Reklama

Reklama

MacGyver

(seriál)
USA / Kanada, (1985–1993), 110 h 38 min (Minutáž: 45–49 min)

Scénář:

John Sheppard, Rick Drew, Paul B. Margolis, Art Washington (více)

Hrají:

Richard Dean Anderson, Dana Elcar, Bruce McGill, Robin Mossley, Elyssa Davalos, Michael Des Barres, Teri Hatcher, John Anderson, Dale Wilson, Bruce Harwood (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(139)

Odvaha a všestranné znalosti - to jsou nejsilnější zbraně tajného agenta MacGyvera. Takto vybaven pak lehce vyřeší jakoukoli složitou a nebezpečnou situaci... (TV Prima)

Recenze (531)

Wysch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slabé i silné díly tu samozřejmě jsou, ale za to, že tenhle seriál byl jeden z nejlepších, které v danou dobu na Nově běžely... a vlastně i jeden z nejlepších, jaké se v české televizní historii vůbec vysílaly. Kupodivu dabing mi pasuje více, asi díky vzpomínkám. [shlédnuto jako špunt v TV, nyní jako dvaadvacetiletý špunt jako .avi] ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Vždycky jsem měl rád tenhle seriál, ať už byl jakkoli neuvěřitelný. Moc se mi líbilo jak si dokáže člověk díky své inteligenci poradit s čímkoli a prakticky z ničeho udělat něco :) Navíc jsem koukal i na "Bořiče mýtů", kteří některé jeho kousky testovali a v podstatě potvrdili, že to zas tak neuvěřitelné nebylo a ve skutečnosti to i jde. Prostě nemohu jinak než mému oblíbenému a zábavnému seriálu dát 80% ()

Reklama

cariada 

všechny recenze uživatele

Překvapujemě jak moc to má velké hodnocení, ale je vidět , že většina lidí to vidí jako vzpomínku na začátek komerčního vysílání u nás a podobné seriály. Já to sledoval spíše sporadicky, ale sledoval. Nejvíc mě bavil hlavní protagonista co si věděl za každý situace poradit kam se na něj hrabe James Bond. Pomatujju si jak ze zapalovače a já nevím z čeho ještě udělal balon a on divte se lítal. Tak asi o tom byl tenhle seriál. ()

Tony.cs 

všechny recenze uživatele

MacGyver je naivní a přesto chytrý. Je přehnaný a přesto k sežrání. Hlavně má nezvyklatelné morální hodnoty, které dnešní svět potřebuje. Plus jsou rozhodně Richardovo charisma, kvalitní pyrotechnické kousky a dobrá hudba. Navíc, MacGyver je větší holkař, než kapitán Kirk. Také potěší první roličky některých hvězd (za mě Cuba Gooding Jr., Christopher Judge, Maiym Bialik). ()

sharky 

všechny recenze uživatele

Šprty, knihomoly a radikální ekologické aktivisty jsem nikdy neměl v lásce, přesto byl Mac velkým hrdinou mého dětství a obzvlášť některé díly s Murdockem patří k tomu nejlepšímu, co americký televizní průmysl kdy stvořil . Akční hrdina, který nesnáší zbraně a má znalosti ze všech vědeckých oborů, se nevidí každý den. ()

Galerie (144)

Zajímavosti (62)

  • Peter Thornton se narodil 18.12.1933 jak je vidět v epizodě 3x02 Ztracená láska. Herec Dana Elcar se přitom narodil 10.10. 1929... (A.MacGyver)
  • Referenciou hlavného hrdinu tohto seriálu v hre "World Of Warcraft" je troll Mack Diver, tréner engineeringu pre Hordu v krajine Zangarmarsh. (Zl0)
  • MacGyver se narodil 23. ledna 1951. Narození Richarda Deana Andersona je 23. ledna 1950. (SG-1)

Související novinky

MacGruber se vrátí do akce?

MacGruber se vrátí do akce?

27.09.2016

Šílená komedie MacGruber (u nás jako Super Mac), která před šesti lety zparodovala MacGyvera, byla těžkým propadákem. Film vydělal jen 9 milionů dolarů, v dalších letech o něj ale byl takový zájem,… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (více)

MacGyver se vrátí hned dvakrát

MacGyver se vrátí hned dvakrát

06.02.2016

Možná víte o tom, že se blíží seriálový reboot MacGyvera. Pilotní díl natočí James Wan (Rychle a zběsile 7), který o legendárním šikulovi básní už několik let, studio Lionsgate teď ale odhalilo… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (více)

Reklama

Reklama