USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Castielo

No po prvním dílu jsem byl hodně nadšenej, ale postupně radost ubývala. Ze všeho nejvíc mi maximálně vadí někdy naprosto iracionální chování postav a tupý dialogy. Možná nejsem cílovka, protože mi není 13, ale některé scény prostě přetáčím jak jsou hloupý. Ta jeho sestra se chová jak naprostá kravka a Oliver má někdy myšlení německého ovčáka po lobotomii. Co mi taky vadí je do očí bijící reklama na Windows. Sory, ale pokud to s filmem někdo myslí vážně, nemůže v každé druhé scéně dělat reklamu na nějakej šunt. Naopak chválím akci, "the hood" není typyckej klaďas a šípama nešetří, plus musím uznat, že to ve mě budí zvědavost. Hlavně ten ostrov. Jsem u 13 dílu a zatím slabší 3*. A uvidíme, jak to dopadne. ()

Professor Zoom

Zo začiatku -najmä 1.séria- to vyzeralo veľmi sľubne. Bola vidieť inšpirácia Nolanovou TDK trilógiou, ktorá svojou reálnosťou pomohla seriálu vyčnievať. 99%-5* Pri 2. sérii pridali viac komiksových prvkov, avšak na kvalite seriálu to stále extrémne neubralo. 94%-4,5* Potom však prišla 3. séria so zle vybraným záporákom, zle narábanie s charaktermi a hlavne - nezmyselné a nepotrebné love story. Tieto veci pokazili seriál zo super vyčnievajúceho seriálu na len seriál dobrý a nič viac. + finále sklamanie. 75%-3.5* Ku 4. sérii zatiaľ dodám len to, že sa snaží napraviť určité chyby 3. série, ale moc jej to tiež nejde. A nakoniec jej to ani moc nevyšlo. Vážne som rozmýšľal, koľko tomu dať pretože niektoré epizódy stály za to, a niektoré vôbec. Treba už naozaj vymeniť scenáristov a možno aj režisérov. 65%-3* Arrow by sa mal už čím skôr vzchopiť, inak to bude pekný príklad na seriál, ktorý postupne zlyhával až do svojej smrti. ()

Plechpetr

Po třech dílech: Vynikající herci, i když dialogy jsou vysloveně klišé. Na produkci TV nádherní akce. Zatím velmi zajímavé! ()

P. J. D.

Zpracování tohoto komiksového hrdiny není špatné. Má svůj osobitý charakter a především půvab, běžně praktikuje svoje policií nepochopené postupy a společně se svým parťákem bodyguardem dává znát, že jde o kvalitní duo. Tenhle seriál se povedl. Kostýmy tu hrají prim, stejně jako bojové akce, které jsou na úrovni akčních trháků, než jen seriálů (uznávám, že za to může hlavně nabušený rozpočet, tudíž si může produkce dovolit všemožné filmové triky a serepetičky). Co mi ale vyloženě vadí, je natahování děje. Právě kvůli němu 4/5. ()

sarkareifova

Opravdu jsem si myslela, že to bude dobrý a s velkým nadšením jsem se do toho vrhla, ale zjevně to byl omyl. Po 6 dílu sem to musela vzdát. Nejen že je to naprosto postavené na hlavu a Oliver je sobeckej a namyšlenej blbeček, ale autoři tohle téma nepodchytili moc dobře. Sem toho názoru, že Olivera neměli udělat jako týpka s vymytym mozkem co napravuje chyby a pověst svojí rodiny. A navíc je mu úplně jedno, že při tom zabíjí lidi a právě tímhle způsobem pověst rodiny ještě víc ničí. ()

Asertio

Rozeberte si Arrow do detailu a získáte nepříliš lákavý seriál. Plno seriálových klišé, tuctové zápletky ve fillerových dílech, opakované vstávání z mrtvých, hlavní hrdina co krom sestry a matky ojede každou ženskou co se v seriálu objeví (bez přehánění) a moje "oblíbené" - kozaté blondýny co se vyznají v biologii, matematice, chemii, IT a jsou schopné sejmout holýma rukama celý SWAT tým, přesto, že by v reálu byly rády kdyby si samy vyměnily žárovku. Když se to ale celé dá dohromady a tak nějak uhladí, vzniká poměrně sympatický seriál se správným mixem akce, příběhu a pohledných ženských protagonistek. V první sérii navíc úroveň zvedají velmi dobré flashbacky z ostrova a tak si vás seriál alespoň na chvíli získá. Ve druhé sérii se klišé začínají opakovat a seriál tak místy kopíruje sám sebe, navíc krajně nesympatická Sara *SPOILER ALERT* vrativší se ze záhrobí dostává čím dál více prostoru. Přesto si seriál drží nadprůměrnou úroveň nad hranicí koukatelnosti a tak to vypadá, že budu sledovat i sérii třetí. ()

FanKalEl

Po prvej časti som sa napevno rozhodol že to budem pozerať ale nečakal že to bude až taký nárez !! Druhú polovicu 1. série som zhliadol za zopár dní lebo každou časťou sa to prehlbovalo, stávalo závislosťou a nakoniec posledné dve časti vyvrcholili všetky nejasnosti a celkové rozuzlenie nadupaného príbehu. Po veľkolepom finále prvej série som zvedavý ako to bude pokračovať a bohato mi bude stačiť ak druhá séria dosiahne takéto kvality. Väčšina hercov dobrá, scenár viac než dobrý a akcia a celkový vizuál totálny perfekt pre TV seriál. Človek sa pri tom absolútne nenudí aj keď sa cítim že niekedy pozerám "oc california" mi neprekáža lebo režiséri sa snažia rozvíjať vzťahy medzi postavami aby to malo hlavu a pätu. Veľké plus pre DC fanklub, občas sa tam ocitnú fakt slušní záporáci. V podstate nemám čo vytknúť, je to pekne spracované s komiksovým citom :) Konečne nejaký vydarený komiksový seriál, lebo ja som sa ešte s takouto kvalitou zatiaľ nestretol. 1 séria (100%) ========= Druhá séria už išla inou cestou, ale omnoho lepšou. Finále bolo celkom vydarené ale čím by to malo viac napätia tým lepšie lebo škoda že ho tam bolo nedostatok. Spor medzi Sladeom a Oliverom je na zatiaľ odložený, myslím že v tretej sérii sa neukáže ale až neskôr, ale každopádne to bol jeden veľký epic story a uvidíme čo nám prinesie tretia séria pretože si myslím že seriál zo seba ešte nedal všetko a tvorcovia nám toho ešte len naservírujú. 2 séria (100%) ========= V tretej sérií kvalita upadá a len zopár častí prekvapilo. 3 séria (60%) ======== Ďalšia séria zo začiatku ukazuje trochu menšie zmeny oproti poslednej, ale kvalita je tu vlastne dosť podobná a znovu prekvapí len zopár častí. Jediné čo im tu vyšlo je sympatický záporák v podaní Neala McDonougha a tá zápletka o smrti čo sa ťahala cez celú sériu...takže ľutujem tých, čo museli pretrpieť zvyšok. Tie tri hviezdy sú tu len vďaka kúkatelnej rivalite medzi Arrowom a Darkhom. ALE I TAK Tomuto seriálu nepomôže už ani svätená voda od Constantina. 4 séria (55%) BOL TO FAKT DOBRÝ SERIÁL ! .... Nejaký ten čas už prebehol a znovu som sa vrátil k Arrowovi kde pri 5 sérii sa už veci pomaly začínajú meniť. 6 séria to potvrdzuje a v druhej polovici zasahuje diváka šípom priamo do srdca. Všetko tam funguje ako má je to zaujímavé a nápadité, takto to malo pokračovať po druhej sérii!!! 6 séria 4/5* ()

papaguy

Průnik toho nejprovařenějšího z mýdlových oper a akčního béčka pro děcka ve stylu Robina Hooda a parkůrové komiksárny obsazené pohlednými herci. Naštěstí technicky celkem zvládnuté, což Arrow mírně pozvedá z úplné nudy ve Starling City. Jatka, která Olík občas rozpoutá (ale nebojte, decentně, krev prakticky není vidět) edukativně vyvažují lekce z rodinné výchovy. Schéma nápravy města postaveném na konfrontování jednotlivých bossáků je stále více méně stejné. Občas proběhne nějaká dějová či dramatická odbočka. Pointu ohledně ztroskotání Olíkovi jachty, se divák dozví hned v úvodním dílu. Zacílení je zjevně spíše na mladšího diváka, starší ročníky tenhle seriál asi příliš neuchvátí. ()

michald99 odpad!

První série, první díl - špice, prostě super akce, bylo mi celkem jedno, jak moc jsou dialogy zahuštěné klišémi a tak, prostě super příběh, úžasný flashbacky. Samozřejmě vpadlo mezi hlavní linii několik vedlejších dílů, který se k ději vůbec nevztahovaly (např. díl 10). Byly jako taková ta klička, aby se trošku zvolnilo, v pohodě. Začáteční sezóna tak vyvrcholila suprovým završením poměru akce/ napětí/ emoce atd. Následovala druhá série, která se ze začátku držela tempa z dřívějška, zhruba prvních pět dílů. Zbytek série je úplně zbytečná salva nelogických hovadin, které se seriálu udělali pořádnou sr*čku. Flashbacky začaly být nudné, nezajímavé, úplně to zabilo onu část mého "já", které lačnilo po dalších pěti minutách z ostrova. Hlavní dějová linie šla do prd*le, zamíchání (spoiler!) Sladea do normálního Olivera života bylo pořádné faux pas, které ani nemuselo být faux pas, kdyby to byli režiséři schopni ukočírovat. Meh, nepovedlo se, co se dá dělat. V průměru je to průměrných ||60%||. Updated: Třetí série začala tak, jako druhá skončila, v návalu nelogičností. Třetí série se ale rozhodla jít ještě dál a tak je teď doslova každá! scéna klišéééééé. Updated: Žádný zvrat k lepšímu nenastal, dokonce se laťka posunula ještě níže. Nelogický příběh přímo sála z každé epizody, charaktery postav se mění stále k horšímu, postavy, které alespoň za něco stojí (Ra's, Cupid) dostávají minimum prostoru, zatímco postavy, které jsou otravné (Felicity, Laurel) užírají maximum příběhu, který se prokousává jejich klišémi nacucaným životem. ||20%|| ()

longercz

Oceňuji, že se seriál snaží působit temněji, drsněji a opravdověji než například mnou opravdu příliš nemilovaný Smallville, ale sem tam mu musím trochu vytknout, to co beru jako moderní trend v některých dalších současných seriálech (například The 100 nebo i sousední The Flash). Hodně se snaží překvapovat a působit originálně a někdy to jde jednoduše na úkor logičnosti. Navíc, i když se mi postava Felicity Smoak docela líbí, tak mi úplně nesedí do celého toho temného konceptu. ()

Harry_

Hodnotit seriál je vždy ošemetné, jelikož epizody i série mají různou kvalitu. Vycházím ze shlédnutí prvních 14 dílů. Upoutávka vypadá zajímavě a ihned evokuje seriál LOST, což se potvrdí průběžnými flashbacky. Ale to nevadí. Dále je seriál podobný BATMANovi, který chrání svoje město a má jen svou fyzičku a pár hraček (samozřejmě zejména v počtu a kvalitě hraček je Arrow proti Batmanovi břídil). Trošičku tam je PRISON BREAK (útěky, spiknutí). A v neposlední řadě tam vidím milionářské seriály typu DALLAS (jiné neznám, nezvládám je), možná vás napadne lepší příklad. Zejména pitvání se v rodinných vztazích miliardářských rodin mi leze krkem, jejich přiblblé večírky a - vám přijde normální - že plnoletý Oliver žije pořád s matkou a je popotahován za to, že není na večeři? A jeho monology a dialogy o tom, jak byl ošklivý a teď je goog guy, má patent na pravdu a dobro, to je někdy k zblití a za to strhávám jinak našláplou 4. hvězdu. Jinak v seriálu hrají typicky "hezcí" lidé a na ženské se dá koukat, též dokáže docela budovat atmosféru a napínák na konci dílu (škoda toho neustálého moralizování). Dílům by neškodilo trochu víc stříhat. ()

JetDryerFan

Jako jó, dobrý no. Když už to začnete sledovat, k čemuž vás první série docela donutí, oblíbíte si ty postavy natolik, že se toho pak těžko vzdáváte. Jenomže postupem času jsem i já už dvakrát došla k otázce "proč se na to ještě pořád koukám?" .. Tvůrci už asi nevědí co by, seriál je plný klišé, předvídatelných scén a postavy mění názory častejc než je vhodné/normální a vůbec, těch voplášťěnkovanejch lidí tam běhá na mě až moc. Ale.. sleduju dál. ()

sodantok

1. SEASON: pomaly rozjezd, od pulky uz se to stupnuje a story arc z ostrova zacina byt i zajimavy. Ke konci serie to jede na plno a akci ani zvraty se nesetri. 80% ()

Drom

Nekuřáka a abstinenta? Ne, teda... Starosta a superhrdina? Jasně. S lukem. Sice jsem do tohodle zvláštního vlaku s vypolstrovanýma kupíčkama přistoupil až teď, ale hned jak budu mít cestu do obchodu, koupím si tam jednu lobotomii a můžu se těšit na veselou a zábavnou jízdu při které nikdy není nouze o drsný kecy, velký drámata, barvičky, poskakování a tak všelijak co se hodí do telenovely pro desetiletý fakany. A ty dialogy, jéje. Vrchol literatury. No celej díl v kuse samozřejmě nedám, je to na mě až příliš intelektuální. Všechny ty netriviální originální zápletky a postavy, ta realističnost a atmosféra dětské diskotéky. Ale i tak to zaslouží hodnocení takřka nejvyšší a vřelé doporučení pro maminky snažící se vychovat z ratolestí novou generaci elity národa - rozhodně povinná četba pro ty, kteří číst neumí. Eh... ()

EwE.EwE

Po prvním díle, to vypadá zatím velice slibně. Akorát mi teda příjde, že při akcích mu jde vidět příliš do obličeje. Prozatím 4* Edit: Musím říct, že je to i velice vtipné. Z tohodle dialogu se chlámu ještě teď :D Ollie: Mám problémy s mým počítačem a řekli mi, že mám jít za vámi. Byl jsem ve své kavárně, brouzdal jsem si po webu a vylil jsem na něj latté. Felicity: Vážně? Ollie: Jo. Felicity: Protože tohle vypadá jak díry po kulce. Ollie: Moje kavárna je v nebezpečné čtvrti. ()

Jaxx84

Ucházející pilot. Do očí bijící podobnost z osudem batmana zatím není na škodu. Sympatie seriál zatím těží hlavně díky představiteli Olivera Queena. Po třetím dílu musím trošku zklamaně konstatovat, že jediné co je na "Arrow" zajímavé a originální je na dnešní dobu netradiční zbraň a velice pomalu odkrývaný příběh z "ostrova". Do dalších dílů pokračuji jen díky charismatickému Oliverovi a zvědavosti, co se s ním na ostrově stalo. Jinak investigativní ex novinářka alias Lois Lanová je působí naivně jal bulharská striptérka a Oliverova rozhodnutí mimo trestní řízení o rozsudku smrti na základě jména v otcově diáři a pár pochybných článcích v novinách už přestávají bavit. Přesto atraktivní film se spádem, zatím 3*. Po pátém dílu první série už jde cítit lehká ztráta dechu, nebýt tajemného pobytu na ostrově, který ještě nebyl odkryt, tak asi ztratím zájem =( ()

Hanzman

Variace na Batmana mixnutá se Smallville s temnou atmosférou. Rozjezd po dvou dílech slušný, komixově rozpolcený, ale i tak je to zatím lepší, než většina letošní produkce. Dávám 75%. ()

Hejsa

Wuhuhu, kdo zklame Starling City, dostane za uši !!!! Oliver Královna se vrací po 5 letech ze záhadného ostrova do svého rodného města, aby napravil hříchy svého otce a vykoupil tak svoji kdysi zparchantělou duši. Bere si zelenou kombinézu s kapucí, luk a šíp a vyráží na pravidelné křížové výpravy nakopat prdel všem padouchům, kteří se ocitli na papíře tátova deníčku. Se správnou temnotou, mrštností a postavou, jakou by davy lidí cvičící ve fitku chtěly mít, likviduje postupně svoje nepřátelé na pomezí spravedlnosti a zločinu. Pokud promineme rodinné pletky, dostáváme solidní akci, na které se podilí především Stephen Amell, snad mu kondička vydrží po celou dobu seriálu :) ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse