Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(36) / Epizody(790)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (737)

Žlutá pomsta (2013) (S25E07)

Skinner ako hrdina divokého západu je jeho najlepšia poloha doposiaľ, škoda, že išlo iba o jeho sen. A hneď vedľa sedel Chambers... Nablízku je samozrejme aj máti a tá tentokrát bude hrať v príbehu dokonalého podrazu Homera a Barta veľmi dôležitú úlohu. Z politikov to tentokrát schytá Barack Obama, zostrihať jeho videá na youtube tak, aby vyzneli v prospech Barta, nie je vôbec ťažké. ()

Vzpomínky na bílé Vánoce (2013) (S25E08)

Začína to veľmi sľubne, nápadite a vtipne. Dôvod, prečo Springfield netrpí v zime globálnym otepľovaním, je vážne originálny. Neskôr sa z toho stane ale skôr jedna z tých priemernejších vianočných epizód, pretože z návštevy turistov u Simpsonovcov sa dali vyťažiť vtipnejšie situácie. Tak sa nechám prekvapiť, čo Simpsonovcov na Vianoce čaká o rok. ()

Piráti ze Springfieldu (2014) (S25E09)

Tvorcovia sa navážajú do jedného z najrozšírenejších trendov súčasnosti, a to sťahovania filmov z internetu. Plynule prechádzajú k satire Hollywoodu a nitka neostane suchá ani na FBI, kde je tou najdôležitejšou činnosťou samozrejme odhaľovanie pirátov, kdeže masové vraždy a podobne. No a kde inde to môže končiť, ak nie na súde a sfilmovaním Homerových zážitkov z premietania na záhrade ála Pelíšky. Jedna z najlepších epizód poslednej doby, poteší, že si z Hollywoodu a nakoniec aj samých seba došlo robiť prdel viacero významných osobností. ()

Můj muž je Komiksák (2014) (S25E10)

Epizódy s komiksákom nepatria medzi moje najobľúbenejšie, aj keď mám túto postavu rád. Ale toto je romantika ako vyšitá a kto by tomuto chlapíkovi neželal konečne prežiť lásku ako trám. A nie len románik ako napríklad so Skinnerovou matkou. Halucinogénna sekvencia ála Cesta do fantázie s postavami zo Springfieldu patrí k najlepším scénam celého seriálu. A záver to zabil. ()

Vševidoucí brýle (2014) (S25E11)

Pokiaľ sa budeme pozorne pozerať, tak si všimnete na zmrzline v chladničke nápis Occupy Wallnut Street. Nápad s "bondovskými" okuliarmi je skvelý, spracovanie tiež, ale predsa len tomu niečo chýbalo. Sledovanie pracovníkov z Burnsovej pracovne ale každému naivkovi paradoxne zloží z očí ružové okuliare. ()

Úlet s Diggsem (2014) (S25E12)

V niektorých epizódach sa objavujú postavy, ktoré sem prídu a potom sa zase odporúčajú, čo je akceptovateľné. Trochu divnejšie je, keď sa v Springfielde postaví niečo významné, ako napríklad špeciálne súkromné gymnázium, a v nasledujúcej epizóde po ňom nie je ani stopy. Predpokladám, že tak to bude aj tentokrát. Gaučová scéna od Sylvaina Chometa patrí medzi top 5 otvarákov a je trochu škoda, že sme si nevychutnali v úlohe Diggsa hlas Daniela Radcliffea. Fór s Bibliou tiež patrí medzi úplnú špičku. ()

Muž, který modifikoval příliš mnoho (2014) (S25E13)

Na scénu sa vracia Ľavák Bob, ktorý, aspoň mám taký dojem, sa zo seriálu stále viac a viac vytráca. Ale niekto musí predsa stále stúpať na hrable. No tentokrát sa Bob vracia v úplne inej pozícii, ako by ste čakali a možno vám bude aj sympatický. V bezpečí sa dokonca môže cítiť aj Bart, pretože Bob sa skamaráti s Lízou a neprekvapivo to súvisí s jeho novou profesiou. A dozvieme sa o jeho tele dosť prekvapivú novinku, zdraví Kevin Costner z Waterworldu. ()

Zima jeho spokojenosti (2014) (S25E14)

Dve zaujímavé a trochu úchylné dejové línie. Tá prvá nám predstavuje troch dôchodcov u Simpsonovcov a tá druhá Barta ako člena miestnych šikanátorov. Pri oboch je zábava a pri oboch pôjde o život. I keď trochu iným spôsobom. Niektoré hlášky aj vizuálne fóry (spodky, "naše rádio je sponzorované ukradnutým vreckovým", figuríny ako opatrovateľky) sú veľmi vydarené, ale previazanosť oboch línií mohla byť silnejšia a prvá línia mala byť dominantnejšia, pretože je vtipnejšia. ()

Válka umění (2014) (S25E15)

Určite sme videli aj omnoho vtipnejšie epizódy, ale tak zaujímavý dej tu už dlhšie nebol. Síce začíname trochu od boku, Líza si chce kúpiť morča, ale ako obvykle, zhodou okolností sa dej začne uberať úplne iným smerom. No a vzácny obraz je skvelým príkladom, ako sa môžu rozhádať dve rodiny a dôvodom na výlet do útulného letoviska.  No a ako v aukčnej sieni, tak aj na ostrove sa dozvedáme nečakané novinky ohľadom pravého majiteľa a pôvode obrazu. ()

Rozhodčí je Homer (2014) (S25E16)

Keby tak tvorcovia vopred vedeli, že Brazília sa stretne s Nemeckom už v semifinále a prehrá 1:7. To bola ešte väčšia komédia ako táto epizóda. ()

Jedlík Lucas (2014) (S25E17)

Bartove patálie so Snakeom na jednej strane a Lízin nový kamarát na tej druhej. V prvom prípade je najvtipnejšia scéna z polície, v tom druhom zase Margeina starosť o to, koho si Líza v budúcnosti zoberie za muža. Všetci dobre vieme, že ten najväčší vzor je vždy otec. Pre tentokrát sú obavy zažehnané, ale nie je všetkým dňom koniec... A žiť s Homerom je ako lúštiť krížovku, hlavne toto prirovnanie ale nikdy nepoužite. ()

Budoucí budoucnost (2014) (S25E18)

Špeciály z budúcnosti patria medzi moje najobľúbenejšie diely a vždy je čo vymyslieť nové. Milhouse ako zombie, Homer ako šetrič obrazovky, Terminátor aj ako šikovný domáci robot, bývalá Bartova žena chodiaca s mimozemšťanom. K tomu odkazy na rôzne sci-fi kulty, ako napríklad Minority Report či Total Recall. Ale čo je na budúcnosti najhoršie, tak to je Jar Jar Binks na vločkách. Krusty sa musí obracať v hrobe. ()

Co čekat, když Bart čeká (2014) (S25E19)

Potenciál tu bol a z väčšej časti aj vyšiel. Zúfalí manželia naháňajúci Barta, aby im zaklial woodoo bábiku nemajú chybu. Lenže potom príde Tlstý Tony a feeling epizódy sa radikálne zmení. Niežeby to bolo málo vtipné, ale to predtým bolo skrátka vtipnejšie a malo to byť vyťažené na maximum. Výrazne ale potešil záverečný "súdny proces" s Duff Manom a jeho špeciálnym Duff seven-packom. ()

Život v kostce (2014) (S25E20)

Ako dlhoročný fanúšik LEGA oficiálne zaraďujem túto epizódu medzi moje vôbec najobľúbenejšie. ()

Přátelství za všechny peníze (2014) (S25E21)

Podobná zápletka tu už bola viackrát, ale skrátka keď majú Simpsonovci stále rovnaké problémy v miestnej komunite, tak sa ani niet čo čudovať. Gaučová scéna opäť patrí medzi tie vôbec najlepšie, vidno, že stále je čo vymyslieť. Nasleduje Catatouille v telke a potom sa už naplno môžeme venovať hlavnej, pomerne smutnej príhode. Nejde ale len o Lízu, problémy má aj Marge a Homer skazí celému mestu Game Night, samozrejme so šarmom sebe vlastným. ()

Žlutá medaile za zbabělost (2014) (S25E22)

Bežecké preteky na záver školského roku, to tu ešte nebolo. Milhouse už raz bol frajer, tentokrát k tomu ešte pridáva kocky na bruchu. Najlepšie sú asi úvodné momenty tesne pred pretekmi, Skinner so zbraňou alebo dosiaľ nevidené deti jediného springfieldskeho rednecka. No a potom to príde, kamarátstvo Barta a Milhousea je opäť ohrozené. Našťastie vieme, že je to vždy iba do konca epizódy. Homer zase vymýšľa s ohňostrojom a je dobre, že sa obe dejové línie na konci prepoja. ()

Série 26 (2014) (S26)

Veľká dilema, ale nakoniec nedávam dvadsiatej šiestej sezóne plný počet, v podstate z čisto aritmetického hľadiska. Štvorhviezdičkové epizódy už výrazne prevyšujú tie dokonalé, ako v podstate všetky špeciály plus zopár ďalších a začiatok sezóny je rozpačitý. Konečne sa ale už pozrieme na planétu našich dvoch vesmírnych hrdinov a z Homera sa aspoň na krátko stane Duffman. ()

Šáša na odpis (2014) (S26E01)

Krusty je ZASE na odpis. Čo sa už dá robiť. No pravdupovediac veľa nového k téme sa tu už vymyslieť nedá, táto téma je skrátka vyčerpaná. Ešte šťastie, že Krusty je stále taký cynik a dokáže zotrieť okolie aj po tom, čo ho predtým okolie zotrie stokrát. Úvodná scéna z ďalekej budúcnosti má kultový potenciál. Ale keď niekedy dať tie nešťastné tri hviezdy, tak napríklad teraz. ()

Na jedné lodi (2014) (S26E02)

Zopár fórov sa nájde, ale ide predovšetkým o dobrodružnú epizódu, kde budú mať Bart, Homer alebo aj Ned na kahánku na mori kvôli zlým veterným podmienkam. Naopak tie pomôžu Marge vo výhre vo virtuálnom futbale nad všetkými miestnymi chlapmi - odborníkmi. Súboj Homer verzus Bart verzus brokolica je len pre silné žalúdky. ()

Mama Sendvič (2014) (S26E03)

Marge opäť dostane nápad na podnikanie a spočiatku sa zdá, že Simpsonovci prekonajú sociálny status nižšia stredná vrstva. Ale okrem Krustyho a jeho Krusty burgeru sa tu objaví ešte jedna nečakaná konkurencia v podobe... nechajte sa prekvapiť. Homerova predstava "rodinnej večere" patrí medzi top vizuálne fóry seriálu. Pobaví aj Krustyho návšteva v novej sendvičovni s jeho opicou alebo aj onen konkurenčný podnik. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června