Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Série(35) / Epizody(768)

Recenze uživatele Pharao20 k tomuto seriálu (15)

Simpsonovi (1989)

Tento seriál je úžasný, skvelé hlášky, a veľmi trefné ironické zrkadlo spoločnosti - to ani nebudem rozoberať - to všetci vedia. Skôr by som sa rád zameral na to, že s postupom času začína prevládať názor že už to nie je čo to bývalo, že už to nie je také vtipné, také zábavné, že to upadá. To je veľký omyl a každý kto to tvrdí musí byť amatér ktorý to píše preto, lebo je bežné takéto komentáre písať pri dlho sa vysielajúcich seriáloch, či viacerých pokračovaniach rôznych filmov. Pravda je že Simpsonovci mali vždy výkyvy - v každej sérii boli epizódy famózne, priemerné aj slabé, niekedy bolo tých zlých viac, niekedy menej, ale po tom čo som dopozeral 29. sériu v ktorej je kvantum epizód pri ktorých som sa brutálne bavil, musím napísať že Simpsonovci sa vôbec vôbec nemenia a sú stále rovnako skvelí :) ()

Homerova dobrá víla (1990) (S02E02)

Simpsonovcom sa behom rokov podarilo úspešne predpovedať veľa vecí ale na ten Dimoxinil stále čakám :). Výborný diel v ktorom opäť raz Simpsonovci nastavujú spoločnosti nepríjemné zrkadlo. Bohužiaľ sa na tom nezmenilo nič ani v dnešnej dobe a ľudia ktorí dobre vyzerajú majú stále väčšie možnosti a ľahšiu cestu pracovného rozvoja ako tí škaredí. Od prvej série je to prvý diel, ktorému dávam 5* a to aj napriek dosť otravnej postave Homerovho posluhovača Carla, ktorý mi tam nesedel. "ako sa volal nemecký štátnik, ktorého meno nesie hlavné mesto Severnej Dakoty? Hitler" ()

Zvlášť strašidelní Simpsonovi (1990) (S02E03)

Treehouse of horror je nutné hodnotiť jednotlivo po príbehoch. Bad Dream House - 5*, Hungry and damned - 5*, The Raven - odpad. ()

Bart kazisvět (1990) (S02E07)

Musím sa priznať že Bart patrí k postavám ktoré v Simsponovcoch nemám moc rád a diely venované jemu tak nejak tiež. Napriek tomu je to vtipná epizóda a zaslúži si dobré hodnotenie. Potešila prítomnosť zatrpknutej matky Marge ktorá sa v seriály objavuje iba veľmi sporadicky čo je podľa mňa škoda ()

Láska klíčí i v ředitelně (1991) (S02E14)

Patty a Selma patria medzi moje najobľúbenejšie postavy seriálu, čo sa týka vtipných hlášok tak ako jedny z mála dokážu konkurovať aj samotnému Homerovi. Vydarená epizóda. "Mäso zo storočnej kravy, film vykopávka, dostal cez hubu. Dobrú noc"  ()

Spasitel trapitel (1991) (S02E16)

jedna hviezdička za cvičiteľku psov s ktorej názormi sa plne stotožňujem a jedna hviezdička za Assasinky :). Inak je toto otravná epizóda s hlúpym koncom kedy je roztomilému psíkovi odpustené úplne všetko zlé len preto že...je pes. a to mňa vytáča extrémne aj v reálnom živote ()

Zkáza domu Flandersů (1991) (S03E03)

Pamätáš ako som ti splatil ten dlh? tak teraz potrebujem aby si ty urobil niečo pre mňa. Zaklínač Homer, ktorý ukazuje naplno závisť aká je v mnohých ľuďoch tajne zarytá len s tým rozdielom, že v ňom sa nakoniec to svedomie pohne. Skvelá epizóda plná vtipov, aj hlbokých myšlienok a nechýbajú ani nunčaky pre ľavákov :) ()

Jaký otec, takový klaun (1991) (S03E06)

Klaun Krusty je v seriáli hlavný zástupca showbiznisu a napriek tomu že všetky šedé zákutia televíznej zábavy sú skrz neho vykresľované dobre, táto postava mi nikdy v seriáli nesadla a Simpsonovcom by vôbec neuškodilo keby bol hlavná celebrita Springfieldu niekto iný. Tento Šášov diel je slabší s extrémne precukrovaným a trápnym happy-endom. Časopis Modern jewish father dáva slabé tri hviezdičky ()

Zvláštní čarodějnický díl (1991) (S03E07)

Nočné mory a tri rôzne príbehy z ktorých aj v tomto horrorovom dieli je jeden vyslovene zlý. a to ten Bartov. Lisa´s Nightmare - *****, Bart's Nightmare - odpad, Homer's Nightmare - *** ()

Cena lásky (1991) (S03E08)

Otec ktorý si uvedomí že doteraz na svoju dcérku kašlal a snaží sa urobiť všetko aby jej to vynharadil. Skvelá epizóda v ktorej Homer a aj ostatní dávajú jednu hlášku za druhou, taktiež nechýba emotívna stránka ktorá je tentokrát silná a vôbec nie prehnaná. Zobrazenie Homerovho zaspávania za volantom má tiež svoje čaro rovnako ako poník ktorý je na známkach v Tanzánii. ()

Rádio Bart (1992) (S03E13)

Epizóda s vynikajúcim a originálnym námetom, ktorá ale asi až príliš ponižuje záchranné zložky ale tak bez toho by to nebolo ono. RIP kanárik čo zomrel prirodzenou smrťou ()

Homer sám doma (1992) (S03E15)

Jeden z mojich najobľúbenejších dielov, čo sa týka námetu, jednotlivých dejových liniek aj humoru. Keď som seriál kedysi sledoval prvý krát samozrejme ma veľakrát rozosmial ale prvý krát som sa smial tak že som nosom prskal kakao práve pri pri tejto časti a Barneyho hláške smerom k Maggie a na to už nikdy nezabudnem ()

Bart milencem (1992) (S03E16)

Homer a "swear jar" to nemôže dopadnúť inak ako skvelou zábavou ()

Lízina vzpoura (1992) (S03E18)

Dobro a zlo si v Bartovi a Líze vymenili role. Líza ako rebelka je skvelá a baranidlo na knižnicu pridalo čerešničku na tortu. ()

Milhouseův románek (1992) (S03E23)

Má gastrická kapacita nedosáhne nikdy saturace. Skvelý skvelý skvelý diel už od prvej scény a lá Indiana Jones, cez Homerovo chudnutie rozširovaním si slovnej zásoby až po telenovelovú zápletku Barta, Milhousa a novej spolužiačky ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června