Arrow (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2018, 98 h 10 min (Minutáž: 42–43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman, Colin Salmon, Byron Mann, Roger R. Cross, Caity Lotz, Annie Ilonzeh, Dylan Neal, Kelly Hu, Christie Laing, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Dylan Bruce, Janina Gavankar, Kevin Alejandro, Chin Han, Audrey Marie Anderson, Teryl Rothery, Jessica De Gouw, Alex Kingston, Summer Glau, Seth Gabel, Valerie Tian, Jeffrey Nordling, Eugene Lipinski, Brian Markinson, Chelah Horsdal, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Jacqueline MacInnes Wood, Laci J Mailey, Emma Bell, Ty Olsson, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Claude Duhamel, Ben Browder, Robert Moloney, Michael Jai White, David Nykl, Olivia Cheng, Cassandra Ebner, Michael Eklund, Clé Bennett, Cynthia Addai-Robinson, David Anders, James Callis, Christopher Redman, Bex Taylor-Klaus, Sebastian Dunn, Elizabeth Thai, Mark Ghanimé, Navid Negahban, James Kidnie, Robert Knepper, Sean Maher, Douglas Chapman, Peter Benson, Sachin Sahel, Michael Kopsa, Michael Antonakos, Mittita Barber, Katrina Law, Anna Hopkins, Elizabeth Weinstein, Carlos Valdes, Brandon Routh, Charlotte Ross, Christina Cox, Matt Ward, Alison Araya, Matt Nable, Danielle Panabaker, Vinnie Jones, Sean Rogerson, Tahmoh Penikett, Nick E. Tarabay, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Rila Fukušima, Jill Teed, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Julia Dominczak, Viv Leacock, Matthew Mandzij, Lini Evans, Nick Hunnings, Darren Moore, Uma Jama, Warren Belle, Echo Kellum, Link Baker, Sarah Dugdale, Ryan Robbins, Tseng Chang, Artine Brown, Austin Butler, Jason Diablo, Barry Nerling, Garfield Wilson, Charles Jarman, Carolyn Adair, Broadus Mattison, Evans Johnson, Christopher Pearce, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Aaron Hutchinson, Shaun Omaid, Steve Makaj, Neal McDonough, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Lucas Wolf, Ian Butcher, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Noah Beggs, Lee Tichon, Tony Alcantar, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Rick Tae, Max Montesi, Jason Burkart, Jordan Schartner, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Maria Marlow, J.C. Williams, Karen Holness, Marcus Rosner, Raf Rogers, Jennifer Cheon, Ben Wilkinson, Lee Majdoub, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Jason William Day, Rob Hayter, Peter Stormare, John Specogna, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Callum Seagram Airlie, Shaine Jones, Amy Gumenick, Gabriel Carter, Adiam Asrat, Craig March, Derek Green, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, JR Bourne, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Eugene Byrd, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Peter Francis James, Lynda Boyd, Erik Palladino, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Nicole Oliver, Paula Giroday, Emily Kinney, Gabriella Wright, Ben Cotton, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sarah-Jane Redmond, John Cassini, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Colin Lawrence, Terry Chen, Serge Houde, Robert Weiss, Agam Darshi, Ona Grauer, Steve Aoki, J. August Richards, Al Sapienza, Jessica Harmon, Dan Quinn, Sage Brocklebank, David Franco, Andy Thompson, Jimmy Jean-Louis, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Brock Johnson, Michael Rogers, Danny Dworkis, Nicholas Lea, Woody Jeffreys, Tig Fong, James Pizzinato, Lochlyn Munro, Jorge Vargas, Barbara Patrick, Roark Critchlow, Ryan McDonell, Adrian Petriw, Thai-Hoa Le, Karl Yune, Brad Kelly, Patrick Gilmore, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Brandon Nomura, Nolan Gerard Funk, Daniel Boileau, Tommy Campbell, Laura Soltis, Peter Bryant, Marc Singer, Adrian McMorran, Steven Culp, Doug Jones, Justin Breault, Françoise Yip, Karin Konoval, Christopher Heyerdahl, Curtis Lum, Laura Belsey, Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Tara Strong (vyp.), Jason Schombing, Janet Kidder, Douglas Arthurs, Ron Selmour, Carmen Moore, Christopher Anghel, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Elysia Rotaru (a.z.), Stefan Arngrim, Chad L. Coleman, Rick Gonzalez, Aaron Pearl, Nickolas Baric, Anna Van Hooft, Devielle Johnson, Joe Dinicol, Madison McLaughlin, Cody Runnels, Mike Dopud, Michael Hanus, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, George Tchortov, Jason Simpson, Sonny Surowiec, Malcolm Stewart, Colin Donnell, Dominic Purcell, Maisie Richardson-Sellers, Susanna Thompson, Nick Zano, Fred Henderson, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Howie Lai, Jeremy Jones, Jacqueline Samuda, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Billy Wickman, Luke Roessler, Nathan Mitchell, Celia Reid, Alistair Abell, Graham Shiels, Noel Johansen, Victoria Bidewell, Jaiven Natt, David Miller, Dominic Bogart, Dani Alvarado, Fraser Aitcheson, Paniz Zade, Devan Long, Michael Emerson, Kathleen Gati, Kris Holden-Ried, Johann Urb, William Franklyn-Miller, Kirk Acevedo, Liam Hall, Andrew Tkach, Stephan Miers, Parveen Dosanjh, Drew Ray Tanner, Sydelle Noel, Pej Vahdat, Billy Joel (a.z.), Vaughan Winmill, Tom Cavanagh, Chyler Leigh, Candice Patton, Jan D'Arcy, Tobias Jelinek, Michael Cram

Výhodou tohto seriálu je, že ma zväčša môže len príjemne prekvapiť, nakoľko som sa teda musela zmieriť s niekoľkými malichernosťami. Napríklad gýčovitým scenárom, pri ktorom som mala občas chuť zablokovať si zvukovod, len aby som to nemusela počúvať. A ako vždy som si našla niečo, kvôli čomu vytrvávam v pozeraní. Aby sa nepovedalo, za mňa zatiaľ 4 so zákalom na očiach. Obľúbené postavy: Malcolm Merlyn, John Diggle, Felicity Smoak.(4.5.2014)

Seriál Arrow mě mile překvapil. Celkově jsem čekal superhrdinskou splácaninu jako Smallvile se slaboučkými efekty, nezajímavými postavami a bez pořádné akce. Tím větší bylo překvapení, když jsem si pustil pilotní díl. Seriál se odehrává ve dvou dějových linkách. Ta hlavni je o Oliverovi Queenovi, vedoucím dva životy (Společenský, kde chce působit jako rozmazlený boháč a druhý mstitelský jako Kápě) a vedlejší neméně důležitou zobrazenou ve vzpomínkách (přežití po ztroskotání na ostrově, kde je týrán a následně cvičen v různých bojových situacich). Jako ve všech seriálech i tady je to hodně o dialozích, vztazích a ostatních věcech. Když však přijde akce, je to jako by člověk koukal na film v kině. Je temná, pěkně sestříhaná a efekty jsou povedené. Seriál je plný zvratů a napínavých ukončení, které nutí diváka očekávat každou novou epizodu. Poslední dva díly jsou opravdu hodně působivé. Pro mě je i velké plus, že má seriál 23. epizod, což je pro mě v dnešní době u takového parádního seriálu opravdu raritou. Herecké obsazení mi hodně sedlo. Role zlých, dobrých a tajemných postav jsou vyvážené a kolikrát jejich vývoj překvapí. Pro mě po shlédnutí první série skvělá záležitost, kterou si rád přidávám do oblíbených seriálů. Už teď se nemohu dočkat, co pude dál. 1. série 100% :) 2. série 100% :) 3. série 100% :)(21.5.2013)

Nemám co dodat! Robin Hood na obrázku mě ze začátku moc nelákal, ale tím, že jsem tomu seriálu dal šanci, tak jsem se neskutečně obohatil. Už po prvních dvou dílech jsem se začal zamilovávat a po polovině první série jsem v tom až po uši a jedu jeden díl za druhým a prožívám velmi silné pozitivní emoce. Green Arrow má tolik společného s Batmanem a celý seriál je výborně zpracován! Prostě WOW! Ani chvilka nudy a pořád se je na co těšit. Takhle jsem se zamiloval snad jen do Lost nebo do 24 hodin. Výborná práce! Hlavně natáčet dál :) Edit: Tak první 2 série by bohatě stačily, pak následuje úpadek.(5.5.2013)

Příběhy Olivera Queena mě celkem bavily, i kdy originality moc nepobraly. Queen totiž Batmanovsky vyráží chránit město, Robinsonovsky vzpomíná na svůj "lukrativní" pobyt na ostrově, Montechristovsky se mstí všem vinným a nosí přitom na sobě oblíbený sherwoodoský outfit. Abych však jen nehaněl, tak i z neoriginálních ingrediencí lze sestavit poživatelný pokrm a mě dost chutnaly Oliverovy útěky vlastní ochrance, používané šípy s diktafonem či úžasně naivně optimistické koncovky.(29.11.2015)

Pilot splnil mé očekávání. Arrow bude pro mne tím oddechovějším seriálem, který zdá se pojede ve svižnějším tempu, scénáristicky nebude nikterak náročný, ale přesto bude bavit. Úvodní díl pobavil i kopancem jak do filmové tvorby (Twilight), tak i do té seriálové (Lost). Oba dva údery byly trefný. Uvidíme, jak se to celé bude vyvíjet, hodnotit by bylo předčasné, ale jednu celkem solidní sérii by to utáhnout mohlo, zázraky ovšem nečekat. Pilot zatím 70%(14.10.2012)

• - Liam Neeson projevil zájem zopakovat si roli Ra's al Ghula v seriálu, a přestože televizní stanice CW za ním přišla s nabídkou na roli, kvůli plnému diáři herec nebyl dostupný. Místo něj tedy obsadili do role australského herce Matta Nableho. (Shadowspark)

• - Jedná se o celkově 100. epizodu seriálu. (kellne)

• - Pátá epizoda druhé řady se jmenuje "League of Assassins", česky "Liga zabijáků", což je podruhé, kdy se fiktivní skupina stejného názvu z DC Comics objevuje v akčně hrané verzi filmu či seriálu. Poprvé se objevila tato skupina ve filmech Batman začíná (2005) a Temný rytíř povstal (2012) pod jménem League of Shadows, neboli Liga stínů. (Shadowspark)