USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

mcclane412

Ale jo dá se to koukat, nicméně je to spíše doopravdy pro nenáročné (fanoušci hvězdné brány spojte se!) a pokud takový jste, tak se vcelku i pobavíte. Horší ovšem je, že ani ti nejméně nároční neumí vypnout mozek úplně (ani já ne a to jsem to roky trénoval při telefonních hovorech s mojí matkou nebo při hodině filosofie) a tam je docela zakopaný jádro pudla. Děj je v arrow totiž asi jako masturbace, je to fajn, ale nakonec tam prostě stejně jen stojíte v koupelně s pérem v ruce před zrcadlem... i když si říkáte že vám ta rtěnka docela sluší... Sakra, tohle přirovnání se mi trochu vymklo z kontroly tak to řeknu nudnější, ale srozumitelnější verzí: v arrow vesmíru platí jedno jednoduché, ale velice otravné pravidlo. KAŽDÁ zabitá, dějově významná, osoba ve skutečnosti nechcípla a dříve či později se vrátí. Vážně KAŽDÁ. Zatím se toto pravidlo aplikovalo na čtyři osoby, z čehož na jednu rovnou dvakrát! A to během dvou sérií! Tolik zmrtvýchvstání jsem ještě nikde neviděl. Ježíš je vedle nich břídil! (ano opravdu jsem přirovnal obsazení arrowa k Ježíšovi a jistě jsem tím porušil nějaké přikázání) Je to vážně ubíjející, iq-snižující, posraný pravidlo. Ale jinak dá se to. ()

athena07

Seriál mě od začátku docela bavil, začala jsem na něj koukat v televizi, stačilo mi kouknout jednou týdně a pak na týden zapomenout. Ale někde za polovinou první série to začalo být zajímavější a napínavější a já během dvou dnů zhltla zbytek dílů. Finále první série bylo vzrušující. O to více byl zklamáním začátek druhé série, pomalý rozjezd a postavy se vrátili kus nazpět. Naštěstí o pár dílů později s návratem některých postav se začala série ale opravdu rychle rozjíždět. Teď je to akce za akcí a o nudě se tady nedá mluvit. Kvůli druhým polovinám obou sérií za mě 80 %. A uvidíme, co bude dále... ()

sigiMAN

Prvá séria bola celkom v pohode... avšak napriek tomu nič špeciálne. Potom čo bol prvý diel dobrým základom, zvyšok bola celkom statočná nuda. V podstate skoro do nejakej 15. epizódy... vtedy sa to rozbehlo a musím povedať, že to ide doteraz a druhá séria dokázala to, že je Arrow momentálne jeden z mojich TOP čo práve musím sledovať!!! :) Za druhú sériu by som dal pokojne 100% avšak ten začiatok to "pokazil" a nechám im radšej ešte čas to vytiahnuť vyššie :) ()

Mukade

update s02e02: Mno, tak už každý druhý idiot vie chytať alebo odrážať šípy. Smiešne a trápne. s02e03 - plno debilít. Ale zaradenie Sary a konceptu Ra's al Ghula je super super :).............update 5.2015: nechali zabiť Saru? Fucking morons, nesledujem ten pis of šit ani náhodou ďalej, fucktards ()

HanzoO

Pilot výborný. Dostatečná dávka napětí a akce vpouští tuto novotinu do šoubisvěta s příslibem více než solidní první série. Ta trošičku ztrácí na kvalitě, kvůli slabšímu scénáři. To vše napraví druhá serie, která Vás přes napětí a dynamickou dávkou akce nepustí učit se na státnice. A proto budete prokrastinovat dál, než se přes časté odkazy na komiksy z DC prokoušete na konec. Kde Vás uzemní strhující finále. ()

Luke_1

Miliardářský synek Oliver Queen jako Kapuce je skvělý. O seriálu jsem se dozvěděl od kamarádů a úplně mě pohltil, nemůžu se nabažit schopností Olivera a jednotlivé zápletky dílů sou skvělý, i když ne každý díl je tak dobrý. A proto se přikláním ke 4 hvězdičkám. ()

ogheekapr

Pro zatím jeden z nejlepších seriálů, které jsem sledoval. Podobnost s "Nolanovským" Batmanem je vidět na první pohled, tedy hlavně v temné atmosféře, kterou si z filmů o Batmanovi vypůjčil. Arrow je mi sympatický také díky tomu, že jde o hrdinu bez super schopností. Začátkem mi trochu nesedlo velké množství hlavních postav, to je však jen otázka několika epizod. Často čtu, že lidem někteří herci nesedí, já jsem ale tento problém neměl. Taktéž se mi líbila vyspělost efektů vzhledem k tomu, že jde o TV seriál. Každá epizoda je potom samozřejmě završena nějakým neočekávaným momentem, aby vás autoři udrželi u seriálu do dalších dílů. Arrow asi nesedne každému, ale mě se trefili přesně do vkusu. Jediné v co doufám, že si tuto laťku udrží a nezačnou do děje vkládat příliš mnoho "nadpřirozena", některé věci tomu v druhé sérii trochu naznačovali. ()

Cerauos

Stejně jako Agents Of S.H.I.E.L.D. jsem začal Arrowa sledovat pouze jako výplň v čekací pauze na oblíbené seriály (a možná také jako náhradu za HIMYM). Měl jsem v záloze ještě pár tipů, ale jako milovník luků byl pro mě Arrow jasná volba. Pilot se mi líbil a díly které následovaly překvapivě většinou držely kvalitu na podobné úrovni. Prolínání s minulostí je vítané zpestření (občas se na něj těším víc, než na přítomnost) a je zpracované přehledně (narozdíl od Ztracených). První pár dílů bylo víceméně podobných, jen s jinými 'záporáky', ale co taky mají pořád vymýšlet, že? Od druhé poloviny už zajímavější. Závěr první série mě na jednu stranu příjemně potěšil, když mě utvrdil v tom, že nemusí všechno skončit úplně nejrůžovějc. A nejlepší postava? Stoprocentně Felicity. Tu žeru. První série: 80% /// Druhá série za mnou a už se nemůžu dočkat třetí. Byla určitě ještě lepší než první řada, děj měl spád celou dobu a nebyl snad jediný díl, během kterého bych alespoň jednou nevydal nějaký citoslovce překvapení a nezůstal po konci epizody pár vteřin tupě čumět na černou obrazovku, abych pobral, co že jsem to vlastně viděl. Jediné co mi trošku vadilo byla neschopnost rodinných příslušníků rozpoznat některé z maskovaných jen proto, že měli škrabošku... Nebudu jmenovat, nechci spoilovat. Druhá série: 95% ()

Hadrian

Musím nechat čtyři hvězdičky i za tu celkem katastrofální třetí řadu. Smrt Sary se mnou ani nehla, Laurel začla být otravná a vlastně i Roy a Oliver...a vlastně všichni...od té doby, co se Oliver rozhodl nezabíjet je to nějaké divné. Čekal jsem, že aspoň návrat Malcolma to nějak oživí, ale nic. Doufejme, že to zlepší aspoň návrat Sladea příští rok. Uvidíme...ale pořád musím hodnotit první řadu, která přišla s nezapomenutelnou epizodou Sacrifice a druhá řada, která měla nečekaný zvrat v epizodě Seeing Red a celkově dost slušně gradovala. Jediné, co mě naštvalo, že jediné dvě postavy, které jsem měl rád (Tommy a Sebastian) jako jediné umřely..když nepočítám Oliverovu matku. Jen doufám, že třetí řada nebude končít třetím teroristickým útokem tentokrát v podání Ligy nebo něčeho podobného.. EHM....Takže znovu po čtvrté řadě...když jsem říkal, že doufám, že třetí série nebude končit třetím teroristickým útokem, tak jsem fakt netušil, že tak bude končit nejenom třetí, ale i čtvrtá. Hnus, sračka, blbost...za každou dementní sérii dávám hvězdu dolů. Takže bych vám radil radikálně změnit směr seriálu nebo ho ukončit, jinak skončíte v odpadu. ()

Gluminator

Hodně solidní seriál, který okouzlí jak slušným nápadem, tak krásnou Emily Bett Rickards. Příběh je prostě famozní, konečně něco nové, sice je to zase "hrdina", který zachraňuje kde koho, ale nebojí se kvůli tomu i někoho zabít. Mám rád akční hrdiny, kteří nemají, žádne nadpřirozené schopnosti, stejně tak jako Batman, je toto další slušná práce. 90% ()

Allein4

Počkal jsem si s hodnocením až ke konci druhé série. To proto, že seriál je poměrně velký hit, ale z mého pohledu to taková bomba zkrátka nebyla. Raději jsem tak čekal, jestli toto náhodou nemá rozjezd jako SG:U nebo The Event a podobné, které začaly prapodivně, ale nakonec se z nich staly pecky, na které se nedá zapomenout. Doufal jsem a doufal...a doufal...pořád doufal..a naštěstí se to vyplatilo. Druhá polovina druhé série nabrala fantastické obrátky. Začátek třetí to opět drobně přibrzdil a dal prostor nepříliš povedeným postavám, ale už u toho zůstanu a budu doufat, že se to zase rozjede. Protože Arrow je zkrátka dobrý seriál. Zatím mi moc nesedl bratrský seriál Flash, ale třeba to také půjde. Zatím 85 % ()

Yeonix

Asi nejlepší live-action komiksový seriál, co jsem kdy viděl. Už od pilota mě seriál neskutečně bavil. Herci jsou sympatičtí, hudba výborná a příběh propracovaný. 1.série byla výborná, počátky Oliverova tažení proti lidem na seznamu byly velmi zajímavé, Hlavní hrdina jako zabiják je v rámci komiksů nezvyklé a proto originální. 1. série neměla tak propojený příběh mezi díly. Série se více rozjela až od druhé poloviny a finále bylo doslova hustý a nečekaný. 90%. 2.série mě chytla ještě více, děj byl od začátku do konce napínavý a plný zvratů. 95%. 3.série se hodně lišila od prvních dvou. Nejvíce v tom že takřka pod Midseason finale už se seriál převážně soustředil na hlavní příběh a nebylo to tedy takovéto padouch pro jednu epizodu, čímž pádem mohl příběh připadat že se volněji rozvíjí, ale přesto měla 3.série ze všech tří asi nejvíce dějových twistů, které byly od poloviny v podstatě už poté v každém díle. Další věcí která stojí za zmínku je , že Ras Al Ghul není typický záporák pro universum Green Arowa a v jeho komiksech se příliš nevyskytuje, čímž pádem pro mě byl příběh více nevyzpytatelný než u prvních dvou. Přestože flashbacky nebyly tolik zajímavé jako u prvních dvou sérií, nejspíš je to změnou prostředí, mi příběh flashbacků přišel stále zajímavý. Nakonec tato série má jedny z nejlepších okamžiků celého seriálu vůbec (The Climb, The Fallen a další) Přesto jako celek tato série byla o něco slabší než první dvě a proto dávám ve výsledku 87%. Na závěr bych jen zmínil, že u třetí série je si už třeba uvědomit, že sledujete komiksový seriál a proto mi příde naprosto nefér odsuzovat 3.sérii kvůli tomu že se zde už vyskytují trochu více nadpřirozené věci než v prvních dvou (Lazarus pit, Flash atd). 4. série bohužel trpěla vývojem nového spin-offu Legends of Tomorrow a nejspíše i Supergirl. Přeci jen řídit 4 seriály na jedné stanici je už o něčem jiném než když byl Arrow na CW sám. Přišlo mi, že scénáristi neměli zcela jasný záměr, co tato série měla znamenat pro celkový vývoj příběhu i postav. Nicméně líbil se mi motiv Oliverova vnitřního rozkolu mezi hrdinou Green Arrow a Oliverovým starým já. Zbytečně velké zaměření na Olicity a postavu Felicity ovšem odvádělo od hlavního příběhu a také hlavní postavy Olivera Queena. Přesto k nějakému vývoji u něj došlo a na konci série se konečně stal starostou jako v komiksové předloze. Jsem rád, že flashbacky byly opět na ostrově, ale bohužel stejně jako v sérii předešlé nebyly tolik zajímavé. I když si myslím, že Damien Darhk byl vcelku dobrý záporák, magie a nadpřirozeno zkrátka v Arrow nefunguje tak dobře jako třeba v The Flash a je potřeba aby Arrow zůstal více zakotvený v realitě. 80%. Naštěstí se tvůrci po kritice 4. série vrátili ke kořenům a zřejmě i naslouchali tomu, co se fanouškům na 4. sérii nelíbilo. Vztahy se v této sérii řeší dost možná nejméně a seriál se zase opět zaměřil zvláště na Olivera Queena a jeho cestu. Flashbacky z Ruska byly skvělé a zajímavé. Kovar skvělý záporák a také Talia al Ghul potěšila a abych nezapomněl Oliver na sebe navlékl svůj starý kostým, který měl poté v 1. sérii. Příběh završil tím, že se Oliver konečně vrátil zpět na ostrov a odplul lodí do Starling city, čímž pádem 5 roků flashbacků končí. Bylo skvělé vidět ve flashbackách první momenty seriálu vůbec. Jinak co se týče příběhu v přítomnosti tak ten byl úžasný. Nový tým jsem si celkem rychle oblíbil, ale i staré postavy jako Diggle a Felicity měli dobrý příběh. Ale jak jsem již psal v této sérii se zvláště Oliver dočkal dost možná nejlepšího vývoje své postavy a Stephen Amell hrál celou sérii opravdu skvostně. Některé jeho herecké výkony z této série jsou opravdu k nezapomenutí. Stejně tak skvěle hrál celou sérii Josh Segarra. Hlavní téma celé série byl odkaz, jak sami tvůrci řekli a opravdu se jim to velmi vydařilo. No.. na závěr stačí když řeknu PROMETHEUS! Nejlepší záporák jakého jsme v Arrow měli, takže pro mě společně s 2. sérií nejlepší série vůbec. 95% () (méně) (více)

Bohdy67

Plně chápu každého kdo to po pár dílech vzdal, měl sem z toho stejný pocit... Jelikož sem v tu chvíli neměl nic lepšího na práci díval sem se dál.A...??? Jedna z nejlepších věci ke které jsem se rozhodl...S každým dílem se stupnuje akce a vše do sebe krásně zapadá... Nejsem fanoušek komiksových hrdinů,ani ničeho co se tomu podobá,ale ačkoliv se ani arrow neoprostil o stupidní romanticko-dramatickou zápletku, opravdu mě strhl a zvláště konec první řady jsem hltal s nadšením. Za první řadu jasná pětka :))87% ()

Gyl

První série mě bavila hodně, druhá slušně a u třetí si říkám "Kdy už to skončí?". Neustálá recyklace padouchů a neustálé motání se v kruhu hlavního hrdiny, mi po padesáti dílech už dost cuchá nervy. Konec třetí série alespoň oživila přítomnost Flashe, což mělo efekt jako přívalový déšť na poušti (na jeden díl mě to osvěžilo a pak to bylo zase pryč). ()

sacmar

První a druhá série celkem napínavé, takže leccos šlo prominout. Ve třetí už mě to přestává trochu bavit. Arrow je borec, bez kterého by celé město bylo dávno v řiti, i když někdo zabil hodně lidí, on toho šmejda má problém zabít, jeho ségra mění chování ze dne na den (koho zrovna strašně nesnáší), kde kdo se rychle vypracuje v dobrého bojovníka atd. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse