Reklama

Reklama

MacGyver

(seriál)
  • USA MacGyver (více)
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama
USA / Kanada, (1985–1993), 110 h 38 min (Minutáž: 45–49 min)

Hrají:

Richard Dean Anderson, Dana Elcar, Bruce McGill, Robin Mossley, Elyssa Davalos, Michael Des Barres, Teri Hatcher, John Anderson, Dale Wilson (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(139)

Odvaha a všestranné znalosti - to jsou nejsilnější zbraně tajného agenta MacGyvera. Takto vybaven pak lehce vyřeší jakoukoli složitou a nebezpečnou situaci... (TV Prima)

Recenze (531)

T2 

všechny recenze uživatele

Tak toto bol fakt nárez s výborným Richardom Dean Andersonom, ten ako sa už dnes posmešne z toho uťahuje, dokázal spraviť zo syrkovej krabičky barz aj bombu,... veru bolo to vtedy riadna žranica tie jeho nápady, veru teraz by som sa tomu asi len unudene smial ale na 90.roky keď to bežalo v TV to bol strhujúci seriál. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Co mám hodnotit? Nostalgické vzpomínky na MacGyvera, který prostě všechno vždycky vymyslel/sestrojil/zvládnul a to, jak jsem chtěl být jako on a ve všech věcech doma vidět spojitosti a dokonale je spojovat do funkčních celků? Nebo holý fakt, že jako seriál je MacGyver neustálé stereotypní opakování "hádanek", které postava !vždy! vyřeší včas a celkově jde o seriál bez hlavního děje a dnes již nutných vychytávek? Dnes by MacGyver neobstál, proto ho naštěstí natočili před 25 lety:))). Jsem tomu moc rád (popravdě možná ho nenatočili, možná se Jack O Neil vrátil Hvězdnou branou, zrovna během slunečních erupcí, které ho vrátili v čase a tak mohl začít kariéru tentokrát jako herec... a své komplexní znalosti z planet celé galaxie využil pro postavu MacGyvera....:)). ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi tu budu za obecního vola, ale ačkoli jsme se sošnému R. D. Andersonovi na střední strašně smáli za jeho naivní aktivistické hlášky, přesto jsme jeho eskapády v překonávání surové brutality silou zálesáckého ducha sledovali bez dechu každé odpoledne. Bajo, je to úplná volovina, možná směšná a naivní, ale s trochou nostalgie dávám 4 hvězdice hrdinovi, který si i ránu pěstí rozmyslel, protože i když nemáte v rukou zhola nic, vždy jde sestrojit perpetuum mobile nebo alespoň něco opravdu užitečného... Nakonec – není "Mac Gyver" mezi americkými seriály tak trochu poslední Mohykán gentlemanství? :o)) ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

další seriál mého dětství.. charismatický Richard Dean Anderson, se postaral o to, že jsem každej den zasedla a koukala jak se ze všeho vyseká... dejte MacGyverovi kancelářkosu sponu, izolepu, modelínu a máte zaručený, že vám sestaví bombu :-D je jasný, že teď už bych to nežrala jako za dob, kdy jsem nosila barevné podkolenky.. ale neurazilo by mě se na to kouknout znovu :) ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

MacGyver je prostě šikula a na co přijde, tak to spraví. Seriál, který se stal modlou a věčnou inspirací kultovního seriálu Bořek stavitel, je přeci jen klasikou mého dětství, a tak doufám, že už si tento dojem nezkazím opětovným zhlédnutím několika dílů, neboť takové zklamání by nemusel opravit ani samotný MacGyver v podání sympatického Andersona. ()

Galerie (139)

Zajímavosti (54)

  • MacGyverův nejlepší přítel v nouzi - švýcarský armádní nožík - se měnil. Prvním a zároveň i nejčastěji používaným nožem byl model Spartan od firmy Victorinox. V úvodní znělce se objevuje model Wenger. (SG-1)
  • Ačkoliv se první epizoda seriálu odehrává u Grand Canyonu, sám Richard Dean Anderson (MacGyver) tam nikdy nebyl. (A.MacGyver)
  • V 80. letech se dva mladíci pokusili vyrobit v garáži výbušné zařízení. Jeden z nich při tom zahynul. Druhý chlapec popsal, že výrobu bomby viděli v jedné epizodě seriálu. Nicméně tvůrci i seriál byli zproštěni obvinění, jelikož taková epizoda neexistovala. (SG-1)

Související novinky

MacGruber se vrátí do akce?

MacGruber se vrátí do akce?

27.09.2016

Šílená komedie MacGruber (u nás jako Super Mac), která před šesti lety zparodovala MacGyvera, byla těžkým propadákem. Film vydělal jen 9 milionů dolarů, v dalších letech o něj ale byl takový zájem,… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (více)

MacGyver se vrátí hned dvakrát

MacGyver se vrátí hned dvakrát

06.02.2016

Možná víte o tom, že se blíží seriálový reboot MacGyvera. Pilotní díl natočí James Wan (Rychle a zběsile 7), který o legendárním šikulovi básní už několik let, studio Lionsgate teď ale odhalilo… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (více)

Reklama

Reklama