Arrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2017, 89 h 4 min (Minutáž: 116x43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman, Colin Salmon, Byron Mann, Roger R. Cross, Caity Lotz, Annie Ilonzeh, Dylan Neal, Kelly Hu, Christie Laing, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Dylan Bruce, Janina Gavankar, Kevin Alejandro, Chin Han, Audrey Marie Anderson, Teryl Rothery, Jessica De Gouw, Alex Kingston, Summer Glau, Seth Gabel, Valerie Tian, Jeffrey Nordling, Eugene Lipinski, Brian Markinson, Chelah Horsdal, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Jacqueline MacInnes Wood, Laci J Mailey, Emma Bell, Ty Olsson, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Claude Duhamel, Ben Browder, Robert Moloney, Michael Jai White, David Nykl, Olivia Cheng, Cassandra Ebner, Michael Eklund, Clé Bennett, Cynthia Addai-Robinson, David Anders, James Callis, Christopher Redman, Bex Taylor-Klaus, Sebastian Dunn, Elizabeth Thai, Mark Ghanimé, Navid Negahban, James Kidnie, Robert Knepper, Sean Maher, Douglas Chapman, Peter Benson, Sachin Sahel, Michael Kopsa, Michael Antonakos, Mittita Barber, Katrina Law, Anna Hopkins, Elizabeth Weinstein, Carlos Valdes, Brandon Routh, Charlotte Ross, Christina Cox, Matt Ward, Alison Araya, Matt Nable, Danielle Panabaker, Vinnie Jones, Sean Rogerson, Tahmoh Penikett, Nick E. Tarabay, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Rila Fukušima, Jill Teed, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Julia Dominczak, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Lini Evans, Nick Hunnings, Darren Moore, Uma Jama, Warren Belle, Echo Kellum, Link Baker, Sarah Dugdale, Ryan Robbins, Tseng Chang, Artine Brown, Austin Butler, Jason Diablo, Barry Nerling, Garfield Wilson, Charles Jarman, Carolyn Adair, Broadus Mattison, Evans Johnson, Christopher Pearce, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Aaron Hutchinson, Shaun Omaid, Steve Makaj, Neal McDonough, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Lucas Wolf, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Noah Beggs, Lee Tichon, Tony Alcantar, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Rick Tae, Max Montesi, Jason Burkart, Jordan Schartner, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Maria Marlow, J.C. Williams, Karen Holness, Marcus Rosner, Raf Rogers, Jennifer Cheon, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Jason William Day, Rob Hayter, Peter Stormare, John Specogna, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Callum Seagram Airlie, Shaine Jones, Amy Gumenick, Gabriel Carter, Adiam Asrat, Craig March, Derek Green, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, JR Bourne, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Eugene Byrd, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Peter Francis James, Lynda Boyd, Erik Palladino, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Nicole Oliver, Paula Giroday, Emily Kinney, Gabriella Wright, Ben Cotton, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sarah-Jane Redmond, John Cassini, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Colin Lawrence, Terry Chen, Serge Houde, Robert Weiss, Agam Darshi, Ona Grauer, Steve Aoki, J. August Richards, Al Sapienza, Jessica Harmon, Dan Quinn, Sage Brocklebank, David Franco, Andy Thompson, Jimmy Jean-Louis, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Brock Johnson, Michael Rogers, Danny Dworkis, Nicholas Lea, Woody Jeffreys, Tig Fong, James Pizzinato, Lochlyn Munro, Jorge Vargas, Barbara Patrick, Roark Critchlow, Ryan McDonell, Adrian Petriw, Thai-Hoa Le, Karl Yune, Brad Kelly, Patrick Gilmore, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Brandon Nomura, Nolan Gerard Funk, Daniel Boileau, Tommy Campbell, Laura Soltis, Peter Bryant, Marc Singer, Adrian McMorran, Steven Culp, Doug Jones, Justin Breault, Françoise Yip, Karin Konoval, Christopher Heyerdahl, Curtis Lum, Laura Belsey, Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Tara Strong (vyp.), Jason Schombing, Janet Kidder, Douglas Arthurs, Ron Selmour, Carmen Moore, Christopher Anghel, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Elysia Rotaru (a.z.), Stefan Arngrim, Chad L. Coleman, Rick Gonzalez, Aaron Pearl, Nickolas Baric, Anna Van Hooft, Devielle Johnson, Joe Dinicol, Madison McLaughlin, Cody Runnels, Mike Dopud, Michael Hanus, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, George Tchortov, Jason Simpson, Sonny Surowiec, Malcolm Stewart, Colin Donnell, Dominic Purcell, Maisie Richardson-Sellers, Susanna Thompson, Nick Zano, Fred Henderson, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Howie Lai, Jeremy Jones, Jacqueline Samuda, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Billy Wickman, Luke Roessler, Nathan Mitchell, Celia Reid, Alistair Abell, Graham Shiels, Noel Johansen, Victoria Bidewell, Jaiven Natt, David Miller, Dominic Bogart, Dani Alvarado, Fraser Aitcheson, Paniz Zade, Devan Long, Michael Emerson, Kathleen Gati, Kris Holden-Ried, Johann Urb, William Franklyn-Miller, Kirk Acevedo, Liam Hall, Andrew Tkach, Stephan Miers, Parveen Dosanjh
  • HAL

Už Batman je ve většině svých inkarnací pěkně přihlouplý, Arrow je pak v podstatě totožnou postavou, jen má luk, všechno v něm je ještě o pár řádu debilnější, má odpudivější hlavní postavu, a vš v něm vypadá jak telenovela. Těch pár dílů jsem viděl s českým dabingem, který topornost postav ještě znásobuje, takže reálně by to na ty dvě hvězdičky možná bylo, ale... meh, jsem zhnusen a nechci to už nikdy vidět.(25.9.2017)

Oliver Queen, Bruce Wayne, nebo Tony Stark mají společnou jednu a tu samou věc. Jejich cílem je uklidit tu největší špínu ze svého města. Každý na to jde po svém, každý má jíné vybavení a každý ke svému řemeslu přijde jinak. Zároveň jsou pro mě všechny tyto postavy zajímavé a rozhodně mají co nabídnout. Arrow je skvěle nastartovaná seriálová komixovka s potenciálem velkého úspěchu! Po prvním díle samozřejmě nejde nijak extra co hodnitit, ale pilot mě chytl na výbornou, takže začnu na 4*. Temná atmosféra, sympatický hrdina a potenciál poutavě záhadného příběhu s řádnou dávkou akce. Snad to vydrží. Po devátem díle nemůžu nic, než si spokojeně pobrukovat. Arrow je dějově výtečně záhadný, pomalu se nám ta pavučinka vztahů pěkně odkrývá, líbivě akční a kam to všechno dospěje, na to jsem velmi zvědavý. Fandím tomu.(15.10.2012)

• Frajer42

Těžce stereotypní a neuvěřitelně rozvleklá záležitost. Zvládl jsem cirka 8 dílů. Bohužel, na vás čeká v každém dílu to samé - odstranění jednoho škůdce ze seznamu. Přičemž v každém dílu se dobrých 30 minut povídá a akce dostane jen malý prostor, i když není vyloženě příšerná. Postavy mi s jedinou výjimkou hlavního hrdiny těžce nepadly do oka a jakékoli jejich sledování je hrozně ubíjející. Nějak nemám nejmenší zájem ve sledování seriálu pokračovat, protože je mi absolutně lhostejný jeho další průběh. Je to prach obyčejná pohádka pro malé děti na dobrou noc. Další zhlédnutý díl by byl prostým utrpením. Jsem nucen i tady odpadovat.(13.8.2015)

Tenhle komix mě velmi mile překvapil. Je to něco mezi Batmanem a Robinem Hoodem. Ačkoli malý výskyt super schopností mi trochu vadí. Jinak je to super. Oliver Queen se po 5-ti letech strávených na pustém ostrově Lian Yu u Číny vrací domů. Je něco jako Bruce Wayne, synek z bohaté rodiny. Ale je z něj jiný člověk, než jakým byl předtím. Už není tak rozmazlený a ví, co chce. Během havárie lodi ztratil svého otce. Později zjišťuje, že to byla sabotáž. Otec mu ještě před svou smrtí stihl dát seznam lidí, kteří jejich městu (Starling City) nejvíc uškodili. Z Olivera se na ostrově díky novým přátelům stane neohrožený lučištník. A jako bdělý strážce se vrací do svého města, aby napravoval škody. Skoro v každém díle má nového záporáka, takže nuda to rozhodně není. I jeho tým se časem rozroste. Víc už nebudu prozrazovat. Hlavním záporák 2. série je Deathstroke. Ten Olivera pronásleduje celou dobu a snaží se ho zničit. Tak se tu setkáme s některými starými tvářemi. Deathstroke postupně likviduje jak Olivera, tak jeho společnost i přátele a rodinu. Je to opravdu náročný soupeř. Celé město se octne v plamenech. Ale Oliverovi se za pomoci Ligy zabijkáků podaří město zachránit. Postupně se k němu přidávají parťáci, jako třeba: Black Canary, Arsenal a Speedy. Přítomnost Flashe a Atoma mě taky potěšila. :) Nová série je tu a s ní i nový záporák R'as al Ghul. Spoiler: Nakonec musel spojit své síly se svým dlouholetým nepřítelem Malcolmem Merlynem proti Ra's al Ghulovi. Z Malcoma stává se nový R'as a město je zachráněno. Ve 4. sérii se objevuje nový záporák Damian Darhk. Bohužel je tato série ještě slabší než ta předchozí V 5. sérii bojuje hlavně proti Prometheovi. Vytahují se staré křívdy a Oliver musí dělat těžká rozhodtnutí. Finále je skutečně epické. 6. série je tu a otevírá staré rány. Často pronáší větu: "You have failed this city!"(21.2.2013)

Konečně jsem dokoukal první řadu a můžu říct jedině, že tenhle seriál je naprostá bomba a pro mě nejlepší seriál současnosti (House přece skončil). Seriál se ani na chvíli nezastaví, naopak sále přidává na tempu, které graduje v nervy drásajícím finále, za které by se nemusel stydět leckterý film. Jen tak dál, nemůžu se dočkat další řady. Edit. Druhá série začala neskutečně, obvláště vyvrcholení podzimní části v epizodě Tři duchové bylo perfektní. Všechno by navíc pokračovali skvěle dál, kdyby ve finále tak nepodělali Slada. Edit. Třetí série obrovské zklamání. Najde se pár lepších dílů, jako crossover s Flashem, zimní finále a docela i letní finále (až na poslední scénu), ale bohužel kalit minulých řad trojka nedosáhla. Snad bude čtvrtá řada lepší. Edit Doufal jsem, že se čtvrtá řada alespoň přiblíží prvním dvěma. Bohužel nestalo se tak. Nesouhlasím s tím, že je tahle série ještě horší než třetí, ale lepší také není. Začátek byl ještě docela nadějný, ale druhá polovina se nepovedla skoro vůbec. Posledním hřebíkem do rakve pak byly flashbacky. Ty z Hong Kongu se ještě daly, ale tohle byla tragédie. Díky první polovině 60 % Série 1 - 95%, Série 2 - 95%, Série 3 - 60 %, Série 4 - 60 %(20.7.2013)

• - Po zrušení seriálu Constantine (od r. 2014)se jej fanoušci snažili obnovit, dokonce se přimluvil i hlavní herec seriálu Arrow Stephen Amell (Oliver Queen), nakonec v srpnu 2015 potvrdil hlavní herec seriálu Constantine Matt Ryan na svém profilu na twitteru, že bude v Arrow ve čtvrté řadě účinkovat jako hostující herec, který si zopakuje svou roli Johna Constantinea, (Shadowspark)

• - Oliver Queen (Stephen Amell) jezdí v první serii na motorce Ducati Diavel Carbon. (Dragoni)

• - V 9. díle 2. série je v "ponorkové" scéně, kdy se Oliver (Stephen Amell) objíma s Shado (Celina Jade), vtrhnou dovnitř ozbrojení muži. Jeden začne mířit Oliverovi na obliček AK47 a druhý pistolí Walther p38. V dalším záběru z pohledu Olivera ale do místnosti teprve vstupuje doktor, který na něj touto pistolí začne mířit a je jedniný, kdo ji z celé posádky používá. (Voorhees)