USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

D.Sleeper

Arrow, why is your way so narrow? Nevyužitý potenciál... především v kontrastu současnosti a minulosti. Nejvíce ubíjí stále dokola omílaná schémata a emoce na úrovni autíčka na autodráze... Ať se snaží sebevíc, se svou nejistou rukou nemá "lučištník" velkou naději, že zasáhne srdeční oblast :-/ ()

onlavu

Viděn jeden nebo dva díly úvodní série a nuda, zklamání, přihlouplé, další díly už nesnesu. Možná pro komiskáky je to OK. ()

Armin82

Když jsem poprvé před mnoha lety slyšel o Oliveru Queenovi, visel jsem denně u seriálu Smallville, kde se po několika sériích objevil. Nečekal jsem, že se dočká svého vlastního seriálu. Výsledek je takový všelijaký. Prvních pár dílů mne upoutalo hodně a na televizní záležitost se to jevilo velmi slušně. Nicméně to postupem času tak nějak uvadá, jak nádobíčko po vyvrcholení. Herci defakto všechno amatéři, stupidní dialogy, trapné lovestory alá Mladí a neklidní a v pozadí občas nějaká ta akce se šípama. Televizní produkce je prostě televizní produkce. Škoda, mohlo to bejt daleko lepší, ale koukatelný to je ---->60% ()

Shakaar

Potenciál obrovský, zvlášt první řada byla parádní. Jak je to ale obvyklé, nevydrželi tempo a někde v půlce druhé řady jsme svědky pomalého úpadku, který vrcholí naprosto nezvládnutou třetí řadou, kdy z nějakého důvodu seriál má dva vrcholy (jeden v půlce, druhý na konci) a přitom oba dva jsou až příliž podobné. V průběhu se seriálu se navíc ukazuje, jak tvůrci naprosto neumí pracovat s postavama, ty dobré přinejlepším zabijou, přinejhorším odsunou na okraj zájmu a ty s potenciálem totalně podělají...viz Felicity. Všichni tak očekávají příchod čtvrté řady, který by měl být menším resetem seriálu jako takového. Potencionál to stále má, měli by se vrátit trochu někam zpět do první řady...byla by to škoda, protože ze seriálových comicsáren toto patří mezi špičku a seriál může ještě toho mnoho zajímavého povědět. ()

AspireHD

Ze začátku to bylo fakt super a to kvůli tomu, že prostě miluju lučištníky ve všech komiksech (Hawkeye a Green Arrow). Seriál si držel celkem temnou atmosféru a veškerá romantika šla stranou. Hlavní dějovou linkou bylo dostávání záporáků a vývoj nekompromisního Olivera. Pak se to ale začalo zamotávat a tvůrci začali z Arrowa dělat nového Batmana. Když se na to podíváte, tak vše, co se děje a jak se Arrow chová, tak je úplná kopie Batmana. Celý seriál si ale i přes to všechno drží svou kvalitu krásně do finále 2. série. Každopádně se není čemu divit! Jak chcete překonat hlavního záporáka: Deathstroka, který nám ukázal, jak má přesně vypadat zlá postava? To zkrátka nejde. Proto se tvůrci rozhodli sáhnout po nejobávanějším vrahovi Ras al Ghulovi, se kterým mysleli, že předči Deathstroka - to se však nestalo. Akorát naštvali spoustu fanoušků komiksů, protože z Arrowa během třetí série chtěli udělat Batmana, milovníka všech žen, chudinku, nekompromisního vraha, tvůrce geniálních plánů a tak podobně. Ačkoliv od začátku seriálu tvrdili, že se chtějí držet dál od nadpřirozena, tak ať se drží dál nebo ať se toho prostě nebojí a rozjedou to s nadpřirozenem na plné koule (což by podle mě nebyla chyba a naopak by to seriálu prospělo, když už jsme si si stejně zvykli na Flashe). První série byla naprosto geniální. Nástup Dark Archera a následné finále celé série? Super S01: 80%. Druhá série byla ještě lepší. Zřejmě nejlepší záporák a zároveň super flashbacky, Nekompromisní jednání Deathstroka těsně před finálem? Pecka S02: 90% a přejdeme na třetí sérii. Celkem výsměch. Nelogická řešení, nekonečná romantika mezi Felicity a Oliverem (WTF? Jednou mluvíte o temné atmosféře, tak si rozjíždějte romantiku v Super Drbně), Časté úmrtí a zase oživení, Hloupý Ras al Ghul v závěrečném atentátu na Starling City a to nejhorší: Flashbacky z Hong Kongu - Jako vážně? S03: 65% ()

PavelU

Úspěch Arrow spočívá v tom, jakou dynamikou vyprávění je divákovi předkládána životní cesta hlavního hrdiny. Zatímco býval lehkovážným playboyem, stal se z něj postrach nočních ulic. To by samo o sobě bylo málo, zde ale vidíme jeho přerod krůček po krůčku. Což je tou hlavní náplní seriálu, alespoň v prvních třech sezónách. Klasické vztahové zákruty, humor, tajemství, lži, intriky, to jen dokládá morální pokleslost města Starling City. Divák tak trne, jakou zkoušku osud Oliverovi přichystal, je fascinován famózními závěry epizod, nemajících daleko od těch z Heroes, postupným odkrýváním své minulosti i někomu dalšímu, aby po několika letech unaveně konstatoval, že už seriálu nějak dochází dech. Zvolené tempo je příliš rychlé, jednotvárné, příběh slabý, postav mnoho, ty důležité mizí dříve, než by bylo zdrávo. Já si třeba oblíbil tu černošku z tajných operací, která Olivera naverbovala. A koukat na to dál jen kvůli Felicity? Nevím, nevím. Arrow tak, podle mě, už nezachrání ani existence pěti-sedmi a více sérií. ()

junglewar odpad!

Vždycky slyším, něco ve stylu, že, musím přetrpět pár dílů a pak je to supr seriál, ale na to srát, když je to stupidní homo serial už od prvního dílu, to nelze tolerovat. ()

Hashirama

S01 - Na to, že CW není Netflix, snad ani nemohlo předvést lepší výkon. Budování seriálového DC univerza započaté jedním z nejstarších a nejméně známých superhrdinů je tak opravdovým potěšením milovníků seriálů a troufám si tvrdit, že i komiksů. Civilní nekomiksové pojetí je příjemné (Oliverovo zázračné vyhýbání se kulkám radši neřešit), akční choreografie nadmíru povedená a příběh, přestože musí obsáhnout celou sezónu na ploše 23 epizod, v rámci možností odprezentován skvěle. Natáčení pod křídly CW s sebou ale nese i potíže. Arrow si nemůže dovolit to co Daredevil, takže seriál trochu ztrácí pod náporem epizodických záporáků, z nichž v budoucnu využije sotva procento. Ale ne, že by se tvůrci nesnažili a zbývající příběhové epizody jsou ryzím zlatem. 90 % S02 - Toliko opěvovaná druhá série mě osobně nepřišla výrazně lepší nebo horší než série předchozí. Možná je to tím, že jsem ji absolvoval moc rychle, ale příběhově mi přišla jako přes kopírák vzhledem k té první. Nejzřetelnější je to na flashbacích, které jsou dávkované stejně rozumně jako v první sérii, to ale nemění nic na faktu, že Oliverův druhý rok na ostrově je naprostou kopií jedna ku jedné s tím prvním, akorát méně zajímavou. Postavy hlavní dějové linie zůstávají naopak dost nevyužité, zejména Sebastian Blood. Highlightem sezóny tak zůstává Manu Bennett a jeho Slade Wilson ejkejej Deathstroke, který, vzdáváme mu díky, dokázal oproti Malcolmu Merlinovi napáchat jakous takous pořádnou neplechu. Navzdory vší té kritice jsem si druhou řadu užil, ale nijak výrazně víc než tu první...spíš méně. 85 % S03 - Zatím nejschizofrenější řada odstartovala s neuvěřitelnou sílou a navrátila se k pojetí akčnějšího thrilleru po vzoru řady první. Žel, nastavené tempo a úroveň si neudržela a zhruba v rozmezí epizod 10 - 20 dokázali scenáristé zničit vše, co stavěli přes dva roky. Uvědomil jsem si, co seriál tolik brzdí. A vězte, není to naivní scénář ani opakující se zápletky. Jsou to vedlejší postavy typu John, Laurel, Thea, přičemž ty nové nedostanou prostor k zapojení do příběhu, nýbrž "jen" jako vztahoví přicmrndávači (uvozovky proto, že by měly být vztahové linie vedlejší, ale v průběhu této sezóny bohužel převzaly otěže coby hnací síla). Scenáristé záhadně uznali za vhodné zapojit všechny vedlejší postavy do všech zápletek všech ostatních postav ve všech časových rovinách. Jednoduše řečeno, během asi pěti epizod se všichni o všech všechno dozvěděli a ať to působilo sebekýčovitěji, všichni se stali aktéry všech představených zápletek, ať už pro ně měly nějaký dopad či ne (Oliver se v rámci flashbacků vrátí na jednu epizodu do Starling City a samozřejmě zde potká všechny své přátele ze současnosti, přestože nikoho z nich tehdy neznal). V Hong Kongu, kde žije sedm milionů lidí, Oliver zcela náhodou potká sestru Shado...vážně? Když to pak člověk vidí, neví, jestli to má vůbec brát vážně. Vzhledem k masivnímu coming outu se tak příběh mohl v druhé polovině opřít pouze o hlavní zápletku, nicméně se opřel o složité vztahy ve skupině, které nejsou zrovna dvakrát zajímavé. V praxi se v podstatě místo reálné hrozby řešilo, zda-li je v pořádku něco tajit svému kamarádovi, přestože se to nesluší. Div se všichni nerozplakali. Z dříve snesitelných, leckdy i sympatických postav se tak rázem stali otravní mravokárci, kteří si vylévali svá bolavá srdce dobré tři čtvrtiny stopáže. Chce to opět příklad, že? Ra's chtěl zničit pomocí viru Alfa Omega Starling City, jenže John Oliverovi nechtěl pomoci, protože měl před ním Oliver tajemství a hrál si na nepřítele, přestože vše bylo naplánované. Se slzami v očích tak John pronesl, že Oliver zradil jeho bezbřehou důvěru a že na nějakou genocidu se vší úctou mrdá. VSKUTKU BRILANTNÍ! S důrazem na tuto stránku to bohužel odnesla stránka akční a dříve nápadité a vcelku profesionální bojové scény (některé dokonce lepší než v Daredevilovi) působili dost amatérsky, někdy až úsměvně. O flashbackové linii se nijak rozepisovat nehodlám, byla nudná, objevil se v ní Tommy a jejím hajlajtem byl zřejmě snad jen závěr, kde Oliver (aspoň nějaká osobitost se ještě našla) rezignoval na svoji lidskost, totálně mu ruplo v bedně a umučil nějakého nounejm ženerála. Sumarizováno - třetí sezóna navnadila skvěle, absolutní vinou otravných vedlejších postav posrala co mohla, a v závěru popadla dech a vytáhla se do průměru. 65 % S04 - Končím. Takovou scenáristickou bezradnost si lze vysvětlit jen přítomností nějakého Čecha (nejspíš z Novy) v tvůrčím týmu, ale slovo tvůrčí je třeba brát s kilometrovou rezervou. Odvařený a dvakrát vyzvrácený odvar, neboli příběh, jde se svým odhalováním alter eg a začleňování zbytečných a nijakých postav o tři míle dál než předchozí řada. Akce je sterilní, fušérská, nudná a navýsost amatérská. Ano, podle reakcí se pátá série zmátořila, ale tu cestu, která k ní vede, nehodlám absolvovat...Arrowa zakládám do šuplíku za Bylo nebylo, k projektům, ke kterým se možná vrátím za rok nebo za dvacet, uvidíme. () (méně) (více)

TomasRichtr

Cenil jsem si, že v tomto superhrdinském seriálu nebyl nikdo se "superschopnostmi", jako v ostatních a bum! Třetí série nesmrtelný Ra's - což se ještě trochu dalo, i když to byla blbost - a ve čtvrté sérii tam jebnou nějakou magii. To už je vrchol. Nevím, jestli budu pátou sérii nadále sledovat, zatím mě to tolik neláká. ()

Kritik.

Seriál, ktorý mal na výber. Napokon si tvorcovia vybrali správne. Jednoduchší dej prelínaný s hlbokými zábleskami minulosti. Hrdina, ktorý má vnútro. Srdce. Charakter. A tiež chyby. Reálnu osobnosť. Isteže, mnohé dialógy či reakcie postáv pôsobia trošku neprirodzene a sú primerané komerčnosti seriálu, ale dej je hlbší než sa v prvej chvíli zdalo. Veľká kvalitka! Okrem toho, ide zároveň o fajnovú chutnučkú lahôdku pre všetkých fanúšikov komiksového sveta, v seriáli sa vyskytnú postavy ako je DeathShot, Katana, či dokonca Harley Queen zo Suicide Squad (jedna epizóda je dokonca vyslovene o tomto samovražednom oddieli, ďalšie sú im čiastočne venované tiež...), Atom, Arsenal, Black Canary, Flash, Constantine a množstvo ďalších napríklad tiež zo seriálu Smallville... Jediná postava, ktorá je úplne zbytočná a navyše maximálne otravná, je Felicitina mama. ()

holub109

Příjemně realistický komiksový seriál s milým obsazením i dravostí a drsností 1. série - 90%/ Druhá série začíná podobně příjemně jako ta předchozí, poté se sice dočkáme pár horších dílů, objeví se mrtvé postavy, což zrovna nemusím, ale posledních několik dílů byla famózní podívaná.2. série - 80%/ Třetí série začala relativně zajímavě a přinesla několik milých nových postav (například Raye Palmera), poté přišlo sice několik slabších dílů, ale i tak nechápu celkovou kritiku na tuto sérii. (Ano oživení Olivera si mohli odpustit a vůbec ho nezabíjet.)3. série - 70%/ Naprosto nechápu hate na tuto novou sérii. Rozhodně nepřináší nic světoborného, ale stále je to dobrý komiksový seriál. Děj je sice dost jednoduchý a většinou jde o to, že Oliver s jeho týmem někoho zmlátí a všechny zachrání. Padouch sice za moc nestál, ale i tak to mohlo dopadnout hůř. Naopak mě potěšila přítomnost Constantina a crossover s Flashem. 4. série - 65% / Pátá série se rozběhla výborně. Připadal jsem si, jako bych opět sledoval první sérii, která byla zatím nejlepší. Jsem rád, že se konečně Dolph Lundgren dočkal kvalitní role a celý seriál řádně oživil. Vrátila se i brutalita první série spolu s naprosto skvělým padouchem. Závěrečné finále poté patřilo k nejlepšímu co může seriál nabídnout. 5. série - 85% ()

Nix

No takto, vzhledem k tomu, že se jedná o postavu z prostředí DC comics, jsem čekal, že budu nadšený daleko víc. Seriálu sráží hodně jeho kvalitativní kolísavost, ze začátku dostanete nadprůměrný seriál o hrdinovi, o kterém chcete vědět víc protože Arrow je opravdu hodně zajímavá postava, která se ocitne na zajímavém ostrově a prostě když máte záporáka jako Deathstroka, tak to nemůže dopadnout blbě. Jenomže nechápu koho potom napadlo do seriálu cpát kouzla, svět Ra´s Al Ghula, nesmrtelnost a možná už si ani nevzpomenu, co všechno tam bylo, co tam být nemělo. Takže do páté série to byla katastrofa a jasná dlouhá pauza, pak ale se stane to, že zas seriál se snaží chytnou druhý dech, jenomže to se potom z drsného Arrowa stane mírumilovný Arrowík, který má na každém konci dílu své moudro v podobě toho, že všechny miluje a všechny zároveň nenávidí, jak chce být lepší, přitom být lepší nemůže a pořád dokola a tohle mne opravdu strašně iritovalo a opravdu jsem s tím měl problém, bohužel se ale tomu nevyhnete, i když jsem si řekl, že si na to zvyknu, ne na to se zvyknout nedá, takže vydržet to byl boj. Ale je pravda, že mezitím se tam naskytne dost dobrých postav i momentů, třeba Lundgren nebo další zajímavý záporák, ale prostě tohle je moc, takhle to fakt kazit. Závěr série už není tak hrozný a seriál aspoň zkrátil sérii, což bylo další velké plus, protože má trpělivost by asi fakt už nevydržela. Takže proto jsem se rozhodl dát takové hodnocení a nazvat seriál průměrem, je to opravdu i o vytrvalosti a pokud Vám nevadí klišé a veškeré neinteligentní a opravdu hloupé moudra hlavního hrdiny, klidně se do toho pusťte a třeba dáte i víc hvězd, já už jsem rád, že to mám za sebou a už se do tohoto světa opravdu nevrátím. ()

Shredder

Pilotny diel ocakavaneho serialu dopadol celkom dobre. Je sice pravda, ze vyzera ako zmes Batmana, dospelejsieho Smallvillu a Robina Hooda, ale ako celok to funguje. Dej je dostatocne putavy a divacku zvedavost graduju flashbacky, ktore pomaly odkryvaju kusky tajomnej minulosti. Niektori herci zatial posobia trochu prekerne, ale myslim, ze to sa casom vytrati. Osobne som spokojny, ze sa objavilo zas nieco nove na poli serialov a prvy diel ma zaujal dostatocne, aby som dopozeral seriu do konca. ()

Paviozo

Pilot docela slušný, jen mi vadí že je potřeba k chlapskému tématu přilákat ženský - hlavní hrdina OQ hraje půlku dílu do půl těla a je to řádný fešák. Jinak docela pohodová oddechovka, že by se to nějak lépe rozjelo nečekám. ()

Fullty

Na tenhle seriál jsem se těšil něco přes rok , po schlednutí pilotního dílu jsem byl nadšený , ale postupem dílu se mi zdá že seriál nějak strací na síle. Věřím že to nebude pokračovat a rozjede se ! ()

AweDuckling

Tenhle seriál rozhodně není dokonalý, to ani náhodou. Ale hrozně mě baví - a to je hlavní. Zábavná a nenáročná oddychovka. Zajímavé postavy (a sympatičtí herci) a zajímavý příběh, slušná dávka napětí a akce, děj je pěkně temný a má spád. Ollie je skvěle rozporuplný hrdina a Stephen Amell je jako herec neskutečný sympaťák. A můj mega-oblíbenec John Barrowman je zase perfektní "záporák"! ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse