Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(36) / Epizody(790)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (737)

Todde, Todde, proč jsi mě opustil? (2019) (S31E09)

Rod, teda vlastne Tod, prestane veriť v Boha, pretože... pretože život. Čo však na to milujúci tatíčko? No hádate správne, skončí U Očka. A Tod u Simpsonovcov, aspoň do doby, kedy sa zase začne nedobrovoľne modliť. Alebo dobrovoľne, záleží na okolnostiach. Homer a Ned sa dostávajú aj do neba (nemám na mysli U Očka, ale skutočné nebo) a každý vidí tú svoju verziu raja. Ježiš taktiež niečo povie a Boh by ho už najradšej videl preč z domu... proste satirické ako každý diel venujúci sa kresťanstvu. ()

Šťastné a ukradené (2019) (S31E10)

Značne nesúrodé, až anarchistické, avšak veľmi podarené v jednotlivostiach, keďže každú chvíľu zaznie nejaký super fór. Od žiadosti od Santu vziať si konečne mamičku ako sľúbil, cez upomienku na meetoo, až po jediný príhodný vianočný darček pre Boba. Našťastie na hrable sa ľahko uväzuje mašlička. Spomedzi vianočných dielov ale Šťastné a ukradnuté patria medzi tie slabšie kúsky. ()

Rovnátka (2020) (S31E11)

Lízine problémy so zubami, respektíve rovnátkami, sme tu už kedysi mali, ale keďže postavy nestarnú, tak mi táto recyklácia vôbec neprekáža. Najmä ak je zápletka odlišná a jej večný úsmev odhaľuje čo-to o spoločnosti. Epizóde ale vládne Artie, ten sa chystá oženiť a kto bude nevestou sa stane veľkým prekvapením. Najmä pre Marge... ()

Škola budoucnosti (2020) (S31E12)

Ale áno, mňa tieto sci-fi epizódy zo Springfieldu bavia. Konšpirácia vedenia školy mohla byť lepšie premyslená, ale jedna zo záverečných scén nám veľmi vtipne predstaví, ako by tá posledná práca pre ľudí v budúcnosti vyzerala. Možno je to trochu paródia na film Ja, Robot, ale v tomto prípade asi nie zámerná. Homer proti čiernej budúcnosti bojuje všetkými svojimi silami a inteligenciou, takže si domyslite, ako to dopadne, Alebo radšej si to pozrite. ()

Frinkcoin (2020) (S31E13)

Pokiaľ svojmu šéfovi predžúvate jedlo, tak to automaticky neznamená, že ho môžete oslovovať krstným menom. Na to pozor! ()

Padouch Bart (2020) (S31E14)

Ďalšia nerdovsko-geekovská epizóda ma nechala pomerne chladnou, paródia na spoilerovanie a horúčku okolo Avengers má ale svoje publikum. Nakoniec to vytiahli bratia Russovci, ktorí to myslia skutočne vážne, pretože spoilerovanie môže spôsobiť pád celosvetovej ekonomiky. Záver vo virtuálnej realite je proste lepší než predchádzajúca skutočne skutočná realita, čo je pre dnešnú dobu symptomatické. ()

Bez obrazovek (2020) (S31E15)

"Digitálni" Simpsonovci, rozumej diely venované moderným technológiám dvakrát nežeriem a tento nebol výnimkou. Samozrejme to je celok, v jednotlivostiach, rozumej fórikoch, je to znova, aspoň niekedy, špička. Prvýkrát som si aspoň všimol, že Garden je presmyčka Danger a vlastne bol tento moment aj pointou Homerovej línie s rébusmi. V origináli si vychutnáte Wernera Herzoga, ak originál zoženiete. 70% ()

S Nedem dobře, s Homerem nejlíp (2020) (S31E16)

Tak vážne neviem, kde je problém s touto epizódou. Nelsonova mama, Milhouse neustále v nejakom uväznení ("Sloboda!!!"), Bart s granátom, Homer a Nelson na bicykloch, len to pánbíčkárčenie s Nedom je už proste otrepané. Ale je to tak svižné a plné nápadov, až máte dojem, že ste sa ocitli v nejakej pätnástej sezóne. Len škoda, že sa Nelson zase nabudúce "zázračne" vráti k mamke a nezostane trvalým príslušníkom rodiny Flandersovcov. ()

Zelená je tráva (2020) (S31E17)

Zopár skvelých fórov v zápletke, aká tu už samozrejme kedysi bola, len v odlišnom vydaní. Nejde o paródiu na Breaking Bad, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať a je to tak trochu škoda. Tvorcom to akosi s tou mariškou nejde až tak od srdca, mali to nechať celé napísať Ottovi alebo Kevinovi Smithovi, keď už prišiel kvôli dabingu. "Čo sa to tam deje?... Hádka drogových kartelov." ()

Nesnesitelná lehkost bytí batoletem (2020) (S31E18)

Zápletka znie dosť zmätočne, ako varenie z vody, ale samotné fóry stoja za to a najmä Homerovo kamarátstvo s Cletusom je v seriáli úplnou novinkou. Pričom títo dvaja sa k sebe skvele hodia. Lenže nebol by v tom čert, resp. Burns, ak by k podobnému spojenectvu mohlo dôjsť. Prvotriedne sú najmä halucinácie z hélia, tancujúci Burns a Homer nemajú najmenšiu chybu. ()

Svatá válka - první část (2020) (S31E19)

Reverend Lovejoy má dlhodobo problém s udržaním pozornosti svojich springfieldských ovečiek. Na pomoc však neprichádza dramaturg jeho rečí, ale nový kazateľ, o niečo mladší a lepšie vyzerajúci. Najlepšou sekvenciou je samotné kázanie nováčika, kedy každý z prítomných aspoň na chvíľu uverí tomu, že konečne ho niekto chápe. Najviac zase pobavil Milhouse na vlajkovom stožiare a ja dúfam, že aj o ňom bude pokračovanie, aj keď tvorcovia tvrdia, že nie. Od neho však očakávam trochu viac. ()

Svatá válka - část druhá (2020) (S31E20)

Tento dvojdiel patrí medzi tie slabšie dvojdiely, do ktorých sa tvorcovia pustili. Druhá časť o novom reverendovi odhaľuje jeho "temnú minulosť", aby sa zase všetko mohlo na konci dostať do statusu quo. Je to ale iba dobre, pretože ak by išlo o novú postavu, mnohí by to radšej so seriálom vzdali. Samozrejme je viacero fórikov podarených, ale je to jedna z tých epizód, ktorú si už znova nepozriem. ()

Osmiletí hrozní (2020) (S31E21)

Jeden z najmenej vtipných dielov vôbec. Tvorcovia ale tentokrát hrali na vážnejšiu nôtu a ich pohľad na vzťahy rozmazlených dievčatiek a navyše v digitálnej ére by sa dal nazvať dokonca až alarmujúcim. Ale opakujem, chýba tomu vtip a v podstate som ani nemal pocit, že pozerám Simpsonovcov. Homer a Marge na večierku sú potom len vatou k hlavnej dejovej línii. ()

Psí život (2020) (S31E22)

"Madam"..."Lehni!" ()

Série 32 (2020) (S32)

Pre mňa znamená najnovšia sezóna určitý návrat do plnej formy, pričom som si nikdy nemyslel, že Simpsonovci vôbec niekedy, aj napriek všeobecnej skepse, boli mimo formy. Len niekedy sú vo forme viac, inokedy menej, ale stále je výsledok (rozumej celá sezóna) víťazný. Já, Carambus, čarodejnícky diel alebo pohľady do budúcnosti patria medzi vrcholy tridsaťdvojky, len tie reflexie komiksovej doby mi bohvieako nerežú, ale zase s plnou vážnosťou priznávam, že nie som nerd. ()

Utajený šéf (2020) (S32E01)

Lepšie posledná sezóna už ani začať nemohla. Pan Burns sa rozhodne, že potenciál miestnych detí je oveľa väčší, než že by mali len navštevovať miestnu zaostalú základnú školu. Zhodou okolností sa ale dej vyvinie iným smerom, ako sme si už zvykli, a tak tu máme zápletku ako z Mission: Impossible. Burns sa v mechanicko-digitálnom tele presvedčuje, aký majú k nemu jeho zamestnanci skutočný vzťah a výsledkom je okrem iného aj návšteva U Očka. ()

Já, Carambus (2020) (S32E02)

Podľa mňa veľmi slušný diel, ktorý by sa nestratil ani v tých najlepších sériách. Obézeus verzus Bartigula, to znie skutočne monštrózne a monštrózne to skutočne aj je. Ale ako to tak chodí, aj tak treba za všetkým hľadať ženu. Uvítal by som aj "božské" pokračovanie, len tí rímski Bohovia sú už z reality natoľko znudení, že prepli program. ()

Dějiny umění (2020) (S32E03)

Škoda, že sa tvorcovia nevenovali iba jednému obdobiu, renesancia by pokojne zvládla celú stopáž. Takto je to síce smršť nápadov, ale v dosť chaotickom celku. Najviac teda potešila renesancia, niečo do seba a svoje chvíľky mal aj impresionizmus a Frida s manželíkom to nandajú Rockefellerovi, skúste hádať, kto hral koho. Ale bacha, pokiaľ viete o umení len to, čo Homer, budete sa nudiť. Asi aj preto je tu tak nízke hodnotenie. ()

Speciální čarodějnický díl XXXI (2020) (S32E04)

Špeciálny čarodejnícky diel je vždy stávka na istotu, a to aj v novších a dokonca aj v najnovšej sérii. Toy Story vracia úder (Bartovi), Homer otvára dimenzie multiverza s názvom Homerverse, avšak nie je to jediný multivesmír v multiverzách, ale nechcem kaziť prekvapenie. No a nakoniec Líza prežíva svoj narodeninový deň stále dokolečka, ale nie je v tom sama (zase nechcem kaziť prekvapenie). ()

Po sedmém je každá hezčí (2020) (S32E05)

A je to tu zase, do Homera sa po čase zaľúbila ďalšia kočka, až človek neverí vlastným očiam. Ale my dobre vieme ako to celé skončí, až si občas prajem, aby nás čakalo prekvapenie a nejaké epizódy by sa zaoberali tým, že Homer rodinu opustil a presťahoval sa... do inej postele. Zopár skvelých fórov drží pomerne nesúrodú epizódu nad vodou a mne najmä o tie fóry ide. No a ako bonus sa dozvieme, ako Leonardo DiCaprio vníma svoje filmové postavy. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června