Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(36) / Epizody(790)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (737)

Taliján Bob (2005) (S17E08)

Tvorcovia to naposledy s Talianskom iba jemne nakusli, tentokrát to ale roztáčajú poriadne, pretože celá rodinka sa sem vydáva na špeciálny výlet. No a čaká ich tu poriadne prekvapenie, akoby neboli už od nástupu do lietadla v obligátnych problémoch. Vydarená epizóda s úžasnou vôňou Talianska, osobne ma ale hrátky Boba a Barta mierne prestávajú baviť. Ešte že je tu jeho syn a jeho dokonalá opakovaná hláška o vendete. ()

Simpsonovské vánoční skazky (2005) (S17E09)

Špeciálny vianočný diel obsahuje tri epizódy s vianočnou tematikou. V dvoch sa pozrieme do minulosti a raz do súčasnosti. Zistíme, ako vznikla tradícia s vianočným stromčekom a že niekde blízko Pearl Harboru nelietali len japonskí kamikadze, ale aj Santa Claus. Očkove pokusy o sebevraždu boli už minule špičkové, tentokrát je ale ešte vynaliezavejší, napriek tomu to žiaden výsledok neprinesie. Fór epizódy je ale Willyho sen vo sne. ()

Čí je vlastně Homer? (2006) (S17E10)

Opäť sa ocitáme na tenkej hranici prepisovania histórie rodokmeňov, ale rozuzlenie sa dozvieme skutočne až na koniec. Abeov dôkaz, že je Homer jeho syn, je vzápätí spochybnený Bartom a psom, takže na radu musí prísť test DNA. Medzitým ale Homer zažije slušné akčné dobrodružstvo a William H. Macy zase dostane nakladačku, i keď ide o intermezzo pre dej absolútne zbytočné. No a poteší aj fór na účet M. N. Shyamalana. ()

Všechny cesty vedou do krimu (2006) (S17E11)

Bart to opäť poriadne preženie, za asistencie Milhousea, a výsledkom je jeho eskort do polepšovne v prírode. Lenže už samotná cesta tam (a zase späť) bude veľkým problémom. Marge doma určite nezaháľa, preddomový výpredaj starých vecí sa skončí úplne inak ako spoločne s Lízou predpokladali. Dej síce nie je najpresvedčivejší, keďže v samotnom tábore strávime minimum času, ale je tu dostatočné množstvo vynikajúcich fórov. Tie sú spravodlivo rozložené medzi viacero postáv, ale asi vedie Smithers a jeho výhovorka pri kúpe liekov. ()

Pygmalion v sukni (2006) (S17E12)

Začína to novým telocvikárom a pokračuje modrými nohavicami a Willieho zázračnou premenou v gentlemana. No a ak by sa tam nespievalo, asi by väčšina divákov bolo spokojnejších. My máme výhodu v tom, že sme aspoň zistili, o koľko je "český" Willie lepší než ten originálny. Iste, je to aj otázka zvyku, ale máme tu priamu konfrontáciu originálneho spevu a dabingu, tak na tomto zistení niečo bude... ()

Zdánlivě nekonečný příběh (2006) (S17E13)

Málokedy ponúknu Simpsonovci komplikovaný puzzle systém rozprávania, jednu legendárnu časť sme tu už v tomto smere mali a Nekonečný príbeh je opäť geniálnou hračkou. Príbeh príbehu v príbehu a tak ďalej, kde sa zápletka ale rozpletie vo westernovom finále, kedy sa všetky dejové línie spoja a všetko sa vyrieši. Tak si k telke zoberte tužky a papiere a začnite si robiť graf. ()

Bart má dvě mámy (2006) (S17E14)

Homer a gumenná kačka v súkolí mlynu, Rod a Tod na hojdačke a ich freestyle, Bart a gorila a niekoľko ďalších geniálnych výjavov. No a na konci jeden šok pre Neda, našťastie ale, podľa všetkého, ide iba o planý poplach... a na to všetko dohliada z oblakov Maud. ()

Homere Simpsone, tohle je tvoje žena (2006) (S17E15)

No to nevideli tvorcovia Zámenu manželiek v Čechách a na Slovensku, táto verzia je oproti našim miestnym prestriedaným manželským párom iba slabým čajom. Čo neznamená, že s Homerom a Marge s ich novými partnermi nie je sranda. Ako sa dalo čakať, muž pod papučou bude Marge okúzlený, zatiaľ čo Homer svoju novú partnerku zrovna neohúri. Ale mohol ju neohúriť ešte viac, epizóda sa viac zameriava na zaľúbeného Rickyho Gervaisa. Ten je tu ešte za väčšieho blbca ako Flanders. ()

Million Dollar Abie (2006) (S17E16)

Od amerického futbalu, cez eutanáziu až po býčie zápasy. A do toho ešte Hollywood a Rob Reiner. No, je tu toho skutočne dosť a v tomto prípade by menej znamenalo viac. Opäť udivuje, že scenár napísal iba jeden človek. Každopádne Abeho posledné želanie pred smrťou skvele pobaví, len čo na to moderní hipisáci. No a nebola by to Líza, keby ako jediná v meste s býčimi zápasmi nesúhlasila. ()

Salam Banghalore! (2006) (S17E17)

Raz to muselo prísť. Respektíve raz musel prísť, Richard Dean Anderson osobne. Ako sa ale dalo čakať, sestry Bouvierové budú nakoniec z neho mierne sklamané, pretože... ale to prezrádzať nebudem. No a Homer ide za prácou do Indiany. Pardon, vlastne do Indie. Ako to tam s ním a celou elektrárňou dopadne, by prekvapilo aj Marlona Branda. Je to síce trochu nevyvážené, ale častokrát náramne vtipné a tieto dva ústredné nápady sú absolútne bezchybné. ()

Nejmokřejší příběh všech dob (2006) (S17E18)

Špeciálna historická epizóda, ktorá vám sadne podľa toho, či poznáte, respektíve či máte radi parodované filmy. V tej prvej historke sa dozvieme, prečo sa Nové Anglicko volá ako sa volá a odpoveď je až príliš prozaická. A v neposlednom rade aj to, ako sa získava závislosť na pive. Bart vykoná vzburu na lodi Bounty a hádajte, kto je kapitánom. No a pri záchrane Poseidonu výrazne pomôže komiksák, ale vzhľadom na prekvapivú pointu je to úplne jedno. ()

Holky těžší to maj...? (2006) (S17E19)

Možno majú na konte viac vynálezov muži, ale spanie na pohovke vymysleli ženy, ako zisťuje Homer. A Marge ešte nadôvažok vymyslela spanie v psej búde. No a čo zisťuje Líza? Že chlapský svet nie je taká selanka ako si ženy myslia, respektíve ako si myslia dievčatá v jej veku. Jej prvá návšteva chlapčenskej časti po rozdelení školy na dve polovice pripomína tie najtemnejšie dystopické postapokalyptické sci-fi diela. Našťastie už bude nabudúce všetko v starých koľajách, pretože takto by to skončilo zrejme svetovou vojnou. ()

Myslete na Marge (2006) (S17E20)

Už len za Očka a jeho objavenie ropy na vlastnom pozemku si zaslúži táto epizóda plný počet. Ale je tu toho samozrejme omnoho viac. Nápad s amnéziou Marge mi pripadá originálny, ako aj to, že jediný, na koho si nedokáže spomenúť, je samotný pán manžel. Prečo asi. Odpoveď prinášajú jej sestry, skrátka mozog sa bráni návratu do nezávideniahodného statusu quo... srdcu ale nerozkáže a tak si Marge nakoniec spomenie. ()

Opičí proces (2006) (S17E21)

Tak aj k tomuto muselo raz prísť, súdny proces Líza verzus Boh. Toho bude okrem iných zastupovať aj Ned Flanders, čo sa ukáže ako osudová chyba. Ale my s otvorenou mysľou máme šťastie, pretože sa dozvieme, kto je tým chýbajúcim článkom pri evolúcii opica - človek. No, ako by sme to doteraz nevedeli. Tak pozrime sa, aj v sedemnástej sezóne sa objavila časť, ktorú možno zaradiť medzi tie vôbec najlepšie. ()

Manželská poradna (2006) (S17E22)

Pohodové zakončenie ďalšej vydarenej série, ale asi sme od neho očakávali viacerí viac. Okrem baseballových fanúšikov, tých je ale na našom kontinente pomenej. Potešia ale Homer a Marge ako manželskí poradcovia, konečne tu nemáme zase ich manželskú krízu, ale niekoho iného. Niekoľko fórov nemá chybu, ako napríklad tancovanie okolo lampy alebo diplom, kde je preškrtnutá Líza a dopísaný Homer. ()

Série 18 (2006) (S18)

Možno už cítiť mierny odstup od starej zlatej éry seriálu a jeho najlepších rokov, každopádne séria obsahuje dostatočné množstvo epizód, kde udeliť plný počet nebol vôbec problém. Možno najviac ma zaujali práve tie špeciálne epizódy, ktorých je tu zrejme viac ako obvykle. Nielen špeciálny čarodejnícky diel, ale aj pomsty v priebehu vekov, Springfield vnútri počítačovej hry či paródia na známy seriál, i keď tam som to nedokázal doceniť naplno. Inak aj v každej zo štvorhviezdičkových epizód bolo zopár geniálnych scén a momentov, takže ako vždy... ()

Žabař, kuchař, manželka a její Homer (2006) (S18E01)

Tá Metallica mohla byť využitá viac, keď už boli chlapci v štúdiu. Inak ale dôkaz, že jablko málokedy padne ďaleko od stromu, ale zbytočne nespoilerujme. Homer už raz tým, že zjedol konskú hlavu dokázal, že sa v mafii nikdy nestratí. Nikdy však jeho pôsobenie v spároch podsvetia netrvá dlhšie ako jednu epizódu. Najviac pobavilo výpaľníctvo u Očka, Homer mal ale šťastie, že tam nebol prítomný aj Tony. Ale outfit mal dokonalý, závidel by aj Colin Farrell z Gentlemanov. ()

O jazzu a jiné zvířeně (2006) (S18E02)

Podobne ako minule pri Metallice tvorcovia nedali dostatok priestoru ani White Stripes, aj keď bubnovacia sekvencia po meste s Bartom je asi hajlajt epizódy. Mať rád jazz, možno by som bol nadšený, takto som ocenil iba sem tam výborný fór. Pokiaľ vaši susedia bývajú v malom byte, tak vedzte, že je dosť možné, že ide o jazzmanov. Minimálne ak bývate v Springfielde, respektíve v USA. No a my fanúšikovia Barta sme radi, že sme boli svedkami prejavu ďalšieho z jeho mnohých talentov, ktoré už nikdy v budúcnosti nevyužije. ()

Kladivo na Homera (2006) (S18E03)

Pokračujeme obsesiou hudbou v tejto sezóne, dočkáme sa špeciálnej "kopacej" verzie We Will Rock You v podaní Lennyho a Carla. Názov zase odkazuje na album MC Hammera, dejovo s ním ale nesúvisí. Obe dejové línie, Marge ako stolárka a Homer ako fušer a Bart verzus riaditeľ ako dvaja alergici sú rovnocenné a obe sú takmer dokonalé. Priaznivci Star Wars budú od nadšenia klopať susedovi, nech si epizódu pozrie aj on. ()

Speciální čarodějnický díl (2006) (S18E04)

Pre milovníkom päťdesiatkových paranoidných monster scifíčok absolútna povinnosť, možno sa sedemnástka stane vôbec vašim najobľúbenejším čarodejníckym dielom. Blob môže byť jedine Homer, ale pozor, Golemom sa nestane. No a v poslednej epizódke tu máme Vojnu svetov, ktorá ale názvom odkazuje na Deň, keď sa zastavila deň. Nakoniec ide o kombináciu oboch diel. Najlepší a zároveň nekorektný fór je riešenie otázky bezdomovcov v Springfielde. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června