Ally McBealová

USA, (1997–2002), 148 h 24 min (Minutáž: 42–4242 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard (více)

Série(5) / Epizody(112)

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm let a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do "malé" advokátní kanceláře, kterou vede její známý ze studií - Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally profesní útočiště. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně - toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou... Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného - a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích anebo ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu, David E. Kelley, nenechá představitele svých postav, ale ani diváky, "odpočinout": často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání "příběhu" hlavní hrdinky hned v následující části. Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) - vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi). (oficiální text distributora)

ne0

První čtyři série jsou super. Po drogových problémech dvou herců štábu vzniká série čtvrtá a to je problém. Kromě Jenny a Lucy (navíc tam nejsou ani celou sezónu) nepřináší nic dobrého, naopak: zmizení asi čtyř postav bez jakéhokoli vysvětlení, naprosté nesmysly ve scénáři (ano, postavy se mají vyvíjet, ovšem ne takto uměle a nepřirozeně) a hlavně, nejhorší věc co mohli tvůrci seriálu udělat, postava Claire Otoms - žena, hrané australským (!) komikem (!!!), ano, mužem! Opravdu jsem nepochopil záměr, ale každopádně pátá série: fuj fuj fuj fuj... ()

widla

Díky Ally mě napadla myšlenka jít na práva...a ještě mě to neopustilo:-P. Je to šílený, ale kdo ten seriál neměl rád??:-D ()

Michelle8

Tohle je moje srdeční záležitost. Miluju Ally McBeal. Všechny ty potrhlosti, Piškotovi věcičky, společný záchody, bar, kde se zpívá a tancuje a podivné případy. Tenhle seriál můžu vidět kdykoliv. ()

Danula13

Potrhlá impulzivní právnička Ally v ještě potrhlejší právnické firmě a těmi nejpotrhlejšími šéfy. Ta neustálá a všudypřítomná potrhlost celý seriál neuvěřitelně polidšťuje. Výborně humorně pojaté prožívání starostí i strastí středního věku mezi právníky uprostřed amerického velkoměsta. Popojedem ! ()

Zemi11

Roztomiloučká akční Ally. Skvělý seriál z právnického prostředí. Každý právník má charisma - své osobní kouzlo. Nejvíc jsem fandil Ally a Fišíkovi. Jednoznačně nejživější postavičky. ()

herr_carter

Moje kultovní záležitost asi tak kolem 19.roku mého života...Banánové rybičky a hned potom Ally, pamatuju se, že jsem se nejvíc smál MacNicolovi a jeho afektovaným záchvatům................ moje hodnocení = 8 z 10. ()

Kanibal

seriál, u kterého když se zrovna nesmějete, tak aspoň vesele zíráte na ty bláznivé figurky a jejich neskutečné životy. Trocha povinné romantiky a nějaký ten smutný díl, ale toho je tak akorát.. ()

Famfulín

Příjemná komedie a dobrá oddechovka po těžkém dni. Nutno uznat, že sice nepřináší (alespoň většinou) důvod pro záchvaty smíchu, nicméně má schopnost vykouzlit lehký úsměv na začátku a udržet ho pocelou třičtvrtěhodinku ()

MARTIN*I

U tohohle seriálu se vždycky strašně nasměju.. Nejdřív jsem si řikal, že to bude nějaká p... Ale když sem se na to jednou náhodně podíval, tak jsem se nestačil divit... Teď to sleduju pravidelně... Fakt dobrý! ()

velkyvezir

Po včerejším posledním díle Ally McBeal mění hodnocení z 5* na 4* s tím, že podrobněji bych hodnotil všechny řady takto: 1. řada - **** 2. řada - ***** 3. řada - ***** 4. řada - ***** 5. řada - *** ()

Lukoboss

Viděl jsem několik dílů a nelíbil se mně ani jeden (možná až na pár vtípků)... Krom toho je to asi opravdu víc pro ženy než pro muže, protože já v tom vážně nic moc nevidím. A ještě ke všemu v hlavní roli Calista Flockhart, která je mi značně nesympatická. Nemůžu tedy jinak, než hodnotit takhle nízko ()

dudyvan

Velmi kvalitní seriál , který si do třetí série udržuje svůj nadstandart , co se týče vtipu a poučení.Neměl bych zapomenout na výborný pěvecký doprovod v celém seriálu a skvělé herecké obsazení, ale proč čtyři hvězdičky ???Čtvrtá a pátá série dost upadá co se týče příběhu , hlavě vtipu a hereckého obsazení.Přesto doporučuji se na pár dílů podívat dávám 75% ()

Lisabellla

Mé hodnocení zde bude dosti zaujaté. Ally jsem sledovala jako mladé pískle a byla jsem jí naprosto unešená. Prožívala jsem s ní vše. A celkem vtipné a sem tam i logické řešení zajímavých soudních pří jsem začala doceňovat postupem času také. ()

Zagros

Svého času byla Ally McBealová jedním z nejoblíbenějších seriálů. Sám jsem nikdy nepochopil proč. Hlavní postava byla vcelku nevýrazná vychrtlá právnická puťka, která se zmateně pohybovala mezi reálným světem právníků a světem svých snů a představ. Mě nebavil ani jeden. Plusem byl občasný humor a překvapivě dobré obsazení na průměrný televizní seriál. Většina postav mě ale štvala, možná svou právnickou profesí. :-) Každopádně jsem to vydržel jen první řadu a dál se nepouštěl. Je pravděpodobné, že ženám se seriál může líbit o dost více než chlapům. ()

cab

Ze zacatku dosti originalni serial se zajimave pojatymi charaktery postupne vysumi a stava se nudny a nevtipny. Zdimani do posledni vindry. 50% ()

wosho

Bohužel ani tato právnička neutekla před osudem mnoha amerických seriálů. První díly jsou maximálně povedené, ale bohužel časem, čám dál tím víc ztrácejí své kouzlo. Zatracené hemžení za dolary!! ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Ally to znovu rozjede!

Ally to znovu rozjede!

27.02.2006

No, ne tak úplně docela, ale pokud někomu chyběla Calista Flockhart, hlavní představitelka Ally McBealové, může se těšit na její televizní comeback v seriálu BROTHERS AND SISTERS. V společnosti… (více)