Reklama

Reklama

Simpsonovi

(seriál)
Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Hrají:

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (více)
(další profese)

Série(36) / Epizody(790)

Obsahy(1)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (90)

Simpsonovi (1989) 

Dá se říct, že Simpsonovi společně se mnou vyrostli, dospěli, a ačkoliv se možná stali usedlejšími a nudnějšími, pořád jsou to oni.. Seriál, který mi i po pětistém zhlédnutí vždy dokáže zvednout náladu.. Nejlepší animovaný seriál všech dob, kult a legenda seriálové tvorby, který se sice nevyhnul mírnému poklesu kvality, ale to už je bohužel daň za tu spoustu let vysílání !! Žlutý seriál, který je k prasknutí nacpaný odkazy všeho druhu napříč celou společností, kterým však zejména mladší ročníky lépe porozumí právě v případě těch nejnovějších epizod !! Vedle této popkulturní linky baví velikým množstvím vtípků, vtipů, narážek, kterých si i pozorný divák často napoprvé vůbec nevšimne !! Nenajdete jiný seriál, jehož by se účastnilo tak obrovské množství hvězd té nejvyšší zářivosti, pro každého je veliká čest, pokud se v Simpsonových objeví !! Pět hvězdiček !! [ Dabing 9/10 ] Punc dokonale vybroušeného diamantu dodává Simpsonovým i dokonalý český dabing v čele s Jiřím Lábusem, který předčí kvality původního znění !! Ačkoliv uznávám, že právě Simpsonovi nabízí velkou spoustu vtípků, které prostě v překladu zaniknou a faktem je také to, že zejména v případě nejstarších epizod seriálu se tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského zbytečně příliš snažila dialogy upravovat, aby je český divák pochopil !! ()

Kdo s koho (1990) (S02E04) 

"Má pravdu, Smithersi !! Pojďte, rozbijeme něco vkusnějšího.." ;) ()

Homer maskotem (1990) (S02E05) 

"Tak ještě musím přesvědčit vedoucího, aby mi dal dovolenou.." - "Jistě !! Kolik chcete ?? Čtyři roky ?? Dám vám pět.." ;) ()

Lízin let do nebe (1991) (S02E19) 

"Ty to vážně vůbec nechápeš, viď, tati ?!" - "Že mě něco nezajímá, neznamená, že to nechápu, Lízo.." ;) ()

Bart milencem (1992) (S03E16) 

"Zavaž si brusle, Gordie !! Jdeš na led !!" ;) ()

Pan Pluhař (1992) (S04E09) 

"Marge, jestli se na mě naštveš při každý pitomosti, co udělám, tak je asi budu muset přestat dělat.." ;) ()

Homer na suchu (1993) (S04E16) 

"Je váš muž alkoholik ?? Hommie, piješ někdy sám ??" - "Počítá se Bůh za člověka ??" - "Ještěže né !!" - "Pak teda jo.." - "Dáš si pivo před spaním ??" - "Díky, Marge !! To bude fajn.." ;) ()

Homerovo pěvecké kvarteto (1993) (S05E01) 

"Davide Crosby, jste můj idol !!" - "Líbí se vám moje hudba ??" - "Vy jste muzikant ??" ;) ()

Mys hrůzy (1993) (S05E02) 

"Tenhle je napsaný jiným písmem !!" - "Ále ten jsem napsal já, když mi Bart potetoval zadek.." ;) ()

Skinner - sladký nepřítel (1994) (S05E19) 

"Hej, Salvatóre !! Hádéj, kdo příšel !! El Cvokatóre a bambíno šerédo.." ;) ()

Zvrhlík Homer (1994) (S06E09) 

"Takže vy jste studentka, jo ?! Vystudovali jste cestu na Měsíc, a mě pořád smrděj nohy.." ;) ()

Radioaktivní muž (1995) (S07E02) 

"Pane, proč nepoužíváte opravdové koně ??" - "Protože ve filmu nevypadají jako koně !! Tak používáme krávy.." - "A co když potřebujete nafilmovat krávy ??" - "Obvykle svážeme dohromady pár koček.." ;) ()

Poslední šance Leváka Boba (1995) (S07E09) 

"Radši bych dostal befel od Billa Clintona, než bych znovu slyšel ten jeho pisklavý hlas.." ()

Slavnostní epizoda (1995) (S07E10) 

"Pokud tohle vystřídali, musel být ten ten zbytek čiré zlato.." ;) ()

Nemáš se čím chlubit, Marge (1995) (S07E11) 

"Musíme ho potrestat !! Takže naprostý zákaz alkoholu !! Což znamená žádný vaječný koňak.. A hlavně celý měsíc naprostý zákaz loupení !!" ;) ()

Dvě paní Nahasapímapetilonové (1997) (S09E07) 

"Zdá se mi to, nebo všechny vaše plány operují s příšernou pavučinou lží, pane Simpsone ?!" - "Zdá !!" ;) ()

Radost ze sekty (1998) (S09E13) 

"Brácho, todle místo smrdí marjánou !! Dekuju se !!" ;) ()

Ponorkobus (1998) (S09E14) 

"Budem bohatí, Marge !! Bohatší než kosmonauti !!" ;) ()

Související novinky

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (více)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (více)

Reklama

Reklama