Reklama

Reklama

Simpsonovi

(seriál)
TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Hrají:

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (více)
(další profese)

Série(36) / Epizody(790)

Obsahy(1)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (296)

Vánoce u Simpsonových (1989) (S01E01) 

Legendární dvacetiminutovka, která odstartovala nejdéle vysílaný seriál všech dob. Ještě jednou - legenda! ()

Malý génius (1990) (S01E02) 

Ty první díly byly vizuálem hodně zvláštní, ale obsahem naprosto kouzelné. Jeden z mála seriálů, kde opětovné sledování epizod, jež znáte už nazpaměť, nikdy neuškodí. ()

Homerova odysea (1990) (S01E03) 

Homerovo pracoviště v seriálu figuruje celkem často, nejspíše už jen jako recese na atomovou válku mezi Západem a Východem. A hned ze začátku Simpsonových jsme se dočkali jednoho z nejlepších dílů z jaderného prostředí. ()

Taková nenormální rodinka (1990) (S01E04) 

Předzvěst všech filmů a seriálů o potrhlých rodinkách. Už jen ten název je dneska kultovním slovním spojením. ()

Smutná Líza (1990) (S01E06) 

Části o Lízině hudební kariéře mě nikdy příliš neoslovily a ta vůbec první z této škatulky se nijak nevyjimá. ()

Volání přírody (1990) (S01E07) 

Příhody Simpsonových z divoké přírody jsou jedny z těch nejpamětihodnějších. ()

Mluvící hlava (1990) (S01E08) 

Trošku slabší, byť stále geniální díl. Spolupráce Homera s Bartem mám mnohem radči než jejich handrkování a vzájemné vyčítání chyb. ()

Ve víru vášně (1990) (S01E09) 

Kdo by neznal díl o bowlingové kouli?! Jedna z první epizod, kde vládne Marge a jedna z mála, kde mi to vůbec nevadí. ()

Světák Homer (1990) (S01E10) 

Dvacetiminutovka s dávkou vtipu i morálního přesahu o tom, jak bychom si měli vážit svých bližších. ()

Kyselé hrozny sladké Francie (1990) (S01E11) 

Další epizoda, která vedle geniálního příběhu disponuje i zas a jednou úžasným českým překladem! ()

Je vinen Šáša? (1990) (S01E12) 

Krusty je dle mého jednou z nejotravnějších postav celého žlutého fenoménu a každý díl o něm mi přijde naobtíž. Ten ale vůbec první, který se zabývá primárně ním, se mi strefil do noty. ()

Hezkej večer (1990) (S01E13) 

Výborná parodie na všechny možné thrillery o chůvách a opatrovnících se špatnými úmysly. ()

Zvlášť strašidelní Simpsonovi (1990) (S02E03) 

První čarodějnický díl v celé historii žluté rodinky se skutečně děsivou parodií na legendárního Havrana od E. A. Poea. ()

Golfová společnost (1990) (S02E06) 

Golf je sport, který šel vždycky mimo mě, určitě by tomu bylo jinak, kdybych žil v Americe, na kterou se Simpsonovi jako na svou domovinu soustředí především. Ovšem i s nepochopením ve slávu tohoto sportu jsem si tuto epizodu dost užil. ()

Síla talentu (1991) (S02E18) 

Jedna z těch zapadlých epizod, co jsme viděli nesčetněkrát v jejím začátku - “Vezmeš nás do Mount Splashmore?”, ale už nikdy do úplného konce. Opět se opakuju, ale tohle byla zlatá éra Simpsonových. ()

Lízin let do nebe (1991) (S02E19) 

Příjemné cameo příjemného Dustina Hoffmana opřené o vedlejší linku s Bartovou školní kandidaturou. Jsem fakt rád, že mám stále co dohánět mezi těmito staršími kousky. ()

Válka Simpsonových (1991) (S02E20) 

Čirá nostalgie těch dílů téméř bez chybičky. ()

Šílený Homer (1991) (S03E01) 

Je škoda, že se zde v zajímavostech dá dočíst, že epka patří mezi nejoblíbenější samotného otce seriálu Jamese L. Brookse, ale zároveň on je tím, kdo v důsledku kontroverzí ohledně Michaela Jacksona nařídil stažení dílu ze všech legálních platforem. Tudíž si ji musíme užívat jen v hlubinách internetu a kochat se dobou, kdy se ještě neřešila ho*na a humor byl doménou společnosti. ()

Líza na stopě zlořádu (1991) (S03E02) 

Díly, které jsou primárně o Líze, mě nikdy příliš netankovaly. Nikdy jsem se totiž netajil tím, že ona je adeptem na jednu z mých nejméně oblíbených postav. ()

Související novinky

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (více)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (více)

Reklama

Reklama