Ally McBealová

USA, (1997–2002), 148 h 24 min (Minutáž: 42–4242 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard (více)

Série(5) / Epizody(112)

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm let a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do "malé" advokátní kanceláře, kterou vede její známý ze studií - Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally profesní útočiště. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně - toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou... Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného - a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích anebo ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu, David E. Kelley, nenechá představitele svých postav, ale ani diváky, "odpočinout": často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání "příběhu" hlavní hrdinky hned v následující části. Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) - vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi). (oficiální text distributora)

_DAVE_

Tehle serial ma vyborne napsane postavy a spousty genialne vytvorenych "vsuvek" ktere se v kazdem dile objevi jako jakesi halucinace hlavni hrdinky - tim vse nabira ulpne novy rozmer, parada. Bohuzel tohle hodnoceni patri pouze prvnim dvema sezonam. Tou treti to melo sestupnou tendenci, a konec serialu je vylozene katastrofa. ()

Chasm

Skvělí herci a jejich dokonale propracované postavy se postarají o skvělou zábavu... Zábavnými se zde stávají i věci a chvíle, které naprosto nejsou k smíchu a to činí z každého dílu tohoto seriálu naprosto úžasnou podívanou... ()

PetrVabruscak

Seriál, který hlavně těžil z výborně napsaných postav. Je neuvěřitelný, jak si člověk ty postavy zamiloval. V tom seriálu je spousty životních mouder. Hlavní postava Ally McBealová, připomínající smrtku v krátké sukni má prostě větší problémy než my ostatní a to je důvodem, proč jsem na tento seriál rád koukal. Po shlédnutí jedné epizody jsem měl pocit, že jsem úplně normální. Závěrem: Peter MacNicol je herec s velkým H a Jane Krakowski, Lisa Nicole Carson krásně zpívají. Richard Fish: " Nestal jsem se právníkem, protože mám rád právo. Právo je na draka, je to nuda. Ale dá se užít i jako zbraň. Chcete někoho přivést na mizinu, připravit ho o výsledky celoživotního úsilí, přimět jeho ženu, aby od něho odešla, nebo dohnat jeho děti k pláči? Tak tohle my dokážeme." ()

Pavlínka9

Seriál, který je podle mého názoru těžké hodnotit, jelikož já ho rozděluji na dvě části - První část - výborná část cca do poloviny 4.série. A druhá část - ta horší, i když toto slovo je nejspíš slabé - od poloviny 4.série do konce.Seriál, který vypráví o psychicky labilní právničce, která by měla OPRAVDU, ALE OPRAVDU NA 100% brát prášky na své vidiny, kterých má až moc,ani nevím čím mě zaujal, jelikož hlavní hrdinka mi přijde strašná. Nejen jako postava, což je fakt strašný, tak i jako herečka. Čímž se dostávám k hlavnímu - tento seriál mě zaujal hlavně z právnických případů, které tam řešily a byly opravdu hodně často dost bizardní. Kdy nastal zlom - ve chvíli, kdy odešel Larry. V tu chvíli podle mě už seriál upadal do záhuby a pátá série je už podle mě něco, co se musí jen přežít, aby člověk věděl, jak to režisérský tým uzavře. Já jen doufám, že nikoho nenapadne udělat pokračování, jelikož nechci vidět vychrtlou, neučesanou, věčně si sahající na pusu a s totálně praštěnýma vidinama labilní právničku, která ještě ke všemu nejde za tím, co opravdu chce. ()

venison

Hodně podivínský seriál, který staví na ujetosti hlavních hrdinů, kteří řeší poměrně běžné problémy poťapaným způsobem a kupodivu je většina scének zábavných.. Na můj vkus se tu velmi často zpívá, ale většinou jde o líbivé americké cajdáky (přezpívaná klasika), takže se to dá až na pár míst přežít.. Asi to bude znít zvláštně, ale na hlavní hrdinku vychrtlou sebestřednou kozu Ally jsem vyloženě alergická, zato jsem si oblíbila všechny ostatní postavičky s jejich divnůstkami - lidová moudra Richarda Fishe (fišismus), hvízdající nos ukoktaného Johna Cage, vrčení Ling Woo, vlezlost Elaine, ironický škleb Georgie Thomas, medový hlas Renée Raddick atd. Nezapomenutelní jsou také šarmantní Larry Paul a něžná blondýnka Melanie s Tourettovým syndromem :-) Čtvrtá série byla zajímavá právě Larry Paulem a nudná zaměřením na dvojku Cage x Fish.. Dál jsem neviděla. ()

Wendy

Ally, moje srdeční záležitost. Svůj první díl, což byl mimochodem ten, jak Ally randí s bisexuálem, jsem shlédla v osmi či devíti letech a od té doby se mě tento seriál drží. Postavy jsou prostě dokonalé se svými sny a podivnostmi v čele s romantickou Ally (Calista Flockhart ji dle mého zahrála úžasně), která je okouzlující, ať už zpívá, tančí nebo se depkuje. K srdci mi přirostly společné záchody, Barry White dance na Johnovu osobní píseň, zvony, fishismy i praštěný právní systém, o němž mi bylo neustále opakováno, že takhle to v právu opravdu nechodí. Přidejme výbornou hudbu v podání Vondy Shepard, Ala Greena i hlavních představitelek Elaine a Renee (a Georgii ;-) a máme perfektní seriál. Onu pátou hvězdičku odebírám jen a pouze za mizernou pátou sérii. P.S. Že se nejedná o výhradně ženský seriál, myslím dokazují komentáře zde na ČSFD! Oblíbené postavy: Ally McBeal, John Cage, Richard Fish, Georgia Thomas, Nelle Porter, Elaine Vassal Oblíbené epizody: 1x14 Řeč těla, 2x01 Opravdový svět, 2x04 Večírek, 2x10 Vánoční nálada, 2x21 Žárlivost, 3x03 Greena viděti, 3x21 Muzikál ()

jack.hnut

Byl jsem suverénně největším fanouškem tohohle seriálu. Matka mi ho dokonce chtěla zakázat. Když mi bylo třináct, chtěl jsem brát antidepresiva jako Ally, vidět Al Greena a proplouvat školními chodbami... ()

