Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(35) / Epizody(768)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (737)

Před zničením otestujte (2013) (S24E10)

Inflácia je inflácia a tak sa bude zdražovať aj elektrina. Burns však vymyslí objektívny spôsob, o koľko precent to bude. Následky na seba nenechajú dlho čakať, mnohým sa stenčia rodinné rozpočty. No a čo potom škola. Osud ale chcel, že záchrana základky bude v rukách Barta. Ten sa najskôr hrá v prírode s chrobákom (rozumej trápi ho), ktorý sa ale ukáže v skvele vypointovanom finále ako jedna z najdôležitejších postáv doterajšieho priebehu celého seriálu. ()

Střídání poručníků (2013) (S24E11)

Tornádo v Springfielde je jasne za päť, potom nasleduje "iba" slušná hlavná dejová línia o hľadaní nových opatrovníkov pre deti pre prípad "čo keby". No a mali sme tu aj charizmatickejšie postavy stvorené iba pre jednu epizódu. Ešte pred ich nájdením sme boli svedkami perfektnej sekvencie, kedy sa celé mesto dozvie, že Simpsonovci hľadajú pre deti opatrovníkov a najlepšiu hlášku má na svojom konte najväčší zločinec v Springfielde... "naspäť do lochu" ()

Strasti lásky (2013) (S24E12)

Dejovo je to bordel, čo je veľká škoda, pretože sa tu hláškuje ostošesť a je tu zase Woody Allen, ktorého zase nenahovoril Woody Allen. Dočkáme sa? ()

V kůži Kirka van Houtena (2013) (S24E13)

Že tento nápad napadol tvorcov až v dvadsiatej štvrtej sérii... Milhouse ako jeho otec je vizuálny gag minimálne celej tejto sezóny, vrátane pohybov, gestikulácie aj hlasu. No ale nie je to náhodou v skutočnosti Homer, kto sa tu hrá na reálneho dospelého? Každopádne účel svätí prostriedky, vďaka svojej novej infantilnej záľube nájde doma predmety, ktoré nevidela Marge už celé roky. ()

Krasavec děda (2013) (S24E14)

Niekedy to vyzerá, že tvorcovia nemajú nápady pre súčasnosť, pričom naposledy sme tu mali skvelý nápad s Milhouseom, a tak stále vymýšľajú, čo sa kedysi stalo dedovi alebo kým ešte vo svojom živote bol. Tentokrát prídeme, spoločne aj s rodinou, na to, že kedysi zápasil v v ringu so ženskou parochňou. A kto iný by si to mal pamätať, ak nie Burns. Narafičené stretnutie deda so Smithersom v parku je úplná topka. ()

Pěst na oko (2013) (S24E15)

Za "Kokútka" by to chcelo plný počet, ale línia s Lízinou novou učiteľkou nie je tak zaujímavá a od Nedovej návštevy pekla som čakal o dosť viac. Inak dobrých fórov je tu dosť, vidieť ako Ned totálne zúfalý vrazí Homerovi päsťovku je za všetky peniaze. Je fajn, že sa obe dejové línie na konci prepojili. ()

Temný rytíř zasahuje (2013) (S24E16)

Ono to nie je až tak extra vtipné, ako je to skutočne napínavé a dejovo našľapané. Líza obhajuje Barta na veľkom súde, či skôr vo veľkej telocvični, pretože je tentokrát neprávom obvinený. No a Montgomery sa stane Batmanom a nebyť Smithersa, nešlo by mu to zachraňovanie mesta ako po masle. V oboch prípadoch tu máme aj prekvapivé pointy, som zvedavý, čo tvorcovia do budúcnosti vymyslia s geriatrickým superhrdinským zložením okolo Ranného vtáka. ()

Služebník Páně (2013) (S24E18)

Lovejoy sa na svoju prácu hodí, nech si hovorí každý, čo chce. Občas máva síce zlé obdobie, občas sa s manželkou hrajú v posteli na dominu a submisívneho, ale aj napriek vláčikom v pivnici je to ten najlepší boží služobník v Springfielde. Viete si predstaviť na jeho mieste Flandersa? Nebojte sa, bude ešte horšie, k božiemu slovu a práci v kostole sa dostáva Homer. Ešte že je tu Bart a jeho nápad so žabami. ()

Vočkovy nové šaty (2013) (S24E19)

Tuším po prvýkrát v seriáli zaznela jedna hrubá nadávka, a nemusíte dlho hádať, aby vám došlo, že ide o Bartov telefonát k Očkovy do krčmy. Starý mládenec má zase svoje obdobie a v týchto momentoch prichádza opäť k slovu slučka. Ale ako vždy to nevyjde. Tentokrát sa ale Očko s pomocou najlepších kamarátov vzchopí, ako prvé si kúpi poriadny šik oblek a ako posledné má reč na burze. Zopár fórov skutočne stálo za to, ako čistenie podlahy, podobný príbeh sme tu už ale mali mnohokrát. ()

Falešný virtuós (2013) (S24E20)

Bart v sérii číslo 24 ukazuje už svoj dvadsiatyštvrtý talent, ale tentokrát je to možno celé úplne inak. Homer prišiel o posledné dva vlasy a v podobnej depresii sme ho nevideli už veľmi dlho. A z Marge sa stane súkromná inštruktorka vo "svojej autoškole". Zápletky síce nepatria medzi to naj, ale vtípky sú vo Falošnom virtuózovi obzvlášť vypečené. "Takto americká polícia nefunguje"... "Musím sa to naučiť do večerného striptízového vystúpenia mamy"... a tie rifle na Wiggumovi a sestrách Bouvierových... ()

Sága o Carlovi (2013) (S24E21)

Kde sme ešte Simpsonovcov neposlali? Hm, napríklad na Island... a skúsme tam poslať len Homera a jeho kamošov. Je treba uznať, že animovaný Island je super a aj tajomstvo, prečo urobil Carl to čo urobil, dodáva epizóde napätie. A dokonca aj odpovede prekvapia. Napriek tomu to nie je až taká treskutá zábava, skôr polemika nad dlhoročnými priateľstvami medzi chlapmi. O čom po rokov v práci a krčme ešte sú? Epizóda pre mužov vo veku hrdinov. ()

Výročí ve vlaku (2013) (S24E22)

Homer chce riešiť dar na výročie svadby, ale mozog mu odišiel na ryby. Otázka je, kde bol celý čas predtým. No a Marge medzitým... radšej ani nepísať. Každopádne záver je veľmi prekvapivý a dokáže dojať. Kto by ešte neveril, že sa môžu mať tak radi dvaja ľudia ocitajúci sa v manželstve neustále v kríze, tento diel je preňho. Ale ono je to dané aj tým, že nestarnú, takže tá neutíchajúca vášeň sa dá pochopiť. ()

Série 25 (2013) (S25)

V dvadsaťpäťke mierne prevážili päťhviezdičkové epizódy nad tými štvorhviezdičkovými a som rád, že som tentokrát nemusel siahnuť po priemernom hodnotení. Originálnych epizód je stále dosť, osobne som mal najväčšiu radosť z Homera ako rozhodcu na svetovom pohári, Vojny umení alebo náhľadu do budúcej budúcnosti rodinky ako aj celého Springfieldu. Inými slovami Simpsonovci bavia v neskorších sezónach najviac epizódami "vychýlenými z normy", čo je dané aj tým, že vymyslieť niečo odzbrojujúce v rámci Springfieldu je čím ďalej, tým ťažšie. ()

Homerland (2013) (S25E01)

Vyriešenie záhady okolo zázračnej Homerovej premeny nie je tak uspokojivé, aby som otvorenie 25. sezóny mohol ohodnotiť absolutóriom. Každopádne zopár fórov, ako vždy, potešilo. Agentka a agent FBI v posteli Simpsonových alebo Očkova pasca s lietajúcim pivom na Homera. Trochu ma prekvapilo, že v titulkoch sa objavila Kirsten Wiig, pričom by človek očakával Claire Danes. ()

Speciální čarodějnický díl XXIV (2013) (S25E02)

Tu je každá epizóda lepšia než tá predchádzajúca, čo znamená, že prvá je skôr priemerná (síce nápadité, ale chaotické), druhá veľmi dobrá (Bart a Líza ako siamské dvojčatá, ale vrchol príde až na záver) a tretia geniálna. Freaks v podaní Springfielďanov skrátka nemá chybu, najmä vizuálna podoba Lennyho a Carla patrí k tomu najlepšiemu, čo seriál kedy ponúkol. No a trupík Barney si s nimi tiež príliš nezadá. ()

Čtyři chyby a jeden pohřeb (2013) (S25E03)

Homer a bowlingová guľa, Bart v balóne, Burns a jeho dávna láska, Brockmanova minulosť a jeho súčasná kariéra, super gaučová scéna a jeden neznámy, na ktorého pohrebe sa zišiel celý Springfield. Znie to ako riadny guláš a tým aj táto epizóda je. Potešia tak skôr jednotlivé fóriky, špeciálne policajti na streche vedení Wiggumom. To nemôže skončiť dobre a zaujímalo by ma, či ten postrelený policajt prežil. ()

Žiješ jen jednou (2013) (S25E04)

Dejovo je to možno trochu nesúrodé, ale obe dejové línie majú skvelý námet a niekoľko výborných fórov. Plný počet ale dávam skôr za možnosť si s Homerom zalietať nad Springfieldom a vidieť miestny "Burj Al Arab" (rysovala sa paródia na MI:4, ale nebola dotiahnutá do konca) a návšteva Sagrady Familie s jeho veľmi divným, resp. divne animovaným, kamarátom z Barcelony (po americky z Miami). ()

Novorozeně (2013) (S25E05)

"Túto vizualizáciu vám prináša Mozog s.r.o., dcérina firma penisu"... "Tak za toto bojujeme, láska". ()

Školní lavice a pravice (2013) (S25E06)

Otváracia sekvencia s obyvateľmi Springfieldu ako hudobnými nástrojmi sa dosť možno dotiahla na legendárnu evolúciu, už len kvôli nej si epizóda zaslúži plný počet. Opäť tu máme politiku (samozrejme nesmie chýbať chudák Bill Clinton ani republikánske sídlo), na základke budú prebiehať voľby a Líza má silnú konkurentku. Nálož skvelých fórov od začiatku do konca, nielen v spojitosti s voľbami. "Môžem z neho zložiť tie balóniky? ... To by ho zabilo". ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června