red Crow' Westerman, Suleka Mathew, Gwynyth Walsh, Anthony De Longis, Holly Fields, Karla Chadimová, Clive Revill, Ernie Reyes Jr., Emily Kuroda, Ned Romero, Daniel Davis, Conan Lee, Kristian Alfonso, Mitzi Kapture, Charles Dierkop, Michael Des Barres, Cuba Gooding Jr., Jason Priestley, Marion Ramsey, Don S. Davis, Christopher Judge, John Anderson, Tia Carrere, Dalton James, Jack McGee, Ruth de Sosa, Robin Mossley, Scott Shaw, Alessandro Juliani, Merrilyn Gann, Lindsay Parker, Audrey Landers, Cary-Hiroyuki Tagawa, Donald Gibb, Marion Ross, Peggy Rea, Paul Bittante, Gery Hetherington, Henry Gibson, Wendy O. Williams, Stanley Kamel, Persis Khambatta, John Vernon, Gregory Itzin, James Karen, Corinne Bohrer, Marshall R. Teague, Jim McMullan, Tom Everett, Sharon Maughan, Antonio Fargas, Mayim Bialik, François Chau, Mark Holton, John Saint Ryan, Enuka Okuma, Lee Purcell, Iris Albanti, Deborah Foreman, Patricia McPherson, Vladimír Kulich, Larry Wilcox, John Pyper-Ferguson, Judy Geeson, Marco Rodríguez, Colm Meaney, John M. Jackson, David Hay, Richard Gant, Constance Towers, Steven Keats, Nana Visitor, Sonny Surowiec, Richard Romanus, Allan Kolman, John Cameron Mitchell, Salome Jens, Dan Shea, Kim Zimmer, Serge Houde, Michael Tucci, Vincent Schiavelli, Robert Dryer, Lynn-Holly Johnson, Kaj-Erik Eriksen, Jeff Kober, Deborah Van Valkenburgh, George Cheung, Don Gordon, Sean O'Bryan, Cliff Potts, Dennis Cleveland Stewart, Al Leong, Rob Youngblood, Christopher Stone, Richard Hatch, Paul Koslo, Deborah Adair, Judith Chapman, John Schuck, Michael Rogers, James Kidnie, Nicholas Worth, Rosemary Dunsmore, Reiner Schöne, Herb Edelman, Duncan Fraser, Randolph Mantooth, Randall 'Tex' Cobb, Thomas Rosales Jr., William MacDonald, John Novak, Vic Tayback, Joe Santos, Jeanette Nolan, Pamela Roylance, Michael Fairman, Harry Caesar, Lance LeGault, Steve Susskind, Jane Merrow, Gregory Sierra, Branscombe Richmond, William Morgan Sheppard, Jerry Wasserman, Keye Luke, Raymond St. Jacques, Carl Ciarfalio, Jesse White, Michael Ensign, Marvin Kaplan, Michael D. Roberts, Michael Benyaer, Steve Franken, Robert Ito, Arthur Malet, Lee Weaver, Wayne Duvall, Tammy Lauren, Alan Fudge, John Dennis Johnston, John Milford, Mike Moroff, Tom Heaton, Milton Selzer, Larry D. Mann, Henry Beckman, Lee Patterson, Diane Robin, Thomas Mikal Ford, Jim Lampley, Joey Aresco, Don Thompson, Stephen E. Miller, Vincent Gale, Kim Kondrashoff, Richard Coca, Vic Polizos, Ron Gilbert, Time Winters, Zoe Trilling, Anthony Pena, Bill Henderson, Adrian Sparks, Dave Florek, Lee de Broux, Jack Colvin, Kent Williams, Leslie Carlson, Don Galloway, June Chadwick, Roger Aaron Brown, G. Gordon Liddy, Michele B. Chan, Lynne Moody, Arlen Dean Snyder, Frederick Coffin, David L. Crowley, Don MacKay, Dana Lee, Ted Cole, Colleen Winton, Michael Champion, David Harris, Gabe Khouth, Tony Perez, Ken Kramer, Bill Dow, Rob Garrison, Brian Knox McGugan, Michael McGuire, Nick Dimitri, Russell Roberts, Sean Campbell, Lyle Alzado, Brenda Crichlow, Leigh Lombardi, Jeff Pomerantz, Scott Wilkinson, Penelope Windust, Jean Bruce Scott, Jack Bannon, Babs Chula, Sheila Moore, David Bloom, Robert O'Reilly, Charles Andrew Payne, Michael Rider, Daniel Faraldo, Gene LeBell, Richard Yee, Codie Lucas Wilbee, Terence Kelly, Ellen Bry, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Rebecca Balding, Madison Mason, Andrew Sabiston, James Ingersoll, Robin Curtis, Ricky Paull Goldin, Marty Denkin, Joseph V. Perry, Judd Omen, F. William Parker, Doran Clark, Peter MacLean, James Saito, Ji-Tu Cumbuka, Al Ruscio, Wolfgang Völz (a.z.), Alex Colon, Julie Cobb, Robert Romanus, Alvin Sanders, Zachary Ansley, Malcolm Stewart, Sarah Koskoff, Akiko Morison, Deryl Hayes, Scott Bellis, Johnny Cuthbert, Andrew Johnston, Michael Puttonen, Terry David Mulligan, Lillian Lehman, Gerald Papasian, Karl Held, Matthew Walker, Garry Davey, Frank Charles Turner, Helen Page Camp, Olaf Pooley, Beulah Quo, Clyde Kusatsu, Noel De Souza, John Carter, Sam Scarber, Tommy Lamey, Erik Holland, Rudy Ramos, Buck Young, Dirk Blocker, Tamsin Kelsey, Ron Halder, Danny Wattley, Marie Stillin, Donna White, Laurie Murdoch, Mark Acheson, Andrew Kavadas, Al Fann, Milos Kirek, Wil Calhoun, Miguel Fernandes, Penny Peyser, Sean Hoy, Geno Silva, Rebecca Toolan, Rockne Tarkington, Michael Gregory, Anthony Ulc, Pat Bermel, Wolf Muser, Sandra Gould, Moira Walley-Beckett, John Hostetter, Doug Sheehan, Peter Haskell, Shavar Ross, Robin Pearson Rose, Elyssa Davalos, Michael Fox, Curt Lowens, Keone Young, Mitchell Laurance, Anthony Caldarella, Alex Bruhanski, Michael Goodwin, Don Diamond, Brooks Gardner, John Mahon, Ray Young, Lewis Van Bergen, Kathleen Freeman, David Ackroyd, Jack Heller, Tim Haldeman, Leslie Bevis, Linda Darlow, John Otrin, James Medina, Eric Close, Vladimir Skomarovsky, Héctor Mercado, Emily Yancy, Shelley Berman, Angela Clarke, Silvana Gallardo, Kevyn Major Howard, Rex Ryon, Steve Park, Katherine Wallach

MacGyver je naivní a přesto chytrý. Je přehnaný a přesto k sežrání. Hlavně má nezvyklatelné morální hodnoty, které dnešní svět potřebuje. Plus jsou rozhodně Richardovo charisma, kvalitní pyrotechnické kousky a dobrá hudba. Navíc, MacGyver je větší holkař, než kapitán Kirk. Také potěší první roličky některých hvězd (za mě Cuba Gooding Jr., Christopher Judge, Maiym Bialik).(4.10.2016)

Dobře, je to převelice prostoduchý seriál - a možná by se dalo říct, že jeho naivita hraničí až s hloupostí … pokud se dívám kritickým pohledem jednadvacátého století, zbaveným jakýchkoli emocí. Jenomže MacGyver je něco jako přírodní úkaz - takže alespoň standardní 3* mu prostě nemůžu odepřít ... a berte to jako mou osobní poklonu technicky nadanému sympaťákovi s dobrým srdcem, který se za pomoci svých všestranných znalostí (a občas i notné dávky štěstí) dostane se zdravou kůží z jakékoli nebezpečné situace.(17.12.2010)

• Gilmour93

Moc se nenatřásej, Angusi MacGyvere s účesem Stinga! Kdybych dával na základní škole v chemii a fyzice větší pozor, taky bych uměl se švýcarským nožíkem víc věcí, než si jen otevřít jedno lahvový.. Kdo není bičován nostalgií, musí chtě nechtě uznat, že něco do sebe má jen ústřední melodie Randyho Edelmana.(22.3.2011)

Teď (listopad 2010) to běží na Barrandově a jeden si připomene, kolik much to vlastně má. Jenže já už dáávno nejsem cílová skupina, ale v době, kdy jsem byla, jsem pravidelně nesledovala Beverly Hills 902 10 ani Bay Čvacht, ale právě tohohle borce, co dokáže jen se svým nožíkem, špinavou fuseklí a suspenzorem odvrátit jadernej útok (mluví ze mě závist..). A Švýcarák je nejoblíbenější a neodmyslitelnou součástí mojí kabelky - takže za tenhle vliv na vkus ve výbavě dámskýho příručního zavazadla a z nostalgie.....(4.11.2010)

Vždycky jsem měl rád tenhle seriál, ať už byl jakkoli neuvěřitelný. Moc se mi líbilo jak si dokáže člověk díky své inteligenci poradit s čímkoli a prakticky z ničeho udělat něco :) Navíc jsem koukal i na "Bořiče mýtů", kteří některé jeho kousky testovali a v podstatě potvrdili, že to zas tak neuvěřitelné nebylo a ve skutečnosti to i jde. Prostě nemohu jinak než mému oblíbenému a zábavnému seriálu dát 80%(4.12.2009)

• - Richard Dean Anderson se coby MacGyver objevil v reklamním spotu na vůz Mercedes Citan MacGyver and the New Citan (2011). (A.MacGyver)

• - Některé MacGyverovy vynálezy zkoušeli vyrobit v pořadu Bořiči mýtů a pár jich opravdu fungovalo. (Riker)

• - V epizodě, kde MacGyver (Richard Dean Anderson) závodí v Mini Cooperech, se objevuje několik záběrů z filmu Italian Job (1969). (MekGajvr)