USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Dannysek4U

Je to becko, ale hlavni hrdina je sympos a hlavne mi konvenuje ten nabeh a la Ztraceny + prichod Crixa ze Spartaka :) Nezavazny pobaveni, ktery si zaslouzilo vic penez a vyssi pristupnost, ale proc ne... ()

Pajky3

1. série You have failed this city, ale hlavně že si nezklamal mě. Komiksová předělávka podle CW, která se mě určitě líbila. Vyčítat CW dokonale krásné postavy je zbytečný a proto to ani dělat nehodlám. Já mám vlastně CW rád, kde jinde najdete takovouhle IT Girl, která přináší ten fajn humor na odlehčení. Důležitý je, že si Arrow po dobu celý série udržel příjemně plynoucí tempo, i přes občas lehce rušivé flashbacky. I ty jsou však důležité a nakonec jsem si je oblíbil. Je fajn, že Oliver je komplikovaná a dostatečně temná postava. Škoda jen, toho stokrát ohraného trojúhelníku s Tommym a Laurel. Potenciál tu je a prostor pro zlepšení taky a tak se budu těšit na další řadu. 80 % *** 2. série Nečekal jsem to, ale přišlo to. Druhá série je ještě lepší než ta první. Arrow a jeho tým jsou skvěle sehraní a perfektně jim to klape. I nápad "polepšení" Arrowa u mne prochází bez problému. Příjemně překvapuje i Slade, který je snad ještě zajímavějším záporákem než Dark Archer. Navíc potěšila i Summer Glau. Tohle je jeden z mála seriálů, kde mi nevadí ani kousek obsazení. Už teď se nemůžu dočkat na to, co přijde na podzim. Příští rok si k tomu s chutí přidám i Flashe. 90 % *** 3. série Po báječné druhé sérii přichází solidní vystřízlivění a krok dolů. Podle mě je hlavním důvodem ústřední záporák, který za Malcolmem i za Sladem zaostává. Když Oliver v polovině sérii "umřel", tak jsem byl docela zvědavej na to, jak si jeho tým poradí bez něho. Jenže oni jen fňukali "Oliver tady není" a když se konečně rozhodli jednat, tak se samozřejmě Oliver vrátil, takže jsem vlastně nic nezjistil. V závěru mě moc nebavily ty několikanásobné podrazy, které se odehrávaly na všechny strany, ale přesto jsem byl zvědavej na to, co se stane a jak to skončí. Podrženo sečteno, už bylo líp, ale pořád může být hůř. 70 % *** 4. série Po loňské sérii jsem neměl žádná přehnaná očekávání, ale tak trochu jsem doufal, že se Arrow vrátí kvalitou tam, kde býval. To se sice nestalo, ale malý krůček vzhůru oproti třetí sérii tu přeci jen je. Bohužel pořád jsou tady ohrané věci, které nikoho nebaví a větší posun bez jejich vyškrtnutí se nestane. Mezi nimi je například "nutnost flashbacků z ostrova" nebo "vztahové či rodičovské problémy". Letos se vcelku povedl záporák, Damian Darhk byl vtipnej, těžko přemožitelnej a hlavně nevypočítatelnej. Jenže pak odhalili jeho skutečnou motivaci a tam se to začalo sypat. Což je škoda. Budu se držet toho, že pořád může být líp. Teď mají šanci zbavit se postav, co už nemají , co nabídnout a přibrat nějaké zajímavé ke zpestření. 75 % *** 5. série Fakt, že Arrow už není tak zajímavý seriál jako na začátku jsem přijal. Už loni jsem říkal, že je třeba zbavit se vyčerpaných postav a vypadá to, že v téhle oblasti se konečně začíná něco dít. A vzhledem k závěru série to vypadá, že by se v tom mělo pokračovat. Tomu se dá jedině tleskat. Letos ani záporák nebyl úplně k zahození, takže ani tam se nedá moc vytknout. Škoda je jen flashbacků, tentokrát z Ruska, které jsou mi úplně ukradené a vážně mě nebaví. Ale za rok už snad žádné být nemůžou, tak i to by mohlo pomoci. 6. série Osobně si myslím, že by polehku mělo být na čase, aby se Arrow rozloučil. I když je pravda, že letošní záporáci (hlavně Diaz) měli něco do sebe. Pokud vážně chtějí pokračovat, tak musí něco změnit a už pár let říkám, že jde hlavně o postavy, které nemají moc co nabídnout. Aspoň, že v tomto ohledu se v letošní sérii něco málo děje, jen je třeba ty postavy už nevracet. A myslím, že pomohlo i to, že se konečně zbavili těch otravných flashbacků. () (méně) (více)

carly

prvá séria sa mi veľmi páčila. zaujímavý koncept, dobrí herci, plnokrvné postavy - až na Laurel, tá ma moc nenadchla. Felicity je najlepšia. Druhá séria a neustále zmŕtvych vstávanie ma až tak moc nechytilo, ale pomaly, ale iste sa to rozbiehlo do fakt skveleho fnale. až na Laurel. tretia seria zacala skvelo, potom akoby im dosiel dych. ale stale dobre. az na Laurel. ETA: Uprostred stvrtej serie som to vzdala. ()

Sammya

Chytlo mě to poměrně rychle, to jsem ani nečekala, ale je to komiks a ty já ráda. I když se v DC universu tolik nevyznám, seriál mě baví. První řada byla super, ale druhá je zatím strašně plná klišé a postav s tupými a protiřečícími si dialogy. Taky jsou mi tam protivný všechny ženský až na Felicity :D Celý team Arrow je super a spousta dalších postav, kdyby se jen nechovali tak nelogicky. Edit: Po čtyřech řadách pořád dobrý. Nejlepší řada byla asi ta druhá. A čtvrtá. Olicity forever :D ()

Miss.Freak

No ty vole. Jak tenhle seriál může slavit takový úspěch mi hlava fakt nebere. Ona se z celkem zajímavě rozběhnutého seriálu stala tupá a ubrečená telenovela, u které jsem chvílemi měla chuť prohodit monitor oknem. Díky, nechci, to radši vidličkou do oka. ()

Andre3000

Čím více dílů první série jsem viděl, tím více to mám rád. Dokonce jsem zvýšil svoje hodnocení, což se mi už dlouho u seriálu nestalo. Zajímavé sociální téma, nečekaně dobří herci a hodně akčnosti. Uvidíme jak dlouho vydrží nastolené tempo po první sérii. ()

epicek

Během 4 dnů jsem zkouknul obě série a musím říct , že je to top :) nevadí mi , že to v něčem vykrádá Nolanova Batmana , ba naopak , to na tom nejvíc miluju. Horší je , že od poloviny třetí série to trošku začalo ztrácet tempo a stala se z toho jen výplň, ačkoliv finále bylo dost povedené. Co se týče 4.série , tak prvních 15 dílů bylo vážně mizerných a chvíli jsem i uvažoval, že se sledováním Arrowa přestanu, ale konec řady nabral ducha prvních dvou sérií a bylo to zase opět dost koukatelné. Pátá řada byla přesně taková jako druhá a tvůrci chytili druhý dech a seriál se kvalitativně zvedl tak o 150%. Snad tohle tempo nepoleví a Arrow bude důstojně pokračovat i nadále. My name is Oliver Queen. After five years in hell, I returned home with only one goal: to save my city. But my old approach wasn't enough, I had to become someone else. I had to become something else... I had to become The Green Arrow. ()

Fancipal

Starling City má svého temného rytíře. Ale na rozdíl od Gotham City, Oliver Queen odkládá morální a lidskou rovinu stranou a v rámci své cesty za pomstou zastupuje všechny složky spravedlnosti, tj. obžalobu, soudce i kata. Pokud jste čekali na novodobého Punishera, který se neštítí pracovat s rukama zbrocenýma krví, tak jste na správné adrese, protože v případě Green Arrowa je cesta do pekel dlážděna mrtvolami všech, kteří se mu připletli do cesty. A jedna věc je jistá, toto je jednosměrná jízda. Cesta zpět neexistuje. Teďka jenom doufat, že tvůrci i hlavní hrdina neztratí kuráž a neuhnou z předem vytyčené cesty. 1. Série: 85%, 2. Série: 85%. Oblíbené postavy: Green Arrow ()

KajusaK

1. serie - Velice dobré herecké výkony všech herců i hereček. Občas mě něco překvapí, někdy zase vše vím dopředu :D). Ale i tak dobrý seriál po večerech když není co dělat. Zakončení série perfektní hlavně skrz efekty, napětí a šokování. Doufám, že druhá série bude alespon na stejné úrovni. Oblíbené postavy: Felicity, Moira. ()

Thorn

Dle mého názoru až překvapivě dobrý a kvalitní televizní seriál na motivy známé komiksové série. Na to, jak málo má Green Arrow protivníků a vedlejších postav, je s podivem, jak velké věci s ním televizní scénáristé dokázali provést. První epizoda chytne již od úvodní scény a děj je čím dál propracovanější a napínavější. Všechny postavy jsou bez výjimky nesmírně zajímavé a sympatické. Tehdy víceméně neznámý Stephen Amell velice překvapil a svým neobyčejným charismatem dokáže celý seriál utáhnout téměř sám. Všichni ostatní herci mu pak více než důstojně sekundují. Myslím, že například konkurenční Agenti S.H.I.E.L.D. by se tady mohli ledasčemu přiučit ohledně toho, jak psát a obsazovat hlavní postavy. Co se týče děje, ten je zhruba takovýto. Divák má možnost sledovat dvě souběžné příběhové linie, které se průběžně prolínají. Jedna z nich se odehrává v současnosti, kdy mladý člen milionářské rodiny Oliver Queen po nocích tajně bojuje proti zločinu. Činí tak v kostýmu tajemného lučištníka a řídí se přitom seznamem vlivných osob, které tím či oním způsobem zklamaly své město. Ve druhé dějové linii pak sledujeme Oliverovy osudy z doby před pěti lety, kdy zůstal uvězněný na jednom opuštěném ostrově. Postupem času se ukáže, že tento ostrov nakonec není tak opuštěný, jak se původně zdálo a hlavní hrdina tu tak musí každodenně svádět boj o holý život. K tomu si pak připočtěte opravdu propracovanou zápletku, která se s každým dalším dílem velmi zajímavě vyvíjí a máte tu jedno velké seriálové překvapení roku. První řada seriálu má všechno, co by si jen divák mohl přát. Úžasný příběh, strhující akci, nadmíru překvapivé zvraty, skvěle napsané i zahrané postavy a v neposlední řadě také geniální finále. Druhá řada je pak kupodivu ještě o sto procent lepší a já při jejím sledování ani nevěřil, že je v dnešní době opravdu možné natočit tak kvalitní komiksový seriál. Pořád jsem si říkal, kdy se to asi tak pokazí. A abych to nezakřikl, tak problémy nastaly hned vzápětí u třetí řady. Tvůrcům zjevně došly nápady, protože zatímco u prvních dvou sérií všechno perfektně šlapalo, tady to připomíná spíš tápání ve tmě. Ačkoliv je to ještě pořád velmi slušná podívaná, kterou do značné míry táhne vynikající záporák Ra's Al Ghul, tak už tu má člověk zkrátka pocit určitého kvalitativního sestupu. No a pak následuje čtvrtá série, kde už to jde zcela regulérně do háje. Tak naprosto hloupou a totálně překombinovanou zápletku jsem tedy opravdu nečekal. Zatímco všechny předchozí série byly nesmírně zábavné a poutavé, tady je to strašná nuda a otrava. Je tu zkrátka vidět, že tvůrcům už zcela došly nápady a tudíž jen tak vaří z vody. Pátá série se pak nese ve znamení velkého zlepšení, jenže nepříjemná pachuť ze čtvrté řady i nadále přetrvává a seriál už prostě nemá tu jiskru jako ze začátku. Od šesté řady už se pak tvůrci nemohou opírat o dějovou linii odehrávající se před Oliverovým návratem domů a tím se to celé dost komplikuje. Mně osobně pak docela vadily i všechny ty rozsáhlé crossovery s jiným superhrdinskými seriály. Podle mě by bylo zdaleka nejlepší, kdyby Arrowa nechali operovat v jeho vlastním univerzu a celé to udrželi na úrovni klasického boje s pouliční kriminalitou. Nějaké to cestování v čase či do jiných alternativních vesmírů se k této postavě prostě vůbec nehodí. K Flashovi ano, ale ke Green Arrowovi určitě ne. Co se týče sedmé a osmé série, tak tam už zkrátka seriál nabírá takový směr, který nemá s jeho počátky absolutně nic společného. Já osobně sice mám rád, když je v seriálu znát určitý vývoj, ale tady je to už přece jen trošičku moc. Nakonec tedy dávám celkem čtyři hvězdy. Jednu hvězdičku bohužel musím odebrat za pozdější série. Za první dvě bych ale klidně dal plných pět. Ať už je to, jak chce, Arrow rozhodně patří k výjimečným seriálům a klenotům televizní komiksové tvorby. () (méně) (více)

tomeek

Inu, po šestém díle zvedám na 4* - ač to byl zatím nejslabší díl, už tak nějak cítím, že Arrow má náběh jako prase a pár prvních dílů nebylo jenom kvalitní lákadlo pro slabý seriál s neznámými herci. Potemnělý děj (co už je opravdu všude), největší počet černochů v seriálu od dob Cosby Show a casting plný geneticky vyšlechtěných nadlidí - tam nehraje jediný ošklivý člověk. Baví mě to, chci Oliverovy svaly, Oliverovy prachy a hlavně Oliverovu sestru :) ()

sir-dave

You have failed this city. V sezóně 12/13 jednička mezi novými seriály. Po několika prvních dílech nepanovala ani špetka zklamání. Akční seriál postupně se odhaluje jedno tajemství za druhým. Líbí se mi, jak se vyvíjí spolupráce mezi Oliverem a Digglem. Willu Holland opět pravidelně ve vysílání. Druhá polovina nepatrně slabší, což vynahrazuje více prostoru pro Felicity. 2. série. Možná ještě lepší než předchozí. Minimálně si drží stejně vysoké tempo. Oliverovo tajemství zná opět více lidí. Slade "Crixus" Wilson parádní záporák. Opět spousta zvratů, úmrtí postav. Konec série vyřešen ideálně. 3. série. Byla to bída v porovnání s prvními dvěmi sériemi. Arrowovo tajemství už znají snad všichni. Ra's al Ghul byl solidním záporákem řady. Co mi nejvíce pilo krev - a teď trochu zaspoileruju - bylo zabíjení postav a jejich následné obživnutí. Arrow, "Roy", Thea.. jak jednou zemřou, tak je nemají polévat živou vodou.. Už jen chybí, aby ještě obživl fotřík s matkou a tipuju, že Black Canary je jen otázkou času. 4x01: Tak špatný start jsem neviděl dlouho. Vše špatně. Srandovní akční scény, atd. 4x11: Už mám problém se vůbec dodívat na díl na vícekrát. Směšné přezdívky, jde to totálně do kopru. Snižuju hodnocení.. (hodnocení za 1. - 4. sérii) ()

flyboyeda

Tak jsem konecne neodolal, otestoval Arrow a skutecne nelituji. Mnozstvim bizzar/lol elementu to prekonalo i me nejodvaznejsi predstavy, v jistem smeru je to opravdovy unikat, pratele zeleneho listu si urcite prijdou na sve. Kazdopadne by me zajimalo, jestli to tvurci berou jako klise parodujici nadsazku nebo jen maji patologicky zvraceny vkus... :) Je to tak blbe az to clovelka bavi. Jak bylo kdysi receno v legendarnim 80´s Paskvilu: bylo v tom az cosi punkoveho... :) ()

Xpensive

Na seriál velice propracované, hlavně druhá série je díl od dílu napínavější. Příjemné zkrácení čekání na další film DC Comics :) ()

okkac

Season 1: 80%. Příjemné překvapení. Má to sice lacinější look, ale jako oddychovka co týden to splňuje účel dokonale. Navíc finále je dost nečekané, aneb totální happy-end se nekoná. Season 2: 80% V podstatě stejná úroveň, jako u první řady. S tím, že je to více konzistentní a děj se posouvá kupředu. Ale stále je to jen fajn výplach na každý týden. Finále opět velmi povedené a dotáhnuté do určitého konce. Uvidíme jak třetí řada, a jak moc se bude prolínat s Flashem, který se předavil v jedné episodě a bude sólo na podzim. Season 3: 70% Deathstroke je minulostí, teď nastupuje Liga Stínů v čele s Ras Al Ghulem. A už mne to až tak nebaví, bere se to moc vážně, ale na to je to moc cheesy. Když ještě navíc se připojí pár dalších superhrdinů už to není ten Arrow. Jeho osud se už taky určitým způsobem uzavřel a seriál by klidně mohl skončit touto sezónou. Season 4: 50% Strašný. Už jsem řadu dokoukal jen z povinnosti. Nebaví mne, že už každý v týmu je superhrdina. Diggle má navíc pěkně debilní helmu, která mu dost omezuje jeho zorné pole, ale střílí jak bez ní :-D Už se tu dost pohrává i s nadpřirozenem (za což je alespoň bonus v podobě episody s Constantinem) a propojuje se Flash a Legends of Tomorrow. Do toho ještě na CW přešla Supergirl, takže to je už na mne moc to sledovat a raději budu věnovat čas kvalitnějším seriálům. ()

Gonzi

Po první sezóně: I am mindblown. Je to spíše jednodušší akční seriál, ale v rámci toho, co to je, je to naprosto skvělé a po první sezóně jsem jednoznačným fanouškem. UPDATE po části 3. sezóny: seriál se od první řady nikam neposunul, ani nedělá totéž ale kvalitněji. Momentálně to beru jako extrémně jednoduchou slátaninu plnou WTF momentů, z paty vytahovaných zvratů, naprosto tupou akcí a velkou porcí VKVček... Narozdíl od první řady to nejsem ochotný odpouštět. ()

Lopezka1982

Super seriál, je tam akce, napětí, drama, dobré triky a hlavně krásný herec Stephen Amell, na kterého je tedy radost pohledět a to jeho tělo :)))) Vřele doporučuji... ()

Laerry

Ze seriálu se postupně vyklubala dost slušná komiksárna, ve které postavy nejsou nesmrtelné a nemají ani příhodné superschopnosti - a když se zraní, tak to chvíli trvá, než se vyléčí (ehm, až na ty s genetickou úpravou, že...). Sice je ve třetí sérii už trochu mimo, když tam snad jsou všichni zamaskovaní ochránci nevinných, ale čert to vem, hlavně když je to pořád zábavné, plné akce a nečekaných zvratů. Arrow mi přeci jen přirostl k srdci, i když je to několikrát zrecyklovaná premisa mladého lehkovážného miliardáře a playboye, který si projde těžkou zkouškou a změnou charakteru - aby se z něj stal ten největší altruista na světě a žil si ve své "batmanovské jeskyni" plné high-tech. Ale novodobý Robin Hood je s lukem prostě frajer. Co mi ale hodně vadí, jsou neustálé flashbacky na ostrov (a později, když už je zcela vyčerpaný, scénáristi příhodně Olivera "přesunou" do Hong Kongu, aby měl další backstory), které se neustále upravují vždy podle toho, jak scénáristi zrovna potřebují. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse