Komisař Rex

• Rakousko Kommissar Rex (více)
Krimi / Akční / Mysteriózní
Rakousko / Německo, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (více)

Série(10) / Epizody(119)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

mzss1

V dětství mě tenhle seriál velmi bavil. I dodnes se na některé díly v televizi podívám - ale už ne tak často. Seriál je někdy a řekl bych, že i častěji dost přehnaný, kdy Rex vše dokáže. Jinač je seriál opravdu příjemnou podívanou, některé případy jsou dost zajímavé. Nejvíc ze všech herců mě zaujal Gedeon Burkhard. Takže hodnotím na 60% = *** ()

Snorlax

1 hvězdička za krásného šviháka v titulní roli, prý jich bylo šest, tedy oceňuji nejhezčích 6 rakouských herců. A nejen nejhezčích, ale i nejkvalitnějších rakouských umělců. ()

kingik

V rámci záchrany všech páníčků, a (ne)jednoho komisaře, přijdou všichni chytří pejsci do policejního nebe. Ano, německý ovčák je přímo policejní pes, štěká haf haf, vrčí vrrrr a kouše (na to nemám citoslovce) jenom ty zlotřilé německé unterwassermany. Své páníčky, kterých za existenci seriálu vystřídal hned několik, poslouchá na slovo a plní rozkazy, které dostane, s důslednou přesností. Jen jedním nedostatkem trpí: nemluví lidskou řečí, netelefonuje a neposílá textovky, internet používá jen v případě, když chce po náročné službě relaxovat. Ve službě je prakticky "imrvére" (němčina se vloudila i sem) a zločince chytá k smrti rád. Ze všech těch "deutsche" ksichtů vešel nejvíce v povědomí rakušan Tobias Moretti. Dále už to mělo sestupnou tendenci. Příliš vzestupnou tendencí, co do kvality, seriál nikdy neoplýval. O něco lepší, než zbytek světa veškeré rakousko-německé seriálové produkce, ale ono není těžké překonat něco, co je na hranici odpadních vod. Samozřejmě na diváka nepůjdou mdloby, když se podívá na jakoukoliv starší nebo novější epizodu, ale současně nebude přikován k televizní obrazovce nějakou sofistikovanou (detektivní) zápletkou a nehrozí obdiv k zručně natočeným akčním scénám, kterých je ve filmu více, než slušná porce. Je fakt, že to asi nejvíc táhne Rex, a pak to ostatní. Každý divák si pak dobrovolně zvolí, jestli u seriálu zůstane, anebo ho osudy ovčáckého psa nijak silně neosloví. Mě postihl naneštěstí ten druhý případ. Nic se zřejmě nezmění ani s přesunutím série do italského Říma a přidělením nového páníčka v podání Francesca Arca alias detektiva Pietra Terzani. Mé hodnocení: 20% ()

Legas

Jednu hvězdičku za pejska, Tosime :-( aneb kdo nemá rád zvířátka, ať se na to nedívá raději vůbec. ()

Ellesime

Jako malá jsem tento seriál měla ráda. Moretti a Burkhard byli dobří, ale ti dva poslední stáli za starou belu. Pak už jsem se na to ani nedívala. Z nostalgie a za krásného psa tři hvězdy. ()

Anderton

Vpodstate platí presne to isté, čo som napísal pri Siskovi. Nechce sa mi to opakovať, tak len toľko, že psí komisár mi pripadal ešte o niečo horší a či dám odpad, jednu hviezdu, alebo dve je absolútne irelevantné, pretože cieľoví diváci majú o 40 až 50 rokov viac ako ja a hodnotenie na csfd nie je tým pádom pre komisárových divákov nijako smerodatné. ()

Campbell

Tak tohle je moje dětsví, sledoval jsem to povině každej den kdy to dávaly, a těšil jsem se na příběhy tohoto psa, a jelikož jsem pejskař tak se mi to líbi i ted, Rex je borec a ustřední písen je parádní. Je sice pravda že seriál s novými páničky trochu padal na hubu, ale je to prostě nostalgie. Dostal jsem chuť na housku se salámem. ()

Zodd

Seriál jsem poznal už v dětství, když ho dávali někdy asi na začátku tisíciletí večer na Primě. Je to totéž pořád dokola, ale když se člověk podívá jednou za čas, celkem pobaví. Reginald (R.I.P.) spolehlivě přehrává zbytek obsazení, takže jsem díly s jeho náhradou asi neviděl. Přestože to asi nebude možné, rád bych jednou viděl crossover s americkým MacGyverem nebo A-Teamem, pokud se objeví podobně nadějný psí herec. Nebo klidně ho vytvořte v CGI a přitvrďte jeho povahu místy až na 'mcclainovskou'. ;) (poslední 2 věty vycházejí zhruba z malého dětského snu, takže je neberte tolik vážně) ()

WANDRWALL

Chtěl bych vidět ty diváky, kteří se vydrží na seriál, kde hlavní postavou je pes REX, dívat několik dílů... Předně, jak je možné, že nezasáhli ochránci zvířat, a dovolí, aby se takové darebnosti o psíkovi vysílaly? Proč nebojovala policie proti tomuto seriálu, protože potom veřejnost očekává, že něco takového se děje i reálně. Osobně jsem viděl výkon policejního psa v měsící červenci 2.010, v noci, rovněž to byl německý ovčák, ale neporadil si s nálezem hledané osoby ani náhodou. Nebyl schopen ani očmuchat kufr a tašku, který pohřešovaná osoba zanechala v altánku, aniž by ho psovod nemusel nutit do práce. Potom chvilku běhal po parku a pak to vzdal. Počínal si právě tak, jak od policejního psa očekávám. A ne jako komisař REX. ()

klerik

Po prvých dvoch (resp. jednej) výmenach Rexových pánov by som dal 3*, ale vzhľadom na ďaľšie "klonovaie"... ()

triatlet

V Rexovi se objevují podobné zápletky jako v jiných krimi seriálech. Ale tady pomáhá sympaťák Rex. Práce se psy výborná, jejich kousky parádní. Jako zákusek ke svačině, nějaké žemli, či housce, proč ne? I když změna psovoda a prodlužování snížilo kvalitu, takže souhlas, suicide, že lepší jsou ty první řady. ()

heyda

Ze začátku jsem sledoval tento seriál pravidelně a opravdu jsem se bavil. Bohužel s přibývajícími sériemi šla postupně kvalita dolů a dolů a to, co běží dnes, to už je absolutní odpad. Přesto by bylo dost nehumánní kvůli hloupým kokotům, kteří si chtějí ještě namastit kapsy na úspěšném krimiseriálu, dávat odpad. Takže 1 ooobrovská hvězdička patří Rexovi, který je neuvěřitelný a to podotýkám, že nejsem pejskař. A 3 hvězdičky za pár prvních sérií, na kterých jsem v zásadě vyrůstal. Hodnocení odpad zde však opravdu nechápu. ()

Nancy

V podstatě nevýrazný, nudný a hodně obyčejný seriál, ke kterému mám ovšem zvláštní vztah. Teda resp. jen k první sérii s Tobiasem Moretti. Po první výměně páníčků, tedy příchod Gedeona Burkharda šla kvalita hodně dolů, asi tím, jak je ten nový komisař nesympatický. Nejnovější majitelé Rexe jsou už tuplem nemožní a vyslovení názvu Komisař Rex se mnou už nic nedělá. Jestli mám nějaký oblíbený brak, pak je to asi tohle. ()