Pásmo soumraku (TV seriál)

• Kanada

The Twilight Zone

Sci-Fi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 1985, 45x45 + 30x21 min

Předloha:

Arthur C. Clarke (povídka), Robert Silverberg (povídka)

Charles Aidman, Eddie Albert, Stephen Geoffreys, Alan Blumenfeld, Michael Hogan, Danica McKellar, Vincent Ventresca, Kristoffer Tabori, William Atherton, Tim Russ, Jeffrey Tambor, Martin Balsam, Andrew Robinson, Joanne Baron, Jenny Agutter, Marianne Muellerleile, Gwynyth Walsh, Pat Crawford Brown, Anthony De Longis, Reiner Schwartz, Clive Revill, Wallace Langham, Nancy Kyes, Joe Penny, Nancy Lenehan, Caroline Lagerfelt, Bruce Willis, Frances McDormand, Peter Coyote, Grant Heslov, Robert Knepper, Terri Garber, Elizabeth Gracen, Robert Klein, Sydney Penny, Judith Barsi, Lori Hallier, Barclay Hope, Dan Hedaya, Rod Colbin, Giovanni Ribisi, Leslie Bega, James Whitmore Jr., Gene Barry, John Walcutt, Parley Baer, Alyson Court, George Petrie, Paul Sand, George R. Robertson, Terence Knox, R.H. Thomson, Julie Khaner, Peter Scolari, Edan Gross, Glynn Turman, John Saint Ryan, Ann Wedgeworth, David Birney, Glynnis O'Connor, Avery Schreiber, Douglas Emerson, Dwier Brown, Tobey Maguire, David Dukes, Darlanne Fluegel, Richard Mulligan, Amy O'Neill, John Beck, Fred Savage, Jonathan Frakes, Hrant Alianak, Lisa Eilbacher, Ed Marinaro, Steven Keats, Nana Visitor, Sydney Walsh, Oliver Robins, Brooke McCarter, Mimi Kennedy, John Cameron Mitchell, Dick Shawn, David Mendenhall, Christopher Kriesa, Jeff Kober, Jenny Lewis, Brent Spiner, Red West, Scott Wilson, Robert Downey Sr., Al Leong, Pamela Bellwood, Jerry Hardin, Sherman Hemsley, Raye Birk, Ted Shackelford, Tanya Boyd, Tim Thomerson, William Utay, Helene Udy, Paul Benedict, James Kidnie, Wayne Robson, Rosemary Dunsmore, Garrett Morris, Eugene Clark, Cotter Smith, Richard Libertini, Barry Miller, Richard Kiley, Philip Bruns, Paul Coeur, Eric Keenleyside, John Novak, Mark L. Taylor, D.W. Brown, Joe Santos, Scott Jaeck, Linda Kelsey, Karen Austin, Bradley Gregg, Vanessa Brown, Ben Murphy, Joaquín Martínez, Norman Fell, Ben Piazza, David Hemblen, Jennifer Dale, Hywel Bennett, Season Hubley, Larry Riley, Benji Gregory, Jon Gries, Bob Dishy, George Buza, Candice Azzara, Barbara Tarbuck, Gerrit Graham, Jack Kehoe, Robin Gammell, Ken Lerner, William Schallert, Dennis Fimple, Christopher Brown, Warren Stevens, Juliet Sorci, Ron Glass, Eugene Robert Glazer, Ingrid Boulting, Alan Fudge, Dennis Haskins, Christopher Allport, Stefan Gierasch, Basil Hoffman, John Dennis Johnston, J. Neil Schulman, Andrea Barber, Alf Humphreys, Lillian Adams, Ellen Albertini Dow, Greg Mullavey, John D. LeMay, Lance E. Nichols, David Wells, Zachary Bostrom, Joel Polis, Julie Araskog, Bruce Solomon, Peter Michael Goetz, Cork Hubbert, Amzie Strickland, George Touliatos, Bill Henderson, Murphy Dunne, John Myhers, Joe Unger, Cedric Smith, Leslie Carlson, Carolyn Seymour, Mary-Robin Redd, Frederick Coffin, Joel Brooks, Anne Betancourt, Gerry Quigley, Ebbe Roe Smith, Ritch Brinkley, Glynis Davies, Julia Migenes, Lisa Schrage, Jimmie F. Skaggs, Keith Knight, Kate Lynch, Christopher Gosch, Lisa Jane Persky, Tom O'Brien, Clarence Felder, Mitzi McCall, Chip Heller, Jim Piddock, Eve Brenner, Joshua Harris, Billy Curtis, Barbara Baxley, Alec Willows, Michael Greene, Robert Schenkkan, Mimi Craven, Tommy Madden, Todd Susman, Janet Carroll, Leslie Ackerman, Phil Proctor, Jack Lindine, Shawn Lawrence, Robert Prescott, John DeMita, Stacy Keach Sr., Earl Billings, Tedd Dillon, Karen Landry, Malcolm Stewart, Laurie Paton, Hal Landon Jr., Teddy Wilson, Fritz Weaver, Ralph Manza, Paul Jenkins, Michael Alldredge, Molly Morgan, Louis Giambalvo, Sam Scarber, Ramon Bieri, Hank Garrett, Claudia Bryar, Guy Boyd, Karlene Crockett, Susan Wheeler Duff, Mike Pniewski, Cindy Girling, John Gardiner, Janet Eilber, Andre Gower, William Allen Young, Jason Presson, Martin Doyle, Jeff Yagher, Teresa Ganzel, Carol Bruce, Thomas Bellin, Vincent Guastaferro, Michael Fox, Virginia Kiser, Jaclyn Bernstein, Uta Hagen, Sandy Brown Wyeth, Sandy Martin
  • Jordan

Videl som len prvý diel - 23 minútovú mysterióznu konverzačku, režírovanú Wesom Cravenom - je to historicky prvá hlavná rola Brucea Willisa vôbec (to bol aj dôvod, prečo som si to pozrel);(16.10.2012)

Nejsem zvyklý hodnotit nedosledovaný seriál, ale tady udělám výjimku. Všechny díly v češtině totiž nejsou k dispozici a hlavně každý díl je o něčem jiném. V tuhle chvíli mám nasledováno víc než polovinu, takže se dá hodnotit. Na svoji konkurenci pro mě Twilight Zone trochu ztrácí - Příběhy ze záhrobí byly nekompromisně eRkové a krvavé, na Neuvěřitelné příběhy mám nostalgické vzpomínky a Krajní Meze jsou nepřekonatelné hard sci-fi. Twilight Zone je spíše pro děti, spousta dílů je stupidních, dětinských nebo přeslazených, na druhou stranu i tady se najdou neskutečné perly. A ten zbytek se drží v šedivém průměru. Námětově je to spíše nadpřirozeno, i když občas se nějaká ten mimozemšťan, vesmír, budoucnost nebo cestování časem objeví. Na papíře ty nápady nevypadají špatně, ale většinou jsou zabité nevýrazným zpracováním, bez nějaké akce, vzrušení, napětí. Což je trochu paradox, protože díly točili špičkoví režiséři a v každém z nich se objeví nějaké známé jméno. A dvě neskutečné prasárny, které nemají se seriálem nic společného, ale musím je zmínit. Zaprvé příšerný dabing, kdy pět herců mluví všechny postavy, děti jsou namluvené pitvořícími se dospělými a celé je to tragédie poslouchat. A druhé pozor na ripy, které jsou k dispozici na netu - jsou to ripy z TV Nova, který kdysi sestříhala všechno 22ti minutových dílů. Problém je, že každá epizoda je jinak dlouhá a co se nevlezlo, to Nova jednoduše ustřihla. Z výborného 32 minutového Paladin of Lost Hour je po zkrácení nekoukatelný paskvil a nechápu, jak tohle mohlo projít. Takže pokud si bude shánět tenhle seriál, zkuste radši originál DVD, nebo youtube. EDIT: Po dokoukání zbytku dílů ponechávám 3 hvězdičky. V poslední sérii zmizeli známí režiséři a většinou i herci. Zbyly průměrné, slušné a pár výborných dílů, ale těch je málo na lepší hodnocení.(27.3.2016)

V překladu - Poslední záblesk soumraku. V našich kinech kdisi pod názvem Ultimatum.Skupina bývalých trestanců se pod vedením bývalého generála zmocní odpalovacích zařízení pro atomové zbraně a nutí prezidenta , aby odhalil "pravdu" o Vietnamu.Standardní dobrodružná podívaná.(9.12.2006)

• nessbeal

Série samostatných příběhů sahajících od komických až po tragické, s často temným obsahem a nečekaným zvratem v závěru epizody. Jedná se o první seriálový remake slavné série "Pásmo soumraku".(1.9.2012)

Ti, kdo mají CBS Drama a jsou hororovými fanoušky, jistě ví, že se zde tento seriál vysílá. Vysílá se však s otřesným dabingem, kdy téměř v každém díle mluví dabéři jako Libor Terš či Pavel Vondra a také jedna žena, jejíž hlas se nepříjemně poslouchá. Dalo by se říct, že zkrátka tam, kde se studio vy*ere na pořádný dabing nasadí Terše, Vondru a pár dalších "známých" hlasů, které můžeme slyšet téměř v každém odbytém dabingu. Skvělé je také to, když například Terš mluví téměř všechny postavy od 15ti let nahoru. Nyní k příběhům:) Některé jsou děsivé, kupříkladu Gramma, podle fenomenální Kingovy povídky, z té jsem byla opravdu strachy po*raná:) Už sama povídka je děsuplná až dost, a když jsem ji konečně viděla i zfilmovanou, strach pro mě dostal konkrétnější tvary:) Jiné jsou zajímavé, třeba Vzkaz pro Charity. Další mají dobrou atmosféru i nečekaný závěr, jako Shadow Man. A některé jsou vyloženě směšné, až trapné. Ale, ať už jsou příběhy jakékoliv, ta krátká úvodní znělka je parádní a vždy navodí tu patřičnou atmosféru. Atmosféru Zóny soumraku.(9.3.2013)

• - Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles a kanadském Torontu. (Terva)