Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(36) / Epizody(790)

Prochy38

Chtěl jsem tomuto kultovnímu seriálu vzít hvězdičku za poslední dvě série, ale když jsem u toho teď párkrát seděl, byl bych sám proti sobě. Pořád jsou skvělí! ()

unagi

Nemá chýb seriál aj v českom znení! Posledné série sú otrasné, nudné a preto si radšej zapnem s tých starších sérií, nad ktorími sa poriadne zabávam! Homer je vúl :D ()

tokyno

Tak tohle je klasika... po takové době, co je dávájí v televizi, jsou stále vtipní. Stále mne nepřestali bavit, a myslím že to tak bude i nadále. ()

ClimbVibe

Ikdyž jsou poslední série (zhruba tak od 19cté nahoru) docela bída, tak nejde dát méně než absolutní hodnocení. Simpsonovi jsou prostě jedním z nejúžasnějších televizních pořadů vůbec. Oblíbené postavy? Všechny. ()

Rendiss

Nejlepší komediální seriál všech dob. Žlutá rodinka rozesměje opravdu každou generaci. Horší je to s posledníma dílama, nejni to, to co to bejvalo. ()

Schuldiner

Homer Simpson, postava, která hovoří za vše. Ale byla by chyba nechávat všechnu pozornost a vtipnou tíhu tohoto seriálu jen na Homerovi. Tolik rozličných a vtipných postaviček asi nenaleznete nikde jinde! Jen ve Springfieldu!!! I ty slabší díly mě prostě baví. Je to už jakási samozřejmost, že mam prostě Simpsny rád :-) ()

Darik

Sice jsem shlédnul jen pár epizod, ale ty mě pobavili (i když nenavnadily na další dobrovolné zkouknutí). ()

Bingos

"Můj Homer není komunista! Možná je to lhář, žrout, idiot, komunista... ale v žádném případě to není pronohvězda...!" ()

ondrula

No to čumím, 1. nejoblíbenější seriál a 2. nejlepší seriál? Možná tak v devadesátejch letech, v prvních čtyřech sériích Simpsonů. Od té doby to jde se seriálem z kopce, fóry jsou pořád ty samé, seriál se snaží parazitovat na svém někdejším úspěchu a především - už to dávno není vtipný. Buď je to záměr a tvůrci mají ozkoušené, že pořád ty samé hloupé vtipy baví hloupé Američany, anebo se tvůrci stali obětí senility. Co mě na seriálu vždycky sralo ještě víc než kvalitativní sestupná tendence, je všudypřítomné moralizování; mnohé díly mi zkazil právě nějakej mravopoučnej závěr (přitom se jedná vždy o variaci na téma "rodina je důležitá" nebo "buď sám sebou", případně "nebuď sobec" nebo "úspěch je dřina"). U komediálního seriálu mi taková přidaná hodnota závěrečné morality obvykle degraduje celou komedii. Zaplaťpámbu že třeba Family Guy nic takového nemá a podle mě je mnohem lepší než celý Simpsni. ()

Xavi6

Nejlepší animovaný seriál všech dob. Ten humor co zde je, ty hlášky co zde jsou, ty postavy co zde jsou a ta naprosto dokonalá atmosféra co zde panuje, je naprosto úžasná, nezapomenutelná, legendární. Viděl jsem snad každý díl a v každém dílu bylo něco, co jsem si velice dobře zapamatoval. Líbí se mi hlavně český dabing, který musím říct poprvé, že se naprosto dokonale povedl a výběr dabérů byl naprosto dokonalý tah. Kdo by to byl řekl, že hlavní ženu Marge mluví muž Lábus? :) ()

peetriss

Co k tomuto animovanému pokladu napsat? Jestli si pamatuju dobře, tento seriál je u nás téměř nepřetržitě vysílán od začátku roku 1992 Českou televizí, a v současnosti štafetu převzala Prima Cool. Takže na tomto seriálu jsem vyrostl já a mnoho dalších generací po mně. Koukám na něj již 20 let dokola, vůbec mě neomrzel a bavím se. Není snad nic, z čeho by si Simpsonovi neutahovali, jedná se skvělou satiru na (nejen) americký styl života, na společenské problémy a postoje, politiku a politiky, skvělé parodování celé řady filmů, show, herců, zpěváků a mnohých dalších (většina se i sama namluvila), a v neposlední řadě se jedná o precizní někdy i tvrdší humor. Homer, Marge, Bart, Lisa, Maggie, Barney, Burns, Wiggum, Nelson, Flanders, Milhouse, Vočko, Krusty, Skinner, Otto... a stovky dalších postav, bez kterých by Simpsonovi nebyli Simpsonovými. Já ty čtyřprsťáky prostě miluji! ()

Marrty3

NA počest 500. dílů jsem se rozhodl, že i já napíšu komentář k seriálu, který je mým nejoblíbenějším. Tahle rodinka mě provází už dobrých 15 let. Již od mala jsem hltal žluťáky se svými problémy, radostmi, strastmi, vtipy, vraždami a v neposlední řadě krásnými příběhy. Simpsonovi jsou seriál, který jde neuvěřitelně se svojí dobou. Co se odehrává v našem světě se odráží v jejich. Ať se to týče kultury, politiky nebo hudby jsou Simíci stále aktuální. 500 dílů je neuvěřitelné číslo a myslím, že za to si celá produkce zaslouží obrovský dík, jelikož už přes 20 let baví svět tou nejpříjemnější možnou volbou. Postav je tu tolik že člověk ani neví, kterou si má nejvíce zamilovat. Já osobně jsem největším fanouškem Homera, který dostává od produkce takové dialogy že není možné se alespoň 5x za jeden díl nezasmát. Pokud bude tento seriálový skvost nadále pokračovat v tomto tempu a s tímto elánem, budu ten nejšťastnější člověk, jelikož bych rád, aby mě SIMPSONOVI provázeli dalších 20 let. DÍKY MATTE !!! ()

Hanes88

Člověk před každým dílem ví, že ho čeká pořád skoro stejný druh humoru a stejně se pak u toho musí smát. Je to opravdu skvělý seriál. ()

J*A*M*A*L

O této animované legendě ani nemusím hovořit, protože je to prostě legenda a legendy už všichni znají.Prostě nesmrtelná a zábavná a i krásně animovaná legendární záležitost kterou už nikdo nenahradí.V tomto seriálu dabovali teď už jedny z největších hvězd filmových pláten a z těch neznámých se stali slavní.Simpsonovic rodinka prostě každému změnila život od základu. ()

Lefty86

Simpsonovi jsou dnes už legendární seriál. Poslední série nejspíš už ztrácejí, ale je to kult , každý kdo ve světě něco znamená v něm byl. ()

Darth Maul

SUDKYŇA: "Homer dále nahradí Bartovi škodu, je-li to vůbec možné..." HOMER: "Hmmm, jelito...". /// Niektoré epizódy som videl asi stokrát, ale výbuchy smiechu prichádzajú znovu a znovu. Je to stopercentná zábava, geniálny humor a svojím spôsobom najlepšia reflexia doby, v ktorej žijeme... Simpsonovci sú monumentom televízneho sitkomu a keby mám niekomu porozprávať o ére, v ktorej som vyrastal, tak mu pustím práve tento seriál. ()

Pablinho

Bezkonkurenčně nejlepší věc, která byla v televizi kdy vytvořena. Kdyby měl existoval jediný film/seriál, tak Simpsonovi jsou jasná volba. Někde po dvacátý sérii už to nemá úplně to stejný kouzlo, ale i kdyby vzniklo dalších pět "hluchých" sérií, tak přesto necham 5*, protože tohle je legenda legend. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června