Saturday Night Live

(TV pořad)
  • USA SNL (neoficiální název)
Talk-show / Komedie / Hudební
USA, 1975, 90 min

Robert Smigel, Andrew Steele, Tina Fey, Bonnie Turner, (více)

Mark Maxwell

Účinkují:

Jason Sudeikis, Kevin Nealon, Phil Hartman, Chris Kattan, Will Ferrell, Tim Meadows, Horatio Sanz, Dana Carvey, Tracy Morgan, Will Forte, Tina Fey, (více)

SATURDAY NIGHT LIVE je týdenní večerní pořad který trvá 90 minut. Je vysílán na stanici NBC již od roku 1975. Týden co týden vystupují jiní hosté a to jak muzikanti tak baviči a známí herci. (gruvacek)

Patw

Propadl jsem kouzlu této show. Úžasná show s úžasnými komiky (teď mluvíme převážně o lidech - a hlavně už EX-členech teamu SNL - Tina Fey, Amy Poehler, Kristen Wiig a Sethu Meyersovi. Ale také o stálých členech jako Bill Hader a Kate McKinnon. || Nejoblíbenější epizody s: Sofia Vergara, Betty White, Melisa McCarthy, Amy Poehler, Tina Fey, Taylor Swift, Lindsay Lohan a Mickem Jaggerem (ta především kvůli dojemnému loučení s Krsiten Wiig, kdy jsem ani já nezadržel slzy). ()

BigDeal

Keďže SNL sledujem len posledný rok a niečo, hodnotím iba súčasný stav. Ten najlepšie vystihuje citát z Family Guya: "You see, women are a lot like Saturday Night Live sketches. Lots of them are awful, some are decent, and a few are pretty good. But then there's that one--that one woman who's as amazingly perfect as "Massive Head Wound Harry."" Či už ale beží lepší, či horší skeč, SNL nemožno ubrať, že už generácie vychováva tých najlepších komikov (momentálne u mňa kraľuje Kristen Wiig) 70% ()

Avalon820

Označování této show za legendární je zcela oprávněné. Saturday Night Live je zkrátka úžasná a díky tomu patrně nikdy neskončí. První série jsou nadčasové, vtipné byly a budou navždy. S těmi novějšími je už svízel v tom, že jejich humor je založen takřka výhradně na moderní kultuře a aktuálním dění, což ovšem za takových třicet let (skončí-li tato show) polovině diváků už nic moc neřekne. Dokud ale běží je to královská podívaná, které se účastním i já. Navíc mě někdy až udivuje, do čeho jsou jinak seriózně se tvářící celebrity jít a jakých kousků se pro trochu srandy dopustí. Skutečně bomba. ()

StarsFan

Neuvěřitelný příval skečí v jednom z nejkultovnějších amerických pořadů, ve kterém se v roli "moderátora" světu poprvé představila řada dnes už legendárních herců jako Mill Murray, Will Ferrell nebo Eddie Murphy. Neuvěřitelná show, fakt neuvěřitelný, do jakých rolí občas dokážou ty herce natáhnout. Ale je to šíleně vtipný. ()

Hellboy

Je zajímavé, ale vlastně zcela pochopitelné, že hodnotící se zde obracejí pouze k Saturday Night Live, který se vysílá dnes, několik lidí zmiňuje Willa Ferrella nebo rap Natalie Portman, někdo možná i Eddie Murphyho, ale na tomto pořadu jsou podle mě nejzajímavější jeho kořeny, naprostý začátek, kdy se zde střídali komici (hosté) jako třeba George Carlin nebo Andy Kaufman, a jejich výstupy a hudební vložky byly střídány s komediálními skeči, ve kterých se pravidelně objevovali Dan Aykroyd, James Belushi a můj největší oblíbenec Chevy Chase. Jejich humor není špatný, ačkoliv Monty Pythonům se ani moc neblíží, oproti pythonům je SNL méně absurdní a mnohem konzervativnější, přesto se na to docela dost dobře kouká... Z těch stovek dílů hodnotím samozřejmě jen těch pár prvních, které jsem viděl. ()

Galerie (5 760)

• Známé trio The Lonely Island, čítající herce Samberga, režiséra Schaffera a scenáristu Taccona, natočilo a sestříhalo svůj první skeč ve volném čase za použití půjčené kamery a mikrofonu. Během největší slávy SNL Digital Shorts se k této tradici občas vraceli a vše nahrávali jen ve třech na obyčejné kamery a iPody. (Brousitch)
  • V roce 2010 vznikla na Facebooku kampaň, která žádala Betty White, aby moderovala jeden díl. To se také splnilo. Betty White ve svých 88 letech moderovala epizodu, která se dočkala více jak osmi milionů diváků. (Patw)
  • Show získala v roce 2009 rekordních 13 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)