Arrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2018, 104 h 20 min (Minutáž: 41–43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman, Colin Salmon, Byron Mann, Roger R. Cross, Caity Lotz, Annie Ilonzeh, Dylan Neal, Kelly Hu, Christie Laing, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Dylan Bruce, Janina Gavankar, Kevin Alejandro, Chin Han, Audrey Marie Anderson, Teryl Rothery, Jessica De Gouw, Alex Kingston, Summer Glau, Seth Gabel, Valerie Tian, Jeffrey Nordling, Eugene Lipinski, Brian Markinson, Chelah Horsdal, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Jacqueline MacInnes Wood, Laci J Mailey, Emma Bell, Ty Olsson, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Claude Duhamel, Ben Browder, Robert Moloney, Michael Jai White, David Nykl, Olivia Cheng, Cassandra Ebner, Michael Eklund, Clé Bennett, Cynthia Addai-Robinson, David Anders, James Callis, Christopher Redman, Bex Taylor-Klaus, Sebastian Dunn, Elizabeth Thai, Mark Ghanimé, Navid Negahban, James Kidnie, Robert Knepper, Sean Maher, Douglas Chapman, Peter Benson, Sachin Sahel, Michael Kopsa, Michael Antonakos, Mittita Barber, Katrina Law, Anna Hopkins, Elizabeth Weinstein, Carlos Valdes, Brandon Routh, Charlotte Ross, Christina Cox, Matt Ward, Alison Araya, Matt Nable, Danielle Panabaker, Vinnie Jones, Sean Rogerson, Tahmoh Penikett, Nick E. Tarabay, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Rila Fukušima, Jill Teed, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Julia Dominczak, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Lini Evans, Nick Hunnings, Darren Moore, Uma Jama, Warren Belle, Echo Kellum, Link Baker, Sarah Dugdale, Ryan Robbins, Tseng Chang, Artine Brown, Austin Butler, Jason Diablo, Barry Nerling, Garfield Wilson, Charles Jarman, Carolyn Adair, Broadus Mattison, Evans Johnson, Christopher Pearce, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Aaron Hutchinson, Shaun Omaid, Steve Makaj, Neal McDonough, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Lucas Wolf, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Noah Beggs, Lee Tichon, Tony Alcantar, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Rick Tae, Max Montesi, Jason Burkart, Jordan Schartner, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Maria Marlow, J.C. Williams, Karen Holness, Marcus Rosner, Raf Rogers, Jennifer Cheon, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Jason William Day, Rob Hayter, Peter Stormare, John Specogna, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Callum Seagram Airlie, Shaine Jones, Amy Gumenick, Gabriel Carter, Adiam Asrat, Craig March, Derek Green, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, JR Bourne, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Eugene Byrd, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Peter Francis James, Lynda Boyd, Erik Palladino, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Nicole Oliver, Paula Giroday, Emily Kinney, Gabriella Wright, Ben Cotton, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sarah-Jane Redmond, John Cassini, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Colin Lawrence, Terry Chen, Serge Houde, Robert Weiss, Agam Darshi, Ona Grauer, Steve Aoki, J. August Richards, Al Sapienza, Jessica Harmon, Dan Quinn, Sage Brocklebank, David Franco, Andy Thompson, Jimmy Jean-Louis, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Michael Rogers, Danny Dworkis, Nicholas Lea, Woody Jeffreys, Tig Fong, James Pizzinato, Lochlyn Munro, Jorge Vargas, Barbara Patrick, Roark Critchlow, Ryan McDonell, Adrian Petriw, Thai-Hoa Le, Karl Yune, Brad Kelly, Patrick Gilmore, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Brandon Nomura, Nolan Gerard Funk, Daniel Boileau, Tommy Campbell, Laura Soltis, Peter Bryant, Marc Singer, Adrian McMorran, Steven Culp, Doug Jones, Justin Breault, Françoise Yip, Karin Konoval, Christopher Heyerdahl, Curtis Lum, Laura Belsey, Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Tara Strong (vyp.), Jason Schombing, Janet Kidder, Douglas Arthurs, Ron Selmour, Carmen Moore, Christopher Anghel, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Elysia Rotaru (a.z.), Stefan Arngrim, Chad L. Coleman, Rick Gonzalez, Aaron Pearl, Nickolas Baric, Anna Van Hooft, Devielle Johnson, Joe Dinicol, Madison McLaughlin, Cody Runnels, Mike Dopud, Michael Hanus, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, George Tchortov, Jason Simpson, Sonny Surowiec, Malcolm Stewart, Colin Donnell, Dominic Purcell, Susanna Thompson, Nick Zano, Fred Henderson, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Howie Lai, Jeremy Jones, Jacqueline Samuda, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Billy Wickman, Luke Roessler, Nathan Mitchell, Celia Reid, Alistair Abell, Graham Shiels, Noel Johansen, Victoria Bidewell, Jaiven Natt, David Miller, Dominic Bogart, Dani Alvarado, Fraser Aitcheson, Paniz Zade, Michael Emerson, Kathleen Gati, Kris Holden-Ried, Johann Urb, William Franklyn-Miller, Kirk Acevedo, Andrew Tkach, Stephan Miers, Parveen Dosanjh, Drew Ray Tanner, Sydelle Noel, Pej Vahdat, Billy Joel (a.z.), Vaughan Winmill, Tom Cavanagh, Chyler Leigh, Candice Patton, Jan D'Arcy, Tobias Jelinek, Michael Cram, Shaun Smyth, Taylor Dianne Robinson, Chastity Dotson, Tyler Ritter, Clayton Chitty, Liam Hall, Briana Buckmaster, Curtis Caravaggio, Veenu Sandhu, Ty Consiglio, Tina Huang, Emilio Ortega Aldrich, Everick Golding, Shanae Tomasevich, Genea Charpentier, Laura Mitchell, Lesley Ewen, Louis Ferreira, Bruce Dawson, Danielle Kremeniuk, Vincent Dangerfield, Josh Byer, Alvina August, Kyra Zagorsky, Ashton Holmes, Gina Ravera, Simon Longmore, Catherine Dent, Suki Kaiser, Toby Levins, Michael Dorn, Julius Fair, Matt Hamilton

Akční, zprvu napínavý seriál, který se dle mého názoru bude líbit především mladší generaci. Určitě zde můžeme vidět inspiraci například z Robina Hooda, Batmana, Ztraceni atd. Divím se, že O.Q. byl na ostrově vůbec zasažen šípem, protože po pěti letech se zatím zdá být kulkám zcela imunní! Zdá se mi to až trapné. Zajímalo by mě, kde se Oliver naučil s moderní technikou zacházet, protože své nástroje, kamery a počítače ovládá velice dobře. Překvapivé, že data z notebooku ale získat nedokáže. Postupem dalších dílů to na mě působí jako totální vykrádačka, která už svým dějem nepřekvapuje. Potenciál, který seriál měl se postupně vytrácí a to je rozhodně škoda. Ra's al Ghul či Deathstroke tam opravdu chyběli. Už to je bohužel Bruce Wayne, který chytá padouchy ve svém Starling City. Zatím však přes všechnu neoriginalitu tento seriál sleduji, zklamání je však veliké. Raději si však pustím již zmiňované skvělé filmy či seriály, než se dívat na jedenu slátaninu s bravůrně zahozeným potenciálem.(31.10.2012)

Musím říct, že bych tomu hned napařil fivestar. Po třech dílech jsem nadšen a to režií, příběhem i výběrem hlavního herce. Pěkná akce, hezky svižné. To se mi líbí. Těším se na další díly. Po pátém díle stále přetrvává nadšení. Svižné, akční, hezky natočené... Jenže nakonec jsem nedokoukal ani první sérii. Proč? Nějak mě přestalo bavit omílání toho samého pořád dokola.(27.10.2012)

Hodnocení pilotu: čekal jsem, že to bude větší hovězina, ale nakonec vcelku sympatická vykrádačka (atmosférou, hudbou aj.) Nolanových Batmanů. Bohužel ve všech rolích zde hrají Barbie a Kenové, jako ve všem od CW, ale tupost dialogů není donebevolající, takže z toho vychází průměrná oddychovka, která si snad nebude hrát na něco hlubšího. 50%.(27.12.2012)

Tak udělám radost synovi a konečně tento seriál ohodnotím. Jde o moje Student Agency guilty pleasure. On ten výběr filmů a seriálů v SA není nijak závratný, tak jsem na skutečně pokračování (tři čtyři díly za jednu jízdu, jednou do Brna, jindy do Prahy) zkoukával tenhle seriál. Začátek se mi líbil, ačkoliv mezi těmi metrosexuály jsem si za chvíli nebyl jist, kdo je kdo a proč, naštěstí černoši tady byli jen dva, tak v těch se vyznat dalo. Holky tedy nic moc, spíš byly takové oplácané než sexy, té jedné jsem advokátku věřil asi jako Klusovi zpěv, a do toho jsou retrospektivy, ty chvilku také vypadaly zajímavě. Ale časem se to zvrhlo v Beverly Hills 90210, kde po nocích mládež chodí trestat do města zlo, a aby to mohlo mít hodně dílů, jsou těmi zlotřilci zaplněny mnohé stránky Oliverova tajného sešitku. Tak tajného, že stačí juknout na hodiny, a černoch jej má hnedle v ruce. Říkáte si jen, že to musí být hodně velké město a že je divné, proč nejsou v notýsku jen tři jména hlavních káp, aby to vzalo rychlý konec, a proč se jede i po těch nejmenších rybách. Jasně, aby to mělo hodně dílů. Jenže ty díly jsou nezáživné, ukecané, a ve chvíli, kdy má třeba herečka projevit nějaké emoce a smutek, vypadá ten její botulinem roztažený xicht, jakože má ze smrti přítele naopak spíše děsnou bžundu. Náznaků je zde dost, ale každou chvíli se každý chová jinak - jednou chodí s právničkou Oliver, pak zas jeho kamoš, a i když mu spal s holkou, dá mu flek generálního ředitele, a policajti jsou blbí a na nic nepřijdou, a guvernér je tvrďák... prostě klišé. Jedna dvě malé a zdařilé akce za jeden díl jsou pro mne málo. Sestříhat jen to napínavé a zajímavé, vznikne ze seriálu tříhodinoví minisérie, a stačilo by. Škoda, nějaké zajímavé nápady a zvraty tady jsou.(26.3.2016)

Přiznávám, že ačkoliv mě jako komiksového fanouška těší každý další takový filmový či seriálový projekt, právě Green Arrowa a jeho adaptace jsem se předem opravdu obával.. Nicméně zbytečně, protože tahle nesmírně dynamická a temná - Díky této až nolanovsky batmanovské snaze o vážný tón však Arrow nehláškuje jako jeho komiksový předobraz ani z poloviny.. - záležitost, byť vyloženě pro teenagery, nakonec udělala radost i Mortu Weisingerovi, muži, který vlastně komiks o Oliveru Queenovi, jehož si zde zahrál překvapivě dobrý Stephen Amell, vymyslel a pod hlavičkou DC Comicsu dlouhá léta publikoval.. Tvůrci velmi šikovně pracují s hlavní dějovou linií, jíž výborně doplňují flashbacky z ostrova, které jednak fungují jako samostatný příběh, zároveň však často vytváří obratnou paralelu k dění v současnosti.. Seriál sice poněkud trpí nevyvážeností jednotlivých epizod, když třeba ohavně slabá, roztříštěná a narativně nezvládnutá a poloprázdná třetí řada - Zvlášť v kontrastu s famózní druhou sérií.. - s Ra's Al Ghulem očekávání fandů nenaplnila ani omylem, body navíc si alespoň u mě získává zejména nesmírně zdařilým crossoverem s dalším hrdinou, totiž Flashem, ta jejich setkání jsou rozhodně ozdobou celého seriálu, jemuž rovněž škodí ty křečovité romantická linie - Ale co taky čekat od CW, že ?! ;) - zejména ta s Felicity, jejíž charakter tvůrci postupně činí více a více nesnesitelným..(24.10.2015)

• - Postavu Dereka Samsona hraje Cody Runnels, který je známý wrestler. Jeho wrestlerová přezdívka je Stardust, což je název drogy, kterou jeho postava Dereka Samsona vyrábí. (Roby)

• - Upravené Vertigo ze třetí série, která odhaluje největší obavy a hrůzy, je možná tatáž droga, kterou používal Scarecrow (Cillian Murhpy) ve snímku Batman začíná (2005) . Má stejný účinek a protože se jedná o stejné filmové univerzum DC, je tedy možné, že se jedná o identickou drogu. (Voorhees)

• - V seriálu jsou dva muži, nosící masku, která je přisuzována komiksovému záporákovi Deathstrokovi. Oním komiksovým Deathstrokem je však pouze Slade Wilson, který trénuje Olivera a paradoxně působí kladně, narozdíl od Billyho Wintergreena, druhého z dvojice vojáků. (Wolftalon)