Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(35) / Epizody(768)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (737)

Vinný děda (2020) (S32E06)

Podcasty sú mi šumafuk, ale na druhú stranu nechýba zopár veľmi dobrých fórov a ako bonus dosť prekvapivé rozuzlenie, ktoré je tak vtipné, až je smutné. Vlastne presne naopak, tak smutné, až je vtipné. Ale zase svojim spôsobom ide aj o happy end. No a čo Kent? Dúfajme, že na ďalší koniec jeho kariéry sa do ďalšieho dielu zase zabudne. Ako to bude s chudákom Stellanom, to si počkáme do ďalšieho podcastu. ()

Tři nesplněná přání (2020) (S32E07)

Je to čisto subjektívne, ale diely odkazujúce na americkú mániu okolo komiksov idú tak trochu mimo mňa. Hore to ale vyťahuje Komiksák ako Dr. Octopus, Bart ako kráľovná na jednorožcovi a Duff Tea. 70% ()

Cesta do Cincinnati (2020) (S32E08)

Epizóda určená skôr pre divákov vo veku Skinnera a Chalmersa. Len tí pochopia, čo sú to dlhoročné pracovné vzťahy, neustále sa kolísajúce medzi nenávisťou a láskou. V podstate teda to isté ako manželstvo, len v práci a bez sexu. Nie je to síce príliš vtipné, čo je možno dané aj absenciou Simpsonovcov, ale trefné to určite je. Poteší lokálna sudkyňa, pri nej si aspoň Skinner mohol povedať, že nejaký synátor je na tom ešte horšie ako on. ()

Omluva neomlouvá (2020) (S32E09)

Lízina povýšenosť má v Springfielde svoju opodstatnenosť, občas ale kosa padne na kameň. Tentokrát malý génius dostane niečo iné ako A+ a odnesie si to pani učiteľka. Ako von zo šlamastiky? Stačilo by jednoduché ospravedlnenie. S pani učiteľkou je to ale trochu inak ako sa na prvý pohľad zdá. Potešia aj sotva všimnuteľné fóriky, ako napríklad reklama na správy na autobuse hlásajúca na tragédiu prinášajúcu vám pravidelne domov každý deň od šiestej do jedenástej večer. Alebo vysvetlenie ako je to v skutočnosti s Drakeom. ()

Veselé letní Vánoce (2020) (S32E10)

Originálny nápad, kedy do Springfieldu prichádza producentka a herečka istej lacnej televíznej stanice venujúcej sa limonádam (nemusíme menovať) nakrútiť vianočný film. Mesto na tom určite zarobí, len treba rátať s tým, že pre celý štáb tu nie je dosť hotelov a možno dojde aj umelý sneh. Našťastie Homer nápadmi ako riešiť problémy nešetrí. Jeho výroba umelého snehu je najvtipnejšou sekvenciou epizódy. A možno sa zaľúbi aj Skinner, predsa len fešná slečna z veľkomesta je trochu iné kafe ako Edna. ()

Otcovské pudy (2021) (S32E11)

Chápem tie nižšie hodnotenia, pretože ide o nočnú moru všetkých nerdov, predstava, že by od nich chcela nejaká žena dieťa. Zároveň nechápem, prečo nevytiahli percentá hore fanúšikovia Wesa Andersona. Je tu dostatočne veľa dobrých nápadov na to, aby sa označila táto epizóda za zbytočnú. Ale všeobecný hejt k novým sériám je tak silný, že je jedno, s čím tvorcovia prídu, vždy sa to bude považovať za slabé. ()

Deník učitelky (2021) (S32E12)

V posledných sezónach Simpsonovcov nie som príliš doma, takže udalosti v tejto epizóde boli pre mňa značne prekvapivé a dokonca ma aj dojali. Všetci dobre vieme, že Bart má na všeličo talent, ale určite medzi jeho schopnosti nepatrí talent na učenie. Denník pani učiteľky ale možno prezrádza opak, čo by znamenalo, že v našom vesmíre by bolo možné už úplne všetko. Počkajme si však na samotný záver. ()

Bart v balíku (2021) (S32E13)

No podľa môjho názoru veľmi slušný návrat do formy, táto epizóda by sa nestratila ani v "starej zlatej ére". Kto by to bol povedal, že miestni boháči majú v strede mesta veľký golfový klub, pripomínajúci v rámci urbanizmu mesta Central Park v New Yorku. No a nebol by to Bart, aby nezačal premýšľať nad tým, ako z toho profitovať. A že sa z toho profitovať dá. Slušné frky má aj Homer, osvetlí nám, aká hierarchia v skutočnosti v USA panuje a pobaví aj nápad s novým náboženstvom. Čiže je to značne politicky podkreslené, ale aj tak si to užijú aj mladšie ročníky. ()

Zrodila se folková hvězda (2021) (S32E14)

Cletus je skvelá postava a jeho početná rodinka detto. Preto ma trochu mrzí, že diel venovaný jeho kariére je hodnotený iba priemerne. Je jasné, že tento chlapík to zo začiatku rozpumpuje predovšetkým v redneckých pajzloch, ktoré ale majú svoje nezameniteľné kúzlo. No a hádajte, kto mu bude robiť manažéra. Dočkáme sa skvelej paródie na show Ellen Degeneres a na záver poteší scéna z väzenia, kde zase perlí Wiggum. ()

Sní pizzaboti o elektrických kytarách? (2021) (S32E15)

Homer: "Odohralo sa to tak isto, len po rokoch a trochu inak"... Džej Džej.: "To je môj štýl". Lepší fór si nerdi od epizódy so special guest J.J. Abramsom nemohli priať. ()

Příběh Vánoc minulých (2021) (S32E16)

Vianočné špeciály ma bavia a neinak je to aj pri tom najnovšom. Homer opäť sklame Marge, i keď tentokrát za to, že sa opil na firemnej párty vlastne nemôže. Ale ak by sa tak nestalo, tak by nezistil, že vo vlastnom dome, priamo nad garážou, má povalu, kde sa dá v pohode prežiť. Ako zisťujeme v najlepšom fóre epizódy, tak aj v siedmych (plus mínus) počas siedmich (plus mínus) rokov. Ešteže je Očko taký ľudomil. ()

Marge a její parťačky (2021) (S32E17)

Táto verzia je rozhodne lepšia než pôvodný film. Nemám na mysli ten z názvu v angličtine (ktorý je vtipný), ale ten z českého prekladu (ktorý je výstižnejší). Marge a pani Wiggumová vedia ako na vec, našťastie je ale pán manžel policajný náčelník a tak aj keby to nevyšlo, tak by sa nič nestalo. Toto si určite zaslúži červené čísla. ()

Burnsovy burgery (2021) (S32E18)

Fóry s Burnsom sú špičkové (kontrolóry na stene, levitácia po vypití bublinky šampanského, útek pred Lízou), až nadobúdate dojem, že seriál je späť v top forme. Taktiež nápad s vegánskymi burgermi je obstojný. Záver ale vyznie prekvapivo do prázdna a dejová linka s Marge kupujúcou akcie vlastne detto. Stále ale veľká spokojnosť, najmä vzhľadom na všeobecnú skepsu voči najnovším sériám. ()

Panika v ulicích Springfieldu (2021) (S32E19)

Homer a jeho pick up ako symbol americkej tuposti. Líza a jej imaginárny priateľ - vegetarián ako symbol alternatívnej časti Ameriky. No je to asi až príliš zjednodušujúce, najmä ak je ten priateľ, pop-rockový spevák, Angličan. Počkajte si ale, ako dopadol. Reklama na nový bourák nemá chybu, rovnako ako Homerove patálie s ním, i keď epizóda neodpovedá na zásadnú otázku, odkiaľ naňho zobral peniaze. Cumberbatch v originále by potešil. ()

Jak je důležité míti vysokou (2021) (S32E20)

Vydarenú a nápaditú epizódu z budúcnosti je možné nakrútiť aj po 32 rokoch trvania seriálu. Filozofi nekončia v mekáči len na Slovensku, ale aj v USA, to len pre informáciu, keď sa zase niekto bude sťažovať na náš tunajší "fairytale". Líza samozrejme skončí ako prezidentka, to už vieme dávno. Ale neuveríte, čo čaká Barta a a výrobok s akým názvom dodá na trh. Viacero výborných fórov, len tie intermezzá u veštca trochu brzdili tempo. ()

Krycí jméno D.Ě.D.A. (2021) (S32E21)

Po dlhých desaťročiach sme sa dozvedeli, že Abrahám je dlhodobý tajný agent s krycím menom Šedá líška. Tým pádom sme dostali aj odpoveď na to, prečo Homer môže pracovať v atómovej elektrárni a prečo ho po toľkých prúseroch ešte nevykopli. Z tohto námetu sa asi dalo vyťažiť viac, ale na svoje si prídu aj cinefili, ktorí docenia odkazy na Tretieho muža. Uvidíte aj animovaného Orsona Wellesa a skutočného (rozumej fotku) Josepha Cottena. ()

Pít, či nepít (2021) (S32E22)

Úvodná polovica s kryštálovou lebkou a španielčinou patrí možno k najlepším nápadom posledných sezón, tá druhá venujúca sa alkoholu a zároveň abstinencii na ňu nadväzuje iba veľmi voľne a podobné námety sme tu mali už veľakrát. Lebka sa ale na konci našťastie ešte vráti a povie nám niečo dôležité o Simpsonovských génoch, samozrejme v španielčine. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června