Arrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2018, 104 h 20 min (Minutáž: 41–43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman, Colin Salmon, Byron Mann, Roger R. Cross, Caity Lotz, Annie Ilonzeh, Dylan Neal, Kelly Hu, Christie Laing, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Dylan Bruce, Janina Gavankar, Kevin Alejandro, Chin Han, Audrey Marie Anderson, Teryl Rothery, Jessica De Gouw, Alex Kingston, Summer Glau, Seth Gabel, Valerie Tian, Jeffrey Nordling, Eugene Lipinski, Brian Markinson, Chelah Horsdal, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Jacqueline MacInnes Wood, Laci J Mailey, Emma Bell, Ty Olsson, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Claude Duhamel, Ben Browder, Robert Moloney, Michael Jai White, David Nykl, Olivia Cheng, Cassandra Ebner, Michael Eklund, Clé Bennett, Cynthia Addai-Robinson, David Anders, James Callis, Christopher Redman, Bex Taylor-Klaus, Sebastian Dunn, Elizabeth Thai, Mark Ghanimé, Navid Negahban, James Kidnie, Robert Knepper, Sean Maher, Douglas Chapman, Peter Benson, Sachin Sahel, Michael Kopsa, Michael Antonakos, Mittita Barber, Katrina Law, Anna Hopkins, Elizabeth Weinstein, Carlos Valdes, Brandon Routh, Charlotte Ross, Christina Cox, Matt Ward, Alison Araya, Matt Nable, Danielle Panabaker, Vinnie Jones, Sean Rogerson, Tahmoh Penikett, Nick E. Tarabay, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Rila Fukušima, Jill Teed, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Julia Dominczak, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Lini Evans, Nick Hunnings, Darren Moore, Uma Jama, Warren Belle, Echo Kellum, Link Baker, Sarah Dugdale, Ryan Robbins, Tseng Chang, Artine Brown, Austin Butler, Jason Diablo, Barry Nerling, Garfield Wilson, Charles Jarman, Carolyn Adair, Broadus Mattison, Evans Johnson, Christopher Pearce, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Aaron Hutchinson, Shaun Omaid, Steve Makaj, Neal McDonough, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Lucas Wolf, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Noah Beggs, Lee Tichon, Tony Alcantar, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Rick Tae, Max Montesi, Jason Burkart, Jordan Schartner, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Maria Marlow, J.C. Williams, Karen Holness, Marcus Rosner, Raf Rogers, Jennifer Cheon, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Jason William Day, Rob Hayter, Peter Stormare, John Specogna, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Callum Seagram Airlie, Shaine Jones, Amy Gumenick, Gabriel Carter, Adiam Asrat, Craig March, Derek Green, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, JR Bourne, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Eugene Byrd, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Peter Francis James, Lynda Boyd, Erik Palladino, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Nicole Oliver, Paula Giroday, Emily Kinney, Gabriella Wright, Ben Cotton, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sarah-Jane Redmond, John Cassini, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Colin Lawrence, Terry Chen, Serge Houde, Robert Weiss, Agam Darshi, Ona Grauer, Steve Aoki, J. August Richards, Al Sapienza, Jessica Harmon, Dan Quinn, Sage Brocklebank, David Franco, Andy Thompson, Jimmy Jean-Louis, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Michael Rogers, Danny Dworkis, Nicholas Lea, Woody Jeffreys, Tig Fong, James Pizzinato, Lochlyn Munro, Jorge Vargas, Barbara Patrick, Roark Critchlow, Ryan McDonell, Adrian Petriw, Thai-Hoa Le, Karl Yune, Brad Kelly, Patrick Gilmore, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Brandon Nomura, Nolan Gerard Funk, Daniel Boileau, Tommy Campbell, Laura Soltis, Peter Bryant, Marc Singer, Adrian McMorran, Steven Culp, Doug Jones, Justin Breault, Françoise Yip, Karin Konoval, Christopher Heyerdahl, Curtis Lum, Laura Belsey, Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Tara Strong (vyp.), Jason Schombing, Janet Kidder, Douglas Arthurs, Ron Selmour, Carmen Moore, Christopher Anghel, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Elysia Rotaru (a.z.), Stefan Arngrim, Chad L. Coleman, Rick Gonzalez, Aaron Pearl, Nickolas Baric, Anna Van Hooft, Devielle Johnson, Joe Dinicol, Madison McLaughlin, Cody Runnels, Mike Dopud, Michael Hanus, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, George Tchortov, Jason Simpson, Sonny Surowiec, Malcolm Stewart, Colin Donnell, Dominic Purcell, Susanna Thompson, Nick Zano, Fred Henderson, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Howie Lai, Jeremy Jones, Jacqueline Samuda, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Billy Wickman, Luke Roessler, Nathan Mitchell, Celia Reid, Alistair Abell, Graham Shiels, Noel Johansen, Victoria Bidewell, Jaiven Natt, David Miller, Dominic Bogart, Dani Alvarado, Fraser Aitcheson, Paniz Zade, Michael Emerson, Kathleen Gati, Kris Holden-Ried, Johann Urb, William Franklyn-Miller, Kirk Acevedo, Andrew Tkach, Stephan Miers, Parveen Dosanjh, Drew Ray Tanner, Sydelle Noel, Pej Vahdat, Billy Joel (a.z.), Vaughan Winmill, Tom Cavanagh, Chyler Leigh, Candice Patton, Jan D'Arcy, Tobias Jelinek, Michael Cram, Shaun Smyth, Taylor Dianne Robinson, Chastity Dotson, Tyler Ritter, Clayton Chitty, Liam Hall, Briana Buckmaster, Curtis Caravaggio, Veenu Sandhu, Ty Consiglio, Tina Huang, Emilio Ortega Aldrich, Everick Golding, Shanae Tomasevich, Genea Charpentier, Laura Mitchell, Lesley Ewen, Louis Ferreira, Bruce Dawson, Danielle Kremeniuk, Vincent Dangerfield, Josh Byer, Alvina August, Kyra Zagorsky, Ashton Holmes, Gina Ravera, Simon Longmore, Catherine Dent, Suki Kaiser, Toby Levins, Michael Dorn
  • strougy

V pozadí se odehrává zajímavá zápletka, jejíž rozuzlení by možná mohlo být interesantní, akční scény jsou slušně provedeny a některé postavy působí sympaticky a jejich osudy bych i třeba rád sledoval. Ovšem to by nesměl být seriál přeplněný vzletnými slovy pronášenými při každé příležitosti i frustrujícím pitváním se v rodinných vztazích, jež dosahují úrovně bravíčkovských fotoseriálů. Navíc stylizace Olivera do jakéhosi mladičkého Batmana, co vnáší do srdcí zlosynů strach démonickým šepotem, působí značně otravně. Končím po 4. epizodě, neb se mi nechce zbytečně plýtvat drahocenným časem na něco, co za to ani omylem nestojí.(30.12.2012)

Akční, zprvu napínavý seriál, který se dle mého názoru bude líbit především mladší generaci. Určitě zde můžeme vidět inspiraci například z Robina Hooda, Batmana, Ztraceni atd. Divím se, že O.Q. byl na ostrově vůbec zasažen šípem, protože po pěti letech se zatím zdá být kulkám zcela imunní! Zdá se mi to až trapné. Zajímalo by mě, kde se Oliver naučil s moderní technikou zacházet, protože své nástroje, kamery a počítače ovládá velice dobře. Překvapivé, že data z notebooku ale získat nedokáže. Postupem dalších dílů to na mě působí jako totální vykrádačka, která už svým dějem nepřekvapuje. Potenciál, který seriál měl se postupně vytrácí a to je rozhodně škoda. Ra's al Ghul či Deathstroke tam opravdu chyběli. Už to je bohužel Bruce Wayne, který chytá padouchy ve svém Starling City. Zatím však přes všechnu neoriginalitu tento seriál sleduji, zklamání je však veliké. Raději si však pustím již zmiňované skvělé filmy či seriály, než se dívat na jedenu slátaninu s bravůrně zahozeným potenciálem.(31.10.2012)

• fmash

Při sledování jsem několikrát živě viděl (bohužel jen ve svých představách), jak věčné pochybnosti o sobě a svých motivacích, skrývání pravdy a realtivita milosrdné lži - podle toho, kdo ji uplatňuje - stravují hlavního hrdinu a činí z něj uvěřitelnou temnou postavu balancující na hraně povinnosti, svědomí a svévole. Jelikož ale tvůrci nenašli fešného freerunnera, který nemá obličej s mimickými schopnostmi medvěda, tedy který by dokázal hnutí mysli vyjadřovat i jinak než pohyby koutků úst a sem tam svraštěním obočí, a protože scenáristovi je evidentně jedenáct, tak se to nepovedlo. Pitomé motivace pitomých postav, hlavní hrdina rozmazlený blbeček, který vidí jenom sebe, jakkoli se nám všichni snaží namluvit opak, nereálné úlety (tím nereálné myslím samozřejmě popírání vlastních pravidel tvůrců reálnosti), protahování zápletek za únosnou mez... Všichni neustále nad něčím kňourají a litují se a pořád dokola vytvářejí rodinná pouta ve své růžové zahradě BH90210. Nejvtipnější a nejsympatičtější jsou záporáci, asi proto, že se s nimi nikdo nemazal a nesnažil se je propracovat „do hloubky“. Navíc jediná pěkná buchta je tam stará Moira. Nesčetněkrát jsem u sledování doslova řval vzteky, ale pod dvě hvězdy nejdu, to by bylo pokrytectví, když už jsem tak cílevědomě dokoukal dvě série.(12.2.2016)

• playboxguest

Asi nejnudnější seriál, jaký se mi v poslední době dostal do obzoru. Všechno v něm na mě působí hrozně strojeně a převzatě odjinud, originalita absoutně na nule, hlavní hrdina totálně nesympatickej cápek. Nemám ani na to dokoukat první sérii, prvních šest dílů byl už takhle docela problém přěžít, aniž by se mi znuděně padající oční víčka nepřilepila ke spodním řasám. Doporučuju nacpat televizi Nova do vysílání kolem druhé ráno, ihned po Alias a Dark Angel, udělají tak ze svého programu tematickou trojhodinku se sestupnou tendencí. 30%(4.3.2015)

(Hodnotenie po druhej sérii). Musím povedať, že najprv som len o tom dosť počul, až pokým mi to kamarát neodporučil. Tak som sa do toho pustil. A musím povedať, že je to veľmi fajn seriál. Patrí medzi lepší priemer, čo sa týka príbehu ( hlavne tie prelínačky dej/flashback s minulosti ako tomu bolo u Man of Steel. ) Vlastne sledujete dva príbehy. Jeden aktuálny a jeden, čo sa dial na ostrove. To je hlavným ťahúňom filmu. Samozrejme aj výber hercov bol dobre premyslený, pretože každý kto tam hrá, je niečim iným výnimočný. Hlavný hrdina je reálny, s minimom efektov. Každý možno čakal Sci-Fi, keďže je to podľa DC komiksu, ale opak je pravdou. Tu sa to skôr približuje k Batmanovi od Nolana. Reálny hrdina, ktorý dokáže aj umrieť. Zatiaľ hodnotím pozitívne. 77% - 4*.(21.9.2014)

• - V 1. epizodě 4. řady s názvem "Green Arrow" pronásleduje v jednom z flashbacků z Coast City Arrow (Stephen Amell) drogového dealera. Když o něco později flashback pokračuje tím, jak Oliver popíjí v baru s Amandou Wallerovou (Cynthia Addai-Robinson), můžeme si všimnout muže ve vojenské bundě jménem Jordan. Tímto mužem je Hal Jordan, ze kterého se později stane superhrdina Green Lantern a jehož domovským městem je právě Coast City. (Koldyn)

• - Liam Neeson projevil zájem zopakovat si roli Ra's al Ghula v seriálu, a přestože televizní stanice CW za ním přišla s nabídkou na roli, kvůli plnému diáři herec nebyl dostupný. Místo něj tedy obsadili do role australského herce Matta Nableho. (Shadowspark)

• - Když se Cayden James (Michael Emerson) ukáže na radnici, představí se jako Ben Gale. Toto jméno je odkaz na Emersonovu postavu v seriálu Ztraceni (od r. 2004), kde ve 2. sérii používal krycí jméno Henry Gale. (NiWi)