Arrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2019, 112 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman, Colin Salmon, Byron Mann, Roger R. Cross, Caity Lotz, Annie Ilonzeh, Dylan Neal, Kelly Hu, Christie Laing, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Dylan Bruce, Janina Gavankar, Kevin Alejandro, Chin Han, Audrey Marie Anderson, Teryl Rothery, Jessica De Gouw, Alex Kingston, Summer Glau, Seth Gabel, Valerie Tian, Jeffrey Nordling, Eugene Lipinski, Brian Markinson, Chelah Horsdal, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Jacqueline MacInnes Wood, Laci J Mailey, Emma Bell, Ty Olsson, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Claude Duhamel, Ben Browder, Robert Moloney, Michael Jai White, David Nykl, Olivia Cheng, Cassandra Ebner, Michael Eklund, Clé Bennett, Cynthia Addai-Robinson, David Anders, James Callis, Christopher Redman, Bex Taylor-Klaus, Sebastian Dunn, Elizabeth Thai, Mark Ghanimé, Navid Negahban, James Kidnie, Robert Knepper, Sean Maher, Douglas Chapman, Peter Benson, Sachin Sahel, Michael Kopsa, Michael Antonakos, Mittita Barber, Katrina Law, Anna Hopkins, Elizabeth Weinstein, Carlos Valdes, Brandon Routh, Charlotte Ross, Christina Cox, Matt Ward, Alison Araya, Matt Nable, Danielle Panabaker, Vinnie Jones, Sean Rogerson, Tahmoh Penikett, Nick E. Tarabay, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Rila Fukušima, Jill Teed, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Julia Dominczak, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Lini Evans, Nick Hunnings, Darren Moore, Uma Jama, Warren Belle, Echo Kellum, Link Baker, Sarah Dugdale, Ryan Robbins, Tseng Chang, Artine Brown, Austin Butler, Jason Diablo, Barry Nerling, Garfield Wilson, Charles Jarman, Carolyn Adair, Broadus Mattison, Evans Johnson, Christopher Pearce, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Aaron Hutchinson, Shaun Omaid, Steve Makaj, Neal McDonough, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Lucas Wolf, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Noah Beggs, Lee Tichon, Tony Alcantar, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Rick Tae, Max Montesi, Jason Burkart, Jordan Schartner, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Maria Marlow, J.C. Williams, Karen Holness, Marcus Rosner, Raf Rogers, Jennifer Cheon, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Jason William Day, Rob Hayter, Peter Stormare, John Specogna, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Callum Seagram Airlie, Shaine Jones, Amy Gumenick, Gabriel Carter, Adiam Asrat, Craig March, Derek Green, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, JR Bourne, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Eugene Byrd, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Peter Francis James, Lynda Boyd, Erik Palladino, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Nicole Oliver, Paula Giroday, Emily Kinney, Gabriella Wright, Ben Cotton, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sarah-Jane Redmond, John Cassini, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Colin Lawrence, Terry Chen, Serge Houde, Robert Weiss, Agam Darshi, Ona Grauer, Steve Aoki, J. August Richards, Al Sapienza, Jessica Harmon, Dan Quinn, Sage Brocklebank, David Franco, Andy Thompson, Jimmy Jean-Louis, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Michael Rogers, Danny Dworkis, Nicholas Lea, Woody Jeffreys, Tig Fong, James Pizzinato, Lochlyn Munro, Jorge Vargas, Barbara Patrick, Roark Critchlow, Ryan McDonell, Adrian Petriw, Thai-Hoa Le, Karl Yune, Brad Kelly, Patrick Gilmore, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Brandon Nomura, Nolan Gerard Funk, Daniel Boileau, Tommy Campbell, Laura Soltis, Peter Bryant, Marc Singer, Adrian McMorran, Steven Culp, Doug Jones, Justin Breault, Françoise Yip, Karin Konoval, Christopher Heyerdahl, Curtis Lum, Laura Belsey, Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Tara Strong (vyp.), Jason Schombing, Janet Kidder, Douglas Arthurs, Ron Selmour, Carmen Moore, Christopher Anghel, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Elysia Rotaru (a.z.), Stefan Arngrim, Chad L. Coleman, Rick Gonzalez, Aaron Pearl, Nickolas Baric, Anna Van Hooft, Devielle Johnson, Joe Dinicol, Madison McLaughlin, Cody Runnels, Mike Dopud, Michael Hanus, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, George Tchortov, Jason Simpson, Sonny Surowiec, Malcolm Stewart, Colin Donnell, Dominic Purcell, Susanna Thompson, Nick Zano, Fred Henderson, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Howie Lai, Jeremy Jones, Jacqueline Samuda, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Billy Wickman, Luke Roessler, Nathan Mitchell, Celia Reid, Alistair Abell, Graham Shiels, Noel Johansen, Victoria Bidewell, Jaiven Natt, David Miller, Dominic Bogart, Dani Alvarado, Fraser Aitcheson, Paniz Zade, Michael Emerson, Kathleen Gati, Kris Holden-Ried, Johann Urb, William Franklyn-Miller, Kirk Acevedo, Andrew Tkach, Stephan Miers, Parveen Dosanjh, Drew Ray Tanner, Sydelle Noel, Pej Vahdat, Billy Joel (a.z.), Vaughan Winmill, Tom Cavanagh, Chyler Leigh, Candice Patton, Jan D'Arcy, Tobias Jelinek, Michael Cram, Shaun Smyth, Taylor Dianne Robinson, Chastity Dotson, Tyler Ritter, Clayton Chitty, Liam Hall, Briana Buckmaster, Curtis Caravaggio, Veenu Sandhu, Ty Consiglio, Tina Huang, Emilio Ortega Aldrich, Everick Golding, Shanae Tomasevich, Genea Charpentier, Laura Mitchell, Lesley Ewen, Louis Ferreira, Bruce Dawson, Danielle Kremeniuk, Vincent Dangerfield, Josh Byer, Alvina August, Kyra Zagorsky, Ashton Holmes, Gina Ravera, Simon Longmore, Catherine Dent, Suki Kaiser, Toby Levins, Michael Dorn, Julius Fair, Matt Hamilton, Marlene Ginader, Brendan Fletcher, Ryan Jefferson Booth, John DeSantis, Ricky He, Richard Yee, Holly Elissa, Miranda Edwards, Michael Jonsson

Tak udělám radost synovi a konečně tento seriál ohodnotím. Jde o moje Student Agency guilty pleasure. On ten výběr filmů a seriálů v SA není nijak závratný, tak jsem na skutečně pokračování (tři čtyři díly za jednu jízdu, jednou do Brna, jindy do Prahy) zkoukával tenhle seriál. Začátek se mi líbil, ačkoliv mezi těmi metrosexuály jsem si za chvíli nebyl jist, kdo je kdo a proč, naštěstí černoši tady byli jen dva, tak v těch se vyznat dalo. Holky tedy nic moc, spíš byly takové oplácané než sexy, té jedné jsem advokátku věřil asi jako Klusovi zpěv, a do toho jsou retrospektivy, ty chvilku také vypadaly zajímavě. Ale časem se to zvrhlo v Beverly Hills 90210, kde po nocích mládež chodí trestat do města zlo, a aby to mohlo mít hodně dílů, jsou těmi zlotřilci zaplněny mnohé stránky Oliverova tajného sešitku. Tak tajného, že stačí juknout na hodiny, a černoch jej má hnedle v ruce. Říkáte si jen, že to musí být hodně velké město a že je divné, proč nejsou v notýsku jen tři jména hlavních káp, aby to vzalo rychlý konec, a proč se jede i po těch nejmenších rybách. Jasně, aby to mělo hodně dílů. Jenže ty díly jsou nezáživné, ukecané, a ve chvíli, kdy má třeba herečka projevit nějaké emoce a smutek, vypadá ten její botulinem roztažený xicht, jakože má ze smrti přítele naopak spíše děsnou bžundu. Náznaků je zde dost, ale každou chvíli se každý chová jinak - jednou chodí s právničkou Oliver, pak zas jeho kamoš, a i když mu spal s holkou, dá mu flek generálního ředitele, a policajti jsou blbí a na nic nepřijdou, a guvernér je tvrďák... prostě klišé. Jedna dvě malé a zdařilé akce za jeden díl jsou pro mne málo. Sestříhat jen to napínavé a zajímavé, vznikne ze seriálu tříhodinoví minisérie, a stačilo by. Škoda, nějaké zajímavé nápady a zvraty tady jsou.(26.3.2016)

• strougy

V pozadí se odehrává zajímavá zápletka, jejíž rozuzlení by možná mohlo být interesantní, akční scény jsou slušně provedeny a některé postavy působí sympaticky a jejich osudy bych i třeba rád sledoval. Ovšem to by nesměl být seriál přeplněný vzletnými slovy pronášenými při každé příležitosti i frustrujícím pitváním se v rodinných vztazích, jež dosahují úrovně bravíčkovských fotoseriálů. Navíc stylizace Olivera do jakéhosi mladičkého Batmana, co vnáší do srdcí zlosynů strach démonickým šepotem, působí značně otravně. Končím po 4. epizodě, neb se mi nechce zbytečně plýtvat drahocenným časem na něco, co za to ani omylem nestojí.(30.12.2012)

Naivní a zkratkovitá verze Batman začíná, která se však ze svižného pilotu začíná jevit jako ultimátní guilty pleasure letošní sezóny. Herci přehrávají, scenáristé přehánějí, dialogy šustí, ale zábava je to zatím převeliká. Uvidíme, kam se to pohne s dalšími díly, u nichž se však bojím, že sklouznou ke klasické epizodní struktuře (jedno jméno=jeden díl), místo toho, aby budovaly kompaktní příběh. Arrow by si totiž zasloužil nějakého pořádného protivníka! 7/10(14.10.2012)

Všeobecně miluji, když je ve filmu akce, taková ta rychlá bitka, kterou jako divák ani nestíhám. Arrow tohle má! Každý díl začíná touhle krásnou rychlo akcí, takže si pustíme díl, a než se stihneme nadechnout, už jsme uprostřed velmi napínavého souboje, který leckdy dopadne velice zajimavě. Každý díl má svůj vlastní děj. Arrow si vybere nějakého padoucha, a v tom díle po něm jde. Ale skoro jednu polovinu dílu tvoří ještě onen druhý příběh, ktorý má vnitřní spojitost i s ostatnímy díly. A to je důvod, proč se vždy tak těším na další díl, nezajímá mě ani tak koho bude Arrow zrovna honit, jako spíše co se bude dál dít? Kdo zjistí jeho tajemství? A veškeré otázky ohledně jeho rodiny, a vztahu k ostatním. Krom těchto dvou dějů v každém díle máme ještě třetí děj (ano je toho moc, ale v seriálu se to nezdá, jediná nevýhoda je, že každý díl díky tomu uběhne strašně rychle). Třetí děj se zaměřuje na počátky Arrowa. Když stroskotal na ostrově. Je to samostatný děj, kdy se postupně dozvídáme, jak k tomu všemu přišel, a proč je takový, jaký je. Je to jistý druh retrospektivy, která se projevuje v jistých záblescích vzpomínek, které Oliver má. Tento velice bohatý děj je doprovázen perfektí režií, která dokonale zpracovává ony souboje. Ty střihy v bitkách jsou neuvěřitelně rychlé, a ta atmosféra roztřepané kamery na mě působí velice zmatkově, což je výborný způsob, jak divákovi přiblížit atmosféru, která ve scénce panuje. Rád bych ještě doplnil, že celou první sérii jsem měl asi tak 3 měsíce uloženou na disku, a nemohl jsem se odhodlat si pustit první díl, (nějak se mi nechtělo nebo co:-D). Včera jsem se odhodlal, a zhltl jsem všechny 4 díly naráz, dokud jsem neusnul vyčerpáním. Seriál jaký si představuji. Bezpochybně a s jistotou uděluji 80% (Mimochodem, nenápadně snažející se reklamy na Windows 8 mě v poslední době začínají fakt štvát!)(2.11.2013)

My name is Oliver Queen...For five years i was stranded on an island with only one goal - Survive! Chvíli mi trvalo, než jsem na tento seriál narazil, ale o to víc jsem za to rád, díky LizianShaw. Neskutečně mě navnadil pilotní díl a nadšení neopadlo. Fascinuje mě, jak dokážou takhle přizpůsobit rozpočet televiznímu seriálu, to je vážně síla. Hlavní příběh seriálu je neskutečně emotivní a napínavý a jednotlivě vyprávěné epizody jsou zkrátka parádní. Tomu samozřejmě strašně napomáhají herci. Stephen Amell alias Oliver Queen je naprosto super a jeho parťák Dig je taky neskutečnej borec. Navíc mě netrkla žádná vyloženě špatná postava a to se sakra cení...PS : I druhá série pokračuje v kvalitní podívané, od třetí to jde sice dolů, ale stále jsem nezanevřel, občas se nějaký opravdu dobrý díl najde...Ale ta pátá, ta to konečně alespoň trochu vrací na vrchol. 70%(13.7.2013)

• - Postava Olivera Queena/Arrowa (Stephen Amell) bola divákom predstavená už v seriály Smallville (od r. 2001), ktorý bol taktiež vysielaný pre stanicu The CW. Arrowa však v tomto seriály stvárnil Justin Hartley. (toi-toi)

• - Stephen Amell je velkým fanouškem v Americe velmi populárního wrestlingu. Dokonce se už dvakrát objevil v ringu a v obou případech se mu postavil wrestler Stardust, což je pseudonym wrestlera Cody Runnelse. Cody Rhodes se s Stephenem Amellem zná již několik let díky wrestlerským šou a časem se z nich staly opravdoví přátelé. Rhodes byl opravdu nadšený, když dostal nabídku zahrát si v seriálu Arrow. (Roby)

• - V 8. epizodě 4. série je menší odkaz na snímek Avengers: Age of Ultron (2015), když všichni hlavní hrdinové přijedou na venkov a Thea (Willa Holland) danou situaci okomentuje, že už ji viděla v nějakém filmu. (Miro_CZ)