Arrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2017, 82 h 46 min (Minutáž: 116x43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman, Colin Salmon, Byron Mann, Roger R. Cross, Caity Lotz, Annie Ilonzeh, Dylan Neal, Kelly Hu, Christie Laing, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Dylan Bruce, Janina Gavankar, Kevin Alejandro, Chin Han, Audrey Marie Anderson, Teryl Rothery, Jessica De Gouw, Alex Kingston, Summer Glau, Seth Gabel, Valerie Tian, Jeffrey Nordling, Eugene Lipinski, Brian Markinson, Chelah Horsdal, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Jacqueline MacInnes Wood, Laci J Mailey, Emma Bell, Ty Olsson, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Claude Duhamel, Ben Browder, Robert Moloney, Michael Jai White, David Nykl, Olivia Cheng, Cassandra Ebner, Michael Eklund, Clé Bennett, Cynthia Addai-Robinson, David Anders, James Callis, Christopher Redman, Bex Taylor-Klaus, Sebastian Dunn, Elizabeth Thai, Mark Ghanimé, Navid Negahban, James Kidnie, Robert Knepper, Sean Maher, Douglas Chapman, Peter Benson, Sachin Sahel, Michael Kopsa, Michael Antonakos, Mittita Barber, Katrina Law, Anna Hopkins, Elizabeth Weinstein, Carlos Valdes, Brandon Routh, Charlotte Ross, Christina Cox, Matt Ward, Alison Araya, Matt Nable, Danielle Panabaker, Vinnie Jones, Sean Rogerson, Tahmoh Penikett, Nick E. Tarabay, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Rila Fukušima, Jill Teed, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Julia Dominczak, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Lini Evans, Nick Hunnings, Darren Moore, Uma Jama, Warren Belle, Echo Kellum, Link Baker, Sarah Dugdale, Ryan Robbins, Tseng Chang, Artine Brown, Austin Butler, Jason Diablo, Barry Nerling, Garfield Wilson, Charles Jarman, Carolyn Adair, Broadus Mattison, Evans Johnson, Christopher Pearce, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Aaron Hutchinson, Shaun Omaid, Steve Makaj, Neal McDonough, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Lucas Wolf, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Noah Beggs, Lee Tichon, Tony Alcantar, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Rick Tae, Max Montesi, Jason Burkart, Jordan Schartner, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Maria Marlow, J.C. Williams, Karen Holness, Marcus Rosner, Raf Rogers, Jennifer Cheon, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Jason William Day, Rob Hayter, Peter Stormare, John Specogna, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Callum Seagram Airlie, Shaine Jones, Amy Gumenick, Gabriel Carter, Adiam Asrat, Craig March, Derek Green, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, JR Bourne, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Eugene Byrd, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Peter Francis James, Jackie Moore, Lynda Boyd, Erik Palladino, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Nicole Oliver, Paula Giroday, Emily Kinney, Gabriella Wright, Ben Cotton, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sarah-Jane Redmond, John Cassini, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Colin Lawrence, Terry Chen, Serge Houde, Robert Weiss, Agam Darshi, Ona Grauer, Steve Aoki, J. August Richards, Al Sapienza, Jessica Harmon, Dan Quinn, Sage Brocklebank, David Franco, Andy Thompson, Jimmy Jean-Louis, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Brock Johnson, Michael Rogers, Danny Dworkis, Nicholas Lea, Woody Jeffreys, Tig Fong, James Pizzinato, Lochlyn Munro, Jorge Vargas, Barbara Patrick, Roark Critchlow, Ryan McDonell, Adrian Petriw, Thai-Hoa Le, Karl Yune, Brad Kelly, Patrick Gilmore, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Brandon Nomura, Nolan Gerard Funk, Daniel Boileau, Tommy Campbell, Laura Soltis, Peter Bryant, Marc Singer, Adrian McMorran, Steven Culp, Doug Jones, Justin Breault, Françoise Yip, Karin Konoval, Christopher Heyerdahl, Curtis Lum, Laura Belsey, Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Tara Strong (vyp.), Jason Schombing, Janet Kidder, Douglas Arthurs, Ron Selmour, Carmen Moore, Christopher Anghel, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Elysia Rotaru (a.z.), Stefan Arngrim, Chad L. Coleman, Rick Gonzalez, Aaron Pearl, Nickolas Baric, Anna Van Hooft, Devielle Johnson, Joe Dinicol, Madison McLaughlin, Cody Runnels, Mike Dopud, Michael Hanus, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, George Tchortov, Jason Simpson, Sonny Surowiec, Malcolm Stewart, Colin Donnell, Dominic Purcell, Maisie Richardson-Sellers, Susanna Thompson, Nick Zano, Fred Henderson, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Howie Lai, Jeremy Jones, Jacqueline Samuda, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Billy Wickman, Luke Roessler, Nathan Mitchell, Celia Reid, Alistair Abell, Graham Shiels

9/22 Smallville mi nikdy nepřišel dostatečně cool na to, abych se mu věnovala, ale zpětně není špatné si srovnat různé postavy z DC v téhle seriálové verzi. Protože Arrow pokračuje v daném tónu a na místo slibované Amazon se jeho spin-offem stává Flash. Nad všechna očekávání běží už 3. série a do Arrowa se postupně nastěhovala celá řádka bývalých herců ze Spartaca, takže je to vlastně takový akceptovatelný popcorn.(16.10.2012)

Musím říct, že jsem si chvíli musela zvyknout na celé to "hrdinství" tohohle seriálu, ale když jsem to hodila za hlavu, nechala jsem se unášet celkem příjemnou podívanou se všemi těmi malými tajemstvími postav. Vytknout by se dalo sobectví a pocit nadřazenosti hlavního hrdiny, ale bohatě to vynahrazuje svými cvičícími momenty. Pak taky pitomost v podstatě všech lidí, protože to, že si na hlavu dam kapucu a budu mít výrazné oční stíny nezmění moji vizáž tak, aby mě nikdo nepoznal. Nehledě na další poznávací znaky (chůze, vůně, pohyby). Nechápu, proč si s tím nikdo nedá tu práci. Co ale nedokážu překousnout je Laurel. Absolutně příšerná je nejenom její postava, ale také její představitelka, velice nesympatická Katie Cassidy. Jsem v půlce druhé řady a už se stačila zařadit na první místo příšerných ženských seriálových postav. Každý díl čekám, kdy jí někdo konečně křísně po hlavě a ona zapluje pod drn, leč, toho se asi ještě nějakou dobu nedočkám. Doufám, že si konečně někdo třeba ze scénáristů uvědomí, jak děsná je a vyplní mé přání. Well, in your face, bitch! Oblíbená postava: Sara Lance(4.3.2016)

Nebýt mojeho bráchy, tak bych Arrowa asi nesledoval. Začal jsem se s ním na to dívat a po prvním dílu mě to vcelku chytlo. Amell je sympaťák a korba hodně solidních rozměrů. Akce je dost dobře natočená (žádná roztřesená kamera, potěšilo mě, že Arrow bojuje stylem, jak v Assassins Creed a celkově se mi to dost líbí), minimum CGI mě potěšilo, soundtrack se mi taky vcelku líbí a herecké osazenstvo si nemůžu vynachválit. Je dost velký rozdíl sledovat něco pro změnu od DC a ne od Marvelu. Na DC se mi líbí to, že jejich příběhy jsou temnější, reálnější a celkově dramatičtější, než u Marvelu.Dějově je to poutavé a má to, co dát, tak uvidíme, co mi (prozatím) po 10-ti dílech dopoví zbytek první série. EDIT 01: Po 15-ti dílech zvedám na plnou. Děj začíná solidně nabírat na obrátkách a flashbacky na ostrov jsou čím dál lepší. EDIT 02: Tak první série je za mnou a při ohlédnutí vidím solidní, detektivní, komiksový seriál, který rozhodně má co dát. Amell je charismatický herec a Arrowa zahrál perfektně. Závěrečný díl byl jedním z nejnadupanějších z celé série. Doufám, že druhá série bude stejně kvalitní jako ta první, ne-li lepší. 1. SÉRIE - 82% EDIT 03: Druhá série má trochu pomalejší rozjezd, ale svým způsobem člověka chystá na adrenalinovou, brutální a perfektní, jak dějovou, tak akční stránku Arrowa, kde se servítky neberou. Na poli seriálů je to vcelku velký skok od první série. Charaktery jsou propracovanější a celkové DC universum o sobě dává víc znát (SS- Suicide Squad). Stejně tak Arrowovi záporáci jsou perfektní, v čele mrazivým Manu Benettem, který Deathstroka zahrál výborně! Druhou sérii si nemůžu vynachválit. 2. SÉRIE - 95% EDIT 04: Třetí série upadá do táhnoucího se děje, který mě pomalu, ale jistě ubíjí a nebaví mě tak, jako předešlé díly. Dějová linka Nanda Parbat, Ras Al Ghul a celkově Liga Stínů se mi na seriálů zamlouvá a mám dojem, že je to jediné, co mě ještě při tomhle seriálů drží. Jinak je to převážně nuda, která mě moc nebere. U druhé série to byl skok k lepšímu. S třetí sérií se Arrow trochu kvalitou propadl. Co mě potěšilo byl crossover s Flashem. Co se třetí sérii, ale upřít nedá jsou dějové zvraty. Sice přicházejí až v druhé polovině, ale... Souboj Rase a Olivera byl výborný a když to vemu kolem a kolem, tak celkový vývoj událostí se táhne zase k tomu lepšímu. Kvalitu druhé série, tu ale marně hledám. Uvidíme, zatím mám za sebou šestnáct dílů.(21.4.2014)

• fmash

Při sledování jsem několikrát živě viděl (bohužel jen ve svých představách), jak věčné pochybnosti o sobě a svých motivacích, skrývání pravdy a realtivita milosrdné lži - podle toho, kdo ji uplatňuje - stravují hlavního hrdinu a činí z něj uvěřitelnou temnou postavu balancující na hraně povinnosti, svědomí a svévole. Jelikož ale tvůrci nenašli fešného freerunnera, který nemá obličej s mimickými schopnostmi medvěda, tedy který by dokázal hnutí mysli vyjadřovat i jinak než pohyby koutků úst a sem tam svraštěním obočí, a protože scenáristovi je evidentně jedenáct, tak se to nepovedlo. Pitomé motivace pitomých postav, hlavní hrdina rozmazlený blbeček, který vidí jenom sebe, jakkoli se nám všichni snaží namluvit opak, nereálné úlety (tím nereálné myslím samozřejmě popírání vlastních pravidel tvůrců reálnosti), protahování zápletek za únosnou mez... Všichni neustále nad něčím kňourají a litují se a pořád dokola vytvářejí rodinná pouta ve své růžové zahradě BH90210. Nejvtipnější a nejsympatičtější jsou záporáci, asi proto, že se s nimi nikdo nemazal a nesnažil se je propracovat „do hloubky“. Navíc jediná pěkná buchta je tam stará Moira. Nesčetněkrát jsem u sledování doslova řval vzteky, ale pod dvě hvězdy nejdu, to by bylo pokrytectví, když už jsem tak cílevědomě dokoukal dvě série.(12.2.2016)

• Falconica

Dojem z pilotu: Nebudu přemýšlet nad tím, jaký nadpřirozený nebezpečí na něj na pustým ostrově čekalo, že se tam z toho celej nasvalil, najizvil a naučil umění assassína. Nebudu přemejšlet nad tím, jak si na pustým ostrově vyrobil profesionální luk a šípy. Nebudu přemýšlet nad tím, jak se na pustým ostrově naučil rusky. Nebudu přemýšlet nad tím, kde se na pustým ostrově dozvěděl o budhistických symbolech. Nebudu přemýšlet nad tím, jak mu na pustým ostrově, kde bojoval o přežití, pět let vydrželo moderní oblečení, přestože tělo má celý potrhaný, nebudu přemýšlet nad tím, proč ho nikdo nemůže poznat jen proto, že má na hlavě kapuci. Nebudu přemejšlet nad tím, kde sebral ty hackerský šípy. O pro všechny bohy, jsem osoba, která nemá problém vypnout mozek u Transformerů a u tohohle to nedokážu, představte si, že se na to dívá někdo míň odolnej.(31.1.2015)

• - Upravené Vertigo ze třetí série, která odhaluje největší obavy a hrůzy, je možná tatáž droga, kterou používal Scarecrow (Cillian Murhpy) ve snímku Batman začíná (2005) . Má stejný účinek a protože se jedná o stejné filmové univerzum DC, je tedy možné, že se jedná o identickou drogu. (Voorhees)

• - Postava Felicity Smoak (Emily Bett Rickards) se původně měla v seriálu objevovat jen sporadicky, ale fanouškům se natolik líbila, že od půlky první série ji scenáristé zařadili mezi hlavní postavy a stále se v anketách objevuje jako jedna z nejoblíbenějších postav. (Zdroj: edna.cz) (Jolinar)

• - Jedná se o celkově 100. epizodu seriálu. (kellne)