Saturday Night Live

Komedie / Hudební
USA, 1975, 90 min

Tvůrci:

Lorne Michaels

Robert Smigel, Harper Steele, Tina Fey, Bonnie Turner, Terry Turner (více)

Mark Maxwell

Účinkují:

Jason Sudeikis, Kevin Nealon, Phil Hartman, Chris Kattan, Will Ferrell, Tim Meadows, Horatio Sanz, Dana Carvey, Tracy Morgan, Will Forte, Tina Fey (více)

SATURDAY NIGHT LIVE je týdenní večerní pořad který trvá 90 minut. Je vysílán na stanici NBC již od roku 1975. Týden co týden vystupují jiní hosté a to jak muzikanti tak baviči a známí herci. (gruvacek)

Promo 4

Michi88

Kvalita scének je opravdu různá. U některých se válím v křečích smíchy, u některých se párkrát pousměji a u dalších umírám nudou. Kdybych ovšem měl udělat křivku kvality posledních dílů, měla by klesající tvar. Čím jsou novější, tím tam nacházím méně a méně zábavných scének. Asi to bude hlavně tím, že mojí oblíbenci Amy Poehler, Tina Fey, Jimmy Fallon, Bill Hader, Maya Rudolph, Rachel Dratch a Kristen Wiig už tam nejsou. Stále se tam ovšem drží Taran Killam, Bobby Moynihan, Kenan Thompson a Kate Mckinnon, ale ani ti to nezachraňují. Z celebrit mě nejvíc zatím rozesmáli Anne Hathaway, Justin Timberlake, Jennifer Lawrence, Sofia Vergara, Daniel Radcliffe, Zooey Deschanel a Hermiona ztvárněná Lindsay Lohan. ()

PedroPo

Klasika klasik! Asi bych možná i byl ochotný se rozloučit s jedním ze svých párových orgánů, kdyby něco takovéhleho vzniklo u nás. Jen se ale obávám, že by to buď pak někdo zmršil scénářem a "nápady" nebo by to lidi nepochopili a tudíž by to šlo zase brzy do kopru. Je obdivuhodné jak dlouho už je televize NBC schopná tuto živou show produkovat a jak jsou její kreativní scénáristi neustále schopní dávat nové a nové scénky, kterým se nic nevyrovná. A nebýt SNL, svět by se pravděpodobně nedozvěděl o Adamu Sandlerovi, Willu Ferrellovi nebo Blues Brothers. SNL prostě miluju! ()

Hellboy

Je zajímavé, ale vlastně zcela pochopitelné, že hodnotící se zde obracejí pouze k Saturday Night Live, který se vysílá dnes, několik lidí zmiňuje Willa Ferrella nebo rap Natalie Portman, někdo možná i Eddie Murphyho, ale na tomto pořadu jsou podle mě nejzajímavější jeho kořeny, naprostý začátek, kdy se zde střídali komici (hosté) jako třeba George Carlin nebo Andy Kaufman, a jejich výstupy a hudební vložky byly střídány s komediálními skeči, ve kterých se pravidelně objevovali Dan Aykroyd, James Belushi a můj největší oblíbenec Chevy Chase. Jejich humor není špatný, ačkoliv Monty Pythonům se ani moc neblíží, oproti pythonům je SNL méně absurdní a mnohem konzervativnější, přesto se na to docela dost dobře kouká... Z těch stovek dílů hodnotím samozřejmě jen těch pár prvních, které jsem viděl. ()

josieaddms

Ale jo, je to legrace. Dřív to bylo lepší, když se tam objevovali opravdové osobnosti, ne jen hvězdičky které budou slavné deset let, a pak po nich ani pes neštěkne. I když i v moderní době se tam někdy sejde dobrá parta. Stejně vždy záleží na tom kdo tam je, a s kým, a co ho donutí dělat. Pak to může být i docela vtipné. Tyhle pořady bývají někdy dobré, někdy nic moc, ale tak s tím se musí počítat. Celkově mi to přijde spíš jako docela dobrý nápad. ()

4daPeace

Verdikt: Tohle je absolutní bomba, něco co se naštěstí nikdy na obrazovkách českých televizí v podání čechů neobjeví, bylo by to totiž nudné, fádní a trapné, pravý opak tohoto skvostu, který se vysílá už přes třicet let. V prvním díle 33. sezóny se objevil Lebron James jako moderátor plus íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád, The Lyle Kane Show na Black ET channelu, The Ambigously Gay Duo, Solid Gold a zlobivý hoch Kanye West a mnohem víc! Totální nářez! ()

Galerie (5 760)

• V roku 1994 ponuku stať sa súčasťou tímu Saturday Night Live dostala aj Jennifer Aniston, ale odmietla, pretože SNL je nočná šou a ona chcela byť na obrazovke v hlavnom vysielacom čase, pričom ju už čakalo nakrúcanie pilotnej časti Priateľov. (Raccoon.city)
  • Od roku 1990 je každý člen týmu pořadu placen nejméně 5 500 americkými dolary za epizodu. Nejvíce vydělávajícím členem týmu byl Will Ferrel s příjmem 350 000 dolarů za 20 epizod, což představuje 17 500 amerických dolarů za epizodu. Tina Fey vydělala v roce, kdy byla jak členem týmu, tak hlavní scenáristkou, 1,5 milionu amerických dolarů. (Patw)
  • Tváře do pořadu týmu jsou vybírány producenty na různých stand up comedy show. (Patw)

Související novinky

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (více)

Batman jako podcastová komedie?

Batman jako podcastová komedie?

03.02.2021

Komiksy už se dnes adaptují na tisíce způsobů, přesto vás asi následující novinka překvapí. Batman se totiž dočká nového zpracování – a to tentokrát komediálního. V novém podcastu pro streamovací… (více)