Kerion

Cage & Fish je společnost vynikajících právníků. Na první pohled se zdá, že je to normální pracoviště, ale jen do té doby než se hlouběji seznámíte se zaměstnanci této firma. Jako první narazíte na všetečnou sekretářku Elaine Vasal, buď se vám bude pokoušet prodat svoje šílené vynálezy nebo s vámi začne flirtovat. Dále tu pracují právníci Billy Thomas, který je v duši staromódní šovinista, Georgia Thomas - manželka Billyho, má komplex zlé čarodějnice ze sněhurky, ledová královna Nell Porter, John Cage prostě "piškot",Richard Fish alias "Popojedem" a také hlavní představitelka Ally McBeal. Ally je svobodná, trhlá právnička s obrovskou fantazii a strachem, že nakonec zůstane sama Scénár k tomuto seriálu je troufám si to říct dokonalý, soudní přelíčení jsou brilantní, ukazují jak přednosti amerického právního systému, tak hlavně jeho nevýhody, že ať je případ sebevíc podivnější a absurdnější stejně ho máte šanci vyhrát. ()

Aven

Skvělé, skvělé, skvělé!!!!!!!!!!!!!!!! Přesně vyvážený poměr humorných a dojemných scén. Navíc doplněno fajn písněmi Vondy Sheppard. ()

Natabar

Mezi seriály jeden z mých nejoblíbenějších. Ally mě sice v pozděšjších řadách svými neurózami už pěkně štvala, ale Richard nikdy nezklamal - taková sv**ě bez svědomí, až bylo rozkošné se na něj koukat, kdykoli se objevil na scéně a prohodil nějaký ten svůj fishismus. ()

sskrblik

Občas jsem sledoval a docela zajímavý seriál ze soudního prostředí. Ally se bila o své klienty hlava nehlava. Určitě to není špatný! ()

artemis2

Pri Ally si proste nemôžem pomôcť. Jej pochabosť, žartíky, predstavivosť či zaujímavé doplňujúce zložky príbehov, ako napr. malé tancujúce postavičky, to všetko robí tento seriál výnimočným. Možno by som akurát privítala ponímanie sexuality a sexuálnych narážok vôbec (aj keď tie sú už automatickou súčasťou Ally McBeal) v menšej miere. ()

Koryntos

Ally McBeal, pro mě byla jasná srdcovka. Nyní jsem ještě nenašla odvahu, shlédnout ji po letech znovu, mám pořád nějak strach, že již nebude takavá jako dřív. ()

Autogram

Svojho času som to žral, bol to myslím vtedy jediný inteligentnejší seriál v období, keď som už vyrástol z 90210. Spoločné záchody boli hlavnou základňou pre dejové zvraty a hneď druhou v poradí bol bar, našťastie v blízkosti kancelárií. Na právnickom prostredí mi vadilo, že sa ponúkal pohľad, akoby sa bez právnikov musel zastaviť celý svet alebo minimálne celá Amerika. Plusom bolo dobré obsadenie seriálu, hlavne ženskej časti. ()

P1tr

Zpočátku výborný právnický seriál, později poměrně přeplácaná romantika. Klasický příklad nastavované seriálové kaše. Nebýt Richarda Fische a jeho kolegy "piškota" nebylo by u seriálu v pozdějších sériích k vydržení. ()

manonfire

Tak tady si zgustnu a budu možná trochu nespravedlivý. Není to pitomé, to ne, ale ani zvláště chytré na to, abych vydržel tuto nudu dokoukat do první čtvrtiny. Podobně jako u Sexu ve městě je obsah tohoto seriálu pro mě osobně naprosto prázdný. Pohled do nitra americké ženy mě absolutně uspává a nestojím o něj. Je to možná (spíš určitě) myzogynistický projev, ale tak to je. A ty jejich intelektuální výrazy v obličejích mě rozesmívají. Lucy Liu je k tomu ta nejméně přitažlivá žena na světě. Jediná hvězda za skvělého Eltona. 20% ()

TroiMae

Akorát až teď jsem pochopil, proč tak dlouho v TV nedávali poslední řadu seriálu - taky bych byl radši, kdyby ji nikdy nenatočili. ()

giovanni3

Dříve jsme tento seriál prostě miloval.. svérázná Ally a její představy + podivín John + sukničkář Richard + sympaťák Billy + krásné Elaine a Ling... Prostě výborné herecké obsazení a diskuze na SPolečných záchodcích taky stojí za to.. Jako již to není plných 5z5, ale je to o chlup slabší.. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Ally to znovu rozjede!

Ally to znovu rozjede!

27.02.2006

No, ne tak úplně docela, ale pokud někomu chyběla Calista Flockhart, hlavní představitelka Ally McBealové, může se těšit na její televizní comeback v seriálu BROTHERS AND SISTERS. V společnosti… (více)