Arrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2017, 89 h 4 min (Minutáž: 116x43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman, Colin Salmon, Byron Mann, Roger R. Cross, Caity Lotz, Annie Ilonzeh, Dylan Neal, Kelly Hu, Christie Laing, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Dylan Bruce, Janina Gavankar, Kevin Alejandro, Chin Han, Audrey Marie Anderson, Teryl Rothery, Jessica De Gouw, Alex Kingston, Summer Glau, Seth Gabel, Valerie Tian, Jeffrey Nordling, Eugene Lipinski, Brian Markinson, Chelah Horsdal, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Jacqueline MacInnes Wood, Laci J Mailey, Emma Bell, Ty Olsson, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Claude Duhamel, Ben Browder, Robert Moloney, Michael Jai White, David Nykl, Olivia Cheng, Cassandra Ebner, Michael Eklund, Clé Bennett, Cynthia Addai-Robinson, David Anders, James Callis, Christopher Redman, Bex Taylor-Klaus, Sebastian Dunn, Elizabeth Thai, Mark Ghanimé, Navid Negahban, James Kidnie, Robert Knepper, Sean Maher, Douglas Chapman, Peter Benson, Sachin Sahel, Michael Kopsa, Michael Antonakos, Mittita Barber, Katrina Law, Anna Hopkins, Elizabeth Weinstein, Carlos Valdes, Brandon Routh, Charlotte Ross, Christina Cox, Matt Ward, Alison Araya, Matt Nable, Danielle Panabaker, Vinnie Jones, Sean Rogerson, Tahmoh Penikett, Nick E. Tarabay, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Rila Fukušima, Jill Teed, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Julia Dominczak, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Lini Evans, Nick Hunnings, Darren Moore, Uma Jama, Warren Belle, Echo Kellum, Link Baker, Sarah Dugdale, Ryan Robbins, Tseng Chang, Artine Brown, Austin Butler, Jason Diablo, Barry Nerling, Garfield Wilson, Charles Jarman, Carolyn Adair, Broadus Mattison, Evans Johnson, Christopher Pearce, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Aaron Hutchinson, Shaun Omaid, Steve Makaj, Neal McDonough, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Lucas Wolf, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Noah Beggs, Lee Tichon, Tony Alcantar, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Rick Tae, Max Montesi, Jason Burkart, Jordan Schartner, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Maria Marlow, J.C. Williams, Karen Holness, Marcus Rosner, Raf Rogers, Jennifer Cheon, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Jason William Day, Rob Hayter, Peter Stormare, John Specogna, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Callum Seagram Airlie, Shaine Jones, Amy Gumenick, Gabriel Carter, Adiam Asrat, Craig March, Derek Green, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, JR Bourne, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Eugene Byrd, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Peter Francis James, Jackie Moore, Lynda Boyd, Erik Palladino, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Nicole Oliver, Paula Giroday, Emily Kinney, Gabriella Wright, Ben Cotton, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sarah-Jane Redmond, John Cassini, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Colin Lawrence, Terry Chen, Serge Houde, Robert Weiss, Agam Darshi, Ona Grauer, Steve Aoki, J. August Richards, Al Sapienza, Jessica Harmon, Dan Quinn, Sage Brocklebank, David Franco, Andy Thompson, Jimmy Jean-Louis, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Brock Johnson, Michael Rogers, Danny Dworkis, Nicholas Lea, Woody Jeffreys, Tig Fong, James Pizzinato, Lochlyn Munro, Jorge Vargas, Barbara Patrick, Roark Critchlow, Ryan McDonell, Adrian Petriw, Thai-Hoa Le, Karl Yune, Brad Kelly, Patrick Gilmore, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Brandon Nomura, Nolan Gerard Funk, Daniel Boileau, Tommy Campbell, Laura Soltis, Peter Bryant, Marc Singer, Adrian McMorran, Steven Culp, Doug Jones, Justin Breault, Françoise Yip, Karin Konoval, Christopher Heyerdahl, Curtis Lum, Laura Belsey, Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Tara Strong (vyp.), Jason Schombing, Janet Kidder, Douglas Arthurs, Ron Selmour, Carmen Moore, Christopher Anghel, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Elysia Rotaru (a.z.), Stefan Arngrim, Chad L. Coleman, Rick Gonzalez, Aaron Pearl, Nickolas Baric, Anna Van Hooft, Devielle Johnson, Joe Dinicol, Madison McLaughlin, Cody Runnels, Mike Dopud, Michael Hanus, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, George Tchortov, Jason Simpson, Sonny Surowiec, Malcolm Stewart, Colin Donnell, Dominic Purcell, Maisie Richardson-Sellers, Susanna Thompson, Nick Zano, Fred Henderson, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Howie Lai, Jeremy Jones, Jacqueline Samuda, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Billy Wickman, Luke Roessler, Nathan Mitchell, Celia Reid, Alistair Abell, Graham Shiels, Noel Johansen, Victoria Bidewell, Jaiven Natt, David Miller, Dominic Bogart, Dani Alvarado
  • Falconica

Dojem z pilotu: Nebudu přemýšlet nad tím, jaký nadpřirozený nebezpečí na něj na pustým ostrově čekalo, že se tam z toho celej nasvalil, najizvil a naučil umění assassína. Nebudu přemejšlet nad tím, jak si na pustým ostrově vyrobil profesionální luk a šípy. Nebudu přemýšlet nad tím, jak se na pustým ostrově naučil rusky. Nebudu přemýšlet nad tím, kde se na pustým ostrově dozvěděl o budhistických symbolech. Nebudu přemýšlet nad tím, jak mu na pustým ostrově, kde bojoval o přežití, pět let vydrželo moderní oblečení, přestože tělo má celý potrhaný, nebudu přemýšlet nad tím, proč ho nikdo nemůže poznat jen proto, že má na hlavě kapuci. Nebudu přemejšlet nad tím, kde sebral ty hackerský šípy. O pro všechny bohy, jsem osoba, která nemá problém vypnout mozek u Transformerů a u tohohle to nedokážu, představte si, že se na to dívá někdo míň odolnej.(31.1.2015)

Konečně jsem dokoukal první řadu a můžu říct jedině, že tenhle seriál je naprostá bomba a pro mě nejlepší seriál současnosti (House přece skončil). Seriál se ani na chvíli nezastaví, naopak sále přidává na tempu, které graduje v nervy drásajícím finále, za které by se nemusel stydět leckterý film. Jen tak dál, nemůžu se dočkat další řady. Edit. Druhá série začala neskutečně, obvláště vyvrcholení podzimní části v epizodě Tři duchové bylo perfektní. Všechno by navíc pokračovali skvěle dál, kdyby ve finále tak nepodělali Slada. Edit. Třetí série obrovské zklamání. Najde se pár lepších dílů, jako crossover s Flashem, zimní finále a docela i letní finále (až na poslední scénu), ale bohužel kalit minulých řad trojka nedosáhla. Snad bude čtvrtá řada lepší. Edit Doufal jsem, že se čtvrtá řada alespoň přiblíží prvním dvěma. Bohužel nestalo se tak. Nesouhlasím s tím, že je tahle série ještě horší než třetí, ale lepší také není. Začátek byl ještě docela nadějný, ale druhá polovina se nepovedla skoro vůbec. Posledním hřebíkem do rakve pak byly flashbacky. Ty z Hong Kongu se ještě daly, ale tohle byla tragédie. Díky první polovině 60 % Série 1 - 95%, Série 2 - 95%, Série 3 - 60 %, Série 4 - 60 %(20.7.2013)

Akční, zprvu napínavý seriál, který se dle mého názoru bude líbit především mladší generaci. Určitě zde můžeme vidět inspiraci například z Robina Hooda, Batmana, Ztraceni atd. Divím se, že O.Q. byl na ostrově vůbec zasažen šípem, protože po pěti letech se zatím zdá být kulkám zcela imunní! Zdá se mi to až trapné. Zajímalo by mě, kde se Oliver naučil s moderní technikou zacházet, protože své nástroje, kamery a počítače ovládá velice dobře. Překvapivé, že data z notebooku ale získat nedokáže. Postupem dalších dílů to na mě působí jako totální vykrádačka, která už svým dějem nepřekvapuje. Potenciál, který seriál měl se postupně vytrácí a to je rozhodně škoda. Ra's al Ghul či Deathstroke tam opravdu chyběli. Už to je bohužel Bruce Wayne, který chytá padouchy ve svém Starling City. Zatím však přes všechnu neoriginalitu tento seriál sleduji, zklamání je však veliké. Raději si však pustím již zmiňované skvělé filmy či seriály, než se dívat na jedenu slátaninu s bravůrně zahozeným potenciálem.(31.10.2012)

Na to, jak moc jsem se těšil a předpokládal, že první sérii slupnu jako malinu za pár dní, mě to teda zrovna dvakrát moc nechytlo. Zasekl jsem se v půlce a už ani moc nemám náladu na to koukat dál. Big up za dámský obsazení, ta právnička i Arrowova ségra jsou neskutečný kočky, stejně jako Steelova sekretářka nebo Bertinelliová. Ale jak říkám, moc už mě to nebaví, je to na jedno brdo a ještě je to navíc dlouhý jak debil. Na začátku každýho dílu se jukne do zápisníku, vybere si jednoho padoucha ze seznamu, pak se za nim půlku dílu honí, mezitím tam je střih na pár scén z ostrova, pak nějaký románky s jeho bejvalkou, na konci ho sejme a díky čau, další díl to samý. Velké zklamání a jen těžko dávám do kupy ty tři hvězdy.(20.3.2014)

Všeobecně miluji, když je ve filmu akce, taková ta rychlá bitka, kterou jako divák ani nestíhám. Arrow tohle má! Každý díl začíná touhle krásnou rychlo akcí, takže si pustíme díl, a než se stihneme nadechnout, už jsme uprostřed velmi napínavého souboje, který leckdy dopadne velice zajimavě. Každý díl má svůj vlastní děj. Arrow si vybere nějakého padoucha, a v tom díle po něm jde. Ale skoro jednu polovinu dílu tvoří ještě onen druhý příběh, ktorý má vnitřní spojitost i s ostatnímy díly. A to je důvod, proč se vždy tak těším na další díl, nezajímá mě ani tak koho bude Arrow zrovna honit, jako spíše co se bude dál dít? Kdo zjistí jeho tajemství? A veškeré otázky ohledně jeho rodiny, a vztahu k ostatním. Krom těchto dvou dějů v každém díle máme ještě třetí děj (ano je toho moc, ale v seriálu se to nezdá, jediná nevýhoda je, že každý díl díky tomu uběhne strašně rychle). Třetí děj se zaměřuje na počátky Arrowa. Když stroskotal na ostrově. Je to samostatný děj, kdy se postupně dozvídáme, jak k tomu všemu přišel, a proč je takový, jaký je. Je to jistý druh retrospektivy, která se projevuje v jistých záblescích vzpomínek, které Oliver má. Tento velice bohatý děj je doprovázen perfektí režií, která dokonale zpracovává ony souboje. Ty střihy v bitkách jsou neuvěřitelně rychlé, a ta atmosféra roztřepané kamery na mě působí velice zmatkově, což je výborný způsob, jak divákovi přiblížit atmosféru, která ve scénce panuje. Rád bych ještě doplnil, že celou první sérii jsem měl asi tak 3 měsíce uloženou na disku, a nemohl jsem se odhodlat si pustit první díl, (nějak se mi nechtělo nebo co:-D). Včera jsem se odhodlal, a zhltl jsem všechny 4 díly naráz, dokud jsem neusnul vyčerpáním. Seriál jaký si představuji. Bezpochybně a s jistotou uděluji 80% (Mimochodem, nenápadně snažející se reklamy na Windows 8 mě v poslední době začínají fakt štvát!)(2.11.2013)

• - Když spolu Oliver (Stephen Amell) a Roy (Colton Haynes) mluví ve výslechové místnosti, Roy zmíní zastřelení policisty, které spáchal, když byl pod vlivem mirakuru. V dřívější scéně je však vidět, že Roy policistu nestřelil, avšak probodl šípem, který držel v ruce. (NiWi)

• - Město Starling City nebo také Star City je smyšlená lokace, která byla vytvořena pro komiksové příběhy. (Esko)

• - Stephen Amell (Oliver Queen) zažil stretnutie so zločinom na vlastnej koži, keď sa v roku 2004 snažil zastaviť bitku na ulici v Toronte. Podarilo sa mu to, ale skončil s rozbitou hlavou. „Niekto to môže považovať za hrdinské, ale ja som taký pocit nemal, keď mi v nemocnici zašívali zadnú časť hlavy," dodal herec. (Zdroj: Eurotelevízia)