Arrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2017, 82 h 46 min (Minutáž: 116x43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman, Colin Salmon, Byron Mann, Roger R. Cross, Caity Lotz, Annie Ilonzeh, Dylan Neal, Kelly Hu, Christie Laing, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Dylan Bruce, Janina Gavankar, Kevin Alejandro, Chin Han, Audrey Marie Anderson, Teryl Rothery, Jessica De Gouw, Alex Kingston, Summer Glau, Seth Gabel, Valerie Tian, Jeffrey Nordling, Eugene Lipinski, Brian Markinson, Chelah Horsdal, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Jacqueline MacInnes Wood, Laci J Mailey, Emma Bell, Ty Olsson, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Claude Duhamel, Ben Browder, Robert Moloney, Michael Jai White, David Nykl, Olivia Cheng, Cassandra Ebner, Michael Eklund, Clé Bennett, Cynthia Addai-Robinson, David Anders, James Callis, Christopher Redman, Bex Taylor-Klaus, Sebastian Dunn, Elizabeth Thai, Mark Ghanimé, Navid Negahban, James Kidnie, Robert Knepper, Sean Maher, Douglas Chapman, Peter Benson, Sachin Sahel, Michael Kopsa, Michael Antonakos, Mittita Barber, Katrina Law, Anna Hopkins, Elizabeth Weinstein, Carlos Valdes, Brandon Routh, Charlotte Ross, Christina Cox, Matt Ward, Alison Araya, Matt Nable, Danielle Panabaker, Vinnie Jones, Sean Rogerson, Tahmoh Penikett, Nick E. Tarabay, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Rila Fukušima, Jill Teed, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Julia Dominczak, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Lini Evans, Nick Hunnings, Darren Moore, Uma Jama, Warren Belle, Echo Kellum, Link Baker, Sarah Dugdale, Ryan Robbins, Tseng Chang, Artine Brown, Austin Butler, Jason Diablo, Barry Nerling, Garfield Wilson, Charles Jarman, Carolyn Adair, Broadus Mattison, Evans Johnson, Christopher Pearce, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Aaron Hutchinson, Shaun Omaid, Steve Makaj, Neal McDonough, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Lucas Wolf, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Noah Beggs, Lee Tichon, Tony Alcantar, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Rick Tae, Max Montesi, Jason Burkart, Jordan Schartner, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Maria Marlow, J.C. Williams, Karen Holness, Marcus Rosner, Raf Rogers, Jennifer Cheon, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Jason William Day, Rob Hayter, Peter Stormare, John Specogna, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Callum Seagram Airlie, Shaine Jones, Amy Gumenick, Gabriel Carter, Adiam Asrat, Craig March, Derek Green, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, JR Bourne, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Eugene Byrd, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Peter Francis James, Jackie Moore, Lynda Boyd, Erik Palladino, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Nicole Oliver, Paula Giroday, Emily Kinney, Gabriella Wright, Ben Cotton, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sarah-Jane Redmond, John Cassini, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Colin Lawrence, Terry Chen, Serge Houde, Robert Weiss, Agam Darshi, Ona Grauer, Steve Aoki, J. August Richards, Al Sapienza, Jessica Harmon, Dan Quinn, Sage Brocklebank, David Franco, Andy Thompson, Jimmy Jean-Louis, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Brock Johnson, Michael Rogers, Danny Dworkis, Nicholas Lea, Woody Jeffreys, Tig Fong, James Pizzinato, Lochlyn Munro, Jorge Vargas, Barbara Patrick, Roark Critchlow, Ryan McDonell, Adrian Petriw, Thai-Hoa Le, Karl Yune, Brad Kelly, Patrick Gilmore, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Brandon Nomura, Nolan Gerard Funk, Daniel Boileau, Tommy Campbell, Laura Soltis, Peter Bryant, Marc Singer, Adrian McMorran, Steven Culp, Doug Jones, Justin Breault, Françoise Yip, Karin Konoval, Christopher Heyerdahl, Curtis Lum, Laura Belsey, Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Tara Strong (vyp.), Jason Schombing, Janet Kidder, Douglas Arthurs, Ron Selmour, Carmen Moore, Christopher Anghel, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Elysia Rotaru (a.z.), Stefan Arngrim, Chad L. Coleman, Rick Gonzalez, Aaron Pearl, Nickolas Baric, Anna Van Hooft, Devielle Johnson, Joe Dinicol, Madison McLaughlin, Cody Runnels, Mike Dopud, Michael Hanus, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, George Tchortov, Jason Simpson, Sonny Surowiec, Malcolm Stewart, Colin Donnell, Dominic Purcell, Maisie Richardson-Sellers, Susanna Thompson, Nick Zano, Fred Henderson, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Howie Lai, Jeremy Jones, Jacqueline Samuda, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Billy Wickman, Luke Roessler, Nathan Mitchell, Celia Reid, Alistair Abell, Graham Shiels, Noel Johansen

Jestli takhle střílejí všichni zločinci, tak si hned půjdu vymyslet nějaký šílený kostým a zkusím kariéru superhrdiny. Rozhodně ne kariéru bodyguarda, kteří umírají po desítkách. Když je řeč o kostýmech, Hood se moc nepředvedl. Jednak si slušně omezuje periferní vidění a jednak musí trapně chodit jen ve tmě, protože by ho jinak kdokoli hned poznal. Zajímalo by mě, co by dělal, kdyby někde musel zasahovat za bílého dne, protože motorkářská helma není zrovna ideální na boj na blízko. No promyšlené to není skoro vůbec a občas až zabolí, jak je to nablbé, ale jinak to čas zabít umí. Holky si užijou posilování hlavního hrdiny a chlapi akci. Mě asi nejvíc vadilo chování hlavního hrdiny. Na první pohled vypadá, že je dost cool, ale ta jeho rozhodnutí jsou dost slabošská, protože vždy vybírá jen tu snadnější variantu.(14.10.2013)

(Hodnotenie po druhej sérii). Musím povedať, že najprv som len o tom dosť počul, až pokým mi to kamarát neodporučil. Tak som sa do toho pustil. A musím povedať, že je to veľmi fajn seriál. Patrí medzi lepší priemer, čo sa týka príbehu ( hlavne tie prelínačky dej/flashback s minulosti ako tomu bolo u Man of Steel. ) Vlastne sledujete dva príbehy. Jeden aktuálny a jeden, čo sa dial na ostrove. To je hlavným ťahúňom filmu. Samozrejme aj výber hercov bol dobre premyslený, pretože každý kto tam hrá, je niečim iným výnimočný. Hlavný hrdina je reálny, s minimom efektov. Každý možno čakal Sci-Fi, keďže je to podľa DC komiksu, ale opak je pravdou. Tu sa to skôr približuje k Batmanovi od Nolana. Reálny hrdina, ktorý dokáže aj umrieť. Zatiaľ hodnotím pozitívne. 77% - 4*.(21.9.2014)

• Madsbender

Úprimne? Bol som pomerne sklamaný. Išiel som do seriálu s tým, že dostanem parádnu temnejšiu verziu starého známeho tak trochu antihrdinu zo Smallvillu, ale patetickosť, občasná hlúposť deja, toporné dialógy a slabý vývoj prepadávajúci sa na úroveň teenagerského gýču skutočne nie je tým ťahákom, ktorý potrebujem, aby si ma seriál udržal. Amell si ma zatiaľ nijak extrémne nezískal. Má to aj mnoho svetlých chvíľok a miestami slušnú akciu či niektoré bočné linky, ale nič, čo by sme už nevideli. Dojmy len mierne nadpriemerné, uvažoval som ísť nižšie. Pilot: 60% P.S.: Po druhom diely nemením stanovisko. Nerozumiem, v čom je toto lepšie ako takí Agents of S.H.I.E.L.D. Po 4 epizódach: Potupná telenovelizácia, nulová gradácia, stagnujúci rozvoj osobnosti superhrdinu a zábavnosť na bode mrazu. K tomu iba epizodický "záporáci" (ak sa za nich veľkí zlí kapitalisti, úžerníci, podvodníci a šéfovia miliónových podnikov vôbec dajú nazvať), o ktorých by si Mr. Business z Lego Movie neutrel ani špičku topánky - a keď sa náhodou zjaví aj známejšia postava ako Deadshot, dopadne to rovnako... 40%(29.3.2014)

Nebýt mojeho bráchy, tak bych Arrowa asi nesledoval. Začal jsem se s ním na to dívat a po prvním dílu mě to vcelku chytlo. Amell je sympaťák a korba hodně solidních rozměrů. Akce je dost dobře natočená (žádná roztřesená kamera, potěšilo mě, že Arrow bojuje stylem, jak v Assassins Creed a celkově se mi to dost líbí), minimum CGI mě potěšilo, soundtrack se mi taky vcelku líbí a herecké osazenstvo si nemůžu vynachválit. Je dost velký rozdíl sledovat něco pro změnu od DC a ne od Marvelu. Na DC se mi líbí to, že jejich příběhy jsou temnější, reálnější a celkově dramatičtější, než u Marvelu.Dějově je to poutavé a má to, co dát, tak uvidíme, co mi (prozatím) po 10-ti dílech dopoví zbytek první série. EDIT 01: Po 15-ti dílech zvedám na plnou. Děj začíná solidně nabírat na obrátkách a flashbacky na ostrov jsou čím dál lepší. EDIT 02: Tak první série je za mnou a při ohlédnutí vidím solidní, detektivní, komiksový seriál, který rozhodně má co dát. Amell je charismatický herec a Arrowa zahrál perfektně. Závěrečný díl byl jedním z nejnadupanějších z celé série. Doufám, že druhá série bude stejně kvalitní jako ta první, ne-li lepší. 1. SÉRIE - 82% EDIT 03: Druhá série má trochu pomalejší rozjezd, ale svým způsobem člověka chystá na adrenalinovou, brutální a perfektní, jak dějovou, tak akční stránku Arrowa, kde se servítky neberou. Na poli seriálů je to vcelku velký skok od první série. Charaktery jsou propracovanější a celkové DC universum o sobě dává víc znát (SS- Suicide Squad). Stejně tak Arrowovi záporáci jsou perfektní, v čele mrazivým Manu Benettem, který Deathstroka zahrál výborně! Druhou sérii si nemůžu vynachválit. 2. SÉRIE - 95% EDIT 04: Třetí série upadá do táhnoucího se děje, který mě pomalu, ale jistě ubíjí a nebaví mě tak, jako předešlé díly. Dějová linka Nanda Parbat, Ras Al Ghul a celkově Liga Stínů se mi na seriálů zamlouvá a mám dojem, že je to jediné, co mě ještě při tomhle seriálů drží. Jinak je to převážně nuda, která mě moc nebere. U druhé série to byl skok k lepšímu. S třetí sérií se Arrow trochu kvalitou propadl. Co mě potěšilo byl crossover s Flashem. Co se třetí sérii, ale upřít nedá jsou dějové zvraty. Sice přicházejí až v druhé polovině, ale... Souboj Rase a Olivera byl výborný a když to vemu kolem a kolem, tak celkový vývoj událostí se táhne zase k tomu lepšímu. Kvalitu druhé série, tu ale marně hledám. Uvidíme, zatím mám za sebou šestnáct dílů.(21.4.2014)

Na to, jak moc jsem se těšil a předpokládal, že první sérii slupnu jako malinu za pár dní, mě to teda zrovna dvakrát moc nechytlo. Zasekl jsem se v půlce a už ani moc nemám náladu na to koukat dál. Big up za dámský obsazení, ta právnička i Arrowova ségra jsou neskutečný kočky, stejně jako Steelova sekretářka nebo Bertinelliová. Ale jak říkám, moc už mě to nebaví, je to na jedno brdo a ještě je to navíc dlouhý jak debil. Na začátku každýho dílu se jukne do zápisníku, vybere si jednoho padoucha ze seznamu, pak se za nim půlku dílu honí, mezitím tam je střih na pár scén z ostrova, pak nějaký románky s jeho bejvalkou, na konci ho sejme a díky čau, další díl to samý. Velké zklamání a jen těžko dávám do kupy ty tři hvězdy.(20.3.2014)

• - Ve čtvrtém díle první řady ve scéně, kdy Arrow (Stephen Amell) vyslýchá spolupracovníka zločince Jasona Brodeura Matta Istooka, vyhrožuje mu na kolejích vyčkáním na vlak do města Blüdhavenu. Blüdhaven je fiktivní město z "DC Comics", které stráží komiksová postava Dick Grayson - Nightwing, kterého je možné znát také jako prvního Robina, Batmanova kolegu. (Shadowspark)

• - V 18. díle má dojít při flashbacku k výměně, přičemž má Yao Fei spoutané ruce za zády. Vše se pokazí, dojde k zápasu a Yao Fei (Byron Mann) má v záběrech střídavě ruce spoutané za zády a drží ruku své dcery. (Timak)

• - Postava Green Arrowa (Stephen Amell) je výrazne inšpirovaná Robinom Hoodom. Ako príklady môžu slúžiť luk a šípy, zelená farba odevu a snaha vrátiť nakradnuté peniaze. V pôvodnej komiskovej sérií Arrow nemal na hlave kapucňu ale zelenú čiapku v tvare loďky s pierkom, aká je známa z vyobrazení Robina Hooda. (toi-toi)