MacGyver

(seriál)
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama
USA / Kanada, (1985–1993), 110 h 38 min (Minutáž: 45–49 min)

Richard Dean Anderson, Dana Elcar, Bruce McGill, Robin Mossley, Elyssa Davalos, Michael Des Barres, Teri Hatcher, John Anderson, Dale Wilson, (více)

Série(7) / Epizody(139)

Odvaha a všestranné znalosti - to jsou nejsilnější zbraně tajného agenta MacGyvera. Takto vybaven pak lehce vyřeší jakoukoli složitou a nebezpečnou situaci... (TV Prima)

T2

Tak toto bol fakt nárez s výborným Richardom Dean Andersonom, ten ako sa už dnes posmešne z toho uťahuje, dokázal spraviť zo syrkovej krabičky barz aj bombu,... veru bolo to vtedy riadna žranica tie jeho nápady, veru teraz by som sa tomu asi len unudene smial ale na 90.roky keď to bežalo v TV to bol strhujúci seriál. ()

Marigold

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi tu budu za obecního vola, ale ačkoli jsme se sošnému R. D. Andersonovi na střední strašně smáli za jeho naivní aktivistické hlášky, přesto jsme jeho eskapády v překonávání surové brutality silou zálesáckého ducha sledovali bez dechu každé odpoledne. Bajo, je to úplná volovina, možná směšná a naivní, ale s trochou nostalgie dávám 4 hvězdice hrdinovi, který si i ránu pěstí rozmyslel, protože i když nemáte v rukou zhola nic, vždy jde sestrojit perpetuum mobile nebo alespoň něco opravdu užitečného... Nakonec – není "Mac Gyver" mezi americkými seriály tak trochu poslední Mohykán gentlemanství? :o)) ()

Viktooorka

další seriál mého dětství.. charismatický Richard Dean Anderson, se postaral o to, že jsem každej den zasedla a koukala jak se ze všeho vyseká... dejte MacGyverovi kancelářkosu sponu, izolepu, modelínu a máte zaručený, že vám sestaví bombu :-D je jasný, že teď už bych to nežrala jako za dob, kdy jsem nosila barevné podkolenky.. ale neurazilo by mě se na to kouknout znovu :) ()

Djkoma

Co mám hodnotit? Nostalgické vzpomínky na MacGyvera, který prostě všechno vždycky vymyslel/sestrojil/zvládnul a to, jak jsem chtěl být jako on a ve všech věcech doma vidět spojitosti a dokonale je spojovat do funkčních celků? Nebo holý fakt, že jako seriál je MacGyver neustálé stereotypní opakování "hádanek", které postava !vždy! vyřeší včas a celkově jde o seriál bez hlavního děje a dnes již nutných vychytávek? Dnes by MacGyver neobstál, proto ho naštěstí natočili před 25 lety:))). Jsem tomu moc rád (popravdě možná ho nenatočili, možná se Jack O Neil vrátil Hvězdnou branou, zrovna během slunečních erupcí, které ho vrátili v čase a tak mohl začít kariéru tentokrát jako herec... a své komplexní znalosti z planet celé galaxie využil pro postavu MacGyvera....:)). ()

CheGuevara

MacGyver je prostě šikula a na co přijde, tak to spraví. Seriál, který se stal modlou a věčnou inspirací kultovního seriálu Bořek stavitel, je přeci jen klasikou mého dětství, a tak doufám, že už si tento dojem nezkazím opětovným zhlédnutím několika dílů, neboť takové zklamání by nemusel opravit ani samotný MacGyver v podání sympatického Andersona. ()

• Kedykoľvek sa v seriáli (i v tejto epizóde) vyskytne Macgyverov (Richard Dean Anderson) Jeep Wrangler, jedná sa o model YJ (s hranatými svetlami). Avšak v scéne kde MacGyver Jeep opravuje, bol namiesto neho použitý model TJ (s okrúhlymi svetlami). (Philip_J_Fry)
  • Pod několika epizodami (včetně pilotního dílu) je jako režisér podepsán Alan Smithee - což je ve skutečnosti pseudonym obvykle užívaný režiséry, kteří se z nějakého důvodu chtějí distancovat od projektu, na němž se podíleli. (SG-1)
  • V pilotním díle se postavy Dana Elcara nejmenuje Peter Thornton, ale Andy Colson. (MekGajvr)