USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Octane

Pilotní díl nám i přes místy přihlouplý dialogy docela pěkně odsejpá. Akce a lehkýho napětí tu je pěkný množství. Na těch 45 min tak akorát. Co mi ale trochu vadilo, a čeho jsem si asi u 5. věty všiml, byla ta klišé. Konec pilotního dílu nám docela naznačuje, kam se to všechno bude ubírat. Pilot - 70%. Po shlédnutí 1. série musím říct, že jsem hoodně zvědavej jestli si tenhle seriál udrží furt stejný tempo i do 2. série. Prvních pár dílů v úvodní sérii je jen o tom pěkným notýsku, trochu jsem se bál, že 1. série skončí tím, že nám ukáže 23 přeškrtaných jmen a nazdar. Ale naštěstí jsem se zmejlil..Díly si drží příjemný tempo, akce a napětí máme taky dost, žádná nuda. Z celý série byl nejlepší díl ten poslední, sice se to dalo všechno čekat, ale i tak se mi ten poslední díl líbil nejvíc. První série 75% ()

MickeyStuma

Do televizní série zfilmovaný další komiksový hrdina. A je to překvapení. Má to drive, velkou výpravu, výborné adrenalinové akční scény i v celku dobrý scénář. Až je to na škodu. Ano, bohužel. Vizuálně to působí jako efektový celovečerní snímek, který kvůli seriálové stopáži musel být brutálně sestříhán. Je to tak. V mnohých dílech se hodně v ději tlačí na pilu a zlehčuje se náhodami, což výsledku hodně kazí. Ale jinak tu má hodně věcí logiku s ohledem na komiksovou předlohu. Teď to vypadá, že si v mnohém protiřečím, ale tak mi to skutečně vyznívá. Každopádně se jedná o povedený seriál, který by mohl udat směr dalším výtvorům. ()

Brunky

Akcia, parádny príbeh, sympatické postavy. Kto má rád Nolanovú Batman sériu (a nemyslím iba kvôli výbornému hereckému obsadeniu) si proste musí prísť na svoje... ()

mala_kea

Pro fanoušky komiksových a maskovaných hrdinů je tohle prostě povinnost. S přibývajícími díly se vždy těším na další. Vedlejší dějové linie, retrospekce i záporáci přibývají a seriál si stále drží velmi nadprůměrnou konzistenci. Moc si přeju, aby se třetí série nestala jen tupou mlátičkou, ze které budou chtít vysekat nekřesťanské prachy. ()

HDeer

Pravdepodobne najpútavejší štart super-hrdinu. Žiaľ, len štart. Ďalej sa už iba viac a viac ponára pod rúško povrchnej telenovely s občasným zaváhaním, prípadne výmenou názorov, ktorá sa aj tak vždy nakoniec pozitívne vyrieši, bez závažnejšieho zásahu do deja. A to ešte nespomínam ako syrovo pôsobia herci, možno až na výnimku záporáckeho Paula McCartneyho. Ako problém som videl aj dynamiku-narúšajúce flashbacky, ktoré každo-epizódne systematicky pijú všetku trpezlivosť zvedavého diváka. Napriek všetkým negatívam, seriál si zachoval dostatočnú kultovosť, vďaka ktorej sa aj medzi chaotickým tempom občas mihne nejaká tá záživnosť, vďaka ktorej danú epizódu napokon predsa len dopozeráte. ()

Hapretor

Ze začátku mi hlavní představitel byl velmi sympatický. Předně kvůli tomu, že mi hodně připomínal postavu "Dextera". Gesty, přístupem k životu a změně a i vnitřními monology. Velkým plusem je druhá linie děje, probíhající na ostrově, která má kupodivu mnohem větší spád a poutavost než ta městská. Přerod z debilního a sobeckého blbečka je podaný víc než dobře, jenže od druhé série to jde jen z kopce. Hlavní hrdina mi je čím dál protivnější a navíc si odporuje v tom, co sám prohlašuje. Zakládá si posléze vlastní pravidla, aby pomohl hlavně sobě a blízkým a na to roubuje pomoc městu a všem potřebným. V tomto přístupu se pak jakýkoli pokus o heroismus vytrácí. A není náhodou, že mi je pak sympatičtější magor v podání Manu Bennetta. Další díly tedy dokoukávám jen ze setrvačnosti. Ne nadarmo stále říkám/píšu, že filmové adaptace komiksů nejsou dobré v jakékoli formě. Komiks je kreslený !!! - tak proč to předělávat na "živo" !!! ()

nippa

Hodnotím po dopozeraní druhej série a mám ťažké podozrenie, že na niektoré diely pred koncom sérií si prizvali ako poradcu R.R. Martina. Som nadšený, na mňa to funguje výborne. A to postupné zlučovanie DC univerza... keby sa tak Amell dostal aj do League of Justice. Séria 1 - 70%, Séria 2 - 90%. Len tak ďalej, po ohlásení nových hercov pre ďalšiu sériu sa o seriál netreba strachovať. :) ()

dave14

Propojení mnoha klišé a stokrát omletých témat, které ale nějakým záhadným způsobem funguje! Nejlepší částí jsou samozřejmě všechny scény z ostrova. Ve městě už to trochu skřípe. Ale akční scény jsou parádní a hlavní dějová linka šlape, takže díly příjemně ubíhají. Velkou slabinou jsou ale dialogy. Z těch občas vyloženě bolí uši. A vzhledem k počtu mrtvol a vůbec celkovému drsnému pojetí vypravování příběhu by seriálu občas nějaké "fuck" rozhodně neublížilo. Velká škoda, že tento seriál neběží na kabelovce. Přesto...Arrow stojí za zhlédnutí. ()

burton

Přes hlavu měl kápi. Zelenou kápi. A měl luk a šípy! Vy mi nevěříte? Tak mi věřte. Protože přípravy na casting probíhaly takhle: rejža: " Sežeňte pár chlapů, kteří vypadají skvěle v zelené kápi a kdo z nich bude nejrychleji střílet z luku, ten dostane hlavní roli". Zatím jsem viděla jen pilot (a jak se vlastně říká těm dalším dílům? kopilot?). Jsem zvědavá, kdy a jestli, se dozvím to tajemství. Jestli ano, podmínkou však je, že to musí být tajemství veliké a tajné a hlavně musím pochopit, že to je to ono, tak možná přidám hvězdu. PS: 24.4.2015 - nee, takže nepřidám. Posledních apokalyptických 15 minut posledního dílu 1. řady mě opravdu otrávilo. Docela mě už i štvaly ty nervující smyčce. A kámo: nikdo, v dějinách mého sledování filmů a seriálů, nikdo! kdo má v hrudi armatůru a už je skoro po něm, neměl dosud tak dlouhý proslov, jako Tomy. ()

MikeeTheory

1. série Arrow narozdíl od svého kolegy Flashe není tolik přímočarý, za to ale velmi kvalitně pracuje s psychologií postav. Abyste tedy seriálu příšli víc na chuť, chce to vydržet nějakých deset dílů, při kterých paradoxně nejvíce baví krátké flashbacky z ostrova. Trpělivost však přinese své ovoce v momentě, kdy vám celý příběh i chování hlavních postav začnou dávat smysl. Za to stojí vydržet. A za finále palec nahoru! 2. série Laťka stoupá o dva levely. Flashbacky z ostrova dostávají větší prostor, Felicity válí snad ještě víc a Stephen je jako Arrow frajer. Navíc se k tomu přidává opravdový badass Deathstroke a přichází také hezké propojení s Flashem. Pochvalu si pak zasouží i zařazení dalších komiksových nápadů (Suicide Squad, Leauge of Assasin) a stejně jako v první sérii fantastický konec. 3. série Pokračuje se ve vysokém tempu, akorát flashbacky už tolik nebaví jako dřív. Team Arrow se rozšiřuje o další superhrdiny (i když občas je těžké vyznat se, kdo je klaďas a kdo ne) a tentokrát si to rozdá přímo s Ligou zabijáků a Ra's al Ghulem. Tohle byla mimochodem výzva i pro skladatele Blakea Neelyho, který do svého soundtracku zařadil i kus magična a okultismu. Další trefa do černého! Nebýt toho, že se některé postavy chovají až přehnaně eticky nebo naopak naprosto nelogicky a protivně (viz Laurel), měl by Arrow zaděláno na seriál roku. 4. série: Další záporák a tentokrát trochu magický - Damien Darkh. S výběrem opět nemám sebemenší problém. Kéž by se jen tvůrci už vykašlali na některé otravné dialogy a nekonečně "etizování" toho, co je špatné a co ne. Bez toho by totiž měl Arrow daleko větší spád a některé nelogické kroky hlavních postav bych s radostí přehlédl. Druhá polovina to bohužel jen potvrzuje. Z Felicity, kterou jsem dřív měl nejradši, se stává nejnáviděnější postava, naopak Laurel je sympatičtější než dřív. Kolem všech se ale vznáší tuna nelogiky .A k tomu všemu ještě slabé finále! 5. série Svítá na lepší zítřky. Tvůrci jako by se rozhodli vrátit se zpátky ke kořenům, konečně se vykašlali na stupídní "love" linku mezi Oliverem a Felicity a začali myslet na skvělou akci, solidního záporáka a přímočarý děj. Jsem moc rád, že to samé můžu říct i po zhlednutí posledního dílu. Arrow je zpět v plné své síle! Oblíbené postavy: Arrow, Deahtstroke, Arsenal ()

Crowen

Po 4. sérii jsem si říkal, že takhle zabít ze začátku slibnej seriál během čtyřech řad zvládli jen v Heroes. V páté jsem si myslel, že už to nemůže bejt horší. V 6. jsem dostal dojem, že mají diváky za blbce a dělaj si z nás prdel. Sedmička ukázala, že dno je stále v nedohlednu. Tak hurá na finále. ()

gombarix

- -.- E. B. Rickards jako brýlatá ajťačka Felicity Smoak ve svém původně epizodním výstupu tak okouzlila obecenstvo, že se z ní stala jedna z hlavních postav seriálu! A není se čemu divit, krom toho že by se svým zjevem byla bohyní jakékoli informatické fakulty, ty brýle jsou (aspoň v některých scénách) dokonce dioptrické (+)! Wow ()

Thery

I'm not a hero. Po úspěšných 10 řadách Smallvillu je celkem jasné, proč se rozhodla CW pro další seriál na motivy komiksu. A musím říct, že seriál je pro mě velkým překvapením. Původně pro mě bylo velkým zklamáním, že si roli Arrowa nezopakuje Justin Hartley, protože ve Smallvillu byl úžasný. Do téhle temné verze, by se ale absolutně nehodil (narozdíl od Stephena, kterému žeru obsolutně všechno). Když už jsem zmínila obsazení - tohle je další věc, která se mi na seriálu líbí - Katie Cassidy je naprosto úžasná a i když jsem Willu Holland nikdy neměla moc ráda, v tomhle seriálu mi ani moc nevadí - ba naopak. Herec, který mě v Arrowovi baví nejvíc je ale David Ramsey jakožto bodyguart - nejednou jsem se musela smát na jeho úkor. Další dobře vymyšlenou věcí jsou flashbacky z ostrova. Je jich tam pomálu, ale o to více se na ně člověk těší. Pro mě je Arrow rozhodně jeden z lepších seriálu od CW, který dokáže nejen napnout, ale i rozesmát a i když má v sobě nějaké ty chybičky (například maska mi přijde dost prokouknutelná) rozhodně stojí za to. Zbývá jen doufat, že si udrží svou kvalitu. ()

jacko

po prvnich 3 dilech 4*...po prvnich 9 (pred vanocni pauzou) bavi cim dal tim vic...v prubehu druhe serie bohuzel kvalita klesa a klesa :( ()

Chuckysimo

Nemohl jsem si nevšimnou inspirací některých známých titulů. Návrat ztraceného milionáře (Batman), hovoření sám se sebou (Dexter) a v neposlední řadě také neskutečné lukostřelecké vlastnosti (Robin Hood). Avšak celek je velmi famózně napínavý a rozhodně si nehraje na neohroženého šampiona. Jen tak dál! ()

Fifipek

Oliver Queen v podání Stephena Amella způsobuje, že holky hážou kalhotkama, zatímco kluci kupujou permanentky do posilovny :) Velice dobré souboje a kaskadérské kousky, spousta cool boys a hot chicks, možná by stálo za to trošičku přisypat do rozpočtu,protože tam nějak se mi zdá,že všechny peníze jdou na "doplňky" do posilovny pro hlavního hrdinu :)) ()

Deever

(hodnotím po pěti dílech) Mohl by to být zajímavý seriál, kdyby napsal dialogy někdo, kdo mluví s lidmi a kdyby stejný peníze, který vrazili do slušných akčních scén a parkourových vložek vrazili taky do produkce zbytku (interiéry). Jo a vyserte se už na ty make-upy, všichni vypadaj jako voskový figuríny. ()

NiaWolf

Vemte trochu vražednosti z Dextera, přidejte špetku vážnosti z Batmana a smíchejte se zeleným barvivem. Vznikne vám nemastný-neslaný seriál Arrow. Mou pozornost upoutal pouze pilot a dva díly, pak už mě to přestalo bavit. Nemůžu si pomoci, ale seriál mi připomíná Dextera, který si dal pár hodin lukostřelby, bohužel kvalita hraní i scénáře nesahá Dexterovi ani po první cákanec krve. Osobně se mi více líbil Green Arrow ve Smallville, sice neměl tak vysoké poslání jako Arrow, ale člověk se při sledování bavil a na akci nemusel čekat na konec dílu. Je velká škoda, že z komiksu vzali jen příběh a jméno hlavní postavy... Jednu hvězdičku dávám Davidu Ramseyovi za roli Digglea, který narozdíl do "Ollieho" není tak nudný a druhou za Deadshota, který se konečně dočkal pořádného ztvárnění díky Michaelu Roweovi ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse