USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Sufferer

Trefa do čierneho? Ale choďte. Seriál nepostrkáva svoje postavy ani si neprestrieľava cestu o nič zásadnejšie než ktorákoľvek kriminálka, kde sa ide od prípadu k prípadu, a nezačleňuje komiksové pozadie do vyprávania dôraznejšie než jeho predchodcovia pred ním. Ak k tomu ešte pripočítame, že vzťahová rovina – najmä iskrenie medzi opačnými pohlaviami – baví o niečo viac než Queenove výlety za spravodlivosťou, že retrospektívy, vysvetľujúce priebeh nedobrovoľnej dovolenky na ostrove, sú podstatne zaujímavejšie než dianie v prítomnosti (pretože pôsobia premyslenejšie, sú prekvapivé a na výstavbe deja i progrese Green Arrowa majú najväčší podiel) a v neposlednom rade prenikavý televízny look, nemá Arrow na to, aby výrazne zamiešal karty vo vašej “topke“, ovšem vyhýbať sa mu preto nemusíte. Postupom času, ako odškrtávame epizódy (a mená) zo zoznamu, začne šikovne servírovať zvraty a vyvrcholí finále, ktoré je hrdinské, akčné, strhujúce a sčasti príjemne zimomriavkové. Spočítané a podčiarknuté – jedeme dál! PS: Hlavným dôvodom, prečo som tomu dal šancu, bola Willa Holland. (1. séria – 6/10, 2. séria – 7/10) ()

Holubicqa

Vynikající. Do posledního dílu napínavé, sice je Oliver občas na facku a jeho tvrdohlavost může lidi hodně srát, ale.. Pořád je se na co koukat. Skvělé bitky, romantika, napětí. Těším se na druhou sérii, i když mám i lehce obavy, že to nebude tak .. dobré? Ale zase na druhou stranu je toho ještě hodně, co o ostrově nevíme a prý se tam má objevit i jiný superhrdina, no tak jen do toho :) ()

Dyas

Příjemně zvládnutý seriál, který mi stylem občas připomínal Smallville zkombinovaný s Nolanovým Batmanem, avšak výsledek je nakonec dobrý. Občas je toho moralizování opravdu nadbytek jako u Smallville, což tu už zmínil Beckett51. Nejen, že je tu dostatek akce, ale navíc to dokáže rozesmát :) Rád bych zmínil flashbacky z ostrova, které jsou tajemné a velmi napínavé, přičemž se tam ještě objeví sympatický Manu Bennet s dvěma meči, což mi skvěle připomíná seriál Spartakus 1. série - 90% 2. série 95% 3. série - 70% ()

DarkKnight

První pořádný superhrdinský seriál, který nastartoval vlnu dalších DC seriálu. I přesto, že se seriál vysílá na CW a většina herců a hereček je sem obsazena kvůli svému vzhledu, jedná o dospělý pohled na postavu Arrowa a až na pár výjimek se povedlo i herecké obsazení (což už tvůrci bohužel nedokázali zopakovat u seriálu The Flash). Jedná se tak skutečně o seriál, který stojí za vidění. Škoda jen, že herci nejsou do čtení komksů zapálení tak jako tvůrci, a tak někdy nemají úplný přehled o světě, ve kterém hrají (výjimkou je alespoň Stephn Amell). Nejoblíbenější postava (kladná): Oliver Queen jako Arrow. Nejoblíbenější postava (záporná): Malcom Merlin jako Dark Archer. Nejoblíbenější epizoda: S01E01: PILOT. ()

D.Snake

Chěl jsem tomu dát šanci, fakt že jo. Ale po 10-ti dílech žalostných hereckých výkonů (především v podání představitele hlavní role) a trapných dialogů, jsem s tím byl nucen seknout. ()

jasiska

Zo začiatku bol Arrow ok (obzvlášť Stephen Amell bez trička :-), ale prvé diely ma nijak neuchvátili. Po 10. dieli som sa však kompletne namotala. Začiatkom 3. série som stále veľký fanúšik. Je síce pravda, že Arrow je plný žánrových klišé, ale s nimi súvisia aj všetky coolovosti žánru. Je zaujímavé, že seriál má pomerne kolísavú kvalitu nie len z dielu na diel, ale aj z minúty na minútu. Páči sa mi, že seriál nie je zameraný len na hlavného hrdinu, ale aj ostatné postavy majú svoje dejové línie, neslúžia len ako sidekickovia do počtu. A samozrejme, flashbacky na ostrov a pod. sú parádne, hoci Oliverov účes v nich je ohavný :-) ()

ADIO45

Trochu mi to zavání teď oblíbeným žánrem o superhrdinovi, co zachraňuje svět, akorát to už není film, ale seriál. Nadšenec filmu o Batmanovi bude nadšen. Mohu si označit za moderní ztvárnění Robina Hooda. Bohatý dědic Oliver Queen chrání město jako Bruce Wayne. Hlavně ti, kteří příznivcům superhrdinských filmu nebo kreslený komiks. Fakt doporučuji! ()

sona123

Bože můj, jak mohla taková ptákovina získat tak vysoké hodnocení? Je to naprosto tuctový, neoriginální, nudný béčkový seriál na motivy Robina Hood či Batmana. Klišé na klišé, stupidní dialogy, otřesné herecké výkony. Kromě potemnělosti scény mne nezaujalo nic, možná tak ještě hlavní hrdina. je to docela fešák. Rychle pryč. ()

Santino7

Zo zvedavosti som si pozrel pilot, zaujímalo ma, prečo je ten seriál v poslednom čase tak ospevovaný. Teda aspoň ja som naňho počul väčšinou iba slová chvály. Nebolo to najhoršie, lenže nejak zvlášť ma to ani neohúrilo. Ale bude to asi hlavne preto, že nie som extra fanúšik takýchto komiksových hrdinov. No a Oliver Queen je presne taký, osobne by som ho prirovnal k novodobému Robinovi Hoodovi (v kapuci) skríženého s Batmanom - odborníci na tieto veci prosím neukrižujte ma za to :-) Nemôžem si pomôcť, v mnohých ohľadoch mi to pripomína práve druhého menovaného. Temná atmosféra, podobné príbehy hlavných postáv, skazené mesto, čo súrne potrebuje svojho ochrancu... No a k tomu všadeprítomný boj so zlom, trochu tej akcie (mimo môjho vkusu, nezdá sa mi to dostatočne dynamické). Takže tak, Arrow ma príliš nenadchlo, taký slabší priemer. Ale istý potenciál tam určite je. 3/5 ()

Piri

Tak toto nie. Natočené presne ako nový Dallas, veľmi zlá voľba. Nepoznám obsah komiksu, pripadá mi to ako moderný Robin Hood. Hlavný hrdina mi v kapucni pripomenul Michaela Praeda z kultového seriálu Robin zo Sherwoodu. Videl som pár častí, stačilo :) Možno keby z toho spravili riadny film, bolo by to lepšie. IMDb 82%?? ()

geimz

1. séria : 80% Po rozpačitých začiatkoch, nevýrazných hercoch a nepresvedčivých epizódnych záporákoch si ma Arrow hlavne vďaka silnému hlavnému príbehu a flashbackom z ostrova pomaly ale isto omotával okolo prsta. Spomenutí epizódni záporáci a jednotlivé zápletky síce boli väčšinou nevýrazné, trpeli nedostatkom logiky (najväčší neduh seriálu) a boli nedotiahnutí, no scenár sa začal hlavne po mid-season zlepšovať, a ku koncu, kedy sa väčšina deja točila okolo Merlyna už bolo takmer všetko nadupané a pekne vygradované na záver. Ten záver bol mimochodom na pomery CW a im podobné televízie prekvapivý a znamenal minimálne sľubný štart do druhej série. A akcia, ktorá rozhodne nehrá druhé husle, má prevažne dobrú choreografiu a na súboje sa je radosť pozerať. Všetko je na tej najlepšej ceste, aby sa Arrow v druhej sérii prekonal a ponúkol konzistentný zážitok celú sériu, rozpracovanejších záporákov a menej dier v logike. 2. séria : 90% Bomba. Arrow vylepšil čo sa dalo (aj keď strnulé a papierom šuštiace dialógy stále ostali v menšej miere), znížil počet epizódnych záporákov, šliapol na plyn, a hlavne - predviedol Sladea v plnej paráde. Ten je hlavne v posledných dieloch fantastický, a jeden výborný diel strieda druhý. Finále síce subjektívne celkom nenaplnilo moje očakávania, ale to je hlavne kvôli už vysoko nastavenej laťke, ktorú Arrow skoro každý diel prekonával. Teší ma, že Deathstroke stále žije a môžme s ním ešte v neskorších sériách počítať. 3. séria nedočkavo očakávaná. ()

somebody.l

První 2 série (4-5*) jsou opravdu dobře natočené. Bohužel kvalita a zábavnost postupně klesá. Nebýt několika postav, jako Raye, Roye, Malcolma a Damiena Darhk (záporáka 4. série), tak už se na to tak dychtivě netěším. Chápu, že drama k seriálům patří a i k těm hrdinům, ale v Arrow je toho (hlavně rodinného) drama tolik, že už jsem tím přesycená. Momentálně to kvalitou vypadá spíš na 3*. ()

Daqvid77

Hodnoceno po vidění 4. serií. Je to dobré ale baví mě to o trošičku méně než Flah kterému sem dal po 2 sériích 4* proto pro arrowa krásné 3* ()

Camulator odpad!

Seriál sezóny 12/13, od které nikdo (nebo aspoň ta většina) nic víc než další slátaninu CW nečekal a který překvapil mnohem víc, než je zdravé. Hlavní dějová linka je na první řadu naprosto strhující a ani vyplňující díly na tom nejsou jinak. Ostrovní linka je zase vždy svěží a zajímavou odbočkou. Stephen Amell, jeden by si řekl, že mu tu roli dali kvůli těm svalům, není rozhodně žádný Hamlet, ale rozhodně to je Oliver Queen zrovna tak, jako je RDJ Tony Stark. Efekty jsou na CW znát, už se asi nezlepší, ale pořád to vypadá líp, než Smallville. A samozřejmě, jak se na komiksový svět sluší a patří, všechny slečny, ženy a dokonce i maminy jsou naprosto k sežrání. Těším se na další řadu. | Po překvapivě dobrých prvních dvou řadách přichází řada třetí a s ní to, čeho jsem se nejvíc obával a co se v posledních letech s vývojem internetu a zejména sociálních sítí stává, bohužel, čím dál častějším - fanouškovský diktát. Zejména zcela nepokryté totální tlačení na pilu jedné nejmenované vztahovky, kde už chybí jen ujištění Oliverova urologa, že tomu tak skutečně je, i když tomu tak do posledních dvou dílů 2. řady skutečně nebylo. Přidejte jako bonus další tunu tzv. CW crap všech ostatních postav a máte důvod, proč nemůže být Arrow perfektním seriálem. | Kdyby mi někdo při první sérii řekl, že to jednou skončí sladkou scénou odjezdu Olivera se svou milovanou v Porsche do západu slunce, vytlemil bych se mu do ksichtu poté, co bych mu hlavu nacpal do dehtu a peří a zneuctil ho před jeho vlastními dětmi. A hle, přece by měl nebožák pravdu. Ono by to bylo i k smíchu, kdyby to nebylo tak zoufale k pláči. | S04e18: Nasrat. Odpad! Nazývat tohle adaptací Green Arrowa je největším a nejodpornějším plivancem do ksichtu od Mandarina v Iron Man 3. ()

sedlo03

Překvapivě mě to chytlo a doufám, že nepustí. Hnací motor je pro mě zatím vztah Thea a Ollivera, ale samozřejmě to není vše. Co bych ovšem vytkl je naprosto nereálné stvárnění bitev, ale co by jste taky chtěli od chlapa co bojuje s lukem proti celému "Gothamu 2". Druhá řada zatím mírné zklamání, ale pořád baví. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse