Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(35) / Epizody(768)

Fender

Co k tomu dodat, zkrátka je to nejkultovnější seriál všech dob, který se mnou pomalu stárl. Poslední série už jsou na můj vkus trošku slabší, ale na to, kolik let to běželo, se to dalo očekávat. ()

Esinti

Tento seriál spolu se south parkem jsou pro mě obrovská nostalgie. Těm sériím které zde jsou vyjmenované bych dal 5*. Bohužel postupem času seriál lehce ztratil na kvalitě, ale pořád je to u mě krásná 4* ()

NovySvet

Jeden z velmi mála seriálu, který mě ani po tolika letech neomrzel. Pořád je trefný, pořád je vtipný a zaručeně zaujme snad všechny. Perfektně vystihuje různé stereotypy, dokáže si z nich chytře udělat srandu a to takovým způsobem, že nepůsobí urážlivě. A na rozdíl od ostatních mám pocit, že nejlepší tenhle seriál začíná být až teď ve svých nejlepších sériích ()

Stibak

Do cca. 20. série skvělý seriál. Teď už se jen těží ze značky a je 5o čím dál tím trapnější a nudnější... Odebiram jednu hvězdu... ()

Emperor1

Kdysi parádní animák pro děti i dospělé, který měl vtip a nadhled. Poslední roky už to ale není ono, vtipy jsou korektní a sterilní, gagy žádné, příběhy většinou nudné, všechny postavy nějak ztratily svůj šmrnc a jejich původně originální charaktery se zploštily. Ani nevím, od které série to šlo s tímto seriálem z kopce. Osobně si myslím, že ve chvíli, kdy někdo označil postavu Apua za karikaturu podporující stereotypní vnímání jihoasiatů. Anebo to bylo možná už dřív. Každopádně u nových dílů už nečekejte srandu, pouze korektní, nikoho neurážející humor. Kdo chce srandu, ať si pustí Family Guy nebo Brickleberry (možná ještě i South Park, pokud ho nepokazili). ()

StrejdaCREED

Geniální seriál , s jednoduchým příběhem který má nekonečný množství využití. Rodina která se tváří jako klasická americká rodina ale moc jí to nejde. Jedna epizoda za večer je mi málo, koukáte pořád a pořád. Prostě pecka. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. Seriál měl svou zlatou éru mezi dvanáctou a dvacátou řadou. Všechny pozdější sezóny již nedosahují téměř žádné valné kvality, která by se dala využít i ve školním prostředí. ()

Dvojirakri

Pouštím si je denně. Vždy když se koupu a vždy když jdu spát. Homer je tak úžasný buran, alkoholik, obžera a tupec, že bych ho chtěl mít doma. Ale musel by mluvit hlasem pana Bedrny. Hodnotím 1.-16.sérii, další mě nezajímají, ze seriálu pro dospělé který byl atraktivní i pro děti se stal brak a další osudy žlutých hrdinů mi byly a jsou lhostejné. Až na film. A víte co? Pokud někdy bude Dvojka, bral bych horor, pořádně šťavnatý krvák by Simpsonům sakra slušel, stejně jako sluší halloweenovské díly! ()

fandimir

1. série 80% / 2. série 80% / 3. série 85% / 4. série 85% / 5. série 90% / 6. série 90% / 7. série 85% / 8. série 90% / 9. série 90% / 10. série 85% / 11. série 85% / 12. série 85% / ()

JesterKruger

Bohužel za ty novější díly strhávám hvězdu dolů, jelikož to už není ono. Kdybych měl ale hodnotit pouze ty staré díly (myslím tím od první až do patnácté série) tak bych dal 5*. Ale jako celek to na 5* není. ()

Izmo123

Kdybych měl hodnotit z nostalgie dal bych pět hvězdiček ale když si vzpomenu kdy jsem se koukal na moderní díly Simpsonových který jsou bud jednou za čas dobrý, z velké části jenom fajn epizoda ke které nevím co mám říct nebo se najdou průměrný až podprůměrný epizody, u dnešních dílů se snaží dát co nejvíce wtf momentů u kterých člověk neví jestli je to brán jako vtip nebo jestli jde o to aby se v pozadí něco dělo, starší díly měli jednoduchý ale přesto zároveň zajímavou podívanou při které se člověk bavil a děj se nemusel nějak komplikovat a když už ano tak se to aspoň dějově snažilo zjednodušit aby si to člověk mohl zapamatovat o čem daná epizoda byla, sem tam se člověk zasměje ale jen málo kdy u modernách dílů, na druhou moderní Simpsonovi jsou na tom stokrát líp než Griffinovy, páč je sice pravda že humor u nových dílů Simpsonových je suchý ale pořád měli nějakou úroveň než Griffinovy kteří vás chtějí u nových dílů znechutit a ztrapnit nejvíc jak to jenom jde, musím taky podotknout že český dabing u Simpsonovích je nejlepší change my mind, i když je pravda že jsem znehodnotil novější díly ale co se týče těch starých tak jsou stále kvalitní a pořád u mně mají speciální místo v mém srdci, Postavy 8/10 Příběh 8/10 Animace 8/10 ⭐⭐⭐⭐ 8/10 ()

Xylobalsam

Nejlepsi a njuspesnejsi animovany serial vsech dob. Ani po tak dlouhe dobe, co se vysila neztratil nic ze sveho kouzla. Skvela parodie na vsemozne filmy a celebrity. BRAVO ()

os10

no jako Tsunami_X bych se na to asi porad dokola divat nemohl, nicmene se jedna o velice zdarilou podivanou, ktera nema siroko daleko obdoby... ()

Kundil

Co dodat, snad je to, že se jedná o studnici humoru, která je prakticky bezedná a každý si v seriálu něco najde. Pro mě jeden z nejlepších animovaných seriálů všech dob. ()

Rafa

Plusy: Úžasne vyrovnané postavy až si nedokážem vybrať ktorú mám najradšej - Pekelný Bart? Lenivý a slabomyseľný Homer? Zásadová Lísa? Nevyrovnaná Marge? Nebezpečná Maggie? Skinner? Nelson? Apu? Mohol by som pokračovať večne. Dokonalé fórky, mimoriadne zábavné vystupovanie slávnych osobností. K tomu, každá epizóda má v sebe pútavý príbeh s nenúteným a nenápadným morálnym ponaučením. To považujem za najväčšie pozitívum Mínusy: Ako i vo Futurame sa v seriály vyskytujú charaktery, ktoré sú o poznanie menej zaujímavé než ostatné. Ak sa v tej či onej epizóde dostanú do popredia, celkový zážitok je slabší. Spomeniem Leváka Boba či Šášu Crastyho. ()

rubii

ruky bych si řezal nohy bych si sekal, ale tomuhle seriálu nemůžu dát nijak jinak než za 5 sluníček hvězdiček ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června