(TV seriál)
Trailer 2
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama
USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Trailer 2

Jara.Cimrman.jr

Příběhy Olivera Queena mě celkem bavily, i kdy originality moc nepobraly. Queen totiž Batmanovsky vyráží chránit město, Robinsonovsky vzpomíná na svůj "lukrativní" pobyt na ostrově, Montechristovsky se mstí všem vinným a nosí přitom na sobě oblíbený sherwoodoský outfit. Abych však jen nehaněl, tak i z neoriginálních ingrediencí lze sestavit poživatelný pokrm a mě dost chutnaly Oliverovy útěky vlastní ochrance, používané šípy s diktafonem či úžasně naivně optimistické koncovky. ()

KarelR

Klasickej CW málem-telenoveloidní look, nepříliš výrazný obsazení a plno lacinějších scenáristickejch kliček (některý dialogy jsou fakt na pěst a "zlodušský" pohledy taky), ale ve finále se to celkem dá. Akce a zabíjení fajn a hlavně Amell je většinu času v poho. Jenom holt zamrzí, že kdyby to udělala nějaká kabelovka, mohlo to bejt o dvě třídy lepší. 6/10 ()

SNCIS

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Obsahuje spoilery: 1.Série: "Jmenuju se Oliver Queen a 5 let jsem byl uvězněn na ostrově s jediným cílem... Přežít... Teď plním otcovo poslední přání...Používám seznam jmen, který mi nechal, abych zničil ty, kteří zamořují mé město... Abych to dokázal, tak se musím stát někým jiným... Musím se stát něčím jiným." Sympaťák Stephen Amell jako moderní a temný Robin Hood. Arrow dost připomíná Batmana povahou i charakterem. Seriál nabízí: Spoustu akce, DC komiksové hrdiny, poměrně jednoduchý děj a spousta krásných hereček - Katie Cassidy, Emily Bett Rickards, Willa Holland. Záporáka perfektně ztvárňuje John Barrowman, bitky mezi ním a Arrowem jsou pěkné a originální. Nejoblíbenější epizody v této série: Konec roku, Temnota nad městem a Oběť. Triky a efekty na TV perfektní! - 80%. 2.Série: "Po pěti letech na proklatém ostrově jsem se domů vrátil s jedním cílem. Zachránit mé město! Ale abych ho zachránil, tak nemůžu být zabiják, kterým jsem byl... Abych uctil památku mého přítele, musím se stát někým jiným... Musím se stát něčím jiným." Lučištník Stephen Amell je zpět a tentokrát čelí hned 2 záporákům! Sebastian Blood (který defakto kopíruje Scarrowa) a Deathstroke, kterého jako první zvárnil Manu Bennett a to na výbornou. Neopomenu ani S E X Y Black Canary, Caity Lotz moc sluší ten uplý černý kostým. Šokující a dramatický moment, když Slade zastřelil Oliverovu matku. Série se mi líbila celá a to od A do Z, nemám co kritizovat. - 100%. 3.Série: "Jmenoval jsem se Oliver Queen. Tři roky jsem se snažil zachránit své město. Ale pro záchranu své sestry jsem se musel stát někým jiným. Musel jsem se stát něčím jiným." Kvalita po perfektní druhé sérii šla dolů. Stephen Amell stojí proti lize asasínů, kterou vede Ras Al Ghul a ten se stává hlavním záporákem této série. Dost se to věnuje vztahům mezi postavami, což je mnohdy otrava, především pak to co vzniká mezi Oliverem a Felicity. Když dojde na akci je výborná a konec je znovu epický, neboť Ras chce zničit Starling City. Finále je pak velký happy end, kde se vše uzavře a vypadá to na konec seriálu, neboť všichni jsou šťastní a vše dobře dopadlo. - 70%. 4.Série: Jmenuju se Oliver Queen. Po pěti letech v pekle jsem se domů vrátil s jediným cílem. Zachránit své město. Ale můj starý přístup nestačil. Musel jsem se stát někým jiným. Musel jsem se stát něčím jiným. Musel se ze mě stát Green Arrow. Lučištník Stephen Amell změnil svůj outfit a do jeho světa vstoupila magie. Potká se tak s Constatinem a utká se s blonďatým ďáblem Damienem Darhkem, kterého skvěle ztvárnil Neal McDonough. Nechyběl ani Flash či Black Canary a docela dost bylo i prsaté milfky Charlotte Ross. Od začátku série je jasné, že někdo zemře a seriál opustí, jen nevíte skoro do konce kdo. Smrt Laurel šokovala a Cassidy byla skvělá. Jinak je to samá rvačka, honička, přestřelka, výbuch a zkrátka dobře natočená akce. Závěrečný pouliční zápas Arrow proti Darhkovi byl stylový. - 80%. 5.Série: "Po pěti letech v pekle jsem se vrátil domů s jediným cílem. Zachránit své město. Dnes tuto válku vedu na dvou frontách. Ve dne vedu Star City jako starosta, ale v noci jsem někým jiným. Jsem něčím jiným. Jsem Green Arrow." Lučištník Stephen Amell proti zlému lučištníkovi, kterého pohání touha po pomstě. Prometheus byl skvělý záporák, nicméně i Lundgren podal slušný výkon. Série je živá, neboť se tam pořád něco děje. Tým Arrow nabral nové rekruty, což znamená nové postavy, nové příběhy. Hodně se to vrátilo ke kořenům, kde tým bojuje proti různým gengstrům a ruské mafii. "Jsem vždycky 10 kroků před tebou." Minimum přehnaností, takže to po většinu času působí realisticky. Velké finále, které přineslo mnoho rvaček, pořádný výbuch a Sladea Wilsona. Jsem nadmíru spokojen s touto série. - 99,9%. ()

DaViD´82

V těch lepších a (zpočátku) méně častých momentech à la Nolanův Batman. V těch horších a (zpočátku) více častých jako Tak jde čas. Ano, je to rozhárané a na každý klad připadají minimálně dva zápory. Temnější pojetí, kde nic není černobílé, tomu sedne. Ono vůbec když se mlčí a jedná, není moc co vytýkat. Jakmile ale má někdo hrát či nedej i otevřít ústa, tak... Darmo mluvit, prostě děs běs a je to důsledek obsazení, kde hlavním kritériem pro výběr byl brávíčkový vzhled spíše než co jiného. Potěší ovšem absence jakýchkoli superschopností v kombinaci s nekompromisností, kdy Arrow je tu sice za kladného hrdinu, ale v podobě zabijáka a vyděrače, který ve prospěch "své pravdy" neváhá ničit majetek a zabíjet v takovém množství, o jakém si většina skutečných záporáků nechává jen tiše zdát v nejsladších snech o ovládnutí světa. Každopádně to má potenciál a ne zrovna malý (důkazem budiž pátá epizoda), jen ho to neumí prodat a ostatně se to o to většinu času ani nesnaží. Přitom by stačilo netlačit na soap-operovou vztahovou strunu a rázem by to mělo na mnohem víc než pouze na status "stěží koukatelné guilty pleasure". EDIT PO ČASE: Byla chyba odepisovat seriál na základě poloviny úvodní sezóny, protože (bohužel až) v závěru první a především pak během druhé řady se Arrow kvalitou z prvotního rozčarování plně vykoupil. Ano, stále tu problémy většiny sérií z produkce stanice CW přítomny jsou (především občasné zbytečné podrážení si nohou odklonem k telenoveloidním neduhům), ale klady postupně převýší zápory, které se (když už nevymizely zcela) oproti začátkům přesunuly z „nesnesitelných“ do kolonky „sice místy otravné, ale vyplácí se je přetrpět“. Speciálně proto, že se až na výjimky typu Laurel podařilo tvůrcům najít způsob, jakým uchopit a jak pracovat s hlavními postavami. A jak jim pravda někdy nejdou "záporáci epizody", tak ti hlavní, kteří zastřešují tu či onu sérii, jim naopak jdou k duhu velmi; jejich motivace jsou pochopitelné, nejsou černobílí a mají vždy přesně vyvážený poměr charisma/respekt. S1 3/5: Dlouho se to hledá stylem i kvalitou. Působí to spíše jako zastřelování se všude možně jen ne do terče. Ovšem když se to konečně plně najde (finální epizody), tak to stojí za to. K neuvěření je, že i zpočátku hodně slabá práce nádeníků za psacími stroji, se postupně vylepší natolik, až mnohdy překvapí, jak chytré a odvážné to (nejen) v rámci žánru umí být (než nastane nějaký ten logický laps, který nutí si klepat na čelo). Každopádně sezóna jako celek zaujme spíše jako příslib "jak dobré by to mohlo jednou být" než že by obstála sama o sobě. S2 4/5: Tvůrci pravděpodobně četli výtky diváků a vzali si je k srdci, protože jinak těžko uvěřit tak výraznému skoku v celkové kvalitě u všeho, co se minule vytýkalo horem spodem. Vše otravné je upozaděno na druhou kolej či rovnou zcela eliminováno a speciálně epizody rozvíjející hlavní dějovou linii jsou čirým žánrovým potěšením. Škoda že povinná sezónní kvóta přesahuje dvacítku dílů a tak je tu i dost vatózních "záporák týdne" epizod, které jsou zaměnitelné a rutinní až hanba a že flashbackové pasáže jsou stále odnikud nikam. Jakmile však převezme otěže osudová linie vendetty Arrowa a Deathstrokea, tak nezbývá než uznale pokyvovat hlavou při zjištění, že Arrow dospěl do stádia, kdy se ke svým evidentním velkým předobrazům nesnaží jen vzhlížet z pozice béčkové nechtěně směšné rádoby náhražky jako zpočátku, ale že se jim v mnohém i vyrovná. A to na podfinancovaný seriál stanice specializující se na tvorbu poplatnou zámořským tenagerům není zase až tak málo, ne? | S1: 3/5 | S2: 4/5 | ()

KevSpa

Překvapivě slušný pilot. Má to náboj a některé přihlouplejší dialogy i všechna ta klišé lze díky solidně odsýpajícímu tempu prvnímu dílu odpustit. Otázka je, jak dlouho si seriál kvality udrží. Pilot - 70 % / Kvality si žel neudržel, po několika dílech jsem to vzdala, možná někdy seberu odvahu ještě na pár dílů kouknout, prozatím je to za 50%. ()

Galerie (2 590)

• V 8. epizodě 4. série je menší odkaz na snímek Avengers: Age of Ultron (2015), když všichni hlavní hrdinové přijedou na venkov a Thea (Willa Holland) danou situaci okomentuje, že už ji viděla v nějakém filmu. (Miro_CZ)
  • V seriálu zazní hned několikrát zmínka o městě Coast City. To v komiksovém světě představuje domov Hala Jordana, Green Lanterna. (Conspi)
  • Bylo v plánu natočit spin-off s názvem „Green Arrow & the Canaries“, avšak nakonec se jej stanice CW rozhodla zrušit. (fiLLthe3DD